Plkárna

Káceč - Profil | Po 15.6.2026 19:56:08

kubas. >> tak tos měl kliku, že si nenarazil na starýho Straku :-)

https://www.youtube.com/shorts/7rnyHKiJBfE

    kubas. - Profil | Po 15.6.2026 19:37:34

    otoš >> Ještě že už jsem zahájil v poklidu dnes, nikde zadni lidi, pohoda :-)...

      otoš - Profil | Po 15.6.2026 17:46:32

      kubas. >> Bodejť by se ti zítra na zahájenou sedm uzlů na té nové Varivasce udělalo!!
      :-))

        kubas. - Profil | Po 15.6.2026 16:45:57

        Poušťák >> Nestraš, to už tam dalších 100 let ani tráva neporoste a všechny pumy se přestěhují na Antarktidu :-))).

          Poušťák - Profil | Po 15.6.2026 16:39:35

          otoš >> se nech rozprášit po lužních lesích a zabiješ 2 mouchy jednou ranou

            otoš - Profil | Po 15.6.2026 15:04:52

            Martin M. >> ...zase jako je fajn, kdybych umřel a byl pohřben ve vesnici, kde bych pak již nemusel platit poplatky za hrob...(jsem sirotek)

              Martin M. - Profil | Po 15.6.2026 11:15:51

              rybomil >> vubec bych nehodnotil kvality kohokoliv podle poho, kolik (casto nasich) penez umi utratit.

                Řízek 5,125 - Profil | Po 15.6.2026 11:14:40

                Pindˇa >> to je už jiný příběh, který zase případně záleží na provozovateli kanalizace.
                Zde se řešilo pouze povolení studny, navíc nevíme, jestli ji nechce třeba jen na zálivku:-)
                V zásadě tzv. S křížkem po funuse:-)

                  Pindˇa - Profil | Po 15.6.2026 10:47:40

                  čolkař,zloch >> To platí+stočné z druhého vodoměru u darlingu. Byl jsem rád že nám obec odpustila 15 kubíků za stočné, když každý rok na jaře napustim bazén a na podzim ho vypustim do zahrady.j

                    čolkař,zloch - Profil | Po 15.6.2026 10:21:02

                    Pindˇa >> to je divné, pokud bere z řádu, logicky by měla platit stočné podle těchto odběrů🤔
                    Možná by stálo za to, si s nimi o tom podiskutovat...

                      rybomil - Profil | Po 15.6.2026 10:05:16

                      Pindˇa >> V obci kde bydlí ségra je 140 obyvatel a rozpočet má vyšší než obce 800 + lidí. Místní kopálisty a fandy vozí na zápasy 7. třídy fočusu venku patrovej Neoplan od spoznora aj.
                      Tady v So při příležitosti konce rekonstrukce ob. bytovky, knihovny a OÚ bylo obecní pečený prase + 6 sudů točenýho, s dobrou music.
                      Záleží kde jak má obec zdroje, taky ty sponzory.

                        Pindˇa - Profil | Po 15.6.2026 9:50:46

                        Asi to bude jak píšete, obec od obce, region od regionu. Mámě na vesnici co tam vybudovali novou čističku dali automaticky před darling z vlastní studny měřák kvůli platbě stočného i když bere vodu z řádu a svou studnu používá na zalévání zahrady, kde voda není až tak moc kvalitní. To je za mě od obce zlodějina nejvyššího zrna.

                          rybomil - Profil | Po 15.6.2026 8:17:33

                          Pindˇa >> u nás nemusí. a jsou některé obce co promíjejí ( obec platí za občany ) jak stočné, včetně provozu ČOV, tak svoz TKO, tak proplácejí údržbu zeleně kolem domů ( části ulice), promíjejí nájem z hrobového místa a ještě přispívají každému občanovi 1500,- / rok na Vánoce.

                            čolkař,zloch - Profil | Po 15.6.2026 8:06:59

                            Pindˇa >> nemusí, máme svou studnu a platíme pouze stočné z průměru na osobu.
                            Vlastní zdroj (studna): Nemáte-li vodovod, ale pouze studnu a vodu odvádíte do kanalizace, stočné se platí formou směrných čísel spotřeby (paušální odhad podle počtu osob a vybavení domácnosti).Ceny jsou regulované a liší se podle konkrétního regionu a provozovatele. Přesné částky za kubík pro vaši obec a podrobné kalkulace najdete vždy na vyúčtování od vašeho dodavatele vody .

                              Pindˇa - Profil | Po 15.6.2026 6:50:04

                              Řízek 5,125 >> S tím vodoměrem nevím, myslím že kvůli měření stočného pokud tedy bude vodu vypouštět do kanalizace ho mít musí

                                afjee - Profil | Ne 14.6.2026 21:00:14

                                Smutek >> Jak psal Rezeň, povolení potřebuješ, a nejen to. Loni jsem to absolvoval sám a je toho dost. Ale samozřejmě jsou firmy, co ti to udělají komplet na klíč. Jedna úleva tam je, už se nemusí kolaudovat:)

                                  Řízek 5,125 - Profil | Ne 14.6.2026 17:23:32

                                  Smutek >> studny se ovšem běžně povolují i realizují.., akorát to není na týden, no
                                  A počítej s tím, že budeš mít povoleny nějaký maximální množství odebraný vody/rok, podle ucelu studny, nicméně vodoměr si instalovat nemusíš, pokud neplanujes nějaký mega obří odběry

                                    Smutek - Profil | Ne 14.6.2026 17:12:04

                                    Řízek 5,125 >> řízek 5,125 - 14.6.2026 17:07:34 >> no sbohem,dík ))

                                      Řízek 5,125 - Profil | Ne 14.6.2026 17:07:34

                                      Smutek >> před dvaceti lety možná:-)
                                      Potřebuješ projekt, JES, stavební povolení, povolení s nakládáním vodama.
                                      Průzkumný vrt- projekt, hydrogeologický posudek, povolení vodoprávního úřadu.
                                      Good luck:-)

                                        Smutek - Profil | Ne 14.6.2026 16:26:37

                                        VA'ŽENÍ,mám dotaz,potřebuju na vyvrtání studny stavební povolení? Slyšel sem že by měla stačit ohláška.

                                          Červené karty: Fish man, Badimura, HK, vokounek, kědul, smellslike, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Hein*eken, masák11111, Lojzakk, danielsio6, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-n, nornik-o, JaLeOn, Cheltenham, Tadas M