Kaprařina

Hlavní poradna pro kaprařské dotazy.
Na dotazy Kde to bere, jaký je lepší prut nebo které kuličky jsou nejlepší apod., nebude odpovídáno. Poradci nemohou odpovídat na dotazy na náčiní a nástrahy, které sami nevyzkoušeli, takové dotazy raději směřujte do běžných diskusí na MRKu.

Moderátoři - poradci: Martin M.MirasvladysRickmi-kufotojakes.

Petrstaif - Profil | Út 3.2.2015 13:23:23

Zkoušel jste někdo slít různé sladké dipy do sebe? Mám tu zbytky xxx sladkých, xxx masových a nikdy jsem nepoznal rozdíl. Beru to jen jako sladké a masové. Napadlo mi udělat třeba švestko-hruško-meruňko-banán :-) Ale raději se zeptam... abych to nepo..

Miras - Profil | St 4.2.2015 9:06:24

V tomhle žádná pravidla neexistují - neboj se experimentovat.Třeba natrefíš na kombinaci, která se zrovna bude rybám líbit.
Esence, zejména u dipů, které mají za cíl zatraktivnit kuličku, má rozhodně svůj význam.

Free Mind - Profil | Po 2.2.2015 19:36:13

Ahoj, chtěl bych se zeptat jak lze změřit teplotu vody třeba v pětimetrové hloubce? Máte někdo nějakou vychytávku?

Martin M. - Profil | Út 3.2.2015 0:11:48

Ahoj. Existuji nahazovaci teplomery, ale co jsem ted koukal na eshopy, tak se tezko budou shanet, asi po nich nebyla poptavka.
http://www.rybarskepotreby-braunstar.cz/podvodni-te​plomer-behr-z135525CZ
Sam jsem mel bud stejny, nebo podobny typ a pouzil jsem ho jen parkrat. Bylo to jen pocatecni nadseni, ze budu merit teplotu vody a ze tim neco zjistim.

Pak existuje teplomer, ktery zaznamena nekolik teplot behem celeho klesani ke dnu v ruznych hloubkach, ale opet se bude tezko shanet a cena nebude lidova.
http://www.jd-fishing.de/gtm-40-t-tiefenmesser

Petr ze Znojma - Profil | Čt 29.1.2015 19:12:12

Zdravím Vás, jen takový skromný dotaz, tápu ve výběru kaprařiny a narazil jsem na problém, tím je určení gramáže namísto Lbs v gramech. U prutu je uvedena gramáž 50-100g. Chci buď 3,00lbs nebo 2,75lbs, tak přemýšlím, čemu by to mohlo spíše odpovídat. Děkuji za odpověď ;)

Martin M. - Profil | Čt 29.1.2015 19:34:20

Muze to odpovidat cemukoliv, protoze testovaci krivka s vrhaci zatezi prutu nema mnoho spolecneho. Tak nejak v prumeru se uvadi, ze 1 libra testovaci krivky odpovida 28 gramum vrhaci zateze (podotykam, ze nejde o prevod fyzikalnich jednotek), ale je to jen orientacni udaj, ktery se v konkretnim pripade muze znacne lisit. A navic si nejsem jisty, kolik vyrobcu uvadi tyto udaje podle nejakych mereni a kolik z nich to jen odhaduje. Nakonec se stejne musis rozhodnout podle sebe. Parabolicky prut se ti bude zdat mekci nez prut se spickovou akci, prestoze budou na obou stejna cisla.

mr.roumen - Profil | Čt 22.1.2015 23:53:34

Nazdar pánové, u kombinovaného návazce - jaká se Vám nejvíc osvědčila vzdálenost uzlu resp. bročku od háčku? A jak zásadní vliv to má na zásek? Já teď zkouším vzd. 7cm a 8,5cm je to moc?

Miras - Profil | Pá 23.1.2015 9:40:24

Tvou otázby bych rozdělil na dvě části:
1) délka měkké části návazce - vodítkem je celková délka návazce - měkká část by měla/mohla být v délce 1/3 (pravidlo neexistuje). Osobně mám raději ještě méně - spíš 1/4 - 1/5.
2) brok - má-li sloužit jako pomůcka/protiváha k lepšímu záseku, pak by neměl být dál než cca 2-3 cm od háku. Pokud je umístěný tak jako na tvé fotce, bude sloužit spíš k tomu, aby návazec lépe ležel na dně.

fishryhan - Profil | Čt 22.1.2015 10:29:18

Čao ,potřeboval bych poradit kde jít na kapry ,máme tu dvacetihektarovou vodu hloubka 11m a jsou tu i mělká místa ,většinou se to mírně svažuje bez hran. Chodím tu na boili ,ale spíš v teplejších měsících, tak kde byste to ted zkusili hlubší nebo mělčí místa ? Díky

Miras - Profil | Čt 22.1.2015 16:46:45

Začal bych místem, odkud dohodím na přechod mělčiny a hloubky a zároveň do hloubky.

zdena007 - Profil | Čt 15.1.2015 17:34:32

Dobrý den. Myslíte že by plovoucí boilie průměr 10mm mohlo unést třeba potápivé boilie 14mm? Děkuji za odpověď

Rick - Profil | Čt 15.1.2015 18:25:18

asi ne

Miras - Profil | St 21.1.2015 9:21:37

Pokud by ta plovka obsahovala korek, pak to možné je.

Woods - Profil | Út 20.1.2015 22:00:14

Dobrý den přeji kaprařům,
potřeboval bych poradit ohledně zkušeností s pruty. Rozhodl jsem se investovat do nových prutů a váhám mezi dvěma variantama!
Jedna z nich je SPORTEX CATAPULT CARP ve verzi 12ft 3lbs a druhou variantou je FOX HORIZON 12ft 3lbs.!
Zajímalo by mě jestli s nima nemá někdo zkušenosti a co by jste popřípadě doporučili.
Děkuji za odpovědi :D

Miras - Profil | St 21.1.2015 9:19:53

Ani s jedním z nich nemám zkušenost.
Rozhodni se podle toho, který prut ti bude lépe sedět v ruce. Doporučuji pročíst si diskuze - stačí zadat např. "Sportex catapult" vpravo nahoře do rámečku "vyhledávání" a pak jen číst a číst.

zdena007 - Profil | Ne 18.1.2015 8:56:40

Dobrý den. Myslite ze kdyz spojim olověnku a kroužek pomocí tohoto uzlu ze by to mohlo udržet třeba desetikilového kapra? http://www.mrk.cz/minidiskuse.php?id=604001

Rick - Profil | Po 19.1.2015 18:37:20

uplne v pohode, i 20 kg

n.o.e.l. - Profil | Ne 18.1.2015 12:41:11

Ahoj rybáři. Chtěl bych s kolegou do Itálie na kapry. Nevíte kam vyrazit. Po případě odkaz na nějaké stránky? Hodně čtu o řece PÁD! Francie by taky nebyla špatná. Díky za nějaký tip.

Wolfi - Profil | Čt 15.1.2015 13:29:21

Zdravím, chci se zeptat ohledně škrábanců na mém kaprovém prutu.
Myslíte, že může mít škrábanec vliv na funkci a akci prutu ?

Rick - Profil | Čt 15.1.2015 18:25:03

pokud není vic nez 0,5mm hluboka, není co se obavat