Feeder
Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)
Moderátoři - poradci: Martin M., plavan, tym.
šhadviga - Profil | Čt 21.11.2013 21:27:58
RADYNEK - Profil | Čt 21.11.2013 21:52:31
Pepé - Vsetín - Profil | Pá 22.11.2013 16:01:54
Ten můj (Sensas) schne pomalu a ve vázání pachů je šampion - smrdí jak ...
Hledej nějaký buď se silonovou síťkou nebo pogumovaný a také je důležitý velmi hustý výplet (malinká očka), protože když budeš nucen chytat oukleje, přes velké dírky by Ti utíkaly z cajdáku.
Bečetka - Profil | Po 18.11.2013 7:40:14
tym - Profil | Po 18.11.2013 11:19:28
Hoolis - Profil | So 16.11.2013 22:00:41
plavan - Profil | So 16.11.2013 22:06:17
tym - Profil | Ne 17.11.2013 8:31:17
Bečetka - Profil | Ne 10.11.2013 14:21:28
tym - Profil | Ne 10.11.2013 17:40:20
Šlapeto - Profil | Pá 15.11.2013 16:14:49
Pitris - Profil | Po 11.11.2013 16:49:09
měl bych dotaz k method feedru. Letos jsem method krmítko používal jak jen to šlo a ve většině případů jsem byl spokojen a někdy až nadšen. Nicméně ve dvou případech jsem byl v situaci, kdy jsem si úplně nedokázal poradit a musel sem buďto opustit koncept tohoto chytání anebo upravit krmení až na hranice jeho funkčnosti.
První situace byla na jedné větší pískovně začátkem léta. Po příjezdu jsem viděl vyhazovat se ryby cca 25 - 30m od břehu, množství slušné, vypadalo to na krmící se ryby. Nahodil sem pro zjištění hloubky a lehce vyděšeně sem zjistil, že hloubka v tom místě je 8 metrů. Metoďák od Sensasu jsem měl připraven „tak akorát“ aby dobře pracoval, ale první nához a doba, než si to sedlo na dno mi dalo jasně vědět, že v krmítku nezůstalo asi vůbec nic. Nakonec sem udělal krmení v konzistenci těsta, což asi nebylo ideální, něco sem pochytal, ale prostě sem byl jak na trní, že sem nebyl s prezentací spokojen. Nemáte nějaký trik na takto hluboké vody? Možná lepivé peletky do krmítka?
Druhý problém nastal, když sem přijel na jeden rybník, našel sem kapry, krásné ryby okolo 3-4 kg, ale v rybníku byly mraky malých cejnků, kteří okamžitě atakovali krmítko, a větší ryba se k tomu nedostala. Přehazoval sem často a ty malé piraně u toho byly vždy dřív.
Obě situace sem vyřešil tak, že jsem chytal bez krmítka, jen průběžka s olůvkem a 12mm peletu na vlasu, přičemž peletky sem na místo nastřeloval prakem. Nenapadá vás nějaké jiné řešení té situace?
tym - Profil | Po 11.11.2013 17:15:52
K druhému případu s drobnými rybami bych řekl, že tady je naprosto nutné vyhnout se vnadící směsi a zkusit si vyhrát jen s peletkama, a to jak na háček, tak do krmítka
Martin M. - Profil | Po 11.11.2013 21:50:32
na 8m hloubce bych na method vubec nechytal - uz kolem 5m z nej mam spatny pocit a musim delat "plastelinu". Pouzil bych klasicke feederove krmitko z pletiva a k nemu 10cm navazec. Bude to fungovat velmi podobne jako method feeder, ale budes mit vyssi duveru, ze ti vsechno krmeni dopadlo v krmitku az na dno a nezustane v nem prilis dlouho. Nastrahu do krmeni schovavat nemusis. Dale muzes pouzit tzv. "pellet feeder", coz je neco mezi method krmitkem a klasickym kosikem. Navnada je v tomto krmitku lepe ukryta a nevypadne behem klesani ke dnu. Na nasem trhu najdes tato krmitka od firem Preston a Guru. Zazraky ale necekej :-)
Ohledne chytani tam, kde je mnoho bilych ryb - muzes zakrmovat v PVA puncose vetsimi peletami (klidne 18mm a chytat na 14mm) nebo je tam strilet prakem. Pokud bys tech kapru chtel chytit treba 10ks, budes muset zakrmovat, ale pokud ti staci chytit treba jen 1-2 kusy, klidne muzes chytat bez zakrmovani jen s nejakou atraktivni nastrahou a par vetsich pelet kolem. Nahozene pak nechej klidne hodinu nebo i dele.
Flicek - Profil | So 19.10.2013 10:12:06
Chci se Vas zeptat na jednu vec.Asi vetsina z nas jde na ryby s dvema pruty.A me zajima jestli mate feedry stejne nebo kazdy jiny(gramaz,delka,znacka atd)???
plavan - Profil | So 19.10.2013 13:51:27
Naproti tomu ti dva rozdílné feedery podle mne zprostředkují větší zábavu, prostě to nebude takový stereotyp. I když tato moje teorie se v mém případě týká jen feederů. U kaprových prutů jsem chtěl dva stejné, takže to ber s rezervou. Ale pokud tě zajímá jak to mám v současné době, tak dva stejné feedery jsem u vody neměl ani nepamatuju. Ale mám doma asi 12 různých feederů, tak to musím protáčet, aby nezahálely :-)))))
Co se týká délky , tak kvůli bolavému ramenu mám nejdelší feedery 360cm. A poslední dobou, když to podmínky dovolí, tak používám i třímetrové bomby, to má moje rameno nejraději.
A oblíbené značky ? Shimano, Greys, Hardy a úplně nejbližší mi jsou Garbolino a Trabucco. Ale nejsem si jistý, jestli poslední moje věta už nepřekračuje zadání nahoře.
Martin M. - Profil | So 19.10.2013 19:50:01
tym - Profil | Ne 20.10.2013 7:27:14
Azbest - Profil | Po 21.10.2013 18:05:52
Pepé - Vsetín - Profil | Ne 10.11.2013 17:17:07
rybar465 - Profil | Ne 10.11.2013 10:06:17
plavan - Profil | Ne 10.11.2013 13:00:54
http://www.mivardi.cz/forum/prispevky/13/
Pokud nebudou vědět ani další kolegové poradci, tak ze zkus optat v některém vláknu jako Feeder nebo Kaprařina. Anebo zaroluj na spodní konec stránky tady a založ si vlastní otázku k tomuto výrobku
http://www.mrk.cz/diskuse.php.
Lituji, že jsem nedokázal lépe poradit.
Tiky Květák - Profil | St 6.11.2013 21:04:32
Někde sem něco zaslechl o fermentované kukuřici. Snažil sem se o tom něco najít ale nenašel sem. Chtěl sem se tedy zeptat, jak se připravuje, kdy se používá, jestli se s ní vnadí samostatně nebo ve směsi apd. Předem díky za odpověď.
plavan - Profil | St 6.11.2013 21:28:04
Jinak s kvašenou kuku se vnadí úplně stejně jako s obyč uvařenou. Snad jen kdyby už pochodovala, tak je lepší ji do vody vylít z lodičky než se snažit ten kekel naházet raketou :-)))))
Ryby mají rády rozmočenou návnadu, je to pro ně přirozené, ale když uvaříš čerstvou kuku, vezmou ji do tlamky taky. Ač se přidávají do kuku různé příchutě, funguje moc dobře i přirozená krmná kukuřice, uvařená až do doby, dokud zrna neprasknou.
Na feeder se ale nejčastěji používá sterilizovaná kuku v plechovce. Je to pohodlné a ryby ji milují. Ale není tolik selektivní jako ta velká krmná kuku. Teď v chladném období ji mnozí prodrtí i přes síto, aby se ryby moc nenasytily a vzali raději nástrahu než návnadu. Z jednoho videa MRKu se mi vybavuje i zdejší poradce tym, který to tam ukazoval.
Azbest - Profil | Čt 7.11.2013 11:21:55
Pro urychlení fermentace buď přisladit cukrem, nebo javorovým sirupem a nebo přidat jogurt.
Hoolis - Profil | Čt 31.10.2013 18:49:16
RADYNEK - Profil | Čt 31.10.2013 19:07:01
Chytání ve větru s feederem je složitější, třeba podobný je to i s plavačkou. Vyhneš se vlivu větru: schováš se do závětří, nebo schováš prut do závětří, dáš trvrdší špišku, aby se tolik nemlátila, poslední rada - zůstaneš doma, počkáš až přestane foukat :-)
Špičku použiješ tak tvrdou, aby jsi ji neměl ohnutou třeba na řece moc, nebo ji neměl zbytečně tvrdou, že nevidíš záběr. To je třeba vyzkoušet. Každému vyhovuje něco jiného.
Univerzální feeder prut je Médium, 3,6 m, tak max. 80 - 100 g. Určitě chytej pro začátek jen s jedním prutem!
Martin M. - Profil | Čt 31.10.2013 19:19:48
JJanekk - Profil | Út 29.10.2013 13:37:14
Díky za odpovědi. H.
Martin M. - Profil | Út 29.10.2013 14:57:14
Vynechal jsem situaci, kdy musis pouzivat v lete silny kmen, protoze pouzivas tak silny navazec, ze slabsi kmen pouzit nemuzes - napr. navazec 0.18 a kmen 0.20. Pak samozrejme v zime muzes jit na slabsi navazec a tim padem i na slabsi kmen. Opet plati - muzes, ale nemusis.
tym - Profil | Čt 31.10.2013 8:20:54
Kde to žije - feeder
NeFeederařina na řece 64291
NeGURU - vše kolem téhle značky 6267
NeKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NePickermánia-ultra light fishing 49039
NeS feederem na kapry 96912
ÚtDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . Klub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . Feeder v okolí Zlína 4580
. . . Korum - vše kolem téhle značky 9590
. . . Preston - vše kolem této značky. 4055
. . . Rohlikove boilie - vyroba 107
. . . Jihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....









