Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

arcymisiek - Profil | Út 17.12.2013 19:24:51


Zdravim. Chtěl jsem se zeptat, či masný červ uloženy v česnek sůli jako nástrahu, zvýší v studenej vode - v zimě, záběry ryb?


Martin M. - Profil | Út 17.12.2013 20:45:21

Ahoj, pravdepodobne nikoliv, jinak by na to jiz vsichni chytali, ale tyhle pokusy klidne zkousej, jednou to muze vyjit.

tym - Profil | St 18.12.2013 7:24:19

Ahoj.
Myslím, že v zimě je u červa nedůležitější to, že se alespoň trošku pohybuje, ale zkusit se to samozřejmě může. Nicméně nejsem přesvědčen o tom, že by to mělo význam, ale mohu se samozřejmě mýlit :-)

lubik.g - Profil | Ne 15.12.2013 13:29:37

Zdarec chtěl jsem se zeptat jestli je na feeder lepší vlasec a nebo pletenka díky moc Luboš

plavan - Profil | Ne 15.12.2013 14:02:33

Až na nějaké speciální situace, jako lov na velikánskou vzdálenost apod., je vlasec jasně lepší volba. Už se dají pořídit vlasce, které mají malou průtažnost, ale i ta malá průtažnost ti pomůže při zdolávání. Já pletenku na feederu nepoužívám vůbec.

Martin M. - Profil | Ne 15.12.2013 17:25:44

Pouzivam z 95% vlasec.

tym - Profil | Ne 15.12.2013 18:17:42

Používám vlasec i pletenku. Vlasec samozřejmě častěji. Tenoučká pletenka mi vyhovuje při lovu ve velkých vzdálenostech při slabém a špatně čitelném braní na stojácích.

Jakub 1998 - Profil | So 14.12.2013 22:02:39

Ahoj. Na jaře bych se chtěl zajít věnovat více feedru. Všechno mám nastudované, dokoupené a připravené na jaro. Chci se ale zeptat na jednu věc. Když chci dát svoji nástrahu na vlas pod háček, jak se to navazuje? Dokázali byste mi to vysvětlit? Předem děkuji.

Martin M. - Profil | So 14.12.2013 22:10:35

Cau, zde je postup, jen misto pletenky dej vlasec
http://www.mrk.cz/montaze.php?id=295

JJanekk - Profil | St 4.12.2013 13:54:42

Ahoj, je podle vás mezi kategoriemi "light" a "picker" velký jemnostní rozdíl? Sám nevlastním ani jeden z těchto prutů a hodlám si pořídit (dostat k Vánocům) prut na zimní chytání, protože medium mi přijde pro tyhle účely dost tuhé. Je mi jasné že picker bude jemnější, ale zase light bych využil i během teplé sezóny. Picker asi ne, takže váhám jestli si ho pořídit jen kvůli zimním vycházkám.
Díky za vaše odpovědi. H.

p.s. snad jsem neporušil pravidla poradny, když mi nejde o konkrétní značku prutu.

tym - Profil | St 4.12.2013 15:59:44

Tady je těžké odpovědět, protože nikdo neví jak často budeš prut využívat, a na jakých vodách. Mezi klasickým pickerem a prutem light je rozdíl třídy, protože pickery jsou tak do 40g a light se motá okolo 70g v odhozu. Na druhou stranu jsou i pickery v délce 3 m s tužší páteří, které se téměř vyrovnají prutu light, takže se rozdíl hodně stírá. Zkrátka je to hodně o tom kde a jak intenzivně se rybaří. Podle mého názoru se dá dobře odchytat s pruty light a ty pak mají pro většinu rybářů lepší využitelnost po zbytek roku než pickery. Ale jak říkám, není to u všech stejné. Znám lidi, kteří chytají jemný picker celý rok.

Azbest - Profil | Út 10.12.2013 20:24:40

Tak tak...já osobně picker mám, ale vlastně ho nevyužiju. Byl u vody asi třikrát za šest let...

štvrco - Profil | Po 2.12.2013 12:24:14

Ahoj chcel bysom sa opytat cobystemi odporucili v tomto case feeder na rieke ci na jazere a aku navnadu a krmivo pouzit ? Mam moznost skusit maly dunaj a jazera tich mam navyber dost dakujem za vsetky odpovede .

tym - Profil | Po 2.12.2013 22:14:45

Krmivo tmavé, sladké anebo pikantnější koření a jako nástrahu kousíčky pařeného rohlíku. To je moje nejlepší zimní kombinace

Hoolis - Profil | Út 26.11.2013 23:14:55

Zdravím, dala by se sehnat nějaká kniha o feederu od Milana Tychlera, anebo od jiného feederaře? :) Koukám na netu a nic kloudného se mi nedaří najít. Všude akorát vydání od cizinců :) Jediné co sem našel tak jsou brožurky jako součást nějakého feederového setu. Děkuji za každou odpověď.

Pepé - Vsetín - Profil | So 30.11.2013 14:15:48

Milan Tychler napsal několik knih, " S feederem po celý rok " je jedna z nich...

Hoolis - Profil | St 27.11.2013 23:29:23

Ještě jednou ahojky :) Právě mi přišla moje první feeder vybava. Mám proutek medium 3,6M. V pátek se chystám na svojí první výpravu na menší rybník. Na navijáku mám vlasec 0,18 a návazec použiju 0,16. Myslíte že udělám hodně velkou blbost, když si dam dám jako první montáž method feeder krmítko (průběžné) a na návazec dám háček 12ku (čekal sem ty háčky 10 a 12 větší takhle malinké jsem ještě neviděl), anebo mám raději použít klasický drátěný košík jako úplný zelenáč. Ještě jsem si dokoupil vystřelovací krmítko ale to si asi nechám na příští sezonu až si to lépe osahám.

Martin M. - Profil | Čt 28.11.2013 9:24:10

Cau, zacal bych klasikou.
Na vystrelovaci krmitko moc nespolehej, je to velmi okrajova metoda lovu.

tym - Profil | Čt 28.11.2013 10:24:44

Začni klasikou. Průběžka nebo páter s návazcem cca 40 cm. Lehkou tmavší směs, návazec raději slabší. Takto bude víc záběrů.

Hrošík - Profil | Út 26.11.2013 12:12:13

A prosím tě jakou krmitkovou směs by jsi mě doporučil? děkuju

Azbest - Profil | Út 26.11.2013 15:04:08

Nic nezkazíš Traperem, Lorpiem, Timárem...jen do Sensasu bych se nehrnul.
Tam potřeba dost vědět o míchání.

Hrošík - Profil | Po 25.11.2013 6:08:31

Zdravím všechny, chtěl jsem se zeptat,máte někdo skušenosti s krmítkovími směsi od značky Krmiva Hulín?? Pokud ano tak Vás prosím jakou přícheď by jste mě doporučili do chladne vody a jakou do teple. Děkuji Vám hrozně moc za odpověď

Šlapeto - Profil | Po 25.11.2013 12:18:34

Od Hulína beru moučky, melasu a oleje. Jsou stejně kvalitní jako jiné a dražší. S krmítkovkami zkušenosti nemám, ale jsou to všechno hrubé, kaprové směsky, řekl bych hlavně na teplejší měsíce, kdy ryby rychleji tráví. Na zimu bych to viděl spíš na jemné krmení.
Zjednodušeně řečeno.

feeedron - Profil | So 23.11.2013 21:52:28

Ahoj kolegové, chci se zeptat, myslíte si, že něco vydrží naviják Abu Garcia Orra 40 na feederu? Chtěl bych si ho pořídit na feeder medium, krmítka tak 20-30g. Nemá s ním někdo zkušenosti? Nechci ho za rok měnit, že v něm hrká. Díky.

Pepé - Vsetín - Profil | So 23.11.2013 22:21:26

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Každopádně jej neznám, zkusil bych se zeptat v hlavní diskusi Feeder, projít Nádobíčko nebo se poptat v Přívlači, je možné, že jej někdo má

Šlapeto - Profil | So 23.11.2013 23:22:41

Od Abu jsem měl základní řadu asi za 1200 kč na vláčku, sezónu držel pěkně, pak jsem ho prodal, protože to byla dva-a-půlka a chtěl jsem větší. Krmítka 20-30g jsou prd. Jinak o tvým navijáku nic nevim....

Azbest - Profil | Ne 24.11.2013 12:23:06

Pruty a navijáky neradíme.Na to jsou diskuse a články.