Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

papav_74 - Profil | St 29.1.2014 23:29:38

Zdravim kolegove.chtel bych se zeptat jestli pasuje zavit na feedrove hrazde na jakoukoliv podperku.kdyz objednam kazdou zvlast abych nemnel problem.diky za odpoved.Pavel

Martin M. - Profil | St 29.1.2014 23:33:04

ahoj, nechci strkat ruku do ohne za uplne vsechny vyrobce, tak jen napisi, ze jsem se zatim s jinym zavitem nesetkal a cokoliv pasovalo na cokoliv.

Šlapeto - Profil | St 29.1.2014 23:35:21

Já jsem se s tím taky ještě nesetkal...Pouze u podběráků, ale to je jiné téma.

tym - Profil | Čt 30.1.2014 7:15:58

Mělo by se jednat o typizovaný závit a neměl by být problém.

štvrco - Profil | St 29.1.2014 19:46:43

ahoj,chel bysom sa spitat na vas nazor ohladom tychto hacihov ,ake mate snimi skusenosti dakujem. GURU QM1

http://katalog.mrk.cz/?kw=Guru+QM1+Hook

Martin M. - Profil | St 29.1.2014 21:44:41

Ahoj, hacky jsou zkousel a patri k tem nejostrejsim, ktere jsem kdy mel v ruce. Tvar je zajimavy a funguje. Udajne by z nich mely ryby padat mene, nez z ostatnich hacku, ale mne z ryby padaly uplne normalne. Ne vice nez jindy, proste normalne. Ale porovnavam to s hacky s protihrotem, jinak by treba lepsi byly. Spicka je opravdu extremne ostra a tenka a doplaci na to jeji pevnost - ohyba se obcas v poslednim milimetru. Vzhledem k cene kolem 10-12kc/ks se bude u nas tezko prodavat.

tym - Profil | Čt 30.1.2014 7:14:36

Ahoj.
Jedny z hodně dobrých háčků, i když dost drahé. Pro mě celkem platí, že tato značka produkuje výrobky na vysoké úrovni

papav_74 - Profil | Čt 30.1.2014 0:04:16

Ahoj Martine.chodim na [revir smazan].je to dobre zarybnena voda a taky krasny kapri.Ale mam problem s tim ze uz nevim co jim nabidnout.proste jsou tam a uspesnost je velice slaba.tak jestli muzes prosimte odporuc mne nejake krmivo z jara a jestli neco zmenit v letnich mesicich.diky moc.Pavel

Martin M. - Profil | Čt 30.1.2014 1:11:04

Ahoj - smazal jsem revir v tvem dotazu, to by mu zde v kombinaci s informace o krasnych kaprech uskodilo ;-) Podle mne vetsi kapry jen tak s obycejnym feederem (sypka navnada, cervi, prubezka...) nechytnes, nebo aspon ne efektivne a pravidelne. Musel bys zacit chytat velmi pasivne, na hrube nastrahy a navnady (pelety, boilies, tvrdsi kukurice), uplne vynechat sypke krmeni, lovit hlavne za tmy, neprehazovat casteji jak jednou za nekolik hodin a hlavne ten revir opravdu poznat. Nezachytas si, budes cekat na jeden zaber od pekne ryby. Existuji svazove reviry, kde muzes prijit s klasickou feederovou strategii (sypka smes, jemne montaze, sladka kukurice...) a chytat kapry nad 5kg, ale jsou to vyjimky a i v techto pripadech musis ten revir dobre znat a zpravidla chytat v noci nebo aspon brzy rano. A nebo musis byt machr, co na to ma nos (ja nemam a malokdo ma).
Pokud jsem zadani spatne pochopil a jedna se o mensi kapry, tak staci krmit varenou kukurici, prubezne olovo, 40cm navazec a kukurici nebo peletu pod hacek. Na uvod nakrmit tak litr kukurice a pak jednou za hodinu nastrelit prakem par hrsti. Opet je lepsi chytat za tmy.

Rybář-feedrař - Profil | Út 28.1.2014 5:58:18

Dobry den pane Matáku
chtěl bych se vás zeptat kde jste si koupil nebo objednal to včem nosíte tu krmnou směs.

Martin M. - Profil | Út 28.1.2014 11:38:31

Ahoj, jsou to textilni michacky na navnadu, prodava je mnoho znacek - Colmic, Milo, Mivardi, Cormoran, Daiwa, JSA, Sensas, Middy a dalsi. Zkus hledat "michacka na navnadu", "taska na navnadu" apod.

papav_74 - Profil | Út 28.1.2014 0:28:48

Zdravim.chcel by sem sa Vas opytat,kde sezenu alebo objednam vyklopne krmitko.diky za radu.Pavel

Martin M. - Profil | Út 28.1.2014 0:40:24

Ahoj, moc jich na trhu neni, neni to prilis vyhledavane zbozi
http://katalog.mrk.cz/?kw=vyklopne+krmitko

papav_74 - Profil | Po 27.1.2014 10:32:25

Zdravim kolegovia.Mam dotaz co sa tyka lovu kapra.Chodim na rieku moravu u Hodonina.Uz som odskusal vsetky mozne navnady a nastrahy ale uspech bol velmi slaby aj ked kapry sa prevaluju doslova pod nohami.Hlbka vody sa pohybuje tak okolo metra.Bol by som rad keby mi niekto poradil aku nastrahu a navnadu mam skusit.diky moc za kazdu odpoved.

tym - Profil | Po 27.1.2014 11:59:43

Na tyhle ty kapry mi vždycky fungovala prachobyčejná kukuřice. Myslím, že to chce jen zkoušet různé denní doby lovu

Azbest - Profil | Po 27.1.2014 16:43:12

Rohlík teď nemusí bejt marnej.

Jarin - Profil | Pá 24.1.2014 20:11:45

Zdravím kolegovia,
viem že vyber prutu neakceptujete , ale lovim feedrom cca 15 rokov, ale chcem nieco v 3 metri max 3,3 m na Dunaj = do kuerwskeho prudu a aby to nebol kolik ale aby zvladol toho hodne = trochu mi vo feedri ujel vlak v tejto oblasti. Nieco co je este jemne ,teda v uvodzovkach, ale vela toho zvladne- resp. aku gramaž mam hľadať- kompromis material-značka, prax a skusenosti no neviem, cena tak do 150,- € verim že mi rozumiete. Ide o to že v týchto dlžkach som nič take neobjavil.

Za každu odpoved dik.

Šlapeto - Profil | Ne 26.1.2014 23:22:51

3,3 na Dunaj s 15tiletými zkušenostmi ve feederu.....?

Sarka Farka - Profil | Čt 23.1.2014 17:05:09

Zdravím,
chtěl bych se Vás zeptat, jestli používáte (použili jste) při lovu na feeder místo krmítka jenom olůvko a zakrmovali jen rukou vnadícmi koulemi? Šel bych takhle třeba na malou říčku s pickerem. Bude třeba znát ta nepřesnost při zakrmování nebo na řece to je je stejně jedno?
Díky.

Šlapeto - Profil | Čt 23.1.2014 17:20:29

Na Labi to praktikuji často, protože krmím hodně hrubou kaprovou směsí rukou nebo prakem, ale hlavně v létě. Není důvod se toho bát.

tym - Profil | Čt 23.1.2014 20:02:52

Na malé říčce bych krmnými koulemi moc nebombardoval. Nadělá to víc škody než užitku. Buď tedy použít maličké krmítko, anebo zakrmit rukou, ale kuličky jen malé

Iži - Profil | Ne 19.1.2014 20:47:56

ahoj chtěl bych se zeptat jakou používáte pletenku na feder, chci to na přehradu na kapry(dno převážně písek občas cihly), chtěl bych poradit konkrétně název šnůry, jaká se vám nejvíc osvědčila.
Dík za info Iži

Martin M. - Profil | Ne 19.1.2014 21:07:00

ahoj, ja na kapry na feeder pletenku nepouzivam.

Azbest - Profil | Čt 23.1.2014 16:41:40

Používám na feeder Spider Ultracast, ale na kapry ne.

carpman18 - Profil | Ne 19.1.2014 13:08:48

Ahoj timto rokem se chci seznamit s feederovou technikou potrebuji poradit jake navnady mam zvolit na Un Nechranice dekuji

tym - Profil | Ne 19.1.2014 17:44:13

To přece záleží na tom, co chceš chytat