Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Lubos 99 - Profil | So 8.3.2014 20:49:41

Ahoj všem,gratulka za vaše videjka,ale jedna prosba by byla,níkde nemohu sehnat zakrmovací krmítka na 100 ml,děláte si je snad sami,nebo je někdo prodává?Jinak dneska Nežárka a krásná rybačka za 4h tak 25ks krásnývh ryb(cejni 35-60 a kapříci kolem40)

Martin M. - Profil | So 8.3.2014 22:00:38

Ahoj, dekujeme ;-)
Pokud to potrebujes na zavody, tak limit 100ml jiz neplati - nove je stanoven maximalni rozmer na 5cm prumer a 7cm delka. Takova krmitka asi zadny vyrobce nedela, ale bohate ti bude stacit tohle
http://www.rco-fishing.cz/eshop/feederove-krmitko--​-zakrmovaci

big carpman - Profil | So 8.3.2014 17:41:46

Dobrý den,s feederem tak nějak začínám,tak bych se chtěl zeptat.Zítra pojedu od rána na řeku a nevím,jakou mám dát montáž atd.(zakrmování a samotné krmení ajn.)
Řeka:Lužnice
hloubka asi 1-2m,slabý proud,prut light-medium
A ještě bych chtěl pochválit M. Mat'áka za jeho skvělá videa,která mi často pomáhají na rybách.

tym - Profil | So 8.3.2014 18:55:26

Ahoj.
Vyzkoušej obyčejnou průběžnou sestavu s návazcem dlouhým 40-50 cm z vlasce o průměru 0,12 - 0,14 mm. Raději ale tu dvanáctku. Krmítko podle síly proudu ta, aby ti ho proud neválel po dně. Jako nástrahu vyzkoušej masné červy a také maličké kousíčky napařeného rohlíku. Do krmítka připrav jemnější a tmavší směs, která se dobře rozplavuje. Raději něco sladšího nebo s kořením, třeba perníkovým než rybinu. Krm jen pomocí krmítka, košíkem spíše menším než velkým. Pokud nebudou záběry do hodiny, změň místo .............

Dart Ness - Profil | St 5.3.2014 18:59:48

Zdravím pánové.Žádný dotaz ode mě.Ale chci tady poděkovat Milanovi Tychlerovi za článek v jednom aktuálním čísle časopisu o navijácích na feeder.Velmi dlouho jsem váhal položit zde otázku,ale teď mám jasno.Milane děkuji.

Martin M. - Profil | St 5.3.2014 19:06:39

(prazdnou odpovedi tvuj zapis zverejnim)

petaryb - Profil | St 5.3.2014 17:18:43

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak chytáte s feederem na velkou vzdálenost. Já když chytám na větší dálku tak prostě záběr neni vidět - špička se ani nehne. Nevím jak to mám udělat abych ten záběr poznal. Jsou na to nějáké speciální montáže? Jinak na ostatní pruty když chytám na položenou tak je záběr normálně vidět ale na feederu ne. Feeder mám medium heavy do 100g. Díky

tym - Profil | St 5.3.2014 17:37:56

Používá běžné montáže a chytám někdy skutečně daleko. Přesto záběry vidím. Jsou sice takové tlumenější, ale to je normální. Zkus si to v dálce s málo průtažným vlascem, anebo i s pletenkou. Tím, že je zde daleko menší průtažnost, jsou záběry mnohem čitelnější. Také je třeba správně zvolit špičku a nenapínat ji až na doraz ........

Martin M. - Profil | St 5.3.2014 17:47:03

Ahoj, moc se mi nechce verit, ze nemas zadne zabery proto, ze je nevidis. Cast zaberu nemusis videt vubec, proste jen zachranujes prut. Pokud takovy zaber nikdy nemas, bude chyba nekde jinde nez v jejich signalizaci.
Jestlize mas zabery na polozenou a na feeder ne, tak i na feeder dej stejnou montaz a zkus, jestli se neco zmeni.
Na velkou vzdalenost bych se vyhnul dlouhym navazcum a lehkym krmitkum.

Pr3v1t3k - Profil | St 5.3.2014 9:32:15

A tady to nikde nejde? Nejsem si jist zamery nekterych mistnich prodejcu tak bych prave chtel zkusit nejaky erudovany, na penezich nezavisly nazor :-) dekuju

Martin M. - Profil | St 5.3.2014 9:33:51

V hlavni diskusi pro feeder - staci uvest planovanou cenu a popsat, na jake reviry budes prut potrebovat. http://www.mrk.cz/feeder

Pr3v1t3k - Profil | St 5.3.2014 9:29:42

Dobry den:-) chci se zeptat kam se mam obratit pri pomoci s vyberem prutu :-)

Šlapeto - Profil | St 5.3.2014 9:30:33

Ideálně na prodejce.

levhan - Profil | Ne 2.3.2014 10:58:15

ahoj kluci jaky mate nazor na tele feeder dekuji

Azbest - Profil | Ne 2.3.2014 12:06:13

Je to takovej kompromis ohledně kvality a přepravní délky. Chytat se s tím dá, ale nechtěl bych to.

tym - Profil | Út 4.3.2014 18:45:09

Tyto pruty žádnou přednost podle mého názoru nemají, a to ani co se týká skladnosti, protože jsou sotva o pár centimetrů kratší než klasika

schaser - Profil | Pá 28.2.2014 22:29:06

Ahoj tím pádem se ještě zeptám co je podle vás efektivnější klipovat na cívce navijáku a nebo pomocí gumičky.

Martin M. - Profil | Pá 28.2.2014 22:33:14

Pouzivam oboje. Kdyz hrozi velke ryby, je gumicka jistejsi. Pokud jde o cileny lov velkych ryb, tak neklipuji vubec.

RADYNEK - Profil | Pá 28.2.2014 22:33:32

Ahoj, já požívám klipovací gumičku z duše na kola. Dá se použít i klip na cívce navijáku, ale pozor na ostré hrany klipu.

tym - Profil | So 1.3.2014 16:23:48

Klipuji jen při krmení. Jinak značka na vlasci

paspap - Profil | Pá 28.2.2014 21:02:14

Ahoj, prosím o radu jak lze využít feedrovou gumu na návazce a jak uspořádat montáž. Mám na mysli kam ji vložit a v jaké délce se používá. Díky za rady.

Martin M. - Profil | Pá 28.2.2014 21:33:07

Ahoj, pouzivaji se 2 typy gum - feederova guma, ktera ma roztaznost cca 50%, a pak plavackove amortizery, ktere maji rozptaznost i pres 500%. Podle toho se rozhodnes, jak dlouhy kus gumy pouzijes. Prvni moznosti umisteni je dat ji mezi krmitko a navazec, druha moznost je guma jako odbocka ke krmitku u paternosteru.
Kazdopadne - pokud ryby neztracis, gumu nepouzivej.

schaser - Profil | Pá 28.2.2014 19:18:56

Zdar. Chtěl bych se zeptat zda-li máte už někdo odzkoušený toto zaklipování. Uplně asi nevím jak to funguje, ale jestli to funguje bylo by to super http://www.mrk.cz/montaze.php?id=8850

Martin M. - Profil | Pá 28.2.2014 19:24:13

nezkousel jsem.

Pepé - Vsetín - Profil | Pá 28.2.2014 20:19:22

Ahoj, já také ne.