Závodní feeder

Dotazy na závodní styl lovu na feeder, pravidla závodů apod.

Moderátoři - poradci: Martin M.tym.

Mariusss - Profil | St 8.10.2014 20:03:55

Ahoj, rád bych se zeptal zda je při závodech krom vyřízení průkazky sportovce a zaplaceného startovného potřeba mít i povolenku na vody ČRS a MRS nebo stačí jen statní lístek? Dík za odpověď

RADYNEK - Profil | St 8.10.2014 20:21:39

Ahoj, pokud je to svazová voda ČRS nebo MRS, je vždy třeba platná povolenka na danou vodu.

pavelvosalda - Profil | Čt 11.9.2014 15:50:24

Ahoj, brzy se vydám na jednodenní závody, kde jsou bodované ryby kapr,amur,lín (1cm=1bod), rozhodl jsem se že budu chytat s feeder prutem, použiju metod feeder krmítko. a teď ta otázka je podle vás moudré použít krmítkovku od konopáska (sportcarp) do toho minipeletky a partikl a jako nástrahu použít chytací peletky konopásek ? ty chytavcí peletky jsou stejné jako ty miny i jako ta směs. Je moudré použít stejnou nástrahu jako návnadu ? nebo mám raději chytat na něco jiného ? :) cíílem je nachytat co nejvíce kapříků všech velikostí v krátkém časovém úseku. předem děkuji za odpovědi :) ps: zákrm zakázán, max PVA či krmítko

Martin M. - Profil | Čt 11.9.2014 16:20:33

Cau, pokud je to soukroma voda plna kapru, tak bych chytal na mensi nastrahy, nez jsou pelety - bud na cervy, nebo na sladkou kukurici. Peletu pod hackem bych daval, pokud bych nechtel chytat nejake mensi ryby.

tym - Profil | Čt 11.9.2014 16:42:52

Otázka je co je to za vodu. Pokud je to soukromá voda s minimem drobotiny a převahou kapříků, mohou ta dobře zabodovat i masní červi, zvláště v horším počasí. Pro zakrmení bych volil mix peletek a vnadící směsi. Podle toho jak budou ryby aktivní se dá hrubší složky buď přidat nebo ubrat

Tiky Květák - Profil | Čt 4.9.2014 13:52:26

Ahoj
Chystám se zúčastnit feederových závodů cca za 14 dní. Na mírně tekoucí řece (Vltava na Hluboké).
V montážích atd. mám jasno, ale nejspíš si nevím rady se závodním krmením. Mám použít maximum živé, co dovolují pravidla, nebo spíš šetřit? ( množství je stejné jako u oficiálních závodů). Další problém je, že nevím jestli míchat více vnadících směsí dohromady, nebo použít pouze jednu. Přemýšlel jsem o gros gardons. Dá se tato směs vůbec s nějakou jinou míchat? A poslední dotaz: Mám použít hlínu?

Martin M. - Profil | Čt 4.9.2014 14:42:06

Ahoj, 2,5 litru zivych nastrah jsem snad nikdy nespotreboval. Vetsinou spotrebuji litr az 1,5 litru. Horsi je, ze predem nevis, jestli budes pouzivat vice cervu, nebo vice zizal, nebo treba jen patentky nebo kukly. Takze z neznalosti ci z nejistoty si vezmes celych 2,5 litru a hodne ti toho pak zbyde. To stejne u sypke navnady. Nekdo mozna zkrmi 12 litru, ja to neumim.
Jestil to je reka Vltava nad jezem u Hluboke, tak tam je mnoho ruznych druhu a velikosti ryb a pouzil bych neco universalniho - treba jiz zmininou grosku, ale nedaval bych ji samotnou. Vylozene ostre smesi jen z toho nejlepsiho se mi neosvedcily. Pridal bych k tomu nejakou neutralnejsi ricni nebo i jezerni (moc to tam netece) smes - pokud chces zustat u Sensas, tak Fond nebo Etange, z jinych znacek treba Mivardi feeder jezero nebo Lorpio feeder medium.
Neco se dozvis i zde http://www.mrk.cz/miniclanky.php?id=33673

kovaz - Profil | Ne 31.8.2014 23:01:55

Ďakujem za odpoveď Martin, no na upresnenie ide o Slovensko a ide o oficiálne preteky ako je napr. Browning feeder cup

Martin M. - Profil | Ne 31.8.2014 23:28:00

Nejlepe bude pozadat o informace primo u organizatora teto souteze info@sports.sk.
Ale predpokladam, ze odpoved bude stejna jako u ceskych zavodu.

kovaz - Profil | Ne 31.8.2014 22:36:06

Zdravím, chcem sa spýtať ako to an pretekoch funguje s odkladaním rýb do siete. Možu sa odkladať do siete aj ryby ktoré nedosahuju lovnu mieru ? teda napr. chytím 20 cm pleskáča a má mieru 30 cm. Možem ho odložit do siete a následne bude pri vážení aj obodovany ? A ešte jedna vec. Može sa na pretekoch vnadit aj prakom alebo len krmidlom ? Ďakujem za odpovede

Martin M. - Profil | Ne 31.8.2014 22:52:27

Ahoj, chybi mi upresneni, jestli ma jit o slovenske nebo ceske zavody a jestli o oficialni souteze pod zastitou rybarskeho svazu, nebo o nejake "gulasovky".
Na ceskych oficialnich soutezich se zapocitavaji i hajene a podmirove ryby a zakrmuje se pouze krmitkem.

Zajda - Profil | Út 26.8.2014 14:18:27

Je možné při závodech LRU feeder použít totok krmítko?

http://www.tropicliberec.cz/wirek-krmitko-feeder-ku​late-s-vystrelovaci-pruzinkou-32x44mm/

RADYNEK - Profil | Út 26.8.2014 14:26:46

čau, ze Závodního řádu LRU FEEDER 2014:
Závodníci mohou vnadit podle svého uvážení při základním vnadění i závodě a to pouze košíkem
o max. rozměru 5 cm v průměru a 7 cm délky. Je zakázáno použít METHOD FEEDER, a jemu podobné namačkávací krmítka a olova. Plnění krmítka může probíhat pouze pěchováním, nikoli namačkáním.

Podle mě můžeš.

shotty - Profil | Pá 15.8.2014 19:45:59

Dovysvětlení předchozí otázky - jednoduše řečeno, když na některých závodech je zakázáno krmit během závodu, tak jestli považujete za kontraproduktivní mít na sestavě prázdné krmítko a je pak lepší mít jen olovo, a nebo v tom nevidíte problém kromě toho, jak píše pan Maťák, že kromě horšího nahazování prázdné krmítko vadit ničemu nebude.

tym - Profil | Pá 15.8.2014 20:59:55

Pokud se během lovu nesmí krmit ani krmítkem, pak je krmítko v sestavě opravdu zbytečné. Se zátěží se bude lépe, přesněji a pohodlněji házet a může být i méně hlučné, což také není k zahození.

shotty - Profil | Pá 15.8.2014 0:35:23

Zdravím,

rád bych se zeptal, jestli je dobré v případě, že je dovoleno krmit jen pár minut před začátkem jako zátěž odendat pryč krmítko a používat jen olovo, a nebo si myslíte, že krmítko tam zase tak negativní účinek mít nebude?

Asi si říkáte, proč ho tam mít, když je zbytečný, ale já třeba mám jenom krmítka a žádné olověné zátěže zatím nemám :-)

Předem díky za odpověď a vím, tahle otázka je asi tak trochu hloupá...

Martin M. - Profil | Pá 15.8.2014 0:42:04

Ahoj, rozumim tomu spravne, ze na nejakych zavodech se smi krmit jen pred zacatkem zavodu a pak uz ne a ty se ptas, jestli muzes misto oluvka pouzivat prazdne krmitko? Krome horsiho nahazovani ti prazdne krmitko nicemu nebude vadit, ale tech 5 Kc za 30g oluvko snad neni tak hrozne.

Azbest - Profil | Pá 15.8.2014 19:27:37

Nerozumím otázce. Chtělo by lépe zformulovat a popsat situaci.

Nachos - Profil | Út 22.7.2014 22:56:08

zdravim všechny poradce a předem jim chci poděkovat za skvělou práci,kterou tu odvádějí.

Můj dotaz se týká toho jaká skladba prutů je optimální na vyzkoušení náborových a krajských závodů. Je mi jasné,že na je rozdíl mezi řekou a stojákem ,ale v zásadě mi jde o to ,zda si vystačím s dvěma 3,30m-70g medium pruty jedním 3,60m - 100g heavy prutem,nebo by bylo lepší opatřit nejdřívě jiný vercajk abych tam nebyl pro "smích" :) Děkuji mockrát a přeji mnoho úspěchů :)

Martin M. - Profil | Út 22.7.2014 23:58:03

ahoj, melo by to stacit s prehledem.

tym - Profil | St 23.7.2014 10:59:34

Ahoj. Já bych přidal ještě jedno H. Vždycky je dobře mít v jedné kategorii 2 pruty s rozdílnými montážemi

Azbest - Profil | St 23.7.2014 19:19:51

Dá se s tím vyžít. Dokupoval bych až po získání zkušeností a názoru na specifikaci potřebných vlastností náčiní.
Na závodech poznáš spoustu lidí někteří tě jistě nechají vyzkoušet něco, co zatím nemáš v arzenálu.

Haty - Profil | Čt 26.6.2014 12:15:19

Ahoj, chtěl bych se zeptat, co musím udělat proto, abych se mohl účastnit velkých feederových závodů LRU Feeder? Zkoušel jsem to někde najít, ale nenašel :( Díky

Martin M. - Profil | Čt 26.6.2014 12:27:32

Ahoj, musis byt registrovanym zavodnikem CRS - staci vyridit pres email s p. Petrou Hnizdilovou hnizdilova@rybsvaz.cz - napis, ze by sis rad vyridil prukazku sportovce a zaplatil znamku na tento rok (200kc), dopln svoje udaje (jmeno, adresa, MO...), dojde ti to pak na dobirku postou.
Pak uz jen staci prhlasit se na nektery otevreny zavod jednotlivcu (GP, MiCR, ...) a splnit zakladni podminky, jako je povinny 4m vezirek, merne misky na zive nastrahy (sensas, mivardi...), plavackovy kybl na navnady se stupnici a samozrejme znat pravidla, ktera se doctes v souteznim a zavodnich radu na webu CRS.
http://www.rybsvaz.cz/download/odd_sport_mladez/000​01462_Soutezni_rad_LRU_Feeder_2014.pdf
http://www.rybsvaz.cz/download/odd_sport_mladez/000​01463_Zavodni_rad_LRU_Feeder_2014.pdf

Na webu CRS najdes take terminovy kalendar vsech letosnich zavodu. Nejblizsi je Mistrovstvi republiky v Pardubicich 5-6.cervence.