Závodní feeder

Dotazy na závodní styl lovu na feeder, pravidla závodů apod.

Moderátoři - poradci: Martin M.tym.

jajo001 - Profil | St 23.4.2014 23:08:43

Zdravím.
Chcel by som sa vás spýtať na selektovanie kapra. O dva týždne u nás majú byť preteky v love kapra (gulášovka). Bodovať sa bude iba kapor nad 40cm. Kúpil som si krmivo Marcel van den eynde feeder,fish meal (krmné peletky tiež MVDE), jet fish jahoda, ttx kukuricu, anglicku vlocku, liter kosniakov. + pelety v dipe rôzne druhy 8mm na háčik. A nejaké plechovky bonduelky. Len neviem či to mám všetko použiť, alebo v akom pomere. Koľko predkŕmit a pod. Použiť metod feeder, alebo klasickú priebežku. Je to stoják, hĺbka do 2m. Malo by byť pod mrakom najvyššia teplota 17*C. A je tam dosť bielej ryby asi 50% a kapre okolo 30-60cm. Chytať sa bude od 8:00 do 12:00. Sú to moje prvé preteky.
Ďakujem.

tym - Profil | Čt 24.4.2014 12:16:47

Ahoj. Pokud je tam tolik bílé ryby a buduje se jen kapr, nebude to snadné. Moje taktika by byla následující: pomocí klasického krmítka bych založil krmné místo a pak lovil pomocí method feeder. Do základního krmení bych přidal jak peletky, tak kukuřici a červy, ale jen v menším množství. Tyto hrubé složky bych doplnil až podle počtu záběrů. S tím krmením na rybině bych byl ještě dost opatrný. Může se vyplatit, ale nemusí. Ryby na to zatím reagují různě. Záleží hodně na teplotě vody, takže bych měl v záloze ještě jiné kaprové krmení ...

Obrbazz - Profil | Po 21.4.2014 15:45:05

Zdar,chystám se na Přebor Čech a nikde v propozicích jsem se nedočetl,zda je možno na místě u pořadatele zakoupit povolenku na konkrétní revír??.Díky

Martin M. - Profil | Po 21.4.2014 16:06:16

Ahoj, to bude vedet poradatel zavodu - pripadne ti poradi, kde ji sehnat.

rapalla - Profil | Ne 20.4.2014 13:36:29

Zdar, po dvouleté pauze jsem zjistil, že mé oblíbené TTX od Lorpia nejde sehnat. Narazil jsem na Trapera. Je ještě nějaká alternativa ? Co používáte Vy, pánové závodníci?
Dík za odpověď

tym - Profil | Ne 20.4.2014 18:32:18

Sensas, Milo Timár ......

Bečetka - Profil | St 26.3.2014 18:17:00

Zdravím, dostal jsem dotaz, kterej jsem neuměl odpovědět: jak se do povolenýho množství návnad a nástrah počítají/kontrolují kukuřice, burizony, medovky a podobný věci, na který závodníci asi moc nechytaj?

Děkuju za odpovědi.

RADYNEK - Profil | St 26.3.2014 18:59:18

Zdravím, nástrahy a návnady se dávají ke kontrole v cejchovaných nádobách, nebo v samostatné kýblu s množstevní stupnicí, aby se zamezilo spekulacím o jejich přesném množství. Takže živou (žížaly, červy, pinky, patentka atd) dáš do měrných misek. Do kýble dáš namíchané krmení. Kukuřice a podobný věci se dávají ke kontrole většinou do kýble, ale musí se vejít do povolenýho množství. Klidně je můžeš dát do igelitolého sáčku.

11mahoni11 - Profil | Po 24.3.2014 22:26:16

Ahoj onedlho budu preteky na ktorych sa chcem zučastniť chyta sa 1x3hod. je to mladežnicka suťaž ktora je zamerana na lov kaprov a amurov už dlhši čas mi beha hlavou aku nastrahu a krmivo by som mal podľa vas zvoliť na mierne teplu vodu v nadrži ?

RADYNEK - Profil | Út 25.3.2014 6:39:46

Ahoj, radit jen na základě těchto informací je velká "střelba od pasu". Napiš vše, co o závodě víš. Termín, na jakém revíru se bude chytat, jeho hloubka, rozloha, rybí obsádka - druhy, velikosti, množství. Zjisti bodování ryb. Je důležité, jestli se na revírů běžně chytá, nebo jen na závodech. Chytá-li se na revíru běžně, tak zde je třeba opatřit nejvíce informací od místních rybářů.

tym - Profil | Út 25.3.2014 6:44:44

Na kapry se vždycky vyplácí mít v krmení dostatek měkké kukuřice. Takže připravit vnadící směs na kapry, doplnit TTX nebo mixovanou kukuřicí a přidat dostatek kukuřičných zrn. Je možné přidat i menší pelety. Jako nástrahu pak opět kukuřici, zkusit i chumel masných červů. Hodně záleží na vodě, kde se chytá, ale pokud tam není problém s drobnými rybami, tak jsou červi dobří. Nic jiného, zázračného se na kapry nevymyslí ..........

Tomííík - Profil | So 7.12.2013 22:59:41

Dobrý den. Potřeboval bych trošičku poradit od zkušenějších. Chci se příští rok účastnit feederových závodů ale nějak moc nevím na které můžu a na které ne. Jsem sám a nemám žádný tým. Pokud zaplatím známku v registraci závodníků který závodů se můžu zúčastnit. Předem děkuji za radu.

RADYNEK - Profil | So 7.12.2013 23:12:21

Ahoj, bez registrace závodníka můžeš na všechny závody náborové. Pokud si vyřídíš registraci závodníka LRU feeder můžeš na Krajské přebory (jednotlivci), Divize družtev, GP Moravy a GP Čech a MiČr. Pokud chceš chytat nejvyšší soutěž ČR, I. ligu, musíš být na soupisce nějakého družstva I. ligy.
Začal bych Krajskými přebory nebo náborovým závodem.

Bečetka - Profil | St 27.11.2013 20:45:05

Když se koukám na předběžnej rozpis závodů 2014, je tam několik náborovejch závodů v SÚS a MRS, ale jen jeden na jihu. Je to daný předpokládám tím, že jsou tam lidé, kteří jsou ochotní závody pořádat, na druhou stranu to může bejt taky tím, že - jestli jsem správně četl zápis - v odboru není zatím zástupce jihu. Z jakýho důvodu to je závod na jihu jen jeden? Jestli chybí pro jih iniciativa, je možný, abych se někam nabídl? Jak je pořádání pro pořadatele náročný časově? Je to průběžná práce na celej rok nebo se příprava organizace týká jen několika týdnů předem? Vím, že tady v poradně odpovídají min. 2 příslušníci odboru LRU feeder, tak snad dotaz padne na úrodnou fundovanou půdu :-) Díky za odpověď, je to hodně otázek najednou.

RADYNEK - Profil | St 27.11.2013 21:30:40

čau. Na Jihu Čech není zatím žádný ofciální zástupce. Pomoc na závodě 3.5.2014 - Jihočeský feeder bude určitě vítána. Konkrétní informace to podají pánové Jirka Ouředníček a Mirek Stejskal. Zde adresář všech zástupců územních celků LRU: http://feedertrebic.cz/index.php/lru/rady-tabulky-z​ebricky-a-terminove-kalendare/121-adresar-clenu-sek​ce

Bečetka - Profil | Út 26.11.2013 20:28:49

Ahoj, používáte na závody někdo delší než 4 m vezírek? Z fotek se mi občas dýlky zdají podstatně delší než minimální 4 m. Díky.

Martin M. - Profil | Út 26.11.2013 20:43:03

ne

tym - Profil | St 27.11.2013 7:12:34

Myslím, že ne

svab01 - Profil | Pá 4.10.2013 7:19:37

Ahoj, to jsem zapoměl napsat, budou se počítat cm. Chtěl bych to nachytat na ploticích. Ale je tam karas, plotice, okoun, kapr

Martin M. - Profil | Pá 4.10.2013 10:29:51

Souhlasim s chytanim ryb, kterych tam je nejvice, i kdyz budou relativne male.
Prakem bych nekrmil, pripadne si prakem krm jine misto blize u brehu a obcas si tam odskoc s nastrahou. Hlavni misto bych krmil jen krmitkem a co nejpresneji - je to presneji nez prakem na stejnou vzdalenost.
U malych ryb to muze byt opravdu o jemnosti a to nejen navazce, ale i velikost hacku a nastrahy. 2 cervici na hacku c. 16, pinky, kukla s cervem...
Na cm ale vetsinou vyhraji plavackari :-)

tym - Profil | So 5.10.2013 17:59:15

Já bych chytal jen s krmítkem oba závody s tím, že bych se věnoval samozřejmě drobným rybám. Krmení lehké, kalící a k tomu drobná nástraha na malém háčku

svab01 - Profil | Čt 3.10.2013 22:11:15

Zdravím, v sobotu mě čekají závody na jednom rybníčku nedaleko Prahy. Přerybněno (údajně) a hojný výskyt nítěnek, krmení povoleno ale nicméně 2x 2hodiny s tím, že vždy na jiném místě. Mám krmit první poločas jen krmítkem malou oblast s jemnými návazci a druhý to samé ale krmit živou prakem?

Martin M. - Profil | Čt 3.10.2013 22:30:02

A jake druhy ryb se maji chytat a kolik kg nebo ks se ma cca odhadem chytnout?