Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

pipmart - Profil | Ne 23.2.2014 9:45:09

Ahoj kolegové rybáři,chtěl bych poradit co je v tyhle době a v tomhle počasí nejlepší za nástrahu na feedr

Pepé - Vsetín - Profil | Ne 23.2.2014 10:25:43

ahoj, klasika > pečivo, červíci a kuku. A vzhledem k teplu bych se šel podívat na kompost a vyhrábl pár hnojek.

ex007 - Profil | Pá 21.2.2014 17:34:46

Ahoj, můžete poradit kam si sednout teď na rybníku 9 ha, mělčí nebo hlubší voda ?
Dobrá obsádka bílé ryby. Díky za rady

tym - Profil | Pá 21.2.2014 18:14:58

Těžko říci, když nevím jaká je na tomto revíru hloubka. Obecně lze ale říci, že by se to mohlo zkusit na hloubce tak nějak okolo 3-4 m. Hloubka nemusí být to pravé ořechové, a na mělčinách ryby ještě nejsou

papav_74 - Profil | Pá 21.2.2014 17:03:07

Zdravim panove.voda v rece se pohybuje kolem 5 stupnu.na jakou nastrahu mam sanci uspet a jak treba vnadit vice nebo mene?diky za odpoved

tym - Profil | Pá 21.2.2014 18:12:06

Vnadit méně a teď mi funguje pařená houska a masní červi. Používám opravdu jen malé kousky a červi 2 na háčku č.16

Zbyněk V. - Profil | Út 18.2.2014 17:29:07

Dobrý den , mám prosím dotaz ohledně krmítka , které bylo hojně používané na MS Feeder 2013 krmítko s koncovou zátěží. Čím a jak nejlépe ho připojit na hlavní vlasec?

Napadlo mě tak ... obratlík s karabinkou , účko z pletenky s obratlíkem , nějaký drátek s obratlíkem ?

A jakou montáž? Klasicky průběžná nebo poloprůběžná , co páter ? :)

Omlouvám se za myšlenkový průjem a prosím o radu zkušených.

tym - Profil | Út 18.2.2014 17:50:28

Používám ouško ze silnější pletenky a na něm obratlík, tak jak popisuješ, a to pak do karabinky s obratlíkem. Montáž - normální průběžka. Je to krmítko jako každé jiné tak co vymýšlet?

P.&.S. - Profil | Po 17.2.2014 15:56:28

Neviem prečo ale potrebujem si to overiť :-) na obr. je háčik Drennan Carbon feeder č. 8, zmestí sa mi naň max. jedno klasické zrnko kukurice z plechovky. Háčik Owner č. 3 je síce trocha väčší no chytám s ním aj plotice cez leto :D . Neviem či je to odlišným značením veľkostí háčikov medzi výrobcami alebo sa na feeder používajú ešte menšie háčiky, ja osobne menšie som zatiaľ nepoužíval.

Martin M. - Profil | Po 17.2.2014 16:23:19

Tohle by mohl byt hacek vel. 8.
Pro letni chytani kapru a jinych vetsich ryb - proc ne. V zime bych ho tam ale nedaval.
Otazka je, jake ryby jsou tvym cilem. Treba te ani mensi ryby nezajimaji a pak je takovy hacek v poradku.

P.&.S. - Profil | Ne 16.2.2014 23:03:41

Zdravím. Dnes som bol na rybách na menšej rieke. Používal som priebežnú montáž s ľahkým olovkom a nadväzcom približne 50-60cm. Spočiatku som používal háčiky s očkom Owner veľkosti 3 ktoré používam celoročne no po pár nepremenených záberoch som ich vymenil za menšie, typ Drennan Carbon Feeder č.8, ryby mi však spadli, aj keď som čakal dosť dlho so zásekom. Chcem sa opýtať či mohla byť chyba v zlom výbere háčika alebo v niečom inom? Vopred dik

Martin M. - Profil | Ne 16.2.2014 23:24:25

Ahoj,
hacek c.8 se pouziva na feeder pro lov velkych ryb na rousnice nebo s peletami pod hackem. Hacek c.3 nepouzivaji snad ani kaprari na 20kg kapry.

Dnes jsem pouzival hacky velikosti 14 - pro predstavu rozpeti hrotu od raminka je jen asi 4 mm.

Cekat dele se zasekem je zbytecne - jakmile mas zaber, ktery vidis na spicce prutu, ryba hloubeji nastrahu uz nikdy nespolkne. S feederem ryba polyka nastrahu jen do okamziku, nez napne navazec - v tom okamziku zjisti zradu a snazi se hacku zbavit - a tyto jeji pohyby vidis ty na spicce prutu.

Hlubsimu polknuti hacku pomuzes prodlouzenim navazce, nikoliv otalenim se zasekem. K tomu ti pomuze i mensi hacek, ktery ryba pozre hloubeji nez velky hacek. Zase to nesmis prehanet, aby nebyl hacek prilis hluboko!

tym - Profil | Po 17.2.2014 7:31:44

Podle mého názoru jsou použité háčky příliš velké a se zásekem u feederu nelze otálet. V podstatě jsem asi řekl to co Martin.

papav_74 - Profil | So 15.2.2014 15:25:37

Zdravim panove.chtel bych poradit jak vymenit navazec bez toho abych musel znovu navazovat novej.jakou udelat smycku na kmenovem vlasci a jakou na navazci.nevim jestli jsem to dobre podal.diky

Martin M. - Profil | So 15.2.2014 20:19:29

ahoj,
na konci vlasce i navazce udelat takovouto smycku, asi 2cm dlouhou: http://www.mrk.cz/montaze.php?id=317

a pak obe smycky spojis takto:
http://www.mrk.cz/montaze.php?id=343

goginek - Profil | So 15.2.2014 15:24:23

Dobrý den mohl bych se zeptat pane Martine M. , co to máte za křeslo ???

Martin M. - Profil | So 15.2.2014 20:17:02

Ahoj, Korum accessory chair.

trixo - Profil | Po 10.2.2014 19:40:07

ahojte, od akej firmy by ste mi doporucili typ method krmitka, nakolko by som potreboval tam dat co najviac krmiva a vacsiu peletku resp. miniboilies...ktore sa vam najviac osvedcili....dikes

tym - Profil | Po 10.2.2014 21:01:45

Method krmítka nejsou od toho aby se do nich dávalo co nejvíce krmení a proto jsou všechna poměrně malá. Smysl je v tom, že malá troška krmení upozorní na nástrahu a zbytečně tak neláká drobnější ryby na loviště. Používám krmítka Preston a Korum

Martin M. - Profil | Po 10.2.2014 23:09:21

Ahoj, pokud chces "monstrum", tak Korum ted prodava nove method krmitko, ktera je velke jak mensi zelva :-) Docela velka krmitka ma i Cralusso. Ale je to spise na "pomale" chytani, kdy prehazujes treba jednou za hodinu. Na rychlou zabavu jsou lepsi mensi method krmitka.

oravská vydra - Profil | Po 10.2.2014 19:19:41

Dobrý večer chtěl bych se zeptat půjdu na 1,8ha revír a nevím kam jít jestli na jámu kde je cca 5,5m vody, na druhou stranu kde je cca 3-4m nebo úplně jinam kde je hloubka od 1,5m po 3m děkuji za odpověď

Pepé - Vsetín - Profil | Po 10.2.2014 19:21:55

Ahoj, zima je mírná, ryby jsou aktivní, hledal bych nějakou hranku ve střední hloubce.

tym - Profil | Po 10.2.2014 20:58:31

V tuhle divnou zimu mohou být ryby v podstatě kdekoli, což nám komplikuje situaci. Hledal bych tak někde na středních hloubkách dané vody

Martin M. - Profil | Po 10.2.2014 23:05:03

Pokud se opravdu otepli na +8st., tak klidne muze platit "letni" pravidlo, ze ryby budou tam, kam se s vlnami posunuje tepla voda, bez ohledu na hloubku. Teplota vody bude ted jen cca 1-3 stupne a teply vitr ji bude pres den ohrivat.