Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

Sikulam - Profil | Čt 26.7.2012 13:22:28

Ahoj,
začal jsem s feederováním a potřeboval bych nějakou tu radu ;-)
Koupil jsem si prut medium a během 3vychazek jsem zlomil už dvě špičky, krmitko používám 10-20g
a montáž mám průběžnou přímo na kmenovém vlasci(http://www.mrk.cz/montaze.php?id=150) Vlasec mám 0.18 a každou chvilu to zamotám nebo utrhnu :-D. Nějaká rada co bych mohl dělat špatně?

Azbest - Profil | Čt 26.7.2012 14:45:41

Vlasec musí být vždy napnutý. Před náhozem vzadu zkontroluj, hestli ho nemáš omotnutý kolem špičky.
Takto lehká krmítka při stahování ráda skáčou po hladině, což bude ten problém-při skočení se i jen trochu nakroucený vlasec okamžitě omotá přes špičku.Je třeba motat ne moc rychle a citem kontrolovat chod. Při skočení krmítka sklonit prut dopředu a jemně zlusit, jestli jde navíjet bez odporu.

tygřík 27 - Profil | Čt 26.7.2012 9:55:53

Dobry den, mam dva dotazy. Za 1. z ceho se sklada krmeni scopex ? Za 2. Jak dlouhy navazec mam
Pouzit na feeder na kukurici na chytani cejnu. Predem dekuji

Martin M. - Profil | Čt 26.7.2012 11:18:13

Cau, skopex je jen nazev prichute, melo by to byt nejake prezrale ovoce, ale jisty si tim nejsem.
Navazec zacni na 50cm.

Reeaper - Profil | St 25.7.2012 12:43:58

Ahoj, zajímal by mě Váš názor na postavení prutů při chytání. Občas se někde dočtu, že špičky nahoru nejsou dobré, protože ryba kolem krmítka silon může cítit. Údajně je lepší vést silon těsně nade dnem.
Párkrát jsem posledně bojoval s místem u vody a umístěním prutů tak, abych měl špičky u hladiny.
Je tedy podle Vás jedno, jak silon vede? Jaké může mít výhody jedno či druhé postavení prutů?
Děkuji

Azbest - Profil | St 25.7.2012 13:20:14

Chytám vždy s pruty nahoru a to i na stojáku. Ryby jsou na překážky zvyklé a věčně se někde prodírají porostem.

Martin M. - Profil | St 25.7.2012 15:18:44

cau, daval bych pruty dolu, kdykoliv je to mozne.

Kobarid - Profil | Út 24.7.2012 12:32:01

Dobrý den, mám dotaz ohledně lovu s method feedrovými krmítky. Princip lovu a vše kolem je mi jasné, ale můj dotaz směřuje k "přípravě lovného místa". Je vhodné si lovné místo, před započetím lovu, mírně zakrmit několika koulemi běžné krmné směsi s partiklem a tím si rybu rychleji nalákat do lovného místa? Nebo je to zbytečné a předzakrmení není potřeba a nechá se "pracovat" jen dávka methodmixu na krmítku?

Martin M. - Profil | Út 24.7.2012 12:55:10

ahoj, chytam tak i tak. Velmi casto chytam s method krmitkem, ze nahazuji uplne naslepo (vetsinou do velke vzdalenosti), ale take jej vyuzivam na zakrmenych mistech. Rozdil vidim v tom, ze na zakrmenem miste, kdyz tam mas ryby, si "nejak" poradi vzdy a method neni az tak dulezity. Naopak pri chytani naslepo vyuzijes silu rybich moucek v method krmitku, ktere ti i pomuze k dosazeni skore "jeden nahoz, jedna ryba" (jak rikaji odstrelovaci a boyscout: one shot, one kill)

šimpanz - Profil | Po 23.7.2012 17:01:08

Dobry den, priblizne za tyden jedu chytat k babicce na takovy vesnicky rybnik kolem 1hektaru a je tam hrozne mensich cejnu i dost strednich kapriku a proto bych chtel chytat stylem method feeder,(s peletkama v krmitku a na hacku bud mensi peletku,gumovou kukurici nebo mensi boilie a jejich kombinace)a zajimalo by meTO JE TO HLAVNI jestli to tam muze fungovat kdyz tam mistni rybary na pelety prakticky nechytaji a na boilie jenom zridka.Mockrat dekuji za odpoved a preji hezky den.

Martin M. - Profil | Po 23.7.2012 18:04:27

cau, melo by to fungovat, ale znas to, jak je to s temi pravidly o brani ryb...

Azbest - Profil | Po 23.7.2012 18:04:53

Fungovat to může, ale nemusí-třeba vyzkoušet.

JUNIKRIDE - Profil | Po 23.7.2012 12:02:52

Seruste, neviem co mam da ako nastrahu na feeder pouzivam prubiezku.Ked dam ako nastrahu masnakov tak chitam strasne male ryby: plotice..... pritom tam mam velky hacik aby nastrahu neziedly a stale mam seliake drbance co s prepacenim jebu do krmitka a neviem co je zaber a co je len "drbanec".Ked tam dam kukuricu tak nemam ziadny zaber len my furt drbu do krmitka.Je to hrozne uz neviem co mam vyskusat aby som chitil kapra.Ziadam vas o radu dopredu dik .

Martin M. - Profil | Po 23.7.2012 12:16:07

cau, zrejme chytas na miste, ktere se libi malym rybam. Neni to jen o nastraze, kukurice je v pohode.

JUNIKRIDE - Profil | Pá 20.7.2012 9:54:37

Cawte, na feedry mam kmen vlaec 0,20mm=nosnot 5,24 mam doma 0,10mm na navazce mal by som dat 0,10mm na navazce alebo mam dat na navazce kmen vlacec ?

plavan - Profil | Pá 20.7.2012 10:06:27

Ony jsou i možnosti mezi. Jako návazec třeba můžeš použít měkký vlasec 0,18mm, 0,17mm, 0,16mm, 0,148mm, 0,138mm, 0,13mm atd.
Návazec ze stejného vlasce o stejném průměru, jaký máš na kmeni bych nedoporučoval. Jednak to bude vlasec určitě tvrdý a neprůtažný, což je na kmeni žádoucí, ale na návazci nikoliv, navíc při uvíznutí za háček budeš dost možná trhat celou montáž místo samotného návazce.
A návazec o průměru 0,10mm už je na feeder hodně málo, pokud nemáš zkušenosti a hodně místa pro zdolávání, tak se mu vyhni. Pakliže teda nechceš chytat hodně opatrných ryb menšího vzrůstu.

Martin M. - Profil | Pá 20.7.2012 10:32:24

cau, 0.10 jsem nepouzil uz hodne dlouho a doufam, ze jeste dlouho nebudu muset. Pro bezne chytani ted v lete bych bral za rozumne 0.14 az 0.16mm.

Azbest - Profil | Pá 20.7.2012 12:21:13

Udělej si forpasy 0,12-0,18.
0,10 bych na dvacítku použil jen v krajní situaci třeba v zimě.

JUNIKRIDE - Profil | Čt 19.7.2012 13:28:09

Cavte, kupil som si teraz haciky na feeder setko sedy, su zlate nevadi to ?

Martin M. - Profil | Čt 19.7.2012 13:45:42

Cau, mne by to vadilo, ale ryb jsem se neptal :-) Rad pouzivam tmavsi hacky, idealne uplne cerne.

Azbest - Profil | Čt 19.7.2012 14:14:03

Co také si predstavuješ pod pojmom:"setko sedy"?
Zlatá asi nevadí, ale občas ti to možná ukousne štika při stahování.

JUNIKRIDE - Profil | St 18.7.2012 14:50:23

Serus ked davam plechovku kukurice do navnady tak mam viliat tu vodu co je v tej plechovke alebo tam tu vodu mam dat?

plavan - Profil | St 18.7.2012 15:07:15

Pokud ti to " neutopí " směs, tak tam tu vodu nalej taky.

Šlapeto - Profil | St 18.7.2012 23:45:23

ěžně vodou z kukuřice rozdělávám krmení. Není v ní nic špatného, ba naopak :)

piotrgonda - Profil | St 18.7.2012 16:00:47

zdravím....viete mi poradiť kde môžem zohnať náhradné špičky k prútu AWA-SHIMA Aexeon master feeder 3,60m..?????budz nejaký obchod v okoli zvolena alebo internetoví obchod....vopred Ďakujem

Martin M. - Profil | St 18.7.2012 21:23:11

cau, zkus se zeptat zde http://www.sk.awa-shima.com/kontakt