Závodní feeder

Dotazy na závodní styl lovu na feeder, pravidla závodů apod.

Moderátoři - poradci: Martin M.tym.

Ivoššiška - Profil | St 21.3.2012 9:14:26

Dobrý den, v květnu se chystám na závody na zhruba pěti hektarový rybník. Chci lovit na feeder hlavně menší kapříky a větší bílou rybu. Mám nahazovat blíže zhruba do 30 metrů a nebo spíše dál. Vím že neznáte revír ani reliéf dna, ale třeba existuje nějaké pravidlo kde se mnou popsané cílové ryby obecně drží. Předem děkuji za odpověď.
Ivo

Martin M. - Profil | St 21.3.2012 9:20:06

Ahoj, obecne pravidlo bohuzel neexistuje.
Chytal bych tak daleko, kde nechytaji ostatni rybari.

Pepé - Vsetín - Profil | Čt 6.9.2012 18:40:01

Jak píše Martin, "šel" bych jinam, než ostatní, na stojce není tak důležité držet "lajnu". Pokud bys seděl na návětrné straně, zkus si krmit i jeden flek "pod nohama" velmi bízko před sebou, ryby by mohly rejdit podél břehu. Jinak házej tak daleko, kam se budeš bezpečně trefovat do fleku.

tym - Profil | St 17.10.2012 8:52:34

Ahoj.
Pokud se před závodem vysadí kapříci, pak se nehrň zbytečně daleko od břehu. Tyhle ryby obvykle cestují okolo břehů. Jinak může zafungovat to, že je dobré držet se jinde než ostatní, ale je to hlavně kvůli ovlivňování krmeného místa.

Topaga - Profil | So 24.3.2012 19:30:24

Zdravím, jakpak je to s tím brokem na forpasu? Pokud mám již hlavní zátěž, je chápán brok na forpasu jako zátěž další, dělená a tím nepovolená? (viz. 26.7.2010 a 17.10.2010). Díky za upřesnění.

RADYNEK - Profil | So 24.3.2012 21:27:34

Ahoj,
viz Závodní řád, IV. Povolené nářadí: Udice je povolena pouze s jedním návazcem s jednoháčkem a potápivou nedělenou zátěží, o minimální váze 10g. Zátěž (olůvko, krmítko) smí být od háčku při napnutém stavu maximálně 2m. Takže v závodím feederu lze považovat brok na forpasu jako dělenou zátěž - není povoleno.

Pepé - Vsetín - Profil | Čt 6.9.2012 18:34:14

Ahoj, pokud jde o Ligový feeder (nebo Divizní) tak je to proti řádu. Povolena je pouze jedna zátěž. Na gulášovkách podle pravidel pořadatelů.

zaba 23 - Profil | Út 17.4.2012 20:52:51

Zdravim chtel bych se zeptat 28 jedu na zavody na stojak a mam ploticove krmeni lorpio plotice black 2krat 1.9 kg sensas river black 1kg a budu ho michat vecer pred zavody ale nevim jestli posilovas sensas sypky mam pridat vecer nebo az rano pred chytanim diky za odpoved.

RADYNEK - Profil | Út 17.4.2012 22:28:33

Čau, občas napiš nějakou čárku, líp se to luští :-)
Krmení si chytám na závody večer, aby pěkně pomalu nasákly všechny částečky. Sypké posilovače do základního krmení většinou nedávám. Používám je až v průběhu závodu, když potřebuji udělat změnu.

Azbest - Profil | St 18.4.2012 0:20:25

Souhlas s Radynkem. Angl. vločku ale přidej klidně hned.

Pepé - Vsetín - Profil | Čt 6.9.2012 18:30:37

ahoj, míchni to doma, když můžeš, napřed si to všechno sypké za sucha pořádně smíchej a až pak dovlhči. Posilovače bych vynechal a přidal až v případě nutnosti.

Klepi - Profil | St 18.4.2012 9:44:19

RADYNEK
bodujou se vsechny ryby co cm to bod jen si nejsem jistej jestli to nebude omezeny ze bude bodovana jen nad deset cm

RADYNEK - Profil | St 18.4.2012 22:55:10

čau, podle bodování bych vsadil na menší ryby (nad 10 cm), podle toho udělej sestavu. Já bych volil pátera 50 - 80 cm (Azbest určo průběžku), forpas 0,12 mm, kdyby to šlo míň, tak 0,10 mm (vyzkoušej). Kdyby najeli kapříci, tak raději 0,14 mm. Záleží jak s feederem umíš zacházet. Hodně červů do krmení, pro kapříky i plechovkovou kuku a můžeš anglickou vločku. Zvol si místo a pravidelně nahazuj krmítka - musíš tam dostat nějaký krmení. Na háček červy, i s kuklou, můžeš zkoušet i hnojku, nebo i rohlíček. Zbytek je už na tvý vyhodnocení situace a patřičný reakci.
Ať se daří :-)

Pepé - Vsetín - Profil | Čt 6.9.2012 18:26:47

běž do menších ryb a tomu podřiď sestavu, pokud rybky půjdou budeš rychlejší na zdolávačce a nataháš víc centimetrů (bodů). Paternoster okolo 70cm, forpas max. 0.10 a háček do vel. 10. Pokud to okolnosti dovolí, chytej pod nohama a prokrmuj, abys je tam dostal a udržel.

rybář pepa - Profil | St 5.9.2012 18:51:53

Dobrý den , nejspis pujdu na rybařske zavody (O pohár starosty města Třebíče )
jdu tam poprve tak mam dotaz , jaky krmeni mam zvolit a jaky navazce mam dat atd...
tady jsou nejake dalsi informace - http://www.feedertrebic.cz/?o-pohár-starosty-města-třebíče,368
Děkuji...

tym - Profil | St 5.9.2012 19:58:28

Ahoj.
Moc ti neporadím, protože to tam neznám, nicméně jednu radu ti dát mohu. Zajdi se přihlásit za klukama do prodejny Okoun v Třebíči a oni ti tam řeknou přesně o čem to bude. Znají to naprosto perfektně a jistě ti dají ty nejcennější rady.

RADYNEK - Profil | St 5.9.2012 21:37:05

Ahoj pepo rybáři,
v prvním případě se musíš nahlásit, na to nezapomeň. Před závody bude vysazen na řeku kapr kolem 2 kg. V úseku závodů se vyskytuje nejčastěji plotice, ostroretka, podoustev, tloušť, skalák, okoun, cejn, ouklej a taky kapr. Asi bych volik krmení na plotice, to na Polance dobře funguje. Návazce vol podle lovených ryb. Na menší ryby bude vhodná 0,10 a 0,12 mm, ale na kapra ti to nemusí stačit. Hodně záleží jak jseš zručnej rybář, jestli pro tebe není třeba 0,12 mm slabý návazec a můžeš zbytečně trhat ryby.

datel68 - Profil | Út 4.9.2012 10:13:38

Dobrý den . Mám následující dotaz. Chtěl bych začít s feederovými závody a nechci jezdit jen na gulášovky.
Pokud bych nesehnal další dva do týmu,můžu chytat pouze pohárové závody a MiČR ?
(pochopitelně po registraci). Je u nás dost závodů kam můžu jako jednotlivec s vyjímkou těch gulášových? Soutěžní řád jsem četl,jde mi spíš o radu ,kde sbírat zkušenosti.
Díky.

RADYNEK - Profil | Út 4.9.2012 10:59:42

Ahoj,
u nás v ČR jsou feederové závody rozdělené na: 1. ligu LRU FEEDER - tříčlenných družstev (tam musíš postoupit z Divize příslušného územního celku), bodované závody (povinná registrace) - MIČR (tříčlená družstva i jednotlivci) GP Čech a GP Moravy (obě jednotlivci), závody Divize (tříčlenná družstva) a Krajského Přeboru jednotlivců (také registrace). Potom jsou ostatní závody, nebodované, jako dětské nebo náborové a zbytek. Tady jsou základní informace: http://feedertrebic.cz/?z%E1kladn%ED-informace,110

Martin M. - Profil | Út 4.9.2012 12:29:35

Abych to zjednodusil - muzes se jako jednotlivec zucastnit jednotlivych krajskych preboru (nekolik zavodu po cele CR), GP Cech, GP Moravy, MiCR - plus vsechny nebodovane tuzemske zavody z terminoveho kalendare, vyjimkou je jen Cesko-Slovensky pohar (jak kdy).
Na bodovane zavody potrebujes byt registrovan u CRS (uredni formalita).

Neco najdes i zde http://www.mrk.cz/bleskovky.php?id=25800

žaky20 - Profil | St 6.6.2012 7:58:53

Prosimvás chci se zeptat jestli na závody které jsou tuto sobotu na rybníku Konopiště
stačí 2,5kg cejnové směsi když budu chytat cca. 3 hodiny.Prosim poraďte čím by se dala vylepšit a kdy je lepsi pouzit paternoster a kdy prubeznou montaz?Diky

Martin M. - Profil | St 6.6.2012 11:02:29

Cau, revir neznam.
2,5kg smesi by melo stacit, z toho udelas 7 litru krmeni - vetsinou vice za 3h ani (velkym) krmitkem nevyhazu, podle mne ti jeste pulka zbyde, pokud tam nebudes hazet i koule a nebude to brat na hod :-) Hazet koule nemusis, staci nahazet nekolik plnych krmitek na zacatek.
Vylepsit navnadu muzes litrem zivych masnych cervu. Pokud je sance chytat kapry, tak i plechovkou kukurice.
Tezko radit, kdyz ten revir neznam :-)
Pripravil bych si prubeznou montaz s 70cm navazcem, to je klasika. Pokud budes mit rychle zabery, ktere nejsou seknout, tak navazec prodlouzis. Pokud neuvidis zabery a vytahnes ocucanou nastrahu, tak navazec zkratis. Pripadne to zkusis naslepo prodlouzit ci zkratit. Plati, ze nesmis byt lenosnej a furt neco vymyslet (vim, ze tohle bych ja psat nemel, protoze sam to tak nedelam ;-))

Klepi - Profil | Út 17.4.2012 12:27:11

Ahoj
chtěl bych poprosit o radu 28 jedu na závody na rybníček o rozloze 0,3ha.. jsou tam nasazení kapři okolo 50 jinak lkasicka obsadka perlin plotice obcas cejn..hloubka cca 2 metry bahnité dno chytá se na jeden prut a bude tam celkem dost rybářů montáž nevím jestli paternoster a nebo pruběžka a prosim jeste o radu s návnadou mám tip na trapera/ lorpilo doplněnyho konopim a do košiku davat jestě červi jako nástrahu počítám nejspíš červi a nebo kombinace červ kuku červ rohlik co si o tom myslite a cim byste to doplnili a nebo co byste dali pryč nebo nahradili..?? dekuju za odpoved

RADYNEK - Profil | Út 17.4.2012 16:14:44

čau, přidej jaký bude bodování ryb.

LordABAKUS - Profil | Út 27.3.2012 22:02:17

Zdravím borci,
za 2 týdny se chystám na závody v lovu pstruhů duhových na rybnících. K tomuto účelu budu mít přichystané pruty na plavanou a na feeder. Chci se zeptat jestli chytání duhačů na feeder není náhodou holá pošetilost a jestli ne, tak jaké návnady a montáže byste mi doporučili. Děkuji moc

Azbest - Profil | Út 27.3.2012 22:08:23

není.
Normálně průběžku a červy.Do krmítka jenom červy(nejlíp barevný-hodně červenejch) a na háček taky.
Přesně krmit košíkem a když to nepůjde na feeder, tak ten samej flek prochytávat matchkou, nebo boloňkou.

Martin M. - Profil | Út 27.3.2012 22:43:39

Podle mne to je blbost predevsim organizatora souteze. Polovina ryb bude mit hacek az ve strevech.
Pokud ti to neni proti srsti, tak plavacka uprostred sloupce a na hacek cervy, zizala nebo rohlik.... a casto potahovat...
Doufam, ze je aspon nebudete poustet.

RADYNEK - Profil | St 28.3.2012 17:12:12

Zdar borče,
chytat cíleně duháky na plavačku nebo feeder je pro mě hrozná představa. Hlavně jak píše Martin, duháci jsou hltavci a často mají háček až zažívacím traktu. Zrovna se na jeden feederový závod chystám, a po zimě tam zbylo ve vodě něco duháků. Naštěstí ja tam hodně kaprů, taky líni a karasi. Snad nebudou duháci brát.

Azbest - Profil | Čt 29.3.2012 23:02:04

Já zažil takový závody na Poličce.
Na feeder duháky a pak na anglána kapry.

ladislav96 - Profil | So 17.3.2012 16:30:17

Ahoj,jedu na závody a chtěl bych prosimvás vědět jaké nejčastější montáže se používají na feederových závodech.Děkuji

RADYNEK - Profil | So 17.3.2012 18:45:33

Ahoj, nejčastěji se na feederových závodech používá páternoster a průběžka.