Závodní feeder

Dotazy na závodní styl lovu na feeder, pravidla závodů apod.

Moderátoři - poradci: Martin M.tym.

visage - Profil | Pá 26.4.2013 19:28:13

možno sa zasmejete ale som dosť lenivý , čo sa týka dákeho vyhladávania a tak by som Vás poprosil čo všetko treba splniť aby sa niekto stal pretekárom , myslím tým výbava,podmienky, a ako na to . vopred ďakujem ps : aspoň dáke linky

Pepé - Vsetín - Profil | Pá 26.4.2013 19:47:16

kdybys, byť neúspěšně hledal, ale hledal, bylo by to jiné. Nebuď líný a hledej!

RADYNEK - Profil | Pá 26.4.2013 20:10:04

čauky,
pretěkár na Slovensku, nebo závodník v Česku, to může být rozdíl? Lenochy nepodporuju :-)

tym - Profil | Pá 26.4.2013 21:37:47

lenivý člověk nemůže být závodníkem :-)))))))

Azbest - Profil | Po 29.4.2013 11:40:50

Hledej na rybsvazu, ale stříbrné podnosy tu nevedeme.

Dandy-s - Profil | Ne 28.4.2013 11:11:20

Ahoj, za 14 dní mě čekají závody na revírovém rybníku (pískovna) cca 4ha a nevím jaké krmení přesně namíchat. Do bodování se počítá kapr a bílá ryba, kapr 1 cm/ 1 bod a bílá ryba 1 kus/ 1 bod, před závodem bude vysazeno 5q kapra. Doma mam od Lorpia sladkou mandli, ale nevim jestli je na tyhle závody zrovna ideální, popřípadě jestli by do toho nestačil přidat jen partikl ( kukuřice, konopné semínko, řepka) a trochu červů. Předem díky :-)

tym - Profil | Ne 28.4.2013 19:09:37

Víš, ono je těžké jednoznačně odpovědět, protože nikdo na světě neví jaké bude počasí a vůbec neznáme hloubkové poměry a vůbec spoustu dalších věcí, které samozřejmě sehrávají svou roli, včetně toho jestli chceš chytat na plavačku, nebo na feeder. V zásadě ale můžeš použít to, co máš, respektive zmíněné krmení Lorpio sladká mandle. S partiklem to nepřeháněj a přidávej ho postupně podle toho, jestli ryby budou na krmení reagovat nebo ne. Stejné je to s červy. Máš-li možnost, připrav se jak na plavačku, tak na feeder. Je možné, že bude slunečno a ryby budou ve sloupci. Pak je plavačka s pomalu propadávající nástrahou lepší než feeder, ale jak říkám - na tuhle otázku se nedá odpovědět a dát stoprocentní radu. Sám bych se rozhodoval až na místě v konkrétní den a přijel bych tam s tím, že mám připraveno více variant.

Carabus - Profil | Ne 21.4.2013 18:56:27

Zdravím, ze závodů mi zbylo pár červíků, tak mě napadlo je zakuklit. Nechají se pro další použití kukly nasucho zamrazit? Uchování v chladničce nepřipadá v úvahu. Popř. jak dlouho kukly vydrží ve vodě, když jí budu měnit? Předem díky za odpověď

tym - Profil | Ne 21.4.2013 19:14:08

V lednici ve vodě vydrží pár dnů 3-5. Jestli je chceš uchovat déle, pak je zamraz. Normálně na sucho.

RADYNEK - Profil | Ne 21.4.2013 20:04:47

čau, já kukly mrazím i s vodou. Pak mi vydrží díky ledu v létě při transportu na závody déle.

Martin M. - Profil | Ne 21.4.2013 21:12:00

Pripadne se daji par dnu skladovat zadusene v igelitovem pytliku v chladu, prej staci ve sklepe na zemi, zastavi to jejich vyvoj - hybernuji podobne jako priduseny cerv, ktereho pak musis "rozchodit".
Pro dlouhodobe skladovani urcite zamrazit - ja to delam i s vodou.

pectak - Profil | Ne 7.4.2013 21:46:43

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jestli nemáte zkušenosti s dopravováním červů na krmné místo pomocí rakety ( spomb) ? :) Samozdřejmě na závodech, kde se to smí. Protože si myslím, že na mělčích rybnících by se takto dalo dostat do vody velké množství červů a přesněji než prakem... Děkuji za odpovědi a přeji hezký den :)

RADYNEK - Profil | Ne 7.4.2013 21:55:22

čau, dopravovat červy pomocí rakety mě ještě nenapadlo. Na partikl je raketa určitě dobrá. A co krmítko, to by nestačilo? Mi krmítko zatím vždy stačilo. Na závodech LRU FEEDER se raketa nesmí používat.

tym - Profil | Po 8.4.2013 7:43:01

K dopravení hrubších částic (kukuřice, pelety, kukly.......) používám tuto raketu ve verzi mini zcela běžně, stejně tak jako pro červy. Ale pozor, při lovu na větší hloubce, nebo silnějšího větru, se tak zakládá poměrně velké místo. Než dopadnou červi na dno, tak to chvíli trvá, rozptýlí se a ze větru mohou dopadnout na dno i hodně daleko od rakety

Azbest - Profil | Ne 14.4.2013 18:44:46

Je to určitě jedna z možností, ale jak píše Milan-červy bych radši slepil s trochou štěrku a pak bych šišku oválel v krmení, aby se nelepila k bombě.

Martin M. - Profil | Čt 18.4.2013 20:01:11

cau, urcite to je dobry zpusob, jak do vody dostat treba litr cervu, ale vyslouzis si skarede pohledy sousednich rybaru 100m na obe strany :-)
Presnost je oproti praku vyborna, ale hlavne nejsi omezen na 15m jako s prakem.

Basildon - Profil | Čt 18.4.2013 9:55:55

Ahoj, o víkednu se chystám na malé závody na cca 10ha rybník. Z jedné strany je koryto ve vzdálenosti asi 15m, kde chytá většina rybářů. Otázka zní, jít s davem a nebo se posunout dále od břehu ? Díky za vaše názory ... ;-)

tym - Profil | Čt 18.4.2013 13:38:09

Obě varianty mohou přinést ovoce, ale v tomto ještě hodně nestálém počasí, které se bude ještě navíc o víkendu vypadat všelijak, je těžké radit. Ani nevíme, jaký je způsob bodování, takže nevím, nač se vlastně zaměřit. V každém případě bych si alespoň mírně současně krmil obě místa a pak se soutředil na to, které přináší lepší výsledky.

Husajn - Profil | Pá 22.3.2013 20:36:18

Ahoj, chystám se na závody na stojaté vodě. chtěl bych použít krmení TIMAR ELITE SERIES KAPR ČERNÁ 1KG, chci se zeptat jestli je to dobrá volba a s čím bych to mohl smíchat.

děkuji

RADYNEK - Profil | Pá 22.3.2013 21:27:21

čau, krmení TIMAR ELITE SERIES KAPR ČERNÁ 1KG neznám, ale zkus tady, zde se o Timáru diskutuje: http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=622538

tym - Profil | So 23.3.2013 12:59:33

Dobrá volba. Stačí přidat jen TTX.

Trolliver - Profil | Po 11.3.2013 20:23:16

Dobrý večer, mal by som otázku ... Chystám sa na svoje prvé feedrové preteky, a preto ma zaujíma ako si vymeriate vzdialenosť od brehu na jednotlivých prútoch? ... Aby keď som odtrhol mal som druhý prút na rovnakú vzdialenosť ako prvý atď.. ďakujem

RADYNEK - Profil | Po 11.3.2013 21:00:38

Ahoj,
přečti článek Martina M., určitě bude pro tebe užitečnej: http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=1065

mikin12345 - Profil | Út 26.2.2013 10:52:57

Zdravím pány moderátory,

chtěl bych se zeptat,jaké jsou povolené cejchované nádoby na krmení a nástrahy při závodech.

děkuji za odpověd
Mějte se

Martin M. - Profil | Út 26.2.2013 11:17:17

Ahoj, na nastrahy je povolen pouze tento typ: http://katalog.mrk.cz/?kw=odmerne+misky
Na navnady tezko rict, ale vetsina lidi ma klasicke plavackove kyble o objemu 17 litru. Nejsem si jisty, ale na navnady zrejme muzes mit cokoliv. Letos je omezeni navnad na 12 litru.

zaba 23 - Profil | St 30.1.2013 14:39:08

Ahoj
prosim vas, zajimalo by me jaky mate nazor na TTX nekteri mi rikali, ze je to zaklad a ze do nej pak vse michaji a nekeri zas, ze ho nikdy nepouzivaji, ze to je zbytecny tak jak to je diky za rady at se vam dari.

tym - Profil | St 30.1.2013 14:46:38

TTX směs obohatí, provoní, částečně zlevní, pokud se používá drahá směs, napomáhá rozpadu směsi a docela i kalí. Dá se bez ní obejít, ale obejít se dá v podstatě bez čehokoli. V závodní praxi je TTX naprosto normální, pro běžný rybolov spíše výjimečná. Nejlepší je si to vyzkoušet a porovnat si to sám. Někomu to vyhovuje a někdo se obejde. Chci-li skutečně vědět jak to je, musím to zkusit. Jinak jsou to jen kecy v kleci.

Azbest - Profil | Ne 3.2.2013 16:09:01

TTX na závody používám skoro vždy. Pomůže směš zatraktivnit zejména tehdy, když se do vody ještě přidá vhodný tekutý posilovač. Také ji sváže.
Používám radši hrubou verzi, kde jsou i kousky partiklu.
Základ to určitě není.

Sven - Profil | Čt 24.1.2013 21:48:36

Ahoj. Krmení MVDE patří v plavačce bezesporu k tomu nejlepšímu ale zatím jsem nezaregistroval žádnou zmínku o používání krmení MVDE v závodním feedru.
Zajímalo by mě, zda někdo z ligových závodníků toto krmení používá a pokud ano, tak jak s jakým úspěchem. Děkuji.

RADYNEK - Profil | Čt 24.1.2013 22:02:50

Ahoj,
v závodmím feederu jsem viděl MVDE míchat od roku 2010. Ne nějak masivně, ale párkrát jsem si krmení od MVDE všiml. S kolegem krmení chytáme dva roky. Pořád mu nemůžu přijít na "chuť". Všude a za každých okolností bych MVDE nenamíchal. Ale jsou vody, kde krmení dobře funguje.