Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

sam peikar - Profil | Čt 28.6.2012 16:54:10

Dobrý den, mám pro vás dotaz jakou montáž mám použít na vltavu nebo řeku.
předem děkuji

Pepé - Vsetín - Profil | Čt 28.6.2012 16:57:39

je tu možná už 1000 stejných nebo podobných dotazů. Pročítej.

Azbest - Profil | Čt 28.6.2012 17:14:19

Vltava je řeka.
Takovou, která tam bude z možných zrovna fungovat s ohledem na stav vody a cílovou rybu.

Šlapeto - Profil | Út 10.7.2012 7:49:04

Průběžku s metrovým forpasem :)))))

Borza85 - Profil | St 4.7.2012 17:12:29

Ahoj, dnes som bol na rybach a videl som mreny, ktore plavali na plytcine, ale o ziadnu nastrahu nejavili zaujem. Skusal som vsetko, co som mal od kukurice, cez pelety, boiles az po kostnych cervov a hnojakov.
Cokolvek som spravil, tak ziadny uspech. Viete poradit, ako ich oklamat? Dakujem

Azbest - Profil | St 4.7.2012 18:12:46

rousnice...sýr...rohlíkové boilies?

fofrinagl - Profil | Po 2.7.2012 21:08:11

Ahoj, mam dotaz stran chytani pod jezem jako takovym, na Sazave jsem si vyhlid misto,kam bych rad zasel,nekdo mi tam ale sprazil,ze se primo pod jezem a asi v nejake vzdalenosti pod nim nesmi chytat..hledal jsem v rybarskym radu dlouho,nenasel nic krom jasnyho zakazu na prehradach u hrazi, nevite nekdo rychlou radu, smi se-nesmi? Dekuju Tom

RADYNEK - Profil | Po 2.7.2012 22:25:23

Ahoj,pokud je u jezu rybí přechod, tak platí: je zakázán lov v rybím přechodu nebo do vzdálenosti 50 m nad ním a pod ním, z obou břehů. Jiný zákaz neznám.

plavan - Profil | Po 2.7.2012 22:44:43

obecně pro ČRS platí toto :
(3) V rybářských revírech se zakazuje lov

a) vybraných druhů ryb po dobu jejich hájení z důvodu ochrany jejich rozmnožování,
b) vybraných druhů ryb, které nedosáhly nejmenší lovné míry, z důvodu ochrany těchto druhů ryb,
c) mimo denní doby lovu ryb v kalendářním roce z důvodu ochrany rybí obsádky,
d) za použití jakýchkoliv stálých zařízení k lovu ryb nebo sítí, které nejsou od sebe vzdáleny alespoň 50 m, nebo zabraňovat tahu ryb po i proti vodě,
e) z lodí obytných, z plavidel veřejné dopravy a ze zvláštních plovoucích zařízení využívaných k přepravě materiálu,
f) v plavebních komorách,
g) v blízkosti přehradních hrází nejméně 100 metrů od hrázového tělesa,
h) ze silničních a železničních mostů,
i) v místech, kde se nahromadily ryby za mimořádně nízkého stavu vody nebo při škodlivém znečištění vody a též ryby shromážděné k přezimování a rozmnožování, lovit rybí plůdky, pokud tato opatření nečiní uživatel rybářského revíru k záchraně ryb nebo k jejich přenesení do jiných vod,
j) ryb do slupů, vrší,
k) v rybím přechodu nebo do vzdálenosti 50 m nad ním a pod ním.

Ale k příslušnému revíru nebo Územnímu svazu mohou ještě nějaké věci upravovat Bližší podmínky k lovu.

TondasDas - Profil | Po 2.7.2012 17:56:13

Ahoj chtel bych se zeptat zda mate nejakou osvedcenou montaz na reky s kamenitym dnem kde casto uvaznete ? kmen mam 0,18 a 0,20 heavy prut. diky

plavan - Profil | Po 2.7.2012 18:16:51

Někteří výrobci uvádějí, že do takových podmínek jsou vhodná krmítka, kde má to závěsné očko, kterým drží krmítko na vlasci, podobu dlouhé tyčinky. Ale že by to bylo nějak výrazně lepší než standartní krmítko, to se mi nezdálo. Spíše je třeba zvolit tak těžkou zátěž, aby v tom proudu necestovala, protože mezi většími kameny každé podklouznutí krmítka končí ve vázce. Když už na takovém " jedovatém " místě musíš lovit, zřejmě tam očekáváš výskyt parem a ostroretek, tak si postav co nejlevnější montáž. Odlej si olovo s obratlíkem sám nebo levně nakup oválné kapky a ty pak kladívkem rozklepej do placky s mírným prohnutím. Olovo s obratlíkem nebo drátěným očkem připevni na kmen vlascem, který má menší nosnost než kmen, který bys jinak utahal v častých vázkách. Takhle necháš ve vázce jen to olovo za 2 koruny. Pokud jsou tam kameny opravdu velké, proud extra silný, šel bych chytat jinam, páč já jsem spořínek a nerad házím do vody peníze, které se mi nevrací v podobě úlovků.

sam peikar - Profil | Čt 28.6.2012 17:14:06

a jakou montáž mám použít na slepé rameno.

Martin M. - Profil | Čt 28.6.2012 17:14:35

klidne tu stejnou jako na vltavu.

Azbest - Profil | Čt 28.6.2012 17:15:19

Spíš takovou, která je vhodnější na stojatou vodu-třeba průběžnou.

Martin M. - Profil | Čt 28.6.2012 17:16:54

ja bych dal prubeznou uplne kamkoliv ;-)

argasan - Profil | St 27.6.2012 11:12:41

Dobrý den,
chtěl bych se na něco zeptat.Koupil jsem si od kamoše feederový prut V FEEDER za 500Kč.Tak jestli jsem udělal dobře nebo špatně?Měří 3,60 metrů ,tvrdost medium a heavy,High modul Carbon
Předem děkuji

Azbest - Profil | St 27.6.2012 11:41:15

Kolik jsi za něj zaplatil není tak důležité, jako to, kolik stál nový.
Značka "V" asi nikomu nic neřekne, takže to bude asi nějaký noname produkt ze zapadlé čínské vísky.
Teď už se na nic spíš neptej a zjisti, jak ti bude vyhovovat.Znát ho nejspíš nebude nikdo.
Pokud bude vyhovovat tobě, tak je vše ok.

Martin M. - Profil | St 27.6.2012 12:07:28

Cau,
zrejme to bude proutek od firmy Lovy, puvodni cena cca 1300kc. Za 500kc asi v pohode a pokud ne, tak ho za 499 zase prodas ;-) Fakt ten prut neznam, moc se jich asi neprodalo.

Pepé - Vsetín - Profil | Čt 28.6.2012 16:23:30

pokud ti vyhovuje cena, tak chytat a chytat a chytat a když bude dobrý i u vody, není o čem... Když nebude, příště budeš hledat lepší.

xxxMarioxxx - Profil | St 27.6.2012 18:32:56

Zdravim, je v poriadku ak pouzijem ako podkladovy vlasec 0,35-,040ku ked ako hlavny vlasec chcem dat 0,20? Pytam sa lebo tensi priemer vlasca momentalne nemam tak ci to bude vadit a nemam s tym ziadne skusenosti.

plavan - Profil | St 27.6.2012 20:20:26

Nestane se z hlediska funkčnosti nic. Ale u některých navijáků se stává, že jsou od výrobce nastavené podložky pod cívkou na vlasec 0,25mm a méně. Pokud jsou k navijáku dodávány vymezovací podložky navíc, jednu před návinem té čtyřicítky přidej. Může se ti stát, že se ti udělá návin do písmene " A " . Pokud bude návin od začátku rovný, tak se tím nevzrušuj a jako bych nic nenapsal.

Pepé - Vsetín - Profil | Čt 28.6.2012 16:21:47

ahoj, nevadí to vůbec, jenom si dej pozor na spojovací uzel, konce obou silonů ustříhni velmi těsně u uzlu, když si je necháš příliš dlouhé, mohl by se Ti vrchní silon zachytávat o ty trčící konce během nahazování a dělá to pak binec. Chce to soudkový uzel a konečky pryč.

Alik123 - Profil | Po 25.6.2012 13:55:16

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na lov amuru na těžko. Znám rybník 3,5 ha se slušnou osádkou amurů. U břehu je strom - třešeň, a její plody zrovna dozrávají, větve sahají nanjevýš 4m od břehu. Třešně padají do rybníka, myslíte si, že se tam amuři naučí a je to šance zkusit je tam lovit na plod třešně? .. nutno podotknout, že je to v chatové oblasti a na celkem rušném místě, kolem břehu, kde se třešeň nachází vede cesta. ¨V kterou denní dobu byste vyrazili na lov?

Martin M. - Profil | Po 25.6.2012 21:25:14

cau, urcite to stoji za pokus, ale dotaz patri spise do kaprarske poradny.

canibale86 - Profil | So 23.6.2012 8:44:11

Přeji dobré sobotní ráno,

chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo z vás mistrů feedrařů mohl poradit jaká je nejlepší feedrová montáž na lov kaprů nebo vetších cejnů, která by neměla problém a netrhala se. Zkoušel jsem paternoster s kmen 20 a návazcem 14 leč kaprici moc trhali... Taky už jsem zkoušel method a komlet s pletenkou, ale měl jsem pocit, že záběrů nějak ubylo.

Mnohokrátero děkuji

Martin M. - Profil | So 23.6.2012 10:32:08

Ahoj, montaz nema vliv na pevnost vlasce, nebo jen minimalni. Pokud ryby trhas, nebude to montazi, ale pouzitym materialem, volbou uzlu nebo treba i prutem a jeho drzenim a nastavenim brzdy navijaku.
Method neni universalni montaz, od ktere bys mohl cekat, ze na stejnem miste v stejnem case budes mit stejne tolik zaberu jako na jakoukoliv jinou montaz. Napr. ryby pod 30cm s ni temer nechytis a nektere druhy ryb (tloust, cejnek, plotice) take jen velmi malo.

bednaa - Profil | Čt 14.6.2012 21:29:27

Zdravím,v sobotu odpoledne plánuji výpravu k vodě. chci se zeptat jestli je lepsi to tam zitra na to misto ktere mam vybrany dojet nakrmit lehce abych prilakal ryby a popripade cim?je to stojata voda kalnejsi u lekninu a chtel bych chytat kapry,vetsi cejny

nebo je lepsi to udelat jen nez prijdu k vode nez vybalim pruty atd..:??zase jake krmeni by bylo nejlepsi? mame doma srot extra karp ale myslim si ze sem snim nemel moc uspechy pridaval jsem do nej polotvrdou kurkuici a trochu masnych cervu

poradte predem dekuji

Martin M. - Profil | Čt 14.6.2012 21:34:01

Cau, nakrmil bych predem varenou kukurici nebo varenyma kolinkama. Nebo mezi 1 a 5 kg, podle velikosti reviru.

plavan - Profil | Čt 14.6.2012 21:51:32

Jak ti radí Martin. Jen bych ještě kouknul na předpověď, protože hlásí, že bude v sobotu odpoledne 31 °C. To tam u vody asi budeš nulovej. Šel bych raději až navečer.