Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Marksman - Profil | Čt 27.2.2014 11:30:44

Ahojte, chcel by som sa opýtať, či má niekto skúsenosti s plávajúcimi feeder košíkmi

plavan - Profil | Čt 27.2.2014 12:13:02

Nemám s takovými košíky žádnou zkušenost.

Šlapeto - Profil | Čt 27.2.2014 12:28:56

Zkousel jsem chytat s kosickem, ktery lezel na hladine pomoci polystirenu, ale moc meto nechytlo.Ale v lete, kdyz se ryby vyhrejvaji by to mohlo fungovat. Na youtube jsou pekna videa, tedy kdysi byla...

Pepé - Vsetín - Profil | Čt 27.2.2014 18:13:26

no tak na rovinu, já ani nevím, že existují :-) To jsem to poradce, panečku...

Marksman - Profil | Čt 27.2.2014 12:39:51

Aký spôsob zakrmovania máte radšej, zakrmovať košíkmi, ako to robí väčšina, alebo nastrelovať krmivo prakom

Martin M. - Profil | Čt 27.2.2014 12:45:25

Oboji je pouzitelne - stejne tak mnoho dalsich zpusobu (raketa, lod...).
Podle mne si z 90% vystacis s krmitkem (coz neznamena, ze to je v 90% nejlepsi).

tym - Profil | Čt 27.2.2014 13:56:23

Krmítko, jako součást sestavy, je při vnadění ze všech způsobů nejpřesnější a tím je řečeno to podstatné ........

RADYNEK - Profil | Čt 27.2.2014 15:25:59

čau, hodně lidí se bojí, že to neukrmí košíkem, tak si dostřeluje prakem. Hrozí, že budeš jinde chytat, než krmit prakem. Sladit prak s prutem není jednoduchý, hlavně na větší vzdálenosti. Když ti navíc chybí nějaký záměrný bod na vodě, splávek, bójka....
Jednodušší je krmit košíčkem. Krmíš si přímo k háčku :-)

Pepé - Vsetín - Profil | Čt 27.2.2014 18:11:51

jelikož prakovat neumím, nemám to rád. Tudíž košík rulez!

Kunik - Profil | Čt 27.2.2014 14:27:17

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli nevadí používat na boční návazec trojobratlík. Dělám montáž tak, že dám na kmen trojobratlík a dolů navážu ještě kousek kmenového vlasce a krmítko. Na bok dám návazec a na obratlík přetáhnu kousek gumičky proti zamotání. Díky za odpověď.

tym - Profil | Čt 27.2.2014 14:37:12

Vůbec to nevadí. Je to jedna z variant jak se váže páternoster

gavlin - Profil | St 26.2.2014 21:44:27

Ahoj jaky top silon na feedr? Vase zkusenost nechci reklamu jen nazor fachmanu..

Martin M. - Profil | St 26.2.2014 21:54:57

Ahoj, tento dotaz je tu jiz po nekolikate.
Stroft ARB, Browning cenex feeda line, Shimano technium a mnoho dalsich.

pocatek - Profil | Út 25.2.2014 22:05:37

díky za odpovědi.je jiný způsob.delší podběrák?nebo už zbývá jen to jiné místo.děkuji.

Martin M. - Profil | St 26.2.2014 0:38:58

Daji se sehnat tyce 5 a vice metru, pripadne podberakove hlavy, ktere se daji na kloubu vyhnout dopredu.

pocatek - Profil | Út 25.2.2014 20:53:57

ahoj.lidi čtete.jsem na str.48 a pořád se to opakuje a opakuje a opakuje a...........:))poradci mate ale nervy.dík za to.můj dotaz-chtěl bych chytat na řece kde je sráz asi 3 metry.můžu použít podběrák 4 metry aniž bych ho poškodil když budu rybu tahat svisle nahoru,nebo musím jít proste jinde.moc dík za odpovědi.

Martin M. - Profil | Út 25.2.2014 21:40:47

Ahoj, prevyseni 3m a podberak 4m se zdaji byt v pohode, ale praxe bude takova, ze takto budes rybu hodne tezko podebirat. V podrepu tesne u srazu a temer kolmo pod sebou. Pokud bude podberak delickove konstrukce, muzes se navic dockat jeho rozpojeni.

plavan - Profil | Út 25.2.2014 21:46:09

A pokud se ti ta tyč nerozpojí, tak velmi pravděpodobně utrhneš závit.

Snouwy - Profil | Út 25.2.2014 12:43:29

Ahoje,
citam diskusiu ohladne navijaku na feeder a moc som z toho neni mudry. Nejde mi o znacku skor o tom ci na heavy feder kde odhadzujem 90g+ navelkych riekach Morava, Dunaj. Ma zmysel davat navijak o velkosti 5000 s hmotnostou 550g. Viem si predstavit mensi navijak ale zas ten pude skor opotrebovany koli vacsej zatazi krmitka a prudu rieky, pteto mi pride lepsia volba tazsi. Ako to vidite vy, rsp. ake mate skusenosti?

tym - Profil | Út 25.2.2014 15:03:29

Velké vody a těžká krmítka řeším navijáky velikosti 4000. Tato velikost už je dost robustní na to aby něco vydržela a ještě snesitelná v rukou pro příjemné chytání. Je to ale samozřejmě hodně o kvalitě navijáku

Martin M. - Profil | Út 25.2.2014 21:38:28

Ahoj, obecne musi byt maly navijak kvalitnejsi, aby snesl stejnou zatez, jako levnejsi velky navijak. Casto na feeder kupujeme drazsi navijaky nez kolik za navijak utrati sumcari :-)
Navijak velikosti 5000 o hmotnosti pul kila nemusi nicemu vadit.

goginek - Profil | Po 24.2.2014 20:24:06

Ahoj mohl bych už ted zkusit method krmítko ?

Šlapeto - Profil | Po 24.2.2014 20:30:21

Ano, používá se celoročně.

goginek - Profil | Po 24.2.2014 13:16:12

Ahoj chtěl bych se zeptat,na co berou ted ryby nejvíc na kukuřici nebo mužu zkusit aji peletu ???

RADYNEK - Profil | Po 24.2.2014 13:30:10

Ahoj, nástrahy na chytání teď doporučoval dole kolega Pepé - Vsetín: pečivo, červík, hnojka a kuku.
Záleží co chceš lovit. Jako selektivní nástraha se dá chytat kuku nebo peletka. Pokud chceš lovit "cokoliv", tak je dobré pečivo, červík, hnojka. Vyzkoušet musíš sám :-)

Suly - Profil | Ne 23.2.2014 21:25:04

Čaute. Dneska jsem chytil na řece dvě lopaty jaký už dlouho ne. Šel jsem sice na kapra, ale hodně potěšily. Vzaly dvě zrnka kukuřice + nadlehčeno kouskem popky, návazec 20cm/0,20mm. Takže docela při chuti na probíhající ůnor. Jeden už měl třecí vyrážku, docela roztaženou až za žábra. Ale co jsem se chtěl zeptat. Jakou presentaci nástrahy upřednostní kapr a cejn jí spíše pohrdne? Jen tak obecně, prostě jak vypadá vaše montáž, když jdete cíleně na kapra v těchto dnech? Díky

Martin M. - Profil | Ne 23.2.2014 23:25:45

Ahoj, tento dotaz by mel asi byt spise do kaprarske poradny. Na mne jsou 2 zrnka kukurice v unoru uz hodne kaprarska taktika :-)

tym - Profil | Po 24.2.2014 7:11:31

Podle mého názoru není nic, co by nechal cejn na pokoji. Rozhodne spíše selektivnost nástrahy ..