Feeder
Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)
Moderátoři - poradci: Martin M., plavan, tym.
CaprMan2012 - Profil | Ne 28.10.2012 14:15:58
Pepé - Vsetín - Profil | Ne 28.10.2012 17:05:19
RADYNEK - Profil | Ne 28.10.2012 21:00:00
kámoš mi vyrobil z plastu terč kruhového tvaru. Uprostřed je šroub na přichycení, například k vidličce,ukončený okřídlenou matkou. Terč má bílý podklad a linky černou barvou. Klidně může být i čtvercového průřezu. Tady je pro inspiraci terč od Sensasu: http://www.rybolov.cz/plavana-a-feeder/drobnosti-na-feeder/feeder-terc
axel82 - Profil | So 27.10.2012 19:53:15
Martin M. - Profil | So 27.10.2012 20:41:57
Chut navnad neni dulezite resit, ani ja sam nevim, na co budu mit v zime chut :-) Obecne je neslane, nesladke, nemasove krmeni nejuniverzalnejsi. Taky casto to, o cem si myslime, ze je "sladke", ve skutecnosti vubec sledke neni - je to jen rekneme sladce vonici.
Ve studene tekouci vode bych hledal nejhlubsi mista s nejklidnejsi vodou.
PS: voda ma 7-11st. to jeste neni zima.
tym - Profil | Ne 28.10.2012 7:11:41
Dále je dobré zjemnit návazce a používat menší háčky a menší nástrahy. Na jednom místě dlouho nevydržím. Pokud nejsou záběry zkusím to na jiném místě.
Pepé - Vsetín - Profil | Ne 28.10.2012 17:13:09
Gisák - Profil | St 24.10.2012 0:12:41
Martin M. - Profil | St 24.10.2012 0:23:45
SARNA - Profil | Út 23.10.2012 19:39:57
otazka zni co stim
Martin M. - Profil | Út 23.10.2012 20:37:02
Azbest - Profil | Út 23.10.2012 20:49:24
Navíc teda u nás je to taky velice slabý a to je tím, že zdejší vody jsou skoro bez ryb.
Na řece to vyžerou masařky a na přehradě to léta plundrovali blbci ze st. rybářství sítěma a prodávali na moučku.
Pak tam má něco bejt...:-(.
ondras76 - Profil | Út 23.10.2012 11:44:36
Martin M. - Profil | Út 23.10.2012 11:56:18
Šlapeto - Profil | Út 23.10.2012 11:58:51
RADYNEK - Profil | Út 23.10.2012 12:07:19
tym - Profil | Út 23.10.2012 14:28:47
Jizera-CZ - Profil | Ne 14.10.2012 14:32:26
jsem tu nový a Rybářský lístek mám teprve od května, takže zkušenosti 0. Příští rok plánuji nákup své první povolenky a tak jsem se rozhodl využít čas, který mě do té doby zbývá, studiem té rybolovné techniky která mě dost zaujala, je to feeder. Po přečtění několika knih a spousty článků o feederu jsem se rozhodl pořídit si svůj první prut (Shimano Catana CX Medium Feeder 3,66) a naviják (Shimano Exage 4000 RC), ale jsem stále mimo co se týká takové té feederové "bižuterie" jako jsou velikosti háčků, obratlíků atd.
Mám tedy dotaz:
Pokud bude mojí cílovou rybou například Kapr, Cejn, Plotice, Lín a budu chytat na stojákách do 10ha, občas na střední řece a to vše bude v letním období, jaké mám zvolit velikosti komponentů sestavy?
Tak nějak jsem z knížek a rad vyrozuměl, že pro začátek mě postačí kmen 0.20 a návazce z 0.18. Háčky jsem pořídil ve velikostech 10 a 12 (Koaji Douchi-připadají mě strašně malé?) ale s obratlíky a například gumovými zarážkami jsem úplně vedle, nevím jakou velikost. Nebo je to jedno a můžu tam dát jakoukoliv velikost, třeba větší aby se mě to dobře vázalo?
Dost by mě pomohlo, kdyby jste mě poradili takové ty běžné sestavy co se týká hlavně kombinace velikostí komponentů vzhledem k výše napsanému. Například: Kmen 0.20, návazec 0.18, zarážka 4mm, obratlík vel.14, háček vel.10......
A jestli můžu ještě jednu otázku...
Můj prut je třídílný+špička, znamená to tedy, že pokaždé když půjdu od vody tak při skládání prutu budu muset odstřihnout celou sestavu z kmene, vlasec navinout na naviják a pak prut sbalit. Nebo se dá ten prut opatrně složit aniž bych musel něco stříhat a nechat ho takto navázaný, řekněmě alespoň k obratlíku na kmeni? Škodilo by to nějak tomu vlasci, případně i prutu?
Vím, nějak jsem se rozepsal a doufám že snad trochu srozumitelně :)
Děkuju za případnou odpověď.
J-CZ
Martin M. - Profil | Ne 14.10.2012 19:14:05
Kmen 0.20 je tak akorat, ale navazec 0.18 je opravdu hodne a malokdy se pouziva, na stojate vode uplne vyjimecne. Jako rozumny stred bych dal 0.15.
Cislovani velikost hacku Sasame je matouci a sam se v nich nevyznam, tusim je uplne opacne nez jak je zvykem (neplati ze mala cisla = velke hacky). Nevim tedy, jak velka je velikost 10, ale u jinych znacek je desitka prijatelna velikost na kapry, parmy a vetsi cejny. Bezne se pouzivaji velikost 12 (kukurice, zizaly) nebo 14 (masnaci, pecivo).
Obratliky pouzivam cca c.14, nad to das gumovy koralek nebo valecek veliky cca 5mm. To jsou ale veci, na kterych az tak moc nezalezi.
Prut muzes slozit i navazany, ale samozrejme si tim zvysujes riziko, ze se jednak prutu neco stane (poskrabe se o ocka) a ze vlasec muze byt nekde nacnuty a snadneji praskne. to uz je na tobe, pro co se rozhodnes.
Pepé - Vsetín - Profil | Po 15.10.2012 20:03:14
Štěpsa - Profil | Ne 14.10.2012 18:23:29
Martin M. - Profil | Ne 14.10.2012 19:04:27
RADYNEK - Profil | Ne 14.10.2012 19:12:31
tym - Profil | Ne 14.10.2012 20:16:21
Alivio 2500 a 3000 mají stejné tělo , ale rozdílnou hloubku cívky. 2500 tedy stačí.
Trollo - Profil | So 6.10.2012 9:38:47
Jako například - http://mapy.cz/#x=14.398326&y=50.022691&z=17&umc=9gyC4xXdm3¨=%C4%8Dtvr%C5%A5%20Praha%204%2C%20Praha%2C%20okres%20Hlavn%C3%AD%20m%C4%9Bsto%20Praha&t=s&u=u
plavan - Profil | So 6.10.2012 9:48:12
Trollo - Profil | So 6.10.2012 9:20:21
plavan - Profil | So 6.10.2012 9:26:50
Zulda - Profil | Čt 4.10.2012 19:27:09
Azbest - Profil | Čt 4.10.2012 20:40:19
tym - Profil | Čt 4.10.2012 21:39:30
Kde to žije - feeder
PoFeederařina na řece 64302
PoPickermánia-ultra light fishing 49047
PoFeeder v okolí Zlína 4581
PoGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeS feederem na kapry 96912
ÚtDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . Klub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . Korum - vše kolem téhle značky 9590
. . . Preston - vše kolem této značky. 4055
. . . Rohlikove boilie - vyroba 107
. . . Jihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....











