Závodní feeder

Dotazy na závodní styl lovu na feeder, pravidla závodů apod.

Moderátoři - poradci: Martin M.tym.

honza271 - Profil | Čt 16.4.2015 10:24:31

Děkuji Martine za odpověď a uvidím jak to dopadne, ještě jak dlouhý návazec na Method krmítko koukal sem že používáš cca 10-15cm max ... budu mít 4 pruty tak dám dva takový a dva takový, ale do teď jsem chytal klasiku s drátovým krmítkem a někdy i ke konci lovu vyměním krmítko za olůvko 20g a lovím mimo krmení a kapříci se taky podívají na břeh. Dík Honza

Martin M. - Profil | Čt 16.4.2015 10:55:35

Na method bych dal 10cm navazec. Ruzne delky bych zkousel jen na prubezce, na kapry tak 20-40 cm.

honza271 - Profil | Čt 16.4.2015 9:39:14

Ahoj chlapi, má otázka zní takto:
Víte že jdete na rybník s průměrnou hloubkou do 2m dno bahno a předpoklad vzdálenosti lovu bude cca 30m, kde by se chtěl dostat do centra rybníku za ostatní rybáře , případně až k druhému břehu, kde se ryba převážně zdržuje. Povolená průběžná montáž a vlasec 0,20. Nástrahu budu dopravovat pomocí krmítka a prakem. Chtěl bych se zeptat na délku návazce a jestli bude lepší nástrahu v mém případě kuku umisťovat přímo na háček nebo použít vlasovou montáž. Případně jestli použít klasický krmítko feeder nebo Method krmítko, které je také povoleno. Do krmení bude přidána živá červ, hnoják a patentka. Převážná většina ryb bude Kapr Jeseter Amur Lín ... Předem děuji za odpověď Honza.

Martin M. - Profil | Čt 16.4.2015 10:07:45

Ahoj, pokud nejsi vylozene zavodni rybar, tak method feeder je skvela volba a troufam si tvrdit, ze s nim jde vyhrat vetsina "gulasovych zavodu", kde se pocitaji prednostne kapri a bila ryba se nepocita vubec nebo jen co kus to bod. Muzes si krmit jedno misto, ale zkusil bych to s nim nahodit i na ruzna mista tam, kde se nebude nahazovat a kam se na zavodech vystraseni kapri presunou. Na krmitko nejaky method mix z rybich moucek nebo mekcene peletky - standardni "sladke" krmeni s cervama bych na method krmitko nedaval. Poradit si s klasickou prubezkou je obtiznejsi a vyzadovalo by to vice zkusenosti, ktere nevim, jestli jiz mas nebo ne. Pokud si na ni troufas, tak bych dal jen 20cm navazec, docela tezke 40g krmitko a nastrahu klidne pod hacek, ale neni to nutne. Se standardnim klecovym krmitkem muzes vice kouzlit, muzes vice zkouset ruzne moznosti a muzes method prechytat, ale jde o to, ze na method nepotrebujes skoro nic umet. Idealni muze byt zkouset oboje.

sivok159 - Profil | Po 13.4.2015 21:45:44

Ahoj jdu poprvé na závody kde se chytá na jeden prut,na jeden návazec.Někdo nějáké rady s krmením,nástrahami ??

RADYNEK - Profil | Po 13.4.2015 21:50:19

Ahoj, tvůj dotaz je hodně všeobecný. Na nějakou konkrétní radu je třeba znát hodně informací kolem vody, ryb a taky pravidel závodů. Zvol správnou vzdálenost, návnadu, nástrahu, způsob krmení i množství, montáž a taktiku. Pak už jenom štěstí :-)

Tiky Květák - Profil | Pá 3.4.2015 9:29:42

Ahoj
Je smysluplné v tomto obdobi na tekoucí hluboke vodě používat při závodech pinky? Popřípadě Hnojky?

tym - Profil | Pá 3.4.2015 11:14:41

Pinky zcela jistě.Při menším zájmu ryb je pinka často zajímavější než běžný červ. S hnojáky je to jak kde. Záleží o jakou vodu jde,jaké ryby převažují a jak jsou aktivní

RADYNEK - Profil | Pá 3.4.2015 14:35:07

Ahoj, pinky mohou pomoci na závodech i v teplých měsících. Teď bych je určitě měl sebou. Hnojky někde a někdy bodují, někde zase ne. Záleží na situaci.

skylined - Profil | Ne 15.3.2015 21:15:27

Ahoj. prazene mlete konope a prazena struhanka ako pridavok do krmiva na pretekoch kde sa chyta prevazne kapor, karas. Vas nazor?

tym - Profil | Po 16.3.2015 7:11:36

Tam, kde se chytá převážně kapr a karas, nic z uvedeného nepoužívám

skylined - Profil | Út 10.3.2015 17:20:36

Nazdar, chcem sa spytat ako je to s miesanim a vlhcenim krmiva vecer pred pretekmi. Navlhci sa tak aby uz drzalo v krmitku alebo je to vazne len jemne navlhcenie? Popripade aky ma vpliv miesanie a vlhcenie den vopred a hodinku pred pretekmi. Dakujem za odpovede

Martin M. - Profil | Út 10.3.2015 17:44:47

Ahoj, pro mne je nejvetsi rozdil v tom, ze kdyz mam krmeni hotove uz vecer, tak rano nemusim stresovat a soustredim se na ostatni veci. Nejake male rozdily v tom samozrejme jsou, napr. vzplyvavost krmeni do sloupce je mensi u delsi dobu namoceneho krmeni.

tym - Profil | Út 10.3.2015 18:02:47

Vlhčení předem šetří čas, ale hlavně zajistí, že krmení bude provlhčené dokonale a nebude vzplývat. Pokud nechci, aby krmení kalilo a lákalo drobné ryby, je dobré vlhčit předem. Speciálně hrubé kaprové směsi se vlhčí předem

Kosák - Profil | Po 9.3.2015 19:30:41

Ahoj páni závodníci...
Chtěl bych se Vás optat, které závody budou letos otevřené?
Nebo zda je již všechno jen pro registrované závodníky...

Díky

RADYNEK - Profil | Po 9.3.2015 21:21:53

čau závodníku,
"otevřené závody" budeš asi považovat ty, kde není třeba registrace, to jsou všechny nebodované a dětské závody ZDE: http://feedertrebic.cz/index.php/terminovy-kalendar​-rlu-feeder-2015
Případně, že budeš vlastníkem registrace s platnou známkou, můžeš navštívit: GP Moravy, GP Čech, MiČr a Divize územních celků.

Jarda Ludačka - Profil | Út 24.2.2015 16:07:55

Ahoj, mám dotaz jak na závodech na řece umisťujete 4 m vezírek, jestli ho např. jen zatížíte kamenem a vhodíte do vody nebo jinak?

Martin M. - Profil | Út 24.2.2015 16:14:16

Ahoj, ve vezirku bys zadny kamen mit nemel - jednak to poskozuje ryby, druhak bys "nahodou" mohl s rybami zvazit i kamen. Kamen muzes privazat k vezirku zvenku, nebo za koncove ocko vezirku zapichnout vidlicku. Obvykle se ale vezirek jen tak hodi do vody a drzi pekne napnuty i bez pomucek.

Azbest - Profil | Út 24.2.2015 17:20:00

Stačí připnout k vezírko dole z venku karabinkou olovo - podle proudu a hloubky.

Jarda123 - Profil | Út 30.12.2014 11:17:13

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušenosti s kukuřičnými peletkami na výkrm kaprů na závodech? A pokud jo, dají se kombinovat s ploticovou směsí? V jakém poměru? Chytal jsem s nimi na Lipně a nic jsem k nim nepřidával jenom vodu a celkem slušně to bralo, co hod to ryba.

Martin M. - Profil | Út 30.12.2014 15:48:32

Ahoj. Loni na mistrovstvi sveta ve feederu v JAR se pouzival cisty kukuricny srot (mozna extrudovany, nevim presne), ale v CR a vlastne ani v cele Evrope nevim o nikom, kdo by si na neco podobneho troufnul na zavodech chytat. Muzes to zkusit a byt prukopnikem. Je to hodne o vire v to, co pouzivame, a tahle vira nam u kukuricneho srotu nebo lisovanych kukuricnych pelet chybi.
Ze to funguje, kdyz si jdes bezne zachytat, je sice dobry predpoklad, ale to na zavodech vubec nic neznamena. Vetsinou na zavodech nechytnes ani tretinu ryb, nez kdyz jsi u vody sam. O stejny pocet ryb se delis v mnoha rybari.
Pomery michani si budes muset take zjistit sam.

tym - Profil | Út 30.12.2014 16:20:16

Na běžné chytání super, ale na závody bych to moc neviděl. Snad na nějakém tom kaprodromu by to mohlo mít i docela úspěch. S ploticovou směsí bych to moc nemíchal. Tahle věc je spíš na kapry, takže bych to podpořil spíš kaprovým krmením. Při cílové rybě kapr a velký cejn mají tyto peletky úspěch.

Mariusss - Profil | Čt 9.10.2014 23:07:53

Ahoj, díky za odpověď. Tzn. řešíte to celosvazovkou?

Pepé - Vsetín - Profil | Čt 9.10.2014 23:14:41

ano, alespoň pokud budu mluvit za sebe. Nemusím řešit dokupování povolenky kdekoliv a kdykoliv a i stran ceny je to možná lepší (hostovačka na víkendovku u nás na Severní Moravě mě tuším v roce 2010 stála 300,- Kč a to se jednalo o závody, takže jsem ji pochopitelně ani "nevyplatil rybou")