Feeder

Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)

Moderátoři - poradci: Martin M.plavantym.

bořek.ř - Profil | Čt 17.5.2012 15:56:14

čau, v sobotu jedu na soutok Labe s Cidlinou a potřeboval bych pomoc s výběrem montáže buďto pater noster nebo prubježku nebo nějakou jinou mantáž....? Nebo jestly ste tam chytaly tak s jakou montáží? Dík za odpověď.

Martin M. - Profil | Čt 17.5.2012 18:33:19

Cau, dej tam patera 80cm, po 30 minutach prevaz na prubezku a zjistis to sam mnohem lepe, nez my tady na druhe strane zemekoule ;-) Nebo tam budes mene jak hodinu?

Azbest - Profil | Čt 17.5.2012 18:54:08

Je to celkem jedno, ale každopádně dlouhej forpas-klidně přes mert.
Jsou tam šutry jako turové:-).Konkrétně v soutoku je vázek plno.

Foš - Profil | Po 14.5.2012 19:42:44

Ahoj pánové,
opatlal jsem si feederové špičky boogy tmelem, nevíte čím to odstranit ?
Nerad bych si rozpustil barvu na špičce ani samotnou špičku.
Děkuji

Martin M. - Profil | Po 14.5.2012 19:47:56

Cau, asi jen mechanicky nejakym hadrikem tak dlouho silou stirat jednim smerem, az to cele sedres pryc. Podobne odstranuji lepidlo od samolepek a cenovek.

Šlapeto - Profil | Čt 17.5.2012 16:32:17

Netuším, co je to boogie tmel, ale cenovky a samolepky jsou krásně benzínem.

mR.bOiLiEs - Profil | Po 14.5.2012 13:57:16

Dobry den chtel bych se zeptat jak chytat cilene na feeder cejny v rybnice a vyselektovat kapry.Nejvice se mi osvedcila navnada,kurka rohliku+mali hnojacek s .Existuje i jina navnada? Prosim odpovezte dekuji mR.bOiLiEs.

Martin M. - Profil | Po 14.5.2012 18:51:47

ahoj, tohle se ti asi nepodari, obracene snad, ale chytat jen cejny a kapry ne, to bych neumel. Zkusil bych chytat, jako kdyz lovis plotice v zime - nevyzivne tmave jemne krmeni bez hrubych soust, zadne masivni zakrmovani a male nastrahy.

Starc55 - Profil | Po 14.5.2012 9:10:49

Při lovu úhořů na feeder je lepší mít pruty špičkou nahoru nebo spíš k hladině a je lepší kratší nebo delší návazec = jaká délka v cm je nejvýhodnější?

plavan - Profil | Po 14.5.2012 10:40:56

Úhoř většinou nástrahu celou spolkne a je úplně jedno, jestli chytáš na feeder nebo plavačku nebo na kaprový teleskop. Délka návazce může rozhodovat, jestli to polkne hluboko nebo méně hluboko, stejně jako čas záseku.
Jen bych tě chtěl upozornit, že úhoř není vhodná ryba na metodu chyť a pusť. Takže pokud si ho chceš cíleně chytit k večeři, klidně. Ale jestli je chceš chytat jen tak pro zábavu a pouštět zpět, měl by jsi se zaměřit asi na jiné druhy ryb.
Postavení prutů bokem nebo vzhůru k nebi si zvol podle vody a podle místa, které u vody máš. Na braní úhořů to myslím velký vliv mít nebude.

JJanekk - Profil | Ne 13.5.2012 22:24:21

Ahoj,
mám dost nefeedrovej dotaz: jaký máte názor na vliv prudkého ochlazení počasí, jaké přišlo teď v sobotu, na aktivitu ryb? Je jasné, že taková otázka nemá jednoznačnou odpověď, ve hře bude určitě spousta faktorů, jako konkrétní teplotní skok, obdoí roku, typ revíru atd. Mě by zajímalo, jestli existuje nějaká shoda mezi moderátory, nějaké základní doporučení jak na to reagovat (a nemyslím tím zůstat doma).
Dík za odpovědi.

Azbest - Profil | Ne 13.5.2012 23:14:07

Já kvůli tomu nejel na závody(jeden z důvodů).

plavan - Profil | Po 14.5.2012 10:35:20

Takové ochlazení, jaké proběhlo v sobotu, určitě rybářům prospělo, zvláště těm, kteří mají vysokou nadváhu jako já :-)))) Akorát mohlo trvat nějaký čas, než se z toho ryby vzpamatovaly. Ta vedra, která panovala minulý týden, nejsou pro rybačku úplně vhodná. Ne, že by ryby nežraly, ale jejich žrací aktivita se přesouvá spíše do nočních hodin a rybáři na svazovce , až na letní vyjímky, mají zákaz chytání od půlnoci do čtvrté ranní, proto je těžší rybu ulovit.
V těchto časech se ale nedá přesně odpovědět na tvoji otázku i z důvodu toho, že hodně druhů ryb se právě vytírá a jsou tak velice náladové k přijímání potravy. Navíc jejich jikry ostatní ryby i žerou, takže pak nemusejí mít chuť na nástrahu na háčku.

LudoO - Profil | Ne 13.5.2012 21:18:35

Ahoj všem. Teď na dvou výpravách jsem pokaždé zlomil prut stejné značky (typ medium, zátěž do 70 gr.,cca 3.000,- Kč) asi 10 cm za ručkou aniž by nástraha vůbec vzlétla. A vždy ještě povolilo koncové očko (jednou se špička i zlomila) V podstatě vylučuji zachycení šňůry za kličku nebo omotání kolem špičky před odhodem. Nahazuji podhozem na vzdálenost 40 - 50 m, krmítko 30 gr., šnůra. Myslíte, že je to užitím značné švihové síly při podhozu a radši již tak nenahazovat nebo je to problém značky? Druhé pruty jiného výrobce jsem zatím nezlomil. Co není ovšem může být.
Dík. Mějte se.

Martin M. - Profil | Ne 13.5.2012 21:38:42

Ahoj, podhozem myslis nahozenim, kdy krmitko jde spodnim obloukem pred tebou pod prutem? 1-2-3 a hod? Na takovy styl hazeni (obzvlaste 50 m daleko) nebudou tyto pruty konstruovane, ale divim se, ze to ruplo u rukojeti, tipoval bych horni 1/3 prutu. Rozhodne bych premyslel o zmene nahazovani.

harťák - Profil | Pá 11.5.2012 17:06:18

Zdravím rybáře.
Mám problém a potřebuji poradit.
Nemohu rozložit dva díly na feederovém prutu,kdy jsem je složil a nejdou rozdělat.
Může někdo poradit?Zná někdo nějaký fígl?Díky moc.

plavan - Profil | Pá 11.5.2012 17:14:09

dej si nohy blíž sobě, pokrč se v kolenou. Prut si dej zezadu do podkoleních jamek tak, abys měl spojku uprostřed nohou. Do rukou si vezmi dva kapesníky, uchop každým z nich jiný díl prutu těsně u kolen zvenčí a roztahuj kolena od sebe tak, abys tlačil na ruce, co svírají prut.
Pokud se ti to stalo tak, že jsi zapasoval do sebe díly v mokrém stavu, tak spoj pomalu zahřívej. Ono těch fint je více, ale toto jsou asi dvě základní.

Azbest - Profil | Pá 11.5.2012 17:15:06

Dva chlapi proti sobě, každej uchopit svůj díl do hadru, nebo koženejch rukavic, kroutit proti sobě a tahat od sebe.

Ubo - Profil | Ne 6.5.2012 8:22:28

Používate na feeder tento vlasec ?

Martin M. - Profil | Ne 6.5.2012 11:30:26

ne.

RADYNEK - Profil | Ne 6.5.2012 18:15:38

Ne.

Azbest - Profil | Út 8.5.2012 10:28:04

ne

Šlapeto - Profil | Út 8.5.2012 12:34:55

Á...NE!

plavan - Profil | Út 8.5.2012 21:33:54

Ne

Mrakoš - Profil | Út 8.5.2012 8:04:44

Stává se mi že přijdu o rybu tím že povolí uzel kterým je navázaný háček. Málokdy to povolí jinde. (smyčku do smyčky jsem už zavrh, unese málo v porovnání s obratlíčkem) Uzlů je spousta , který z nich je nejspolehlivější k navázání do očka? Návazce dělám ze Stroftu.
Díky za odpověď.

Martin M. - Profil | Út 8.5.2012 9:41:42

A kde jinde by to melo praskat? :-) Pokud je tah tak silny, ze uz to nekde musi prasknout, tak je logicke, ze to praskne u uzliku.
Nejpevnejsi je asi bezuzlove vazani, potom grinner. Pripadne delej stejny uzel, jako na druhem konci navazce u toho obratliku, jak pises.

axel82 - Profil | Ne 6.5.2012 7:30:20

Zdravím. chci se zeptat na krmení pro kapříky. vždy co namíchám tak mi na to chodí bílá ryba. né že by mi to vadilo ale čekám sem tam na kapříka a nic. vím že se mají přidávat peletky. ale jestli existuje už něco rovnou namíchané, s peletkama atd. nebo je něco špatně s návazci? díky.

Martin M. - Profil | Ne 6.5.2012 11:30:17

Cau, vubec tvuj revir nezname a tezko rict, jestli tam te bile ryby je skutecne tak mnoho, nebo nekde delas chybu. Jedina nastraha a navnada, ktere skutecne aspon z 95% odfiltruje bilou rybu, je +18mm boilies. Ze se nakonec dockas kapra vsak stejne jiste neni. Je tam mnoho faktoru, predevsim bych zacal u volby mista. Pokud ostatni rybari kapry tahaji, tak chytej jako oni.