Závodní feeder

Dotazy na závodní styl lovu na feeder, pravidla závodů apod.

Moderátoři - poradci: Martin M.tym.

TheNosfe - Profil | Po 9.9.2013 14:22:14

Dobrý den, na závody které se chytají na 2x 4 hodinová kola je lepší použít krmící směs od sensasu která ryby rychle natáhne a nebo by postačilo mvde, mivardi nebo lorpio které nemá tak rychlý nástup, ale rybu drží v místě lépe? Cílovou rybou by byl kapr. Děkuji moc

RADYNEK - Profil | Po 9.9.2013 20:58:41

Čau, na to je těžká odpověď. Když se podíváš mezi závodníky, míchá se hodně značek krmení. Každé má svoje. I jedna značka krmení, třeba Sensas i konkrétní, se dá namíchat různě. Co člověk to názor. Zrovna jedeme i víkendu na závody, 2x 4hodiny a bude to převážně o kaprech. Jasno budeme mít asi po tréninku, kde si vyzkoušíme, co asi bude "šlapat" nejvíce. Určitě bych na závody míchal vyzkoušené krmení, neexperimentoval bych.

Azbest - Profil | Čt 12.9.2013 11:36:13

Nejlepší je se pro nějaké krmení rozhodnout a pak už nepochybovat, věřit a snažit se být hlavně co nepřesnější.

Tomííík - Profil | So 6.7.2013 14:42:45

Ahoj, chtěl bych v příštím roce se účastnit nějakých Feederových závodů. prosím neporadíte mi někdo jak by se dalo na takové závody přihlásit nebo nějaké internetové stránky kde bych se toho dočetl více. všem děkuji

Martin M. - Profil | So 6.7.2013 19:20:17

Ahoj, staci sledovat "terminovy kalendar" na strankach CRS, kde si najdes vhodny zavod - pro tebe nejlep "Krajsky prebor jednotlivcu" nebo nejaky nebodovany zavod. Zacit muzes klidne jeste letos.
O tom, jak se na zavod prihlasit, se doctes vzdy v propozicich jednotlivych zavodu, ktere jsou vyvesene cca 14 dni pred zavodem prave ve zminenem terminovem kalendari.
Pokud si nebudes jisty, napis rediteli daneho zavodu, nebo treba sem do poradny.

http://www.rybsvaz.cz/?lang=cz&fromIDS=&test=0&arch​iv=&archiv_uroven=&archiv_vnoreni=&vnoreni=1&tkrok=​&page=rada%2Fodd_sport_mladez%2Fterminovy_kalendar&​oddeleni=feeder

pavel12 - Profil | St 26.6.2013 22:56:22

Dobrý den, několikrát jsem se zúčastnil různých rekreačních rybářských závodů. Na prvních místech, se co já pamatuji, vždy umístili plavačkáři chytající na odhoz s angličákem. Já chytám na feeder, nějaké ryby ulovím, ale ti plaváčkáři jich mají vždy celkem o dost víc než rybáři s feederem. Lovíme prakticky v jedné lajně na stejných či podobných místech. Zajímalo by mne čím to je? Tím že je plavaná jemnější a na rozdíl od feedru mohou umísťovat nástrahu také do vodního sloupce, nebo jen tím že to ti chlapy uměj, dokážou optimálně krmit, stáhnout si na krmné místo rybu a udržet ji tam? Některé závodníky znám a vím o nich že s feederem celkem umí ale stejně ty plaváčkáře nemůžeme dohonit. Děkuji za odpověď.

Martin M. - Profil | Čt 27.6.2013 1:16:56

Ahoj, podle mne by vam ti dobri plavackari dali na zadek i s feederem. Proste uz toho maji na zavodech podobneho typu hodne za sebou a vedi, co na techto revirech funguje.
Feeder je mlada disciplina, ktera si na zavodni scene stale jeste prochazi detskymi nemocemi. Vetsina oficialnich feederovych zavodu se konava na rekach a chytaji se jine ryby nez kapri na gulasovych zavodech.

pozn: ty muzes ve sloupci chytat take - staci nejake plovouci nastrahy nebo kulicka polystirenu k bezne nastraze. Neboj se jit treba 1m nade dno.

tym - Profil | Čt 27.6.2013 6:06:31

Ono je tu spojeno asi jedno s druhým a o jemnost tu zřejmě nepůjde. I feederem se dá chytat hodně jemně, ale plavačka je v tomto směru rychlejší a prezentace nástrahy například při lovu na propad vhodnější. Ano, feederem se dá lovit i ve sloupci, ale plavaná na propad to není. Zkus si to někdy sám a porovnej počet záběrů a množství chycených ryb v nějakém čase. Uvidíš co ti z toho vyjde vítězně. Svou roli ovšem sehraje i to jak jsi na co šikovný.

Husajn - Profil | St 26.6.2013 21:19:19

Ahoj všem, chtěl bych se zeptat jestli někdo neví proč se přesunulo GP Moravy z Uherského Hradiště - revíru MORAVA na Tovačov - Hradecký rybník

děkuji

RADYNEK - Profil | St 26.6.2013 21:25:22

čau, info ok GP Movavy: z důvodu pokračujících prací na protipovodňových hrázích v Uherském Hradišti bude závod GP Moravy uspořádán v Tovačově na Hradeckém rybníku v termínu 10. - 11.8. 2013.

peterzen900 - Profil | Út 25.6.2013 22:13:54

Dobrý den, pojedu na menší závody které budou na malém úzkém rybníku, který je hojně zarosten lekníny .
Chtěl bych se zeptat jestli by bylo dobré mět na prutu olůvko a krmit pouze rukou.
Chytal bych kousek od břehu kapra s medium prutem a průběžků, z 0,16 návazcem.
Děkuji za vaše rady.

tym - Profil | St 26.6.2013 6:24:25

To klidně můžeš, ale s šestnáctkou návazcem mezi lekníny asi moc nepochodíš. Silnější ryby do nich budou zajíždět a ty je trhat. Je také dost nožné, že ryby u břehu při závodech, kde bude dost rušno nebudou.

Bečetka - Profil | Út 25.6.2013 20:41:21

Zdravím všechny. Pročetl jsem si historii odpovědí, abych zjistil, jestli se na můj dotaz už někdo neptal (neptal nebo jsem přehlédl). Předem klobouk dolů před vyčerpávajícími odpověďmi všech moderátorů.

Můj dotaz je, na kolik vyjde jednoho člověka odchytání jedné závodní sezony divize, 1. ligy nebo GP nebo MiČR? Nejsou to malé peníze, to si dokážu představit a při financování z vlastní kapsy to je jeden z nezanedbatelných faktorů při úvaze, jestli o účast vůbec usilovat... Můj dotaz může být nepřesně položený, takže budu rád za jakoukoliv reakci ohledně financí.

Díky!

RADYNEK - Profil | Út 25.6.2013 21:27:15

čau, jednoduše "na hodně". To je lepší nepočítat. Taky záleží, co bys do nákladů chtěl všechno počítat. Asi konkrétní číslo ti nikdo nenapíše. Když je někdo skromnější, stačí jako živá na dvě kola (3 - 5 hodin/ kolo) 1+1 litr červů, hnojka na háček, 2+2 pytlíky krmení. Taky můžeš mít hnojky, červy, pinky, kukly, malou a velkou patentku - dohromady na kolo 2,5 litru. Krmení můžeš taky vytunit třeba tekutým nebo sypkým posilovačem, anglickou vločkou...atd - na kolo 12 litrů hotovýho krmení. Nějaká doprava a ubytování na závody. Tady je to taky stejný. Stan, nebo hotel.....
Výbava, krmítka, pruty, navijáky.... Musíš si to prostě vyzkoušet.

Martin M. - Profil | St 26.6.2013 4:03:12

- startovne 300-450kc, vyjimecne vice (MiCR)
- navnada 5 az 12 litru - pocitej pytlik krmeni 70-120 kc a z jednoho pytliku udelas cca 2 litry navnady. Neco usetris hlinou apod.
- nastrahy 1 az 2,5 litru - vetsinou ti staci masni cervi v cene 130kc/litr. Vnadit hnojakama a patentkama prvni rok nemusis. Hnojaky si vezmi jen na hacek. Hnojaci prodavani na litry jsou nejdrazsi - asi 300kc/litr.

Ubytovani ve stanu a jidlo bys jedl i doma, tak to nepocitam :-)
Dopravu si odhadnes sam.

Levne to urcite neni.

MaRkOnI - Profil | Čt 16.5.2013 13:15:26

Dobrý den,chystám se v sobotu na menší závody na malým rybník a chtěl bych se Vás zeptat co bych si měl vzít za krmení na co chytat a co použít za montáž a jak velký háčky. Budu chytat na medium feeder a hodnotí se jenom kapr.Děkuji Vám MaRkOnI

Azbest - Profil | Čt 16.5.2013 15:01:10

Krmení kapové, háčky 8-6, montáž průběžná, červy, bonduel kuku, rohlík, možná nějakou medovku.

Buldogryb - Profil | Út 14.5.2013 11:24:12

Ahoj, odchytal jsem víkendovou divizi a měl jsem namotané vlasce Trabucca. Docela špatnej pocit, dokonce jsem to dvakrát upálil. Doporučí mi někdo něco jiného, díky.

Martin M. - Profil | Út 14.5.2013 11:45:26

ahoj, Stroft ABR 0,18mm (realne 0.21mm)

tym - Profil | Út 14.5.2013 21:05:50

Použitelných vlasců jsou kvanta a protože ti nechci motat hlavu, tak souhlasím s Martinem :-)

beavisx - Profil | Út 7.5.2013 13:54:45

Zdravím, chystám příští týden se na klasické gulášovky 4ha rybník bodování :kapr, amur 1cm - 1bod, ostatní 1kus - 1bod. Rád bych se samozřejmě soustředil na kapra a používal method feeder krmítka na které jsem si velmi zvyknul. Budu mít 1litr červů, dendrobeny, hnojnáky bohužel jsem chtěl zkusit i patentku, ale prý už nejde dodat snad zkusím akvaristiku ty drobné do krmení. Mám nachystán nějaký partikl, vařenou kukuřici, řepku, konopí a ještě nějaké drobné krmné pelety bych doma našel. Jako směs na to mám senzas 3000 (Carpes Extra Gros, Carpes Rouge, Carpes Jaune) a method mix od Nikla.
Můžete mi dát prosím nějaké rady: Je vhodné krmítko Method? Jak moc používat partikl a živou? Jakou směs z těch tří ted zvolit na kapry? Nebo použít jen method mix do krmítka? Zda ještě barvit krmení do tmava? Zda raději při takovém velkém rybářském tlaku (někde byli místa jen 1-1,5m od sebe) chytat raději dále od břehu? (loni se do první pětky dostali (to slovo nemám rád) "bobkaři" co to házeli až ke druhému břehu odkud se nechytalo - ono to loni moc nešlo) Revír docela znám nebo mám nahazovací sonar na zjištění dna. A tohle sem možná nepatří nebo zkusit plavanou kterou neovládám zase tak dobře? Stejně plánuji měnit způsoby kdyby to nešlo asi se zeptám i vedle na plavanou.
Když to ted zpětně čtu tak nevím zda to vůbec všechno k vodě dostanu :-) Budu to muset probrat.
Prosím kdyby jste měli i nějaké další rady rád si je vyslechnu. Děkuji.

Azbest - Profil | Pá 10.5.2013 17:12:20

Na dendrobeny bych se asi vybodnul a radši sehnal buď hnojáky a nebo Kalifornie, případně rousnice na větší rybu, nebo okouny.-pokud chceš zkoušet žížaly.

beavisx - Profil | Čt 9.5.2013 7:01:18

Ahoj, nevím jak přesně zformulovat dotaz aby to neznělo nějak agresivně a jako vynucování odpovědi vím, že to děláte pro nás ve svém volném čase. Chci se slušně zeptat proč mi nebylo odpovězeno na dotaz většinou odpovídáte do 24 hodin? Je nějak špatně nesrozumitelně zformulován nebo je ve špatné sekci? Nebo nejsem dostatečně aktivní na foru je pravda, že moc nepřispívám do diskuze, ale chodím na MRK několikrát denně mám zde dost přečteno a shlédnuty všechny MRK videa jen se prostě přihlašuji až při psaní příspěvku - takže málo a poradna je jen pro aktivní? Určitě si nechci vynucovat odpověd, naopak prosím o smazání obou mých dotazů však si nějak na závodech poradím nebudu tam poprvé a hlavně mám toho odtud dost nastudováno :-) Prosím o odpověd jen do "soukromé zprávy" a smazání taky tohodle dotazu tohle sem určitě nepatří! Víte jde mi o to abych se případně zbytečně neztrapnoval dalšími dotazy a nezatěžoval vás čtením. Děkuji.

tym - Profil | Čt 9.5.2013 14:24:23

Ahoj. Včera byl svátek a spousta lidí řešila své věci a užívala si volno :-)
Co se závodů týká, pak asi method krmítko nebude to pravé, ale mohlo by být, kdybys nejdříve pomocí klasického krmítka dostal na krmené místo krmení s červy a pak na tom místě chytal method feeder. Otázka je, jak je to tam s drobnými rybami, a zda by nebylo efektivnější soustředit se na ně a využít efektivně plavačku. To ale záleží i na tom, jaké budeš mít místo a jaké bude počasí. To teď neví nikdo a i my se kolikrát rozhodujeme až na místě samotném co vlastně zvolit.
S živou začni opatrně a až pokud budou ryby aktivní, tak přidej. To samé platí pro partikl. Směs používám téměř výhradně tmavší. Nemá takové výkyvy jako světlá. Lepší než chytat v "lajně" je dostat své krmení mímo, kde ti nikdo nekonkuruje. Z krmení které máš bych pro kapry využil variantu Carpes Extra Gros + TTX + hlína. V případě menších ryb pak červenou variantu a opět TTX+hlína.