Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Vosty4 - Profil | Po 30.12.2013 19:01:43

Nevite nekdo o nejakych dobrych peletach na reku?[na hacek]
Diky V.

Martin M. - Profil | Po 30.12.2013 19:22:16

Pod hacek jakekoliv "red fish" pelety o prumeru 8 az 14 mm - to jsou ty cervene z rybich moucek.

plavan - Profil | Po 30.12.2013 19:35:33

Už jsem ti odpověděl i jinde, já bych se peletám na háček vyhnul a použil standartní tvrdé , jak ti doporučuje Martin.

sima.mrk - Profil | Po 30.12.2013 17:30:02

Ahoj
Chtěl jsem se zeptat,jestli má někdo zkušenosti s tímto feederem: imperium feeder || 3,6 m 60-120g
Děkuji :)

plavan - Profil | Po 30.12.2013 17:33:23

Já bohužel nemám s tímto feederem žádnou zkušenost.

Azbest - Profil | Po 30.12.2013 19:09:07

Neznám.

štepulik - Profil | Po 30.12.2013 14:29:00

dobry den,chtel jsem se zeptat,jestli rybam vadi barva kmenovyho vlasce ,konkretne fosforově žluta nebo zářivě oranžová.jde mi hlavně feeder.děkuji

RADYNEK - Profil | Po 30.12.2013 14:41:19

Čau. Já osobně chytám na feeder červený Red Bravo od Awa-Shimy a rybám je to úplně jedno. Nepoznal jsem, že mám méně záběrů s červeným vlascem. Barevné vlasce se používají i při kaprařině. Neměl bych z nich strach. Musíš hlavně vidět vlasec ty, kdy je to třeba.

tym - Profil | Po 30.12.2013 16:17:31

Podle mého názoru nehraje barva vlasce žádnou významnou roli

Martin M. - Profil | Po 30.12.2013 16:40:59

A to ja si zase myslim, ze neni zadny duvod barevne vlasce pouzivat.

lubik.g - Profil | Po 30.12.2013 14:59:23

Zdravím, můžete mi prosím poradit, jak zaklipovat vlasec, abych nahazoval na jedno místo. Viděl jsem tady na mrku, že to jde nějakou gumou, ale už to nemůžu najít. Díky Luboš

RADYNEK - Profil | Po 30.12.2013 15:03:53

Vosty4 - Profil | Po 30.12.2013 9:21:16

Ahoj, bydlim v Praze a potreboval bych poradit nejake dobre reviry na feeder. Prosim piste tipy.

Martin M. - Profil | Po 30.12.2013 9:35:10

Ahoj, cte to tu asi 200.000 lidi mesicne. Pokud sem takove infromace budeme psat, prestanou platit brzy po zverejneni. Obecne si na feeder zachytas skoro kdekoliv.

plavan - Profil | Po 30.12.2013 9:55:19

Jak ti psal Martin, na feeder si zachytáš kdekoliv. A Praha je feederu zaslíbená, vlez si tam, kde jsou vyšlapané fleky, to znamená, že tam rybáři chodí často a že se tam krmí.
Na Vltavě bys musel mít smůlu, abys natrefil na místo, kde ryby nejsou. Rybníky v Pražském revíru jsou taky zarybněné ažaž. A kdyby to nestačilo, tak Berounka 1 a 2 . Tam bych ale šel až zjara. V zimě je to těžké najít tam ryby.

Luckyman - Profil | Pá 27.12.2013 12:04:38

Ahoj, po mnoha letech věnovaných pstruhařině jsem se letos vrátil k položené a začal jsem s feederem. Zatím jsem chytal průběžku s klecovým krmítkem a s jsem z toho nadšen.
Na jaře chci zkusit chytat s method krmítky. Pochopil jsem že musím zkrátit návazec.
Dále se chci zeptat:
-Pokud chci aby směs držela na otevřeném krmítku - je nutné něčím zvýšit lepivost směsi?
-Dosud jsem si vystačil s běžnými krmítkovými směsi (např. od Lorpia) doplněnými třeba o kukuřici a červíky. V čem je lepší speciální Method Mix?
Děkuji a přeju všem šťastný Nový rok a hodně pěkných ryb.

Martin M. - Profil | Pá 27.12.2013 12:52:43

ahoj - methodmixove smesi byvaji naopak malo pojive - jsou navrzeny pro chytani na anglickych "kaprodromech", kde je hloubka vody kolem 1m a neni potreba mit navnadu lepivou, naopak je lepsi, kdyz se kolem krmitka rychle rozpadne. Pro nase podminky (chytame ve vetsi hloubce) byvaji tyto smesi rozpadave az moc a nekdy je lepsu k nim pridat neco lepivejsiho, nebo rovnou vybirat lepivejsi mixy. (Stejny problem je i s vlhcenymi peletkami v krmitku.) Kazdopadne nemuseji byt tak lepive, jako se dela treba plavackove krmeni na reku. Idealni je, aby navnada vydrzela nahozeni, dopad na hladinu a proklesani do hloubky, a pak se hned zacala rozpadat - za 5 minut po nahozeni by mela byt z vetsi casti rozpadla, muze tam zustat nejake pevnejsi jadro. Zkus si krmeni dat na krmitko, nahodit 10m pred sebe, 15 sekund pockat a hned vytahnout. Melo by ti na krmitku trochu navnady zustat.
Take zalezi, jak casto chces prehazovat - i s method feederem se da chytat aktivne, kdy budes po 5 minutach prehazovat, nebo naopak muzes nechat nahozeno 45 minut - pak je lepsi pevnejsi krmeni.

tym - Profil | Pá 27.12.2013 14:32:35

U mnoha směsí není třeba lepivost nijak zvyšovat, jen je třeba si ji vyzkoušet a trochu si pohrát s vlhčením. Jinak se dá lepivost snadno zvýšit třeba mletými piškoty, nebo se dá použít třeba lepidlo PV1, ale to už je celkem krajnost. Najde se na trhu spousta krmení, které už není třeba nijak upravovat.
Method mixy jsou obvykle hrubší a dobře rozpadavé a také dost výživné a chuťově pro ryby atraktivní. Většinu z nich není třeba nijak upravovat. Jen pro větší hloubky je třeba pohlídat si lepivost, aby krmítko nepadalo na dno prázdné.

Azbest - Profil | So 28.12.2013 17:38:53

Lepivost se dá zvýšit i přidáním obyčejné strouhanky.

oravská vydra - Profil | St 25.12.2013 20:23:08

Dobrý večer chtel bych se zeptat s jakou montáží na feeder mám začít?

Pepé - Vsetín - Profil | St 25.12.2013 20:25:44

Ahoj, zkus klasickou průběžku a Paternoster, to je faktický základ... Zkoušej různé délky forpasu, velikosti háčku a různé nástrahy

tym - Profil | Čt 26.12.2013 9:58:28

Průběžka a páternoster.Ostatní jsou jen odvozeniny a modifikace.

baky_II - Profil | St 25.12.2013 19:03:00

Ahoj lidičky potřebuji poradit jaký jsou dobré kvalitně vlasce ,,,,,,nějaké doporučení díky

tym - Profil | St 25.12.2013 19:30:42

Vlasců jsou mraky. Nastuduj zdejší diskuse, ale úplně nejlepší zkušenost stejně nakonec uděláš jen sám. Co rybář to názor a zkušenost, tak si nenechej blbnout hlavu a prostě něco vyzkoušej.

http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=613344&kw=dobrý vlasec na feeder

Pepé - Vsetín - Profil | St 25.12.2013 20:21:53

Ahoj, chceš to na kmen nebo návazcový materiál??? To je důležitá informace! Jinak Milan to řekl přesně, je to moc široké téma, každý Ti bude radit něco jiného.

Ale abys neřekl, tak ze značek Colmic Fendreel, Asso Ultra, Stroft, Shimano Antares a Ultegra, Essox Raptor a mnoho jiných osvědčených. Průměry 0.07 - 0.25 dle libosti

Trdlik - Profil | Pá 20.12.2013 13:26:47

Ahoj, koupím si nový prut. Bude to Sema Z-Force, vlastním 330cm se kterou jsem spokojený, ale nevím jestli si koupit 360 cm - bude se s ním lépe nahazovat dál a ta 360 mi přijde univerzálnější - anebo stejnou délku 330 - aby byly oba pruty stejné, ta 360ka se asi bude chovat trochu jinak. Jaký je váš názor? Díky za odpovědi, M.

Martin M. - Profil | Pá 20.12.2013 14:13:19

Cau, podle mne je 360 universalnejsi delka a nebude ti to branit chytat zaroven s 330 prutem.

RADYNEK - Profil | Pá 20.12.2013 14:33:58

čau, pokud si nevybíráš druhej prut vyloženě na chytání, kde je málo místa (stromy a keře), tak bych volil určitě 360 cm.

tym - Profil | Pá 20.12.2013 15:11:17

360 je univerzálnější, ale při stejné gramáži jako 330 bude měkčí. Otázka je jestli potřebuješ dva stejné pruty, když většinou asi budeš chytat jen na jeden

Pepé - Vsetín - Profil | St 25.12.2013 15:55:21

Ahoj, volil bych určitě jinou délku, pokud ne rovnou i jinou značku - z důvodu, že bych měl zcela jiný prut na odlišné chytání v jiných situacích.
Je fajn, že jsi se Semou spokojený, ale zvažuj i jiné alternativy, když to dovolují finance. (klidně i Bazar) čím více prutů si "ochytáš", tím lepší rozhled a názor si uděláš.

sima.mrk - Profil | Čt 19.12.2013 20:24:34

Ahoj
Chtěl jsem se zeptat jestli vám připadá jako dobrý nápad navijak Browning Force Extreme Feeder 860 FD (Chci ho dát na Heavy feeder,s nim chytat na prudce tekoucích řekách)
Jestli máte doma nějaký naviják na Heavy feeder,pište tipy ....
Mockràt děkuji

Martin M. - Profil | Čt 19.12.2013 21:06:50

Ahoj, tento navijak neznam, ale predpokladam, ze te zajima jen jestli se da 530g tezky navijak pouzit na heavy feederu - ano je to mozne - ale mel bys vedet, co delas, protoze uplne bezne to neni a ne kazdemu muze takto tezky navijak vyhovovat.
Popisek u navijaku je vcelku vtipny "Lov na feeder na vzdálenost 100 m? Před několika lety nemyslitelné, dnes standardní vzdálenost pro mnoho profesionálů." Mozna existuji, ale ja takoveho profesionala, pro ktereho by 100 m byl standard, neznam ani jednoho.

Azbest - Profil | Čt 19.12.2013 22:41:13

Nevidím žádný důvod k nasazení takového barachla na jakkoli prudce tekoucí řece.
Prut bude jen o to těžší a rychlost navíjení ti k ničemu nepomůže-na prudce tekoucí řece.

tym - Profil | Pá 20.12.2013 6:28:35

Není u nás řeka, která by vyžadovala takový naviják, V našich podmínkách velikost 4000 v kvalitním provedení úplně postačuje.