Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

mikin99 - Profil | Po 10.2.2014 10:42:04

Přeji hezký den,
můžete mně prosím poradit,jaké vlasce použít na návazce?? Mám namysli značku. Jaké vlasce na návazce (od kterých firem) používáte? Na ceně nezáleží,jde mi o kvalitu. Nejsem si jistý,jestli zde platí,že čím dražší,tím kvalitnější.

Díky za odpověď

Martin M. - Profil | Po 10.2.2014 11:41:33

Ahoj, loni jsem pouzival nejvice Browning cenex a Guru n-gauge.

plavan - Profil | Po 10.2.2014 13:55:08

Z dražších používám Colmic Mimetix a z levnějších Trabucco T-Force Lucifer a Trabucco Super Elite Micro. Posledně jmenovaný je sice také dražší, ale je ho dvojnásobná délka ( 100m ).

tym - Profil | Po 10.2.2014 15:41:06

Já používám už dlouhou dobu Shimano Antares k plné spokojenosti a v poslední době jsem zkoušel i Guru n-gauge, což je taky dobrý vlasec

RADYNEK - Profil | Po 10.2.2014 18:05:32

Já používám Cralusso hooklenght a Cralusso Feeder hooklenght.

Lupík2 - Profil | Po 10.2.2014 14:56:24

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o názor... Má smysl používat feeder "styl" i na revírech, kde je zakázán lov na krmítko i vnadění (cílenou rybou kapr) ? A jaké návnady případně použít,abych zvýšil počet záběrů ?
Děkuji za odpověď

Martin M. - Profil | Po 10.2.2014 15:01:57

ahoj, neco se tak jiste da chytit, ale vyhody feederu budou znacne omezeny. Radeji bych chytal na rohlik z hladiny nebo na plavanou s rousnici a zkousel aktivne hledat ryby na ruznych mistech.

Zajda - Profil | So 8.2.2014 21:21:54

Při příležitosti otázky číslo 5000, přeju všem moderátorům i do dalších časů hodně trpělivosti. Veliký dík všem, kteří tady fundovaně radí...

Martin M. - Profil | Ne 9.2.2014 0:23:16

dekujeme ;-)

papav_74 - Profil | So 8.2.2014 18:43:38

Zdravim.chtel bych se zeptat kolik stoji tak pul kila mastnaku.ne v hoblinach jak dostanu koupit ale v cistem stavu.urcite to neni levna zalezitost.a jestli se daji nekde objednat.diky

Martin M. - Profil | Ne 9.2.2014 0:23:04

Ahoj, cena muze byt kolem 60-80 kc za pul litru. Koupis je ve vetsich prodejnach, nebo si je muzes objednat z nekolika eshopu.

stavitel - Profil | St 5.2.2014 12:41:42

Přeji hezký den.Můžete někdo poradit dle zkušenosti,chci si koupit náký prut feeder 3,6m zátež do max 90 a v cenové relaci tak 1200 az 2000Kč

Azbest - Profil | Pá 7.2.2014 11:31:03

Přečti si nahoře červený text.

JJanekk - Profil | Po 3.2.2014 13:15:26

Ahoj, měl bych otázku na návazce - po kolika centimetrech je máte odstupňované? Neptám se na konkrétní délky, ale jak jemně nebo nahrubo to máte odstupňované mezi nejkratším a nejdelším návazcem. Díky.

RADYNEK - Profil | Po 3.2.2014 13:47:27

Ahoj, návazce, neboli forpasy, mám jen jednu délku, podle forpasovníku. Tuším 28 - 30 cm. Délku samotnýho návazce doladím z kmenového vlasce u páternosteru a u průběžky vkládám mezi obratlík a samotný návazec kousek vlasce o průměru 0,20 - 0,25 mm, délka dle potřeby.

tym - Profil | Po 3.2.2014 15:40:18

Ahoj.
Já mám 40,55 a 70 a k tomu ještě 10cm na method feeder

Azbest - Profil | Út 4.2.2014 18:14:47

Ve forpasovníku mám necelých půl metru a asi 20cm. Dlouhý dělám rovnou na místě.

papav_74 - Profil | Po 3.2.2014 19:38:32

Zdravim kolegove.mam dotaz co se tyce krmnych zmesi.docetl jsem se ze vybornou navnadou je krmna smes pro nosnice.je mi to nejaky divny.jakej je Vas nazor?diky

Pepé - Vsetín - Profil | Po 3.2.2014 19:41:55

Nikdy jsem s tím nelaboroval, ale pokud funguje ptačí zob, tak toto je hodně podobné, akorát s vitamínama a tak... Možná že kapraři by věděli víc.

Martin M. - Profil | Po 3.2.2014 19:44:07

Ryby sezerou kde co. I ja jsem s tim delal ruzne pokusy, ale prechyta te kdokoliv s pytlikem cerstve stouhanky.

Šlapeto - Profil | Po 3.2.2014 19:47:54

Docela s úspěchem používám na vodách s menším tlakem rybářů peletky na výkrm mladých divokých kachen. Obsahují různé směsi šrotů a obilovin...

ubaaak - Profil | Ne 2.2.2014 19:30:39

Ahoj Martine prosím tě mohl by jsi mi prozradit jak se jmenuje ten modrý podběrák z tvých videi porřípadě kde ho seženu.Moc díky Luboš

Pepé - Vsetín - Profil | Ne 2.2.2014 19:34:41

Ahoj Lubo, otázka je sice na Martina, ale tuším, že to je PRESTON. Link na obchod bude v SZ, ať tu není reklama.

RADYNEK - Profil | Ne 2.2.2014 19:38:27

čau, je to Preston Hair net 45 cm a tyčka je Preston competition carp 4 m. Obojí vlastním také, povedená sestava.

Rybář-feedrař - Profil | Pá 31.1.2014 13:51:26

dobry den znate firmu SBS tactical baits product.jaka je vase nejoblibenejsi firma.

Martin M. - Profil | Pá 31.1.2014 14:18:37

ahoj, nevybavuji si, ze by tato firma mela neco spolecneho s feederem. Dnes se da vybirat krmeni od mnoha firem, vetsina z nich ma alespon cast sveho sortimentu velmi slusnou - Lorpio, Sensas, Traper, MVDE, Sonubaits, Dynamite baits, Mivardi, Bait tech a mnoho dalsich.

Rybář-feedrař - Profil | Pá 31.1.2014 8:12:33

dobry den pane m. mohl bych na heavy feeder chitit třeba sumce

Šlapeto - Profil | Pá 31.1.2014 11:23:28

Mohl, sumec do metru neni az takovy problem.