Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Foš - Profil | Ne 9.9.2012 8:53:42

Ahoj,
včera jsem byl na rybách, ani potah.Na hladině plavala vrstva zelené řasy. Mohlo by to být tou řasou, že nebraly ?
Děkuji

plavan - Profil | Ne 9.9.2012 9:01:35

Řasou to určitě nebylo. Já byl na řece a oproti minulým dnům to byla velikánská slabota. Až na pár menších ryb jsem na tom byl podobně jako ty.

tym - Profil | Ne 9.9.2012 18:37:17

Na našich stojatých vodách i řekách už chvíli vládne poměrně neutěšený stav. Málo vody, málo kyslíku, a to se samozřejmě podepisuje na braní ryb. Je třeba hledat proudnější úseky, místa pod jezy a podobně. Ale i tam to může být slabší a ryby tam mohou brát jen v určitou dobu. Na stojácích je to jak kde, a jak kdy. Co se řasy týká, může to mít vliv, ale také nemusí. I na vodách bez "zeleniny je to slabší". Bohužel :-((( Lepší chvilky u vody nastávají brzy ráno a pak navečer. Je to třeba zkoušet. Doufám, že se to brzy změní, díky postupnému ochlazování.

Pepé - Vsetín - Profil | Po 10.9.2012 11:58:12

ahoj, řasa na to vliv nemá, s největší pravděpodobností. Milan to vystihl dobře, hledej místa s kyslíkem a studenější fáze dne. Pokud trefíš návětrnou mělčinu, bude to dobé, voda se prokysličí a navíc se "pohne" dno, to by rybám mohlo sedět.

Maradonak - Profil | Út 4.9.2012 16:28:08

Ahoj všem,

chtěl bych se zeptat, jakým způsobem lze nepokud to vůbec jde, chytání na feeder na řece na rybičku (chytání okounů. či menších sumců). Včera jsem totiž zkusil tento způsob, ale po rozjedzu mi dravec nástražní rybičku vždy pustil. Nezná tady tedy někdo nějaký způsob, jak na to?

Díky moc :)

tym - Profil | Út 4.9.2012 16:38:32

podívej se zpět nahttp://www.mrk.cz/feeder Pá 24.8.2012 16:23:00
Diskuse na tohle téma už tu probíhaly. Trochu pohledeja podívej se i do koncových montáží

pnboss - Profil | Po 3.9.2012 22:16:05

Na kterém místě montáže by měla být umístěna feeder guma, používám-li klasickou průběžnou montáž (se zahnutou trubičkou) a návazec z pletenky? Děkuji za odpověď, popř. link na nějaký obrázek.

Azbest - Profil | Po 3.9.2012 22:22:55

No patrně mezi návazcem a kmenem.

tym - Profil | Út 4.9.2012 6:30:04

Guma bude v trubičce.

brcko4 - Profil | Po 3.9.2012 19:12:20

Je to Voleťický rybník u Luže (východní čechy) jsou to závody dvojic já budu chytat na plavačku "angličák,, a kamarád jde se mnou a já myslel aby chytal na feeder jelikož od včerejška krmíme namočenou kukuřicí . Tak jsem myslel že bych chytal na bondueku a jedním červíkem nebo tak nějak .. kdyžtak jestli můžu poprosit o další radu rád se pučím .na odkazu jsou podrobně napsane ryby jak se bodují http://www.rybariluze.cz/ Moc děkuji za radu Míra

tym - Profil | Po 3.9.2012 19:19:45

Takže - krmit přesně, použít měkkou kukuřici a masné červy. Zaměřit se na menší kapry. Pravidelně přikrmovat podle toho v jaké aktivitě budou ryby. Vnadit spíše partiklem než směsí, aby to nelákalo malé rybky. Takže plnit krmítko kukuřicí a červy a ze směsi dělat jen zátky.

Martin M. - Profil | Po 3.9.2012 19:45:33

" Vnadění je povoleno pouze během závodů!!! " - na ty 3 vykricniky pozor :-)

brcko4 - Profil | Po 3.9.2012 15:47:30

Zdravím, chci se zeptat co použít za montáž na feeder na rybářské zavody, rybník cca 12ha hloubka 2,5m a na dvě 15 cm bláta Děkuji za odpověˇd

Martin M. - Profil | Po 3.9.2012 16:25:56

Ahoj, paternoster nebo prubezku s navazcem 20 az 100cm, sila navazce 0,12 az 0,20 a hacek velikost 20 az 6. Jeste ze se neptas jeste na nastrahu a krmeni :-)
Chapej, ze jinak se chytaji kapri a jinak oukleje a my netusime, co to je za revir, jake ryby se tam chytaji a jake je bodovani ulovku. A i kdybysme to vedeli, tak se nase strategie budou znacne lisit a nebude dopredu jasne, co je nejlepsi. Dobra zprava pro tebe je, ze muzes pouzit prakticky cokoliv.

sagi1 - Profil | Čt 30.8.2012 21:32:56

Pro Azbesta a Martina M. dutou inliner špičku sem našel když sem si půjčil od známého knihu
1000rybářských potřeb od Henning Stilke.
V popisu se píše "vedením vlasce podél ohýbající feeder špičky se nezkracuje jen vrhací vzdálenost,
ale vlasec se také snadno zaplétá...". Inliner by tomuněl předcházet tak že je vlasec veden přímo
špičkou. Mě to zaujalo hlavně zdůvodu zabranujícího zamotávaní vlasce okolo špičky.
Jinak děkuji za odpovědi. Já sem právě na netu na žádný odkaz na možnost koupit tuto špičku nenarazil.Pro ilustraci jsem přiložil foto z knížky(není moc kvalitní foceno mobilem).
Jinak všem přeji mnoho příjemných chvil u vody.

Martin M. - Profil | Pá 31.8.2012 1:25:10

Autor zkratka potreboval najit 1000 rybarskych potreb, tak sahal i hluboko do historie a popisuje i to, co jiz dnes nema uplatneni. Tento smer je slepa ulicka, ktera se v soucasnosti jiz nerozviji. Kyvne spicky prakticky vymrely a pouzivaji se jen ohebne feederove spicky s ockama. Lov s kyvnou spickou je jiny nez na feeder, napr. jen tezko budes chytat v proudnejsi rece.

Azbest - Profil | Pá 31.8.2012 11:24:24

Myšlenka zajímavá a dokonce řešící bezrpoblémové použití lightsticku, ale asi komplikovaná a udělat dutou špičku s akcí špičky feederové zřejmě nelze.
Taky vidím problém v provlékání vlasce.

Martin M. - Profil | Pá 31.8.2012 11:34:33

Petre to ale neni feederova spicka, tohle visi kolmo pod prut vlastni vahou. Ten ohnuty spoj je mekka gumicka nasunuta (nasroubovana pres adapter) na konec prutu.

TheNosfe - Profil | Čt 30.8.2012 20:19:17

Dobrý den, v sobotu se chystám na závody na jeden malý rybníček s hloubkou do 2m. Osádku tvoří zejména kapři 40+ cm a tak jsem se rozhodl vzít kmen 0,20 a návazec udělat z 0,16 přeci jenom nebudu mít kolem moc místa na to hrát si s rybou. Krmítko mám namyšlený 20g - průběžka se 70cm návazcem a háček owner velikosti 4.
Moje otázky jsou, na víkend je hlášeno ochlazení a počítám s menší aktivitou ryb, mám tu sestavu přeci jenom zjemnit? Jakou nástrahu použít? (namyšlenou jsem měl kuku + červ) A čím krmit, zkusit sladký ostrý krmení nebo trochu "ztlumený" strouhankou a šrotem, p opřípadě namíchat nějakou klasiku a přidat do toho mušlu aby to zasmrádlo?

Za každou radu předem děkuji , na feeder teprve začínám a chytám zejména na nížiných řekách.

tym - Profil | Čt 30.8.2012 20:32:17

Vše záleží na tom jaké bude počasí. Obávám se, že tento víkend to nebude nic moc, a proto to nebude jednoduché. Pokud budou brát, klidně bych dal dolů i osmnáctku pro větší bezpečnost. Návazec bych zkrátil na 50 cm, ale možná bude třeba během lovu trochu experimentovat, protože tohle se od boku střelit nedá. Průběžka je OK. Krmení jemnější, klidně může být sladké s jemným nádechem rybiny. Hlavní je dostatek měkké kukuřičky a masní červi. V záloze je třeba mít pařený rohlíček. Ten někdy na kapříky funguje lépe než cokoli jiného. Pokud je to možné, přibalit plavačkový prut. Pokud budou ryby ve sloupci nebo budou lépe reagovat na nástrahu v pohybu, nebo klesající, pak nemá feeder moc šance na úspěch. Hlavní je vyvíjet nějakou aktivitu, pokud ji nebudou vyvíjet ryby :-)))

Azbest - Profil | Čt 30.8.2012 20:52:00

Fous je zbytečně dlouhej-zkrátil bych klidně na 30cm.
Hlavně přesně krmit a házet.
Ať se zadaří.

sagi1 - Profil | St 29.8.2012 19:47:56

Mám dotaz zda nemá někdo zkušenosti se špičkami Inliner od Balzeru kdy je vlasec veden vnitřkem špičky (nikoliv očky), a zda někdo neví kde se dají sehnat dík za odpověd.

tym - Profil | St 29.8.2012 20:15:55

http://www.fraus-rybar.cz/balzer-duta-laminatova-sp​icka/
Jediné co jsem našel - ovšem stránky momentálně nefungují .:-(

Azbest - Profil | St 29.8.2012 23:56:47

To jsem ještě ani neviděl, ale myšlenka to je dobrá.

Martin M. - Profil | Čt 30.8.2012 0:36:56

Nasel jsem jen "swing tip" spicky, tedy kyvne spicky fungujici na principu predspickoveho cihatka - opravdu myslis tohle?

U opravdove feederove spicky si to neumim predstavit. Vim, ze se delaji dute pruty s vedenim vlasce uvnitr, ale u feederu jsem to jeste nevidel. Ono i tak to ma ocka, ale vlepene uvnitr, aby se vlasec nedotykal blanku po cele delce prutu.

JUNIKRIDE - Profil | Po 27.8.2012 16:19:35

Cawte
Vsimol som si neskajsi clanok a partikly a rozmislal som ako ho dopravit presne k nastrahe a zistil som ze by sa to dalo PVA pancuchov chcel by som sa vas opitat ci by PVA pancucha nahoz vidrzala? dik po predu.

plavan - Profil | Po 27.8.2012 16:22:41

Budeš mít problém, aby ti tu PVA punčochu vlhký partikl nerozpustil dříve, než nahodíš. Jsou lepší způsoby, jak to dopravit na místo. Např. raketa, feederový košík, vyklápěcí krmítko apod.

tym - Profil | Po 27.8.2012 17:16:42

PVA můžeš použít, ale partikl nesmí být mokrý. Když si vždycky nabereš shora nic se nestane.
Musíš tu zkusit.

Martin M. - Profil | Po 27.8.2012 22:29:33

Ahoj, hrsticku nebo dve tam takto dostanes, ale pul kyble bych v PVA nahazovat nechtel :-) Primichej partikl do navnady, kterou davas do krmitka, zadne PVA nepotrebujes. Tohle bych resil az pri lovu s boiliem nebo peletami, kde zadnou sypkou smes nechces pouzit kvuli prilakani malych ryb.

pnboss - Profil | Po 20.8.2012 21:24:52

Jaký naviják se nejlépe hodí na feeder prut? (přední, zadní brzda, bait apod., a co velikost???)

Martin M. - Profil | Po 20.8.2012 22:49:17

Prakticky jakykoliv smekaci navijak velikosti 20 az 60 - hodne zalezi na tvych preferencich a tvem stylu lovu. Nejbeznejsi je velikost 30-40. Na konstrukci brzdy nezalezi, pokud funguje dobre a umis ji pouzivat.

tym - Profil | Út 21.8.2012 5:50:44

Souhlasím s Martinem. Na typu brzdy nezáleží. Pokud pracuje správně je to jen o zvyku a vkusu. Důležité je koupit naviják, který opravdu něco vydrží, a zbytečně nešetřit. Intenzivní lov s krmítkem navijám pořádně namáhá, a méně kvalitní výrobky velmi rychle odchází. Obecně platí, že baity jsou konstrukčně silné. Malé velikosti se proto hodí i na feeder. Využiješ je třeba při lovu kaprů v noci.