Feeder
Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)
Moderátoři - poradci: Martin M., plavan, tym.
šimpanz - Profil | St 13.6.2012 20:57:31
Pepé - Vsetín - Profil | Čt 14.6.2012 21:11:59
Benji.99 - Profil | Čt 14.6.2012 8:23:39
plavan - Profil | Čt 14.6.2012 8:28:08
Martin M. - Profil | Čt 14.6.2012 9:06:54
Ludis - Profil | St 13.6.2012 18:22:04
Jaký je nejlepší držák prutu (vidlička, motýl, fenclovka)? Právě začínám s tímto druhem chytání.
Díky!
Martin M. - Profil | St 13.6.2012 18:58:48
Na drzak prutu pouzivam pevnejsi dlouhe vidlicky s nasroubovanym feederovym raminkem (motylkem). Fenclovka mi nesedi.
JJanekk - Profil | St 13.6.2012 12:28:36
já jako pražák se často dostanu do situace že na břehu není možné sehnat hlínu do krmení, tak si jí skladuju do zásoby doma. Měl jsem jí v kbelíku, kde silně zvlhla a zapařila se, vyrostly tam kytky jako ve skleníku, ale i tak jsem jí přidal do krmení. Výsledek lovu byl silně podprůměrný, tak se ptám jestli to podle vás může být způsobený tou hlínou. Asi by bylo dobré jí mít vysušenou, nebo na tom nezáleží? Dík.
Martin M. - Profil | St 13.6.2012 12:36:51
http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=766
http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=649
Stalo by za pokus zkusit nejakou hlinu z kvetinarstvi. Kupuji lehkou hlinu Boland a vypada uplne stejne, jako substrat pro pokojove rostliny. Samozrejme hrozi riziko hnojiv, ale to by ses mel docist na obale.
VáclavCZ - Profil | Po 11.6.2012 20:55:45
plavan - Profil | Po 11.6.2012 21:15:27
Šorfík - Profil | Po 11.6.2012 16:45:23
Martin M. - Profil | Po 11.6.2012 17:36:41
(sorry, ale presneji poradit nelze)
Reeaper - Profil | Ne 10.6.2012 23:11:50
Pohrávám si s myšlenkou, že než investovat do novýho kapráku, koupit druhý feeder (jeden medium mám 1-oz špice).
I na položenou jsem teď chytal s 25g feeder krmítky, žádná těžká kaprařina.
Feeder není kapřák, to je mi jasný, a pritoritně budu feedrařit do 40m. Ale jde mě o to, když budu chtít hodit třeba 60-70m, na to už feeder moc ciltivý nebude :-( Pokud dám peletu na vlas, je to jedno, ale třeba krmítko 50-70g a policajta pod prut? Snese to?
Nechci znát konkrétní typy, tak snad jsem neporušil červený řádek nahoře :-)
Azbest - Profil | Ne 10.6.2012 23:17:54
Dokrmit raketou, nebo prakem.
Martin M. - Profil | Po 11.6.2012 0:14:30
janek rybář - Profil | Ne 10.6.2012 22:47:49
Díky za poznatky :-)
Martin M. - Profil | Po 11.6.2012 0:11:15
Spektrum moznych zpusobu lovu na privlac a na feeder je tak siroke, ze jiste budou mit i nejaky prunik shodnych naroku na vlasec. Obecne se rika, ze by na feeder mel byt mene prutazny vlasec, aby se neztracela sila zaberu v jeho "gumovosti" - hlavne pri lovu na vetsi vzdalenosti. Na druhou stranu cim mensi prutaznost, tim horsi pro zdolavani ryb - vice ryb ti pada a trha vlasec. Muzes na to jit z jednoho konce teorie nebo z druheho, to si lepsi moznost asi rozumove nevyberes a zalezi jen na tobe, co ti bude sedet.
bednaa - Profil | Ne 10.6.2012 20:53:31
jaky je to rozdíl?předem děkuji
plavan - Profil | Ne 10.6.2012 21:11:15
Ale na běžné rekreační chytání na řece síto už nepoužívám. Z lenosti a také proto, že jsem spořínek. Když krmení neprochytám, nechám ho v kyblíku do druhého dne nebo do druhé týdne nebo někdy i do druhého měsíce a to už síto nerozhoduje :-))))
Pokud síto nemáš a budeš ho kupovat, doporučuji oka minimálně 4mm, raději 6mm. Ještě dnes si pamatuju, jak mi jeden zkušený feederař prodal v mých feederových začátcích v roce 2008 v obchodě síto s oky 2mm a dušoval se, že přesně to je na feederové krmení ideální. Bych ho nechal s tím to krmčo prosát.
Já bych se asi na síto vybodnul a rozmíchal bych si krmení předem doma elektrickou vrtačkou večer před ranním chytáním nebo ráno před večerním chytáním a použil bych normální " kohoutí vývar " . Anebo bych ho u vody po navlhčení pořádně prolnul v dlaních jakože nabereš krmčo oběma rukama a prošolícháš ho dlaněmi.
lubik.g - Profil | Ne 10.6.2012 16:44:32
chtěl jsem poprosit, zda byste mi neporadili, jaký vlasec je vhodný na feeder. Hlavně aby se nezamotával a nekroutil, protože vlasec, který používám teď se mi pořád u návazce kroutí. Díky za radu
Martin M. - Profil | Ne 10.6.2012 20:28:37
Zmen napichovani nastrahy tak, aby se netocila. Dale muzes vytahovat nastrahu z vody pomaleji a urcite bych pouzil obratlik, ikdyz asi pomuze jen castecne.
Kde to žije - feeder
16:10NPickermánia-ultra light fishing 49063
11:33NMethod feeder a vše kolem něj 40292
9:35NFeederařina na řece 64307
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
Sensas pelety Super Feed 650gZa 115 Kč
Klasické zakrmovací pelety. Můžete je použít jako přídavek do vašeho krmení nebo s nimi volně krmit rukou nebo prakem.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....










