Feeder
Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)
Moderátoři - poradci: Martin M., plavan, tym.
Kubák92 - Profil | Po 12.11.2012 16:02:06
mám Mivardi Imperium Feeder II 360 Heavy a naviják Shimano Catana 4000 FB. .chodím spíš na větší ryby, letos jsem měl myslím 0,20m, ale radši ho budu měnit, je celkem dost zrasovaný. .měli byste prosím nějaké návrhy - i jaký by byl ideální průměr na ten Heavy prut ? případně přímo konkrétní vlasec, který používate a jste s ním spokojeni. .Předem děkuju za každou radu. .
Martin M. - Profil | Po 12.11.2012 16:11:50
- Stroft ABR (drive jsem pouzival GTM a ten byl take dobry, ale tento je lepsi) - vezmi prumer 0.20 a bude to realne 0.23mm, coz je na moje chytani s heavy idealni
- Gamakatsu g-line top caster - prumer 0.22
- Daiwa Megaforce 0.22mm
tym - Profil | Po 12.11.2012 16:17:36
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=628454&kw=vlasce na feeder
plavan - Profil | Po 12.11.2012 16:33:36
Jako další variantu mám vyzkoušený Asso Ultra 0,20 ve 300m návinu a extra bílé barvě. Je velice pevný při náhozech, není tvrdý. Na druhou stranu je méně odolný proti oděru a drží se na něm víc špíny. Stejně jako Trabucco T-Force Special Feeder, má i Asso Ultra reálný průměr cca o dvě setiny vyšší, takže by ti měl stačit udávaný průměr 0,205 a 0,20mm.
Jako třetí vlasec, který jsem si oblíbil na heavy feederu, byl Team Daiwa Line 0,205 v čiré modrozelené barvě. Je měkčí, stejně neprůtažný jako oba výše popsané modely, je oděruvzdorný. Oproti dvěma výše uvedeným vlascům má o trochu nižší odolnost proti přetržení při náhozu těžké montáže. I jeho cena je vyšší. Ale krásně s ním létá montáž do dálky. Pro lepší detail si klikni do obrázků.
Na obr. č. 1 je Trabucco T-Force Special Feeder
Na obr. č. 2 je Asso Ultra
Na obr. č. 3 je Daiwa T.D.Line ( Team Daiwa Line )
robokope - Profil | St 7.11.2012 16:00:45
Azbest - Profil | St 7.11.2012 17:22:16
Pro začátek doporučuju prut v Mediu, naviják tak 2500-4000.
Hodo - Profil | Po 5.11.2012 19:17:13
Potreboval by som poradiť ohľadom navijaka. Nechcem konkrétnu značku, ale akú veľkosť mám zvoliť.
Mám feeder heavy 390 cm a neviem sa rozhodnúť či si man zobrať navijak 40 alebo 50.
S feedrom chcem nahadzovať tak okolo 70m až 90m.
U tej 50 mám trocha strach že už je to moc veľké a hlavne ťažké.
Preto sa chcem spýtať Váš odborníkov hlavne teba Martine M., určite mate dosť skúsenosti čo by sa najviac hodilo.
Za odpoveď ďakujem
tym - Profil | Po 5.11.2012 19:32:17
Martin M. - Profil | Po 5.11.2012 20:31:25
S heavy prutem 90m hodim mozna tak s method krmitkem, to uz je brutalni vzdalenost.
Pepé - Vsetín - Profil | Út 6.11.2012 20:12:23
Tak tedy pokud máš feeder s velkým prvním očkem, bude to dobré, jestli ne, tak se Ti to nevyplatí a naviják řekněme vel. 3000 - 4000 dude akorát.
Šlapeto - Profil | Út 6.11.2012 22:33:13
Takže rada: Na daleké hody pruty s velkým prvním očkem, rozdíl mezi navijáky 40 a 50 je většinou jen v hloubce cívky, takže klidně 40 nebo 50 odhozovou, u níž je ale problém s velikostí a hmotností.
Hodo - Profil | Po 5.11.2012 22:08:18
Na stránkach com uvádzajú 431g
http://www.shop4tackle.com/carp-reels/black-magic-fd-feeder-650-fd.html
Tak teraz vážne neviem čo je pravda.
Martin M. - Profil | Po 5.11.2012 23:06:10
Hodo - Profil | Po 5.11.2012 21:31:31
U tej 50 som mal na mysli niečo takéto http://www.rybashop24.com/Rybarske-navijaky/Browning-Black-Magic-Feeder-665-FD.html
Najviac ma upútala ta plochá cievka, len neviem či je to opodstatnené ( či pomôže pri nahadzovaní ) alebo je to len módny hit.
Martin M. - Profil | Po 5.11.2012 22:00:20
Martinbati - Profil | Út 30.10.2012 23:23:40
Martin M. - Profil | Út 30.10.2012 23:27:55
Vetsinou je to sezonni zalezitost a pokud to mas nekde ve sklepe, tak ted v zime se prestanou lihnout.
http://www.deratizaceshop.cz/lepove-pasti/328-feroset-tetra.html
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=7854
plavan - Profil | Út 30.10.2012 23:57:38
V noci mi lezli po obličeji a tak jsem koupil takovou velkou mololapku , jak ti doporučuje Martin. tenkrát jsem za ní dal asi 80 korun, Martin našel levnější. Ta sbírala jednotlivé motýlky. Ti mi sežrali doma všechno, co bylo silonové, nylonové a igelitové. Hlavně obaly od prutů, deštníky a všechny pytle a pytlíky.
Spižírnu, kterou mám plnou rybářských věcí jsem každej den vystěhoval, obral larvy ze všeho chlupatého ( semišové boty, mikroplyšový futrál od Antarese a rybářské froté ručníky ). Byt mám hodně teplý, průměr 25°C a tak se jim u mně líbilo. Trvalo to snad půl roku, než jsem se jich zbavil. Podle mně se přestěhovali k sousedům, páč jsem je slyšel na moly nadávat.
Ty larvy byly děsně odolné, nešlo je zničit ani když jsem je vyvařil s prádlem na 95 °C v pračce. Musíš je obrat a odnést někam ven. Krmení vzít přes síto, jehož hrubost musí být taková, aby prolezlo krmení a neprolezly larvy. Já už jsem si od té doby do bytu žádné krmení nevzal. Maximálně cizrnu nebo čočku z oddělení lidských potravin. Tam jsem moly ještě nenašel.
A jak píše Martin, líhnutí zastavíš tak, že to krmení odneseš někam do chladu. A pak ho začneš prosívat. Nezávidím ti to. Pokud máš doma teplo, je to běh na dlouhou trať. Zvláště, jestli máš vyžrané velké díry v pytlíkách od krmení.
Azbest - Profil | St 31.10.2012 0:35:00
Všechno krmení zlikvidovat, nebo odnést někam ven a celou místnost, případně byt vystříkat biolitem.
Uzavřít všechny okna, dveře a všechno větrání.
Nastříkat úplně všude a na pár hodin vypadnout.
pak vyvětrat.
Od tý doby mám klid.
A měl jsem je všude, housenky lezly po stropě...hnus.
A tak jsem zlikvidoval i ty hnusný malý broučky, co fungujou podobně.
Ti jsou zase z pečiva.
tym - Profil | St 31.10.2012 12:11:42
Šlapeto - Profil | Ne 4.11.2012 21:27:32
Tiberian - Profil | So 3.11.2012 9:51:07
Pepé - Vsetín - Profil | So 3.11.2012 10:49:04
plavan - Profil | So 3.11.2012 11:03:31
tym - Profil | So 3.11.2012 12:08:21
Azbest - Profil | So 3.11.2012 16:48:49
Občas jsem to použil na závodech pro rychlý vytvoření návazce typu balaton do sloupce, kterej se pak dá zase bez následků sundat.
janosek - Profil | Pá 2.11.2012 18:01:51
neznate nejaky dobry revir na kapry
RADYNEK - Profil | Pá 2.11.2012 18:37:14
Znám. To je velice do široka položená otázka.
dvorak002 - Profil | Čt 1.11.2012 14:12:33
tym - Profil | Čt 1.11.2012 14:46:42
Martin M. - Profil | Čt 1.11.2012 14:51:40
voda je cistejsi nez v lete, takze spise tmavsi krmeni, jehoz barvy se ryby nebudou v ciste vode bat.
Prichut snad jakakoliv, to nema zadne pravidlo a muze fungovat cokoliv. Obecne existuji "optimisticke" navnady, ktere jsou syte a urcene do teple vody a davas je tehdy, kdyz cekas hodne hladovych ryb - maji vyssi obsah protejnu, hrubsi zrnitost, nekdy i vice oleju. Pak mas "pesimisticke" navnady, ktere davas tehdy, kdyz cekas malo zaberu. Obvykle jsou vice prazene, mene pojive, mene syte, jemneji mlete, pridas i dost uplne nejedle hliny. Nebavime se o prichuti, ale o sytosti a strukture. Prichut muze byt v obou pripadech stejna, dokonce mohou byt pouzity i velmi podpobne suroviny, ktere ale treba naredis hlinou nebo jich jednoduse pouzijes mene.
Pojem optimisticka ci pesimisticka strategie lovu se opravdu pouziva (Anglie), neni to muj vymysl :-)
janosek - Profil | Út 30.10.2012 19:38:43
Pepé - Vsetín - Profil | Út 30.10.2012 20:00:00
tym - Profil | Út 30.10.2012 20:06:35
Teď zkoušej měkkou kukuřičku z plechovky (klidně k ní připíchni i masného červíka ať je to zajímavější), napařený rohlíček a podobnné jednoduché nástrahy. Záběry už budou opatrné, ale musíš být trpělivý. Moc nekrm, voda už je studená a používej menší nástrahy.
Martin M. - Profil | Út 30.10.2012 20:15:51
Kde to žije - feeder
PoFeederařina na řece 64302
PoPickermánia-ultra light fishing 49047
PoFeeder v okolí Zlína 4581
PoGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeS feederem na kapry 96912
ÚtDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . Klub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . Korum - vše kolem téhle značky 9590
. . . Preston - vše kolem této značky. 4055
. . . Rohlikove boilie - vyroba 107
. . . Jihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Prologic Boty Bank Bound Trek MH Camo | SLEVA 44%Za 1.199 Kč
Podšívka ze síťoviny. Bota je zesílena v oblasti paty a špičky pro větší výdrž. Protiskluzná gumová podrážka z EVA materiálu. Vyjímatelná vnitřní vložka. Velikosti 42 - 47. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....

















