Závodní feeder

Dotazy na závodní styl lovu na feeder, pravidla závodů apod.

Moderátoři - poradci: Martin M.tym.

Jozef K. - Profil | Po 4.1.2016 18:02:49

Ahojte.
Chystam sa preteky, ktore su trochu specificke.
Chyta sa na 14ha strkovisku, na ktorom je masovo premnozeny sumcek americky.
A bodovana bude prave iba tato ryba (na kg).
Preteky trvaju az 7 hodin.

Su to bezne - miestne preteky, kde je povoleny lov na tazko, feeder a plavanu.
Budem chytat na feeder a kedze som tuto rybu nikdy nechytal, chcem vas poprosit o rady, co vsetko musim urobit, aby som tuto rybu prilakal a udrzal na krmnom mieste a samozrejme prinutil k zaberu.
Ziva navnada a nastraha bude asi zaklad (?).
Je na trhu sypka vnadiaca zmes urcena cielene na lov sumceka? Pripadne aka je najvhodnejsia.
Staci klasicka priebezna montaz + 40 cm navazec 0.14 s hacikom 10-14?

Martin M. - Profil | Út 5.1.2016 1:08:59

Ahoj, neco asi existuje, ale chvala Bohu u nas takove zavody nemame a zkusenosti chybi. Podle mne vyhraje ten, kdo bude mit nachystano nejvice navazcu a kdo tech 7 hodin vydrzi chytat naplno.

MichDu - Profil | Po 4.1.2016 17:15:50

Zdravim moderatory,mel bych otazku ohledne kotveni zavodniho vezirku.Je nutne pripnout zavazi na konec vezirku nebo staci vhodit jej do vody a nechat klesnout ke dnu.chystam se letos na zavody tak proto ten dotaz.dekuji za odpoved

tym - Profil | Po 4.1.2016 17:21:32

Kotvení konce vezírku není povinnost a záleží na závodníkovi, jak to vyřeší. V žádném případě ale nesmí být zátěž uvnitř vezírku. Někdy je třeba kotvit, někdy ne. Je to případ od případu. V každém případě by měl závodník udělat maximum proto, aby nedocházelo k poškození ryb ....

Martin M. - Profil | Út 5.1.2016 1:01:20

Byva to nutne na stojatych vodach, kdyz jdou vlny k tobe a srazeji ti vezirek ke brehu. Obcas je dobre vezirek ve vode napnout pomoci zapichnute vidlicky. Symbolicka zatez kolem 50g tohle nevyresi - to je spise, aby ti suchy vezirek neplaval na hladine. Kdyz uz, tak 1-3 kg kamen v tesco tasce (po delsi dobe rozpustna ve vode) privazane na konec vezirku. Kdyz se kamen nekde chytne o dno, tasku roztrhnes. Na rekach nebyva problem i bez zateze.

Pospec91 - Profil | So 2.1.2016 19:58:56

Zdravím, doplním informace. Jedná se o klasické rybářské závody. Chytá se na plavanou a na těžko. Chytají se všechny druhy ryb. Revír navštěvuji už 5tým rokem a pokaždé chytám jinde. Vždy dojedu dopředu a 2 hodiny před závodem zakrmím partiklem kukuřice, řepka, kroupy. Používám jemnou montáž 18 kmenovej a 14koncovej vlasec. Methodmixové krmítko. Opravdu už nevím co dělám špatně a budu rád za každou radu. Díky

Martin M. - Profil | Ne 3.1.2016 0:12:55

Pokud se chytaji vsechny druhy ryb a boduje se na centimetry, tak se jen velmi tezko da na tezko nebo i na feeder porazit plavana, pokud nekdo chyta malinke rybicky u brehu - chyti treba 40 ploticek po 15cm a v kaprech nebo vetsich rybach, pokud, jak rikas, neberou, se neda porazit. Malinke ploticky nachyta plavackar kdykoliv, ty nejsou tak naladove na hluk, pocasi atd. A 40 ploticech nachyta i za hodinu, za 6 hodin klidne nekolik set kusu, pokud jich tam je dost. Pokud chces vydrzet u chytani na feeder jakychkoliv "strednich" ryb, tak method feeder neni uplne nejlepsi volba. To je zbran na kapry, ale plotice, cejny nebo dalsi bilou rybu s nimi nebudes lovit tak efektivne, jako kdyz tam das treba prubeznou montaz s 40cm navazcem.
Obecne kdyz mi nekdo rekne, ze byl na zavodech a ze mu to neslo, tak bych se ho jako prvni zeptal, jestli nahazoval a zakrmoval do 1 metru ctverecniho a pokud mi rekne, ze "asi jo", tak to znamena "urcite ne" a to je ta chyba. Na predkrmeni bych pouzil raketu spomb a zaklipovany vlasec na stejnou vzdalenost, jako budu pak mit zaklipovanou na prute s krmitkem. Kdo nedokaze nahodit nastrahu primo do krmeni, nevyhraje.

Pokud se mista nelosuji, ale vybiraji si je rybari sami predem a mohou je i predem krmit, tak na takovy zavod bych ani nejel, to je zavod v predkrmovani.

Methodmixove krmitko znamena method feederove krmitko?

Pospec91 - Profil | So 2.1.2016 17:58:32

Zdravím, chtěl bych poprosit o radu. Každoročně se zúčastnuji závodů na 4ha rybníce. Rok od roku se chytá mín a mín ryb. Naposledy vítěz za 6 hodin chytil 8 ryb. Chtěl bych prosím poradit co udělat, abych nalákal ryby a zachytal si. Předem děkuji.

Martin M. - Profil | So 2.1.2016 19:10:49

Ahoj, aspon trochu rozumne poradit by se dalo, kdybys nam napsal, co za ryby se chyta, jestli to jsou jen feederove zavody, nebo chytaji ostatni rybari treba na plavanou a na tezko, jakym lovnym stylem chyta vitez a jake je bodovani ulovku a dalsi pravidla. Oni se jinak chytaji perlini u hladiny a jinak kapri nad 60cm, kdyz mensi se neboduji. Takhle ti mohu jen poradit, abys venoval co nejvice casu treninku, objizdel i ostatni zavody a ziskal si co nejvice svych vlastnich zkusenosti. Dobrou radu pokazde nedostanes (obvykle takovou radu umi dat jen ten, kdo ten zavod sam zna a umi tam zachytat, nikoliv nekdo z druheho konce republiky), ale sve zkusenosti vyuzijes naprosto pokazde.

mikin12345 - Profil | St 4.11.2015 12:50:35

Ahoj všem,
měl bych jestě jeden dotaz ohledne začátku v závodění s feederem.
Vzpomínáte si na své začátky?A co by ste poradili nováčkovi jako jsem já co se týče prvních závodů?
Bohužel nemám žádného známého,který chytá závodně ,aby mne zasvětil do tajů závodění.Myslím zejména na co se zaměřit především,krmení,montáže atd.
Nebo zkrátka skočit do toho po hlavě a sbírat zkušenosti ?

dekuji M.D.

tym - Profil | St 4.11.2015 20:00:39

Tvá poslední věta v otázce to v podstatě vystihuje. Zkušenosti budeš sbírat až do smrti, stejně jako všichni ostatní .....

Martin M. - Profil | St 4.11.2015 20:04:13

ahoj, pokud mi pred zavodem napises a pripomenes se mi, kdo jsi (ta prezdivka je hrozna), tak ti dam par rad, jak se na tvem vybranem zavode neztratit. Pocitam, ze budes chytat zavody na JM.

mikin12345 - Profil | Út 3.11.2015 13:28:20

Zdravim moderatory,chtel bych poprosit o radu ohledne cejchovanych nadob pri zavodech LRU feeder.Je nejaky seznam vyrobků schvalenych a ocejchovanych,nebo se muze pouzit i neznackovy kybl s oznacenym litry na vnitrni stene?a jake nadoby do zacatku na nastrahy a navnady by ste mi doporucili?

Dekuji za kazdou radu
M.D.

Martin M. - Profil | Út 3.11.2015 16:18:03

ahoj,
no... asi nechtene ale ozehave tema :-) Zavodni rad mluvi o "cejchovanych" nadobach, ale doslova vzato cejch nema zadna rybarska nadoba. Cejch je uredni znacka potvrzujici, ze dane meridlo je vporadku - cejch ma napr. pivni sklenice u rysky.
V zavodnim radu se "oficialni cejchovanou nadobou" mysli standardni merne misky pro zavodni rybolov - pouzivaji se pro zive nastrahy, ale muzes i na ostatni krmeni, kukuciri apod.
http://www.mivardi.cz/produkty/plastovy-program/van​icky-a-krabicky-plavana/odmerne-misky-mivardi/
V tomto asi neni zadny spor, jen to je divne popsane, a ja osobne bych ti uznal jen takoveto misky.

Dalsim povolenym type nadoby je "kýbl s množstevní stupnicí" - zde se opet predpoklada standardni zavodni kybl (12, 15, 17, 25 litru), ale pravidla to takto neupresnuji a mel bys projit i s jakymkoliv kyblem s ryskami nacmaranymi fixkou, pokud ti to za ty nervy stoji ;-)

Mimo protokol - nejlepsi je zeptat se na to predem a neverejne poradatele nebo hlavniho rozhodciho, jak moc bude prisny. Co tak koukam kolem sebe, tak se nekde toleruje treba velka patentka v novinach bez misek (je toho mezi prsty, to vidis i bez mereni), nebo treba plechovka kukurice (plechovku jako nadobu nelze uznat) apod. Cim dulezitejsi soutez, tim se na pravidla kouka prisneji.

tom_novak - Profil | So 5.9.2015 20:58:42

Dobrý večer mam pár otázek 26 .9 se zúčastním zavodu.Ale o co mi jde:závodit pouze DĚTI OD ŠESTI DO PATNÁCTI LET.Mam vymyšlenou montáž chci zvolit prubezku nebo Paternoster krmení asi sensan nebo timar návazec tak 30cm t.14-18mm háček 12.Do krmení bych chtěl přidat ttx nebo melasu červi ,kuku .Mam udělat hodně lákavé nebo když sou dětské závod tak to tak nehrotit ne ze bych je podceňoval..Zavody trvají 2Kola po 2hod.Budu chytat tak na 35-40m.Boduje se 1cm=1bod.Nebo byste něco udělali jinak..tak prosím napište.Předem diky za reakci.Jo a ještě obsadka ryb hodně plotic a malých kapru.. :))

tym - Profil | Ne 6.9.2015 7:51:52

Pokud se jedná o drobné ryby a bodování je na cm, je dobré udělat krmení jemnější a kalící. Použít menší nástrahu a delší návazec - cca 50cm. Dále není třeba chytat ani tak daleko a všechno si zbytečně komplikovat. Menší ryby se dají snadno na chytat i blízko břehu. Bude to o rychlosti a jemnosti ...

Martin M. - Profil | Po 7.9.2015 7:31:23

Souhlasim s Milanem - pri bodovani na centimetry vetsinou vyhrava lov malych rybek klidne jen 8m od brehu - ploticky, oukleje, perlinky... Klidne rybky do 20 cm, ale ve velkem poctu. V tom pripade ale mensi hacek a slabsi vlasec nez navrhujes a krmit spise mene nez vice.

tom_novak - Profil | Po 31.8.2015 13:28:31

Ahoj mam jednu prosbu je tu profil co ochytal nějaké závody s krmením timar mix.Pokud jo ať mi prosím posle do soukromé zprávy zkušenosti mam namysli michani,,komponetny pro michani druh krmeni .napr. černy kapr,,(nechci nějaké tajne recepty..)Předem díky za reakci!! :))

Martin M. - Profil | Po 31.8.2015 16:44:27

Ahoj, zverejnuji dotaz, aby jej videli ti, kterych se to tyka.

zdena007 - Profil | Ne 9.8.2015 12:10:23

Dobry den. S kamarady jsme zacatecnici a chtěli bychom zacit lovit s feederem nejaky zavody. Domluvili jsme se, ze bychom mohli zalozit team. A vubec nevim jak zacit ,kde se prihlasit, a co delat abysme mohli zavodit. Preedem dkuji za odpoved. A nemam na mysli jednorazove zavody.

Martin M. - Profil | Út 11.8.2015 12:53:43

ahoj, pokud se ptas na "oficialni" zavody LRU poradane pod hlavickou CRS (MRS), tak potrebujes:

1) registracni prukaz sportovce - vyridis zde http://www.rybsvaz.cz/?page=rada%2Fregistrace_zavod​​niku&lang=cz&fromIDS=
(na neoficialni zavody neni potreba)

2) povinne vybaveni - 4m vezirek, merne misky na nastrahy, cejchovany rybarsky kybl na navnady

3) znalost pravidel zavodeni
http://www.rybsvaz.cz/download/odd_sport_mladez/000​​01718_Soutezni_rad_2015.pdf
http://www.rybsvaz.cz/download/odd_sport_mladez/000​​01719_Zavodni_rad_2015__konecna_verze.doc

4) prihlasit se na zavody z terminoveho kalendare - letos na jizni Morave prichazi v uvahu Krajsky pohar na Musove koncem srpna, Podzimni kosicek v rijnu u Trebice a O pohar starosty Mesta Trebice - seznam zde http://feedertrebic.cz/images//LRUFEEDER/LRU/TK2015​​_2.png

Letos se jiz nemuzes prihlasit do souteze druzstev, uz jen jako jednotlivci.

Radynek a ja jsme zastipci MRS pro LRU feeder, tak nam staci napsat zpravu nebo zavolat.

Pred kazdym zavodem jsou vyvesovany tzv. propozice, kde se dozvis, jak se na zavod prihlasit a informace o zavode. Centralne se propozice objevuji na webu CRS
http://www.rybsvaz.cz/?lang=cz&fromIDS=&test=0&arch​iv=&archiv_uroven=&archiv_vnoreni=&vnoreni=2&tkrok=​&page=rada%2Fodd_sport_mladez%2Fterminovy_kalendar&​oddeleni=feeder

patrikpk - Profil | Pá 31.7.2015 23:31:25

Zdravím !
Mam otázku, kedže sa neviem rozhodnúť, že aký navijak si vybrat na jazero a vzdialenosť cca 80m, a aj na rieku s krmítkami 120-130g (na cca 30m) ? Poradte čo kupiť: SHIMANO AERO 4000FA FEEDER, alebo by bol dobrý na feeder aj SHIMANO AERO 4000FA MATCH ?
Za odpovede vopred dakujem !

tym - Profil | So 1.8.2015 7:10:36

Vzhledem k hmotnostem krmítek a vzdálenosti lovu ani jeden. Pokud to má být Aero, pak jedině verzi Spin, která má odpovídající převod ...... Namáhaný naviják a rychlý převod, to nejde dohromady..