Závodní feeder
Dotazy na závodní styl lovu na feeder, pravidla závodů apod.
Moderátoři - poradci: Martin M., tym.
Ivoššiška - Profil | St 21.3.2012 9:14:26
Ivo
Martin M. - Profil | St 21.3.2012 9:20:06
Chytal bych tak daleko, kde nechytaji ostatni rybari.
Pepé - Vsetín - Profil | Čt 6.9.2012 18:40:01
tym - Profil | St 17.10.2012 8:52:34
Pokud se před závodem vysadí kapříci, pak se nehrň zbytečně daleko od břehu. Tyhle ryby obvykle cestují okolo břehů. Jinak může zafungovat to, že je dobré držet se jinde než ostatní, ale je to hlavně kvůli ovlivňování krmeného místa.
Topaga - Profil | So 24.3.2012 19:30:24
RADYNEK - Profil | So 24.3.2012 21:27:34
viz Závodní řád, IV. Povolené nářadí: Udice je povolena pouze s jedním návazcem s jednoháčkem a potápivou nedělenou zátěží, o minimální váze 10g. Zátěž (olůvko, krmítko) smí být od háčku při napnutém stavu maximálně 2m. Takže v závodím feederu lze považovat brok na forpasu jako dělenou zátěž - není povoleno.
Pepé - Vsetín - Profil | Čt 6.9.2012 18:34:14
zaba 23 - Profil | Út 17.4.2012 20:52:51
RADYNEK - Profil | Út 17.4.2012 22:28:33
Krmení si chytám na závody večer, aby pěkně pomalu nasákly všechny částečky. Sypké posilovače do základního krmení většinou nedávám. Používám je až v průběhu závodu, když potřebuji udělat změnu.
Azbest - Profil | St 18.4.2012 0:20:25
Pepé - Vsetín - Profil | Čt 6.9.2012 18:30:37
Klepi - Profil | St 18.4.2012 9:44:19
bodujou se vsechny ryby co cm to bod jen si nejsem jistej jestli to nebude omezeny ze bude bodovana jen nad deset cm
RADYNEK - Profil | St 18.4.2012 22:55:10
Ať se daří :-)
Pepé - Vsetín - Profil | Čt 6.9.2012 18:26:47
rybář pepa - Profil | St 5.9.2012 18:51:53
jdu tam poprve tak mam dotaz , jaky krmeni mam zvolit a jaky navazce mam dat atd...
tady jsou nejake dalsi informace - http://www.feedertrebic.cz/?o-pohár-starosty-města-třebíče,368
Děkuji...
tym - Profil | St 5.9.2012 19:58:28
Moc ti neporadím, protože to tam neznám, nicméně jednu radu ti dát mohu. Zajdi se přihlásit za klukama do prodejny Okoun v Třebíči a oni ti tam řeknou přesně o čem to bude. Znají to naprosto perfektně a jistě ti dají ty nejcennější rady.
RADYNEK - Profil | St 5.9.2012 21:37:05
v prvním případě se musíš nahlásit, na to nezapomeň. Před závody bude vysazen na řeku kapr kolem 2 kg. V úseku závodů se vyskytuje nejčastěji plotice, ostroretka, podoustev, tloušť, skalák, okoun, cejn, ouklej a taky kapr. Asi bych volik krmení na plotice, to na Polance dobře funguje. Návazce vol podle lovených ryb. Na menší ryby bude vhodná 0,10 a 0,12 mm, ale na kapra ti to nemusí stačit. Hodně záleží jak jseš zručnej rybář, jestli pro tebe není třeba 0,12 mm slabý návazec a můžeš zbytečně trhat ryby.
datel68 - Profil | Út 4.9.2012 10:13:38
Pokud bych nesehnal další dva do týmu,můžu chytat pouze pohárové závody a MiČR ?
(pochopitelně po registraci). Je u nás dost závodů kam můžu jako jednotlivec s vyjímkou těch gulášových? Soutěžní řád jsem četl,jde mi spíš o radu ,kde sbírat zkušenosti.
Díky.
RADYNEK - Profil | Út 4.9.2012 10:59:42
u nás v ČR jsou feederové závody rozdělené na: 1. ligu LRU FEEDER - tříčlenných družstev (tam musíš postoupit z Divize příslušného územního celku), bodované závody (povinná registrace) - MIČR (tříčlená družstva i jednotlivci) GP Čech a GP Moravy (obě jednotlivci), závody Divize (tříčlenná družstva) a Krajského Přeboru jednotlivců (také registrace). Potom jsou ostatní závody, nebodované, jako dětské nebo náborové a zbytek. Tady jsou základní informace: http://feedertrebic.cz/?z%E1kladn%ED-informace,110
Martin M. - Profil | Út 4.9.2012 12:29:35
Na bodovane zavody potrebujes byt registrovan u CRS (uredni formalita).
Neco najdes i zde http://www.mrk.cz/bleskovky.php?id=25800
žaky20 - Profil | St 6.6.2012 7:58:53
stačí 2,5kg cejnové směsi když budu chytat cca. 3 hodiny.Prosim poraďte čím by se dala vylepšit a kdy je lepsi pouzit paternoster a kdy prubeznou montaz?Diky
Martin M. - Profil | St 6.6.2012 11:02:29
2,5kg smesi by melo stacit, z toho udelas 7 litru krmeni - vetsinou vice za 3h ani (velkym) krmitkem nevyhazu, podle mne ti jeste pulka zbyde, pokud tam nebudes hazet i koule a nebude to brat na hod :-) Hazet koule nemusis, staci nahazet nekolik plnych krmitek na zacatek.
Vylepsit navnadu muzes litrem zivych masnych cervu. Pokud je sance chytat kapry, tak i plechovkou kukurice.
Tezko radit, kdyz ten revir neznam :-)
Pripravil bych si prubeznou montaz s 70cm navazcem, to je klasika. Pokud budes mit rychle zabery, ktere nejsou seknout, tak navazec prodlouzis. Pokud neuvidis zabery a vytahnes ocucanou nastrahu, tak navazec zkratis. Pripadne to zkusis naslepo prodlouzit ci zkratit. Plati, ze nesmis byt lenosnej a furt neco vymyslet (vim, ze tohle bych ja psat nemel, protoze sam to tak nedelam ;-))
Klepi - Profil | Út 17.4.2012 12:27:11
chtěl bych poprosit o radu 28 jedu na závody na rybníček o rozloze 0,3ha.. jsou tam nasazení kapři okolo 50 jinak lkasicka obsadka perlin plotice obcas cejn..hloubka cca 2 metry bahnité dno chytá se na jeden prut a bude tam celkem dost rybářů montáž nevím jestli paternoster a nebo pruběžka a prosim jeste o radu s návnadou mám tip na trapera/ lorpilo doplněnyho konopim a do košiku davat jestě červi jako nástrahu počítám nejspíš červi a nebo kombinace červ kuku červ rohlik co si o tom myslite a cim byste to doplnili a nebo co byste dali pryč nebo nahradili..?? dekuju za odpoved
RADYNEK - Profil | Út 17.4.2012 16:14:44
LordABAKUS - Profil | Út 27.3.2012 22:02:17
za 2 týdny se chystám na závody v lovu pstruhů duhových na rybnících. K tomuto účelu budu mít přichystané pruty na plavanou a na feeder. Chci se zeptat jestli chytání duhačů na feeder není náhodou holá pošetilost a jestli ne, tak jaké návnady a montáže byste mi doporučili. Děkuji moc
Azbest - Profil | Út 27.3.2012 22:08:23
Normálně průběžku a červy.Do krmítka jenom červy(nejlíp barevný-hodně červenejch) a na háček taky.
Přesně krmit košíkem a když to nepůjde na feeder, tak ten samej flek prochytávat matchkou, nebo boloňkou.
Martin M. - Profil | Út 27.3.2012 22:43:39
Pokud ti to neni proti srsti, tak plavacka uprostred sloupce a na hacek cervy, zizala nebo rohlik.... a casto potahovat...
Doufam, ze je aspon nebudete poustet.
RADYNEK - Profil | St 28.3.2012 17:12:12
chytat cíleně duháky na plavačku nebo feeder je pro mě hrozná představa. Hlavně jak píše Martin, duháci jsou hltavci a často mají háček až zažívacím traktu. Zrovna se na jeden feederový závod chystám, a po zimě tam zbylo ve vodě něco duháků. Naštěstí ja tam hodně kaprů, taky líni a karasi. Snad nebudou duháci brát.
Azbest - Profil | Čt 29.3.2012 23:02:04
Na feeder duháky a pak na anglána kapry.
Kde to žije - feeder
NeNFeederařina na řece 64291
NeNGURU - vše kolem téhle značky 6267
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNPickermánia-ultra light fishing 49039
NeNS feederem na kapry 96912
ÚtNDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NFeeder v okolí Zlína 4580
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
15.8.Method Feeder Talian první.misto...
22.8.Feeder Talian 3
Doporučujeme cestovku
CA HITRA
Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené...










