Feeder
Hlavní poradna o feederu.
(Na žádosti o pomoc při výběru prutů a navijáků nebude odpovídáno.)
Moderátoři - poradci: Martin M., plavan, tym.
alien - Profil | Út 27.3.2012 13:03:52
rád bych se zeptal jestli můžu už teď chytat na mušku na mimopstruhových revírech? Děkuji za odpoveď?
RADYNEK - Profil | Út 27.3.2012 13:07:01
Azbest - Profil | Út 27.3.2012 13:13:16
Pepé - Vsetín - Profil | Út 27.3.2012 13:15:31
tak a teď k odpovědi, myslím, že můžeš, ale na to se ptej v poradně pro muškaře, ne u nás ve feederu. OK?
Pally - Profil | Po 26.3.2012 20:43:17
Pally
plavan - Profil | Po 26.3.2012 20:54:35
Ale ty pravé parmové orgie nastávají při babím létě v půlce září. To je snadnější ji chytit, než teď na jaře.
Martin M. - Profil | Po 26.3.2012 21:09:48
janek rybář - Profil | Po 26.3.2012 14:49:27
Zajímalo by mě, jak transportujete feederové sestavy k vodě a od vody? Transportujete navázané, nebo sestavy smontováváte a demontujete před každým lovem, respektive po něm? Pokud by platila varianta "a)", tak jak zajištujete bezpečnost sestavy před poškozením, odřením vlasce, atd.? Já jakožto tvor líný nechávám pruty navázané, jen zajistím špičky neoprénovým krytem a spodní trojčást fixuju stahovací gumičkou, nic víc - a obávám se, aby se mi to jednou nevymstilo :)
Za každý případný užitečný tip díky!
Azbest - Profil | Po 26.3.2012 15:34:46
Tečka:-)
Martin M. - Profil | Po 26.3.2012 17:21:15
plavan - Profil | Po 26.3.2012 20:27:25
Na obr. 2 je vidět, jak fixuji horní konce dílů k sobě. Konec špičky musí být podepřen alespoň jedním tlustším dílem.
Na obr. 3 je vidět, jak vypadá konečná fixace v mém podání. Gumičku nedoporučuji, protože při velkém tahu na vlasec ( při otočení kličky navi nebo zachycením zipu ) se gumička pod tlakem roluje dále od špičky, až se zachytí za další očko a špička ohnuta na 10cm do vracáku nevydrží. Já takto zlomil špičku matchky, kdy jsem už neměl neoprenový pásek a použil tak gumičku, nedal háček až za další očko a při vytažení matchky z futrálu se háček zachytil za zip a už to bylo :-((((
Na obr. 4 jsou pásky D.A.M , které jsou podle mě v poměru cena / výkon už dlouho nejlepší na trhu.
Ještě jedna zásadní rada. Při použití neoprenových pásků, kdy fixuješ prut v dešti nebo za vlhka, je třeba doma rozebrat a osušit prut i pásek. Mokrý pásek, který na prutu uschne, zanechá na blanku vrstvu gumy. Jde to dolů sundat, ale nevím, jak by to dopadlo, kdyby se na to zapomnělo třeba přes zimu.
Jarychen - Profil | Po 26.3.2012 19:49:02
Pepé - Vsetín - Profil | Po 26.3.2012 19:56:43
zdravim,chci se zeptat zda už teď z jara můžu použít i jiné barvy krmení,nebo se mam ještě držet tmavého?díky
Pepé - Vsetín - ® [Poslat soukromou zprávu.] So 17.3.2012 19:25:10
tmavé je na jistotu, kdybys neměl přímo tmavé, dokup barvu nebo to minimálně dotmav hlínou. Nedávej moc hrubé krmení, spíš jemné a mrakovačku.
Azbest - ® [Poslat soukromou zprávu.] So 17.3.2012 21:05:58
Jak píše Pepe, to je použitelné na stoják.
Mrakovačka je ale nevhodná v případě, že se jedná o řeku-zejména hodně tekoucí.
Veltrušák - Profil | Ne 25.3.2012 19:56:33
Martin M. - Profil | Ne 25.3.2012 21:15:41
1) tak jak sam pises - rybam muze vadit napnuty vlasec v okoli krmitka
2) fouka ti do toho vitr - hure poznavas zabery
3) opet fouka ti do toho vitr - vlasec rezonuje a ryba to "slysi"
RADYNEK - Profil | Ne 25.3.2012 21:21:44
Honza54 - Profil | Ne 25.3.2012 18:52:05
Šlapeto - Profil | Ne 25.3.2012 19:05:17
Azbest - Profil | Ne 25.3.2012 19:58:00
RADYNEK - Profil | Ne 25.3.2012 21:10:22
Honza54 - Profil | Ne 25.3.2012 18:31:12
Šlapeto - Profil | Ne 25.3.2012 18:41:50
RADYNEK - Profil | Ne 25.3.2012 20:58:11
šimpanz - Profil | So 24.3.2012 8:45:07
plavan - Profil | So 24.3.2012 8:54:29
Pokud najdeš cejny, tak ti berou i přes den, pomáhá i jedna malá foukačka nebo burizonek s červíkem na háčku. Ale budeš muset vyzkoušet a hlavně hledat. Přesný návod, podle kterého si zaručeně dobře zachytáš, tu asi neseženeš.
Martin M. - Profil | So 24.3.2012 20:10:37
Štěpsa - Profil | Pá 23.3.2012 17:32:26
Pepé - Vsetín - Profil | Pá 23.3.2012 17:37:38
Azbest - Profil | Pá 23.3.2012 19:50:59
canibale86 - Profil | Út 20.3.2012 20:21:49
zacinam s feedrem a chtel sem se zeptat jestli by mi nekdo doporucil dobry navazcovy vlasec na feeder. chytam spise na stojatych vodach a pomale tekoucich rekach.. diky
RADYNEK - Profil | Út 20.3.2012 20:36:48
Kde to žije - feeder
11:30NFeederařina na řece 64343
10:39NPickermánia-ultra light fishing 49076
StNGURU - vše kolem téhle značky 6270
StNMethod feeder a vše kolem něj 40292
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
Co je nového - feeder + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...















