Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

JUNIKRIDE - Profil | So 14.7.2012 14:05:45

Prepacte ze som taky otravny ale na ake montaze sa pouziva tento obratlik.
Ukazete my k tomu nejake montaze ?

Martin M. - Profil | Po 16.7.2012 0:08:30

ja ho nepouzivam na nic, ale da se pouzit na montaz paternoster, kde ho umistis na spoj, ve kterem se kmenovy vlasec rozdeluje na 2 vetve: http://www.mrk.cz/montaze.php?id=83

Štěpsa - Profil | So 14.7.2012 19:57:05

Ahoj,
Mám dotaz ohledně parem. Jak velký háček bych měl použí při lovu na rousnice a kolikrát rosnici propíchnout? No a ještě jeden dotaz - s feederem moc zkušeností nemám ale - chytám na 10 háčky (napichuju masnáky kuku rohlík atd...) Nejsou 10ky háčky moc velké? No a jak by se měla měnit vel. háčků při ohledu na roční období? Dík za rady :D Petruv ZDAR

Azbest - Profil | So 14.7.2012 20:36:44

Na parmy můžeš klidně použít háčky velikosti 8-6, ale jinak je velikost 10 clkem v pohodě.
Menší dávám jen, když to nejde a nebo ve studené vodě.

JUNIKRIDE - Profil | So 14.7.2012 13:49:51

plavan
Ja som skor myslel nejeake korenie alebo dip atd...ale dik aj za hento a chcel by som chtat kaprov.

Azbest - Profil | So 14.7.2012 14:07:01

Vy nás ale zásobujete pane Karfík...
Dip-jahoda, vanilka, med, anýz, scopex, perník...

plavan - Profil | So 14.7.2012 14:11:45

S tím dipem ti bude muset poradit někdo jiný z kolegů. Já neznám žádný dip, který by spolehlivě lákal kapry v kombinaci s kuku šrotem a aby to bylo ještě rentabilní. Kvalitní dipy stojí dost peněz a pak bych nechápal tu úsporu v podobě kuku šrotu. Protože přidáním dipu se dostáváš na stejné peníze, za které bys koupil středně drahou komerční směs. Taková směs by ti kapry i jiné ryby spolehlivě nalákala a přidaný partikl by ti je udržel na místě. Těch kaprových posilovačů, ať už práškových nebo tekutých najdeš na trhu hodně. Ale nejsem si jistý, že to je pro tebe ta správná cesta.

JUNIKRIDE - Profil | So 14.7.2012 11:31:53

Serus.
Idem zajtra na ryby a chcel by som sa opitat co mam pridat do zmesi :kukuricny srot 2l, 4mm peletky, 0,3l kaproveho krmenia . Aby to bolo viac aromaticke, aby to nebolo take "suche" mam tam pridat treba dyp alobo co ?
Popredu dik.

plavan - Profil | So 14.7.2012 11:37:09

Těžko říct, co budeš chtít chytat. Jestliže budeš chtít hodně záběrů i od menších ryb, pomohlo by nejvíce, kdybys přidal buď masné červy, rozstříhané rousnice nebo rozstříhané žížaly či hnojné červy. A plechovku sterilizované kukuřice. Z levnějších věcí lze použít uvařené kroupy, čočku, hrách.
Ale nepíšeš, co budeš chytat a na jaké vodě, takže jen střílím od boku.

Henjo - Profil | Čt 12.7.2012 16:12:27

Ahoj, snad nebude můj dotaz moc otravný, ale chtěl bych poprosit o radu v jedné záležitosti. Vyhlédl jsem si jeden zajímavý revír, slepé rameno jedné říčky s pestrou osádkou. Šířka cca 5-8metrů, klidný tok. Na již vyzkoušeném místě (pod stromy u rákosů) to bylo fajn, karásek, kapřík, plotice, ale velkým problémem byly neustálé ataky vos (2x úspěšné), ovádů a zejména pak staré stromy pod vodou, hodně větví nad vodou, prostě nic moc pro zdolávání, resp. nahazování. Na druhém konci ramene je situace lepší, jelikož už vtéká do městečka a s tím souvisí můj dotaz - na vodou tam vede most rychlostní silnice, po které se prohání neustále auta, včetně velkých kamionů, které jsou dost hlučné, opravdu je to hluk odhadem tak 70-80db - myslíte, že ryby si na takové prostředí zvyknou a má smysl zkoušet lovit u toho mostu, nebo se tam za potravou zastavovat nebudou?

Martin M. - Profil | Čt 12.7.2012 16:19:34

teoreticky by jim to vadit nemuselo, prakticky to budes muset zkusit sam :)

plavan - Profil | Čt 12.7.2012 16:25:36

Jak ti píše Martin, budeš to muset vyzkoušet. To se nedá vymyslet. Ale u nás ryby pod mostem chytáme a někdy i více než mimo most. Hlavně při deštích, kdy z mostu padají velké kapky vody na hladinu a jak je známo, to ryby láká. Na kapající vodě jsou založeny i rybí přechody. Jakmile slyší nebo cítí ( nebo já nevím jak to dělají ) ryby kapající vodu, hned se k ní sjedou a tak lehce ten přechod nalézají.

JUNIKRIDE - Profil | Čt 12.7.2012 13:42:23

Martin M.
Hovoris my ze mam skusit novy vlasec o priemere?

Martin M. - Profil | Čt 12.7.2012 13:44:57

0.20 az 0.22 mm.

JUNIKRIDE - Profil | Čt 12.7.2012 12:47:08

Martin.M
Kupil som si tento prut + navijak a silon sak kukni ci ten prut aspon za volaco stoji ale podla mna my daly volaky zly silon potom je chiba v silone. Aky silon pouzivas pri method feedry?
http://rybar.braunstar.cz/prut-navijak-zdarma/feede​rovy-prut-spro-pantera-feeder-3-45m-navijak-spro-bo​xxer-a-vlasec-zdarma

Azbest - Profil | Čt 12.7.2012 13:04:58

Omlouvám se za odpověď na otázku nepoloženou mně, ale koupit si prut, který i s navijákem stojí osm stovek, to je situace, kdy bych se už nikoho na posouzení neptal.
Takovej prut si koupí málokdo, protože tuší že se bude jednat o poměrně nižší kvalitu-celkem logicky.
Pokud byl v ceně i silon(nepíšeš, kdes ho koupil) a nevyhovuje ti, tak ho prostě vyhoď a kup si pořádnej.

Martin M. - Profil | Čt 12.7.2012 13:30:49

predpokladam, ze vlasec jsi dostal zdarma k nakupu, ze?
zkus proste jinej.

JUNIKRIDE - Profil | St 11.7.2012 18:21:33

Serus.
Aky je dobry vlasec (mm) na feeder medium na velke vzdialenosti.Nehovorte my ze 0,22mm lebo pri tom sa my trhaju montaze.
Dopredu dik..........

plavan - Profil | St 11.7.2012 18:28:14

I kdyby jsi na velkou vzdálenost házel montáže o hmotnosti na samé únosnosti feederového prutu medium, tak bys kvalitní vlasec o průměru 0,22mm nemohl utrhnout. To máš buď nekvalitní vlasec nebo špatně vážeš montáže anebo tvůj prut medium unese víc než je běžná zátěž prutu medium ( 90g ) a tudíž nemusí 0,22mm stačit.
Ale to jsi vlastně číst nechtěl. Takže snad ti poradí lépe kolegové.

Azbest - Profil | St 11.7.2012 19:10:46

Nechápu moc, jak ti síla kmenu může při náhozu trhat montáže, protože to mi přijde jako absurdní nesmysl.
I kdybych si dal na kmen vlasec 0,50, tak to montáži bude naprosto jedno.
Taky by nebylo od věci zmínit, co pro tebe znamená pojem "velká vzdálenost".

Martin M. - Profil | St 11.7.2012 23:15:26

souhlasim, ze 0.22 je pro medium prut na hranici moznosti a divim se, pokud jej pri nahozeni utrhnes. Pouzivam 0.20, dam tam 30g zatez + navnadu, zavru oci, zatnu zuby a svihnu vsi silou tak, ze to tech 60m doleti (medium prut!!!).
Pokud mas predstavu, ze by to melo letet dal, tak te zklamu, ale na tohle medium prut nestaci.
Pokud ti to praska i kdyz bys rad hodil treba jen 50m, tak bude chyba opravdu v uzlech nebo v extremne spatnem vlasci (neznam takovy, ktery by to v tomto brutalnim prumeru nevydrzel, ale mozne to je).

unudle - Profil | Út 10.7.2012 19:08:45

Nazdar vydry. Coby začátečník s feederem jsem se chtěl zeptat, jestli je vhodný jako kmenový, vlasec Asso Ultra 0,18 mm / nosnost 6kg. Nikde jsem se nedočet, jestli je potápivý a jakou má průtažnost. Možná s ním máte zkušenosti.

RADYNEK - Profil | Út 10.7.2012 19:56:20

Čau rybáři, Asso Ultra 0,18 mm je na feeder dobrá volba. Je málo průtažný. Sice jsem ho držel jen v ruce - nechytal, ale hodně si ho všichni chválí.

plavan - Profil | Út 10.7.2012 22:53:05

Jako kmen je to vlasec výborný, absolutní špička na feeder. Průtažný je málo a odolný je strašně moc. Akorát se časem odře a chytá se na něj špína. A to potom šustí v očkách. Po unavení je třeba ho jednou za čas kus odstřihnout. Ale to každý vlasec.

Azbest - Profil | Út 10.7.2012 23:28:08

Vlasec je to dobrej-nic nezkazíš.

Foš - Profil | Út 10.7.2012 20:12:11

Ahojte, rád bych se zeptal na chytání v kalné vodě :
po posledních deštích je voda v řece zakalená - docela žlutá.
Je to dobré nebo špatné ?
Myslel jsem, že když je voda trochu přikalená, je to dobré. Teď však se mi zdá zakalená až dost.
Děkuji

Martin M. - Profil | Út 10.7.2012 21:03:22

Nemelo by to vadit, pokud se do vody nedostaly nejake sracky (doslova, pardon) z kanalu apod.