Závodní feeder
Dotazy na závodní styl lovu na feeder, pravidla závodů apod.
Moderátoři - poradci: Martin M., tym.
pectak - Profil | St 23.1.2013 19:58:49
http://www.tropicliberec.cz/vezirky/vezirek-mivardi-match-pro-square-ii-4m
A nevím, který. Popřípadě, nemáte nějaký odzkoušený , o kterém víte , že je spolehlivý a šetrný k rybám? :) Děkuji a hezký den .
RADYNEK - Profil | St 23.1.2013 20:22:59
rozdíl kromě tvaru není asi žádný zásadní. Jen při extrémních podmínkách, jako je velký proud a vítr, nebo jejich kombinace, tak hranatý vezírek je stabilnější - nekutálí se tolik podél břehu.
U Mivardi vezírku si dej pozor, jestli mají opravdu 4 metry. Někdo ze závodníků si vezírek přeměřil a nějaký centimetr do 4 metrů chyběl:-)
Já používám od Prestnu vezírek quick dry 4 mt: http://sarfix.cz/Preston-vezirek-quick-dry-4-mt.,357.html
tym - Profil | St 23.1.2013 21:41:47
Pepé - Vsetín - Profil | St 23.1.2013 21:57:48
JUNIKRIDE - Profil | St 16.1.2013 14:50:10
Martin M. - Profil | St 16.1.2013 15:58:48
Pokud jde o ceske zavody, tak plati ze krome 1.ligy, Divize a ČS poharu se muzes jako jednotlivec zucastnit vsech zavodu v terminovem kalendari LRU feeder. (Napada mne vyjimka, kterou je jihomoravska awashima liga, kde maji prednost druzstva prihlasena na jare pred jednotlivci prihlasenymi v prubehu roku.) Jinak plati, ze sledujes zverejneni propozic (pozvanky) na jednotlive zavody - nekdy staci prijet rovnou na zavod a tam se prihlasit, jinde se hlasis predem emailem apod. Na nektere zavody budes potrebovat registracni prukaz sportovce, ktery ti vystavi Rada CRS - tusim lze zaplatit bankovnim prevodem a dojde ti postou prukaz + znamka.
http://www.rybsvaz.cz/?page=rada%2Fodd_sport_mladez&lang=cz&fromIDS=&test=0&archiv=&archiv_uroven=&archiv_vnoreni=&archiv_rok=&vnoreni=1&odd_sport_mladez_menu_rok=&odd_sport_mladez_menu_uroven=8
----
Divize družstev - jedná se o seriál závodů tříčlenných družstev. Každý kraj může mít svou vlastní divizní soutěž - aktuálně probíhají na území ČR čtyři divize. Nejlepší družstvo z každého kraje postupuje do první ligy. První liga je nejvyšší soutěž a je celostátní. Seriál divizních závodů se skládá ze dvou samostatných akcí, obě po dvou kolech, celkem tedy 4 závody. Do divize je potřeba přihlásit družstvo v dostatečném předstihu před prvním závodem.
Krajský přebor jednotlivců - probíhá současně s divizí družstev, tedy ze stejných závodů vzejde jak vítězné družstvo (vítěz divize) tak vítězný jednotlivec - vítěz kraje. Jednotlivec se může krajského přeboru zůčastnit i bez družstva. Z krajského přeboru se nikam nepostupuje. Opět se jedná o sérii 2 akcí po 2 kolech, dohromady 4 závody.
Grand Prix - víkendový závod jednotlivců o dvou kolech, každé dlouhé 4 hodiny. Máme GP Moravy a GP Čech. Není potřeba se kamkoliv kvalifikovat, chytat může kdokoliv s registrací sportovce LRU (viz výše).
Mistrovstí republiky - dvoudenní závod jednotlivců i družstev, může se přihlásit kdokoliv (i cizinci). Opět je nutná registrace sportovce LRU.
1. liga - soutež družstev, musíš se sem probojovat z Divize.
FK - Profil | Pá 11.1.2013 21:34:22
Vůbec nehledám toho zlého, kdo to zavinil, naopak, s převážnou většinou změn souhlasím. Pouze by mě zajímal názor místních poradců - závodníků (ne funkcionářů, mechanizmus docela znám), na tyto rozsáhlé změny, především jaký mají význam (co k nim vedlo) a jaké mohou mít následky (nemohou způsobit problémy) . Díky FK
RADYNEK - Profil | So 12.1.2013 23:57:06
Ptáš se, co vedlo k změnám v závodním feederu? Už v minulém roce 2012 se na závodech LRU feeder pomalu vytracoval prak i tam kde byl povolen. Některé závody se prak používal pouze při „krmení“ prvních pět minut a nikdo ani neprotestoval. Pasohlávky se chytaly jen krmítkem a nachytalo se hodně ryb. Navíc po debaklu v Belgii na Mistrovství světa si hodně lidí uvědomilo, že pokud si budeme „hrát svoje“ a nepřizpůsobíme se světovým pravidlům, tak se tento nedobrý výsledek bude s největší pravděpodobností opakovat. Na schůzi LRU Feeder toto bylo vidět i při hlasování. Závodní feeder jde nějakým vývojem, a to je další krok vpřed. Tak to prostě je.
Azbest - Profil | Po 14.1.2013 16:49:41
Jednak se postupem času stejně pravidla přuzpůsobují jejich pojetí a přání, jednak mají dobrou závodnickou partu a nakonec zřejmě i vody na kterých chytají.
Závodník český (a znám takových kromě sebe spoustu) je otráven jak personálním složením vedení feederu (velice dlouhodobě), tak jeho konáním a praktikami.
Moravská větev je v posledních letech progresívnější a víc jim jde tak říkajíc O VĚC - tak, jak to bylo v Čechách na začátku. Jednak jim to tam už zřejmě neprasí Široký potůček a jsou takoví zažranější, víc spolu komunikují a vůbec je tam lepší a zdravější atmosféra.
Taky to tam vypadá poměrně zřetelně tak, že se tam nejedná nikomu moc o peníze.
Všechno je to totiž v lidech.
Tak to vidím já i když to mám přes celou republiku.
Brejle ale používám jen na čtení a na dálku vidím skvěle.-).
Akorát mne vadí, že byl přijat můj návrh na zákaz držení ryb za oči, jak to praktikují některá prasata např. v Maďarsku...aby se takový nešvar nedostal i k nám...
Ale třeba to časem navrhne někdo renomovaný, kdo navíc není na blacklistu:-).
Carabus - Profil | Čt 10.1.2013 20:27:39
1) potřeboval bych ujasnit pojem "cejchovaná miska" = sada misek z rybářských e-shopů, a nebo to může být jakákoliv stupnicí opatřená nádoba?
2) "náborový" závod = možnost zúčastnit se bez registrace sportovce?
díky za odpovědi
Pepé - Vsetín - Profil | Čt 10.1.2013 20:34:55
na náborové závody by registrace neměla být potřeba, tam, kde potřeba je, to bývá uvedeno v propozicích na daný závod
RADYNEK - Profil | Čt 10.1.2013 20:46:35
1. Cejchovaný misky už vidíš, viz odkaz od Pepé - Vsetín. Jakýkoliv nádoby s ryskou ti nebudou uznány.
2. Na náborové a dětské závody není třeba registrace sportovce LRU. Informaci, o jaký závod se jedná, najdeš v oficiálním termínovém kalendáři nebo v propozicích pro daný závod.
mikin12345 - Profil | Čt 10.1.2013 19:54:32
Martin M. - Profil | Čt 10.1.2013 20:01:19
http://feedertrebic.cz/index.php/lru/105-terminovy-kalendar-lru-feeder-2013
Za sebe odpovim, ze bych mel byt 14.4. v Moravskem Krumlove - presny cas se vypisuje v propozicich 14 dni pred zavodem.
Na Svratce zavod letos nebude a na Musove az koncem prazdnin.
FK - Profil | Čt 3.1.2013 21:59:18
Martin M. - Profil | Čt 3.1.2013 22:31:49
Moje vyjadreni: zavodnici z MRS prak nepouzivaji, vic jak 12 litru nespotrebuji a chytat o hodinu dele jim nevadi, proto nas poverili takto hlasovat.
PS: jeste bude jedna schuze.
Jirka 24 - Profil | St 17.10.2012 8:36:00
A dotaz na všechny týkající se pátera (rozstřižené smyčky). Dočetl jsem se, že u delší části (na návazec) se délka prodlužuje, když jsou rychlé nesekatelné záběry a zkracuje, pokud záběry nejsou vidět. A zajímalo by mě, jestli jde nějak podobně vysvětlit "vliv délky na funkci" u té kratší části (na krmítko)? Za odpovědi předem dík. Jirka
Martin M. - Profil | Út 23.10.2012 10:14:15
Montaze jsem pouzival cca takto:
Veletov - asi pul na pul
Tynec - hlavne prubezka
Musov - jen prubezka
Mlekojedy - jen paternoster
Kratsi vlas ke krmitku prilis nemenim, davam 15-20cm a nehledam v tom problem.
V delce navazce zadne takove pravidlo neuznavam - mam jen jedno - pokud jsou nastrahy vycucane a nebyl zretelny zaber na zaseknuti, nebo pokud vytahuji ryby s hackem hluboko (stejny duvod), tak navazec zkracuji. Jestli zkratit ci prodlouzit ti nejvice napovi souperi - koukej kolem sebe a uvidis pri zdolavani ryb, jak kdo ma dlouhej navazec a co se mu s nim zrovna podarilo chytit. Sam vetsinou mam vice prutu a stridam je. Ze bych nejak vyrazne experimentoval s montazemi a delkami navazcu, si nemyslim.
tym - Profil | Po 31.12.2012 8:09:36
Ivoššiška - Profil | Ne 30.12.2012 21:48:38
Martin M. - Profil | Ne 30.12.2012 22:07:43
Nejuniverzalnejsi montaz pro tve pouziti bych videl prubezku (bez trubicek, rovnou na vlasci) s 50cm navazcem 0.14mm, hacek velikost 14 nebo 12 a na nej 3 masnaci. Nastrahy vyzkousej vsechny.
Kubas 8111111 - Profil | Ne 21.10.2012 1:18:07
Můj dodat zde již byl několikrát odpovězen a Ja jsem línej jej hledat,
tak tedy : kde a jak se dostat to závodního teamu, nebo sehnat více info.
mockrát děkuji za odpo.
Martin M. - Profil | Ne 21.10.2012 9:30:20
http://www.rybsvaz.cz/download/odd_sport_mladez/00001115_Zavodni_rad_feeder_2012.pdf
http://www.rybsvaz.cz/download/odd_sport_mladez/00001114_Soutezni_rad_Feeder_2012.pdf
Divize družstev - jedná se o seriál závodů tříčlenných družstev. Každý kraj může mít svou vlastní divizní soutěž - aktuálně probíhají na území ČR čtyři divize. Nejlepší družstvo z každého kraje postupuje do první ligy. První liga je nejvyšší soutěž a je celostátní. Seriál divizních závodů se skládá ze dvou samostatných akcí, obě po dvou kolech, celkem tedy 4 závody. Do divize je potřeba přihlásit družstvo v dostatečném předstihu před prvním závodem.
Krajský přebor jednotlivců - probíhá současně s divizí družstev, tedy ze stejných závodů vzejde jak vítězné družstvo (vítěz divize) tak vítězný jednotlivec - vítěz kraje. Jednotlivec se může krajského přeboru zůčastnit i bez družstva. Z krajského přeboru se nikam nepostupuje. Opět se jedná o sérii 2 akcí po 2 kolech, dohromady 4 závody.
Grand Prix - víkendový závod jednotlivců o dvou kolech, každé dlouhé 4 hodiny. Máme GP Moravy a GP Čech. Není potřeba se kamkoliv kvalifikovat, chytat může kdokoliv s registrací sportovce LRU (viz výše).
O mistra Moravy ve feederu - nový seriál závodů složený ze dvou vybraných divizních závodů a GP Moravy. Nejedná se tedy o nové závody jako takové, ale o nové vyhodnocení již existujících akcí s cílem najít nejlepšího jednotlivce Moravy.
Kromě těchto soutěží existuje v ČR ještě Mistrovství ČR, první liga a Česko-Slovenský pohár. Dále samozřejmě reprezentace ČR ve feederu.
Na všechny feederové závody pořádané SMS a MRS (kromě první ligy) se mohou přihlásit i jednotlivci, zpravidla je však nutná registrace sportovce LRU a platná známka (viz výše). Přesné informace se dozvíte v propozicích jednotlivých závodů, které lze očekávat vždy cca 2 - 3 týdny předem na webech jednotlivých feederových sekcí a na webu Rady ČRS.
http://www.feedertrebic.cz
http://www.fishing-feeder.cz
http://www.rybsvaz.cz
Azbest - Profil | Ne 21.10.2012 9:34:52
To, nač se ptáš sice vím, ale na podobně položený dotaz z principu neodpovím.
Něco takového by se dalo čekat od rozíveného puberťáka, ale to bys už skoro mohl mít za sebou.
Není zač.
Carabus - Profil | St 17.10.2012 13:45:04
tym - Profil | St 17.10.2012 14:10:29
V krmení nezasytí ryby tak rychle jako větší masní červi, takže opět využití při horším braní, respektive při ztížených podmínkách jako při změnách počasí, chladné vodě ...... Jinak samozřejmě využitelné při lovu drobných ryb, jako jsou oukleje, hrouzci atd...
Někdy nejsou třeba, někdy udělají velkou službu. Na závody je třeba mít pinky alespoń v menším množství a zcela jistě nějaké na háček.
Azbest - Profil | Čt 18.10.2012 1:13:59
Prolezou i dírkama ve víčku krabičky a když se do nich dostane voda-stačí pár kapek, tak vypukne rodeo.
V autě nalezou úplně všude-snad i do žárovky.-).
Kde to žije - feeder
5:39Feederařina na řece 64295
NeGURU - vše kolem téhle značky 6267
NeKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NePickermánia-ultra light fishing 49039
NeS feederem na kapry 96912
ÚtDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . Klub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . Feeder v okolí Zlína 4580
. . . Korum - vše kolem téhle značky 9590
. . . Preston - vše kolem této značky. 4055
. . . Rohlikove boilie - vyroba 107
. . . Jihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










