Závodní feeder

Dotazy na závodní styl lovu na feeder, pravidla závodů apod.

Moderátoři - poradci: Martin M.tym.

filipSVK - Profil | Pá 10.7.2015 18:56:24

Zdravim pani mam otazocku ohladom kresla korum deluxe accessori chair - pasuje vam original korum footplate k tomuto kreslu? dnes som ho kupil kreslo + podlazka original, kreslo ma 4 teleskopicke nohy priemer 25x25mm samozrejme su k tomu prisposobene ak uchyty na kresle, footplate ma 2 nohy neteleskopicke priemeru 20x20mm samozrejme su k tomu prisposobeme uchyty na footplate ale teraz sa to neda spojit keby boli aspom uchyty ktore idu z footplate ku kreslu priemeru 25x25 mm je to ok ale su 20x20mm to nejak nedomysleli - mate s tym skusenost niekto

Martin M. - Profil | St 15.7.2015 0:40:08

Ahoj, doporucuji vyresit s prodejcem.

Tiky Květák - Profil | Pá 12.6.2015 7:47:46

Ještě bych mel jeden dotaz. Na petihodinove kolo je povolen stejný limit živých návnad jako na trihodinove? V závodním řádu jsem o tom zmínku nenašel, ale zdá se mi divne , že by to bylo stejne. A ještě by me zajímalo, jake volit složení. Je ideální na závod, u kterého moc nevím co čekat, mit litr cervu, třičtvrtě l hnojáků, půl l patentky, čtvrt l pinek, nebo byste volili jiné složení?

tym - Profil | Ne 14.6.2015 15:45:18

Množství živé je obvykle stejné, ale pořadatel může upravit. Co je ideální nelze říci, protože každá vody má svá specifika a jiné složení ryb, takže se to může různit dost zásadně

RADYNEK - Profil | Út 16.6.2015 7:08:02

Rozložení "živé" je třeba plánovat dle revíru a aktivity ryb i druhů ryb. Kolikrát to je i rozhodující, jakou máš živou. Třeba velcí cejni rádi hnojku a bez ní nemusíš dosáhnout takového výsledku.

Tiky Květák - Profil | Po 8.6.2015 16:02:58

Ahoj
Mel bych dotaz ke konkrétní závodní trati. Jde o závodišti na Labi v Mlékojedech. Chci se tam letos vypravit na MiČR, ale nejsem si jisty, jestli si vystačím s běžnými heavy pruty a tvrdsimi médii a nebo budu potřebovat nějakej silnější prut? Chci se na to dopředu trochu připravit. Ještě by me zajímalo jaka hmotnost krmitek se tam zhruba používá? V mem inventáři se momentálne nenachází krmítka těžší, než 80 g.

tym - Profil | Po 8.6.2015 19:47:21

Nikdy jsem tam nepotřeboval těžší prut než běžné heavy a mnohokrát jsem to odchytal i s mediem. Je to o tom jak to zrovna teče. Někdo tam používá krmelce přes 100g, já jsem si vystačil se 70g. Tam se dá nachytat, aniž by se muselo házet daleko ....

Martin M. - Profil | Út 9.6.2015 10:58:55

Jak pise Milan, ale jen poznamka - je pravdepodobne, ze to bude na useku reky, kdy jeste nikdy zavody nebyly - nekde vice dole po proudu. Vice bude vedet numen. Kazdopadne se priprav, ze se muze hodne trhat o kameny.

Kubek04 - Profil | Po 18.5.2015 10:52:26

Ahojte,
prosím a váš tip - jak byste reagovali.
Včera jsem byl na přehradě a ze záběrů mi šla hlava kolem. Chytal jsem cca na 30-ti metrech, v krmítku krmivo plotice čokoláda se sladkou kukuřicí a anglickou vločkou. Sestava klasická průběžka s quick change obratlíkem přes který jsem převlíkl asi 8 cm bužírku (návazec se mi tak nemotá). Začínal jsem chytat s 30 cm návazcem 0,10 mm, malý háček, na něm dva červi. Záběrů bylo spoustu, ale krom dvou jsem žádný neproměnil (dva cejni - klasický třepavý cejní záběr), dvě ryby jsem zasekl do ploutve. Záběry byly takové 3 cm potahy, nic přesvědčivého – zkoušel jsem sekat v různých okamžicích – nic. Takže jsem zkoušel prodlužovat návazec a ještě zmenšit háček a jednoho červa – pořád stejná situace jen s prodlužováním návazce záběrů ubývalo. Zkoušel jsem nahodit i bez nástrahy i bez návazce (abych zjistil, jestli nejde jen o přejezdy) – to se pak nedělo vůbec nic. A aby toho nebylo málo, vedle seděl „bijec“ se srkačkou a ten nějaké kapry vytáhl – ale o to nejde, jde mi o to jak se chovat, když nastane podobná situace. Nečekám, že mi řeknete přesně, co udělat, ale spíše mě zajímá, kterým směrem byste se ubírali vy – prodlužování/zkracování návazce, velikost háčku nebo změna na páternoster.
Moc děkuju za reakci.

PS: na místě jsem zůstával i přes noc a v prokrmeném místě mi pak na smotek hnojáku lítalo číhátko nahoru a dolů

Díky. Kubek

Martin M. - Profil | Po 18.5.2015 19:48:13

Ahoj, rybar se srkackou mel 10cm navazec a fungovalo mu to, sel bych timto smerem. Nekdy je prilisna jemnost na skodu. Pokud ti jde o kapry, tak na stojate vode bych po vyzkouseni 30cm navazec spise zkracoval a nastrahu misto 2 cervu zvetsoval.

ladida - Profil | Út 5.5.2015 7:42:26

cau chlapi jake mate zkusenosti s hranatym vezirkem 4m je lepsi nez kulaty alespon na rekach ze se nekutali?diky za postrehy

tym - Profil | Út 5.5.2015 8:37:31

Když to teče, tak ti ke břehu proud přibije jakýkoli vezírek. Nevidím v tom žádný zásadní rozdíl

Azbest - Profil | Čt 7.5.2015 17:42:44

Hranatý se o něco méně kutálí v proudu, ale jinak rozdíl není.

ladida - Profil | St 29.4.2015 17:07:24

9-10.5 je 1kolo Divize nejedete tam nekdo odsud z Berounskeho spolku chlapy?Potreboval bych se vas zeptat na par vecí dekuji moc Vláda.Mám takovy dojem ze je to v Brandýse nad Labem

Martin M. - Profil | St 29.4.2015 18:34:36

Tento dotaz sem asi nepatri, ale treba jej po me odpovedi uvidi ti, kterym patri, a ozvou se ti.

tom_novak - Profil | St 29.4.2015 18:20:10

Ahoj , mám na vás dotaz dá se method feeder použít na závody nebo je lepší klasický feeder..

Martin M. - Profil | St 29.4.2015 18:33:18

Ahoj. Na LRU zavodech ve feederu je method zakazany a ani neni prilis ucinny na bezne ryby, ktere se vetsinou na takovych zavodech chytaji.
Na vesnickych zavodech, na soukromych revirech, kde se boduje kapr vice body nez bila ryba, meze byt method feeder vitezna strategie.

ronny - Profil | Út 28.4.2015 20:36:39

Ahoj , mám na vás dotaz jak postupovat při závodu s malou patentkou, mám čekat na kontrolu krmení a pak jí teprve smíchat s hlínou, nebo smíchat s hlínou už před závodem, dík.

Martin M. - Profil | Út 28.4.2015 20:50:55

Ahoj, patentky si nech v novinach a tesne pred kontrolou (radeji s rezervou) si je prendej do pullitrove odmerky. Po kontrole je rozmichej s hlinou, pokud to pokladas za spravne (u nas se to tak delava, ale neni to nutne, napr. pokud budes patentky jen zatkovat do krmitka, tedy nerozmichavat v krmeni).

Teoreticky pokud rozmichas patentky s hlinou uz pred kontrolou nastrah, je otazka, jak by se to melo spravne pocitat. Teoreticky nekdo muze namitnout, ze nelze spocitat, jestli mas krmeni + hliny dohromady do 12 litru, protoze uz to mas smichane s zivou. Obzvlaste pokud mas krmeni presne 12 litru + hlinu v patentkach. Treba v Madarsku to prej netoleruji a musis predlozit ciste patentky bez hliny. Ale divil bych se, kdyby to nekdo u nas chtel resit a delal z toho problemy, proste by se to pocitalo jako 500 ml cistych patentek. Samozrejme ani po smichani s hlinou nesmis prekrocit tech 500ml, pokud to takto chces predkladat ke kontrole.

Skřivánek - Profil | Ne 26.4.2015 18:00:03

Zdravím, za nedlouho jedu na závody. Bodovaná ryba je amur, kapr, lín. Mám dotaz jestli se v krmení zaměřit na více červů a méně kukuřice nebo méně červů a více kukuřice? Jiné ryby tam nejsou. A jestli se vyplatí dělat si malé zakrmené místo nebo nahazovat pokaždé jinam? Díky

tym - Profil | Ne 26.4.2015 19:32:01

Ani se mi nechce věřit, že by tam nebyly drobné ryby, ale budiž. Zbytečně velké místo není dobře, protože se ryby více rozptýlí a záběrů bude buď méně, anebo se musí déle čekat. Jestli není problém s malými rybami, dal bych i tak pro začátek více červů a méně kukuřice. V průběhu závodu je pak možné všechno podle potřeby upravit

Koky - Profil | So 25.4.2015 10:05:26

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jak postupovat na závodech, když ryby přestanou kousat (všem) a tuším, že by mohly bejt jinde (třeba dál od břehu kvůli hluku) a už moc nereagujou na krmení. Musim je teda hledat a rozkrmování novýho fleku nefunguje. Potřebuju teda házet každou chvíli jinam. Měl bych třeba krmení udělat hodně voňavý a nebo nekrmit vůbec a čekat na zázrak? Jedná se o stoják 5ha hl1,5m, obsádka kapr 45 cejn 35.
Dík Koky

Martin M. - Profil | So 25.4.2015 10:18:03

Ahoj, malinke, tezke krmitko a hodit to 20 m za ostatni bez presnosti a snahy vytvorit si zakrmene misto. Krmeni ma v tomto pripade ulohu ryby prilakat, nikoliv udrzet, takze muze byt "silnejsi" a bez hrubych slozek. Byva lepsi nechat to dele nahozene, nez jsi zvykly prehazovat na rozkrmenem miste. Pokud to nejsou LRU zavody, tak muzes pouzit i method feeder. Take muze fungovat 1m dlouhy navazec a na hacku nejaka plovouci krupka nebo vetsi kus rohliku.

tym - Profil | So 25.4.2015 10:36:01

Někdy se osvědčuje i trošku větší nástraha. Takže ne běžně používané 2-3 červy, ale pořádný chumel a hodně daleko viz. Martin