Plkárna

jelen10 - Profil | Ne 7.6.2026 9:47:22

jeden3 >> bydlím u dálnice a radši bych tam měl větrník. Doprava furt roste, rambajs je porad, jen podle mokra různe velkej. Kamion či motorka fakt nejede potichu. Cenu nemovitosti mi to opravdu nezvýšilo a provoz na přilehlých silnicích fakt menší není. Jako benefit rostou kolem dálnice skladové haly a kamionové odpočívky. Krajina dostava na prdel mnohem víc než větrníkem jen proto aby aut mohlo jezdit víc, dál a rychleji. Já jen abys nežil v bludu.

    jeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 9:37:59

    FRANK71 >> Hrozí mu nebezpečí mučení, nelidského zacházení nebo ohrožení života

    Tohle mi přijde jako obzvláště humorný důvod nevyhoštění do nejdemokratičtějšího a nejméně zkorumpovaného režimu v Evropě, kam se celá Evropa skládá na miliardy pomoci :-)
    větší právní taškařici jsem už dlouho neslyšel :-)

      FRANK71 - Profil | Ne 7.6.2026 8:48:16

      Máte pravdu, Polsko k tomu přistupuje výrazně tvrději a Polská pohraniční stráž (Straż Graniczna) Ukrajince, kteří spáchají trestný čin, fyzicky deportuje a eskortuje přímo na ukrajinskou hranici.
      Rozdíl mezi Polskem a ČR je v tom, jak polské úřady vykládají bezpečnostní situaci. Polsko aplikuje pravidlo, že pokud cizinec představuje přímou hrozbu pro veřejný pořádek a bezpečnost státu (což opakovaná trestná činnost, řízení pod vlivem alkoholu, loupeže nebo podvody jsou), zájem na ochraně vlastních občanů má přednost před humanitární překážkou válečného stavu.
      Proč to v Polsku jde a v ČR ne?
      ​Zákonný rámec (evropské směrnice) mají obě země stejný, ale Polsko využívá právní výklad, že válečný stav na Ukrajině není plošným blanketem, který chrání kriminálníky. Polsko argumentuje tím, že na západní a střední Ukrajině jsou oblasti, kde sice platí válečný stav, ale neprobíhají tam přímé pozemní bojové operace, a proto tam lze nebezpečné osoby vrátit. Česká justice a ministerstvo vnitra zatím v drtivé většině případů drží opatrnější linii a kvůli probíhající válce deportace na Ukrajinu blokují.

        FRANK71 - Profil | Ne 7.6.2026 8:45:17

        AI

        Právě že ve většině případů nevrátili. Tady se totiž střetává rozhodnutí českého soudu s mezinárodním právem.
        I když český soud Ukrajince za spáchání trestného činu legálně odsoudí k trestu vyhoštění, skutečný odsun na Ukrajinu se v drtivé většině případů odkládá nebo nerealizuje.
        Důvody jsou dva:
        1. Překážka vyhoštění (Zákon o pobytu cizinců)
        Podle českého i mezinárodního práva (Evropská úmluva o lidských právech) nelze nikoho vyhostit do země, kde:
        Probíhá válečný konflikt.
        Hrozí mu nebezpečí mučení, nelidského zacházení nebo ohrožení života.
        Jakmile má být trest vyhoštění vykonán, Policie ČR (cizinecká policie) musí povinně posoudit, zda existují tzv. důvody znemožňující odcestování. Vzhledem k probíhající válce na Ukrajině ministerstvo vnitra a policie standardně vydávají stanovisko, že vyhoštění na Ukrajinu je z humanitárních a bezpečnostních důvodů momentálně nerealizovatelné.
        2. Co se s takovým člověkem děje v praxi?
        Pokud odsouzený Ukrajinec dostane trest vyhoštění, nastává jeden ze dvou scénářů:
        Pokud byl ve vězení: Po odpykání trestu odnětí svobody za svůj zločin je propuštěn. Protože ho nelze legálně posadit do letadla nebo autobusu směr Ukrajina, je mu uděleno tzv. vízum strpění (případně je mu nařízeno vycestovat do jiné, třetí země, pokud tam má vazby, což je ale výjimečné). Zůstává v ČR, ale pod přísnějším dohledem cizinecké policie.
        Pokud dostal podmínku a vyhoštění: Výkon trestu vyhoštění se odkládá na dobu, dokud překážka (válka) nepomine.
        Výjimka
        K fyzickému návratu na Ukrajinu dochází prakticky pouze tehdy, pokud odsouzený s vyhoštěním sám dobrovolně souhlasí a podepíše, že se chce na Ukrajinu vrátit na vlastní nebezpečí (např. aby se vyhnul jiným potížím nebo chce jít za rodinou), nebo pokud odcestuje do jiné bezpečné země mimo Ukrajinu.

          jeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 8:29:10

          Řízek 5,125 >> minulá i burešova vláda tvrdí,že Ukrajince nelze vyhostit zpět na Ukrajinu kvůli mezinárodním smlouvám
          tak třeba lžou obě ty vlády a je to jinak ....
          lidi se mezi sebou hádají o police jako nikdy, kdo je modrý a kdo je červený .........přitom je už jasné, že drtivá většina politiků je fialová/myslím barvu, není to narážka na žádné jméno/
          asi se jim VŠEM lépe vládne, když se my tady hádáme jako magoři...tohle ostatně bylo už i ve starém Římě - heslo rozděl a panuj

            jeden3 - Profil | Ne 7.6.2026 8:21:49

            utečme od politiky k ekologii - nám trybářům bližší téma

            už jsem to jednomu zdejšímu psal do SZ-ale dám to sem na plochu

            jak je možné, že "placatá" silnice či dálnice nedostane schvalovačku, protože narušeuje krajinný ráz .....a 250m větrník viditelný klidně i z desítek kilometrů souhlasné stanovisko dostane? Oboje jsou stavby tak nějaK v obecném zájmu.
            mán pocit, že s náma hraje někdo slušně levou-nehledejte v tompolitiku, jede v tom bývalá i současná vláda, mě fakt zajímá ten odborný úřední pohled na věc a názor lidí...u té silnice je navíc to,že ten provoz tam už teď je stejně, takže se skoro nic nezmění, kromě snad toho,že plynule jedoucí vozidlo vydá méně hluku, než vozidlo na konci obce zrychlující z 50 na 90, navíc by se hodně ulevilo občanům v obcích a zvýšila se dopravní bezpečnost v obci, což může vést k růstu ceny nemovitostí občanů, než když jim pod okny dnes projíždí 10ticíc aut denně a u oběda se klepu i skleničky na stole ....
            lži o tom,že větrník zvýší ceny nemovitostí- to je snad největší lež, jakou jsem slyšel v tomto roce /známej prodával chalupu u Hrádku n.N. - zájemců spousta, jakmile přijeli na prohlídku a zjistili, že má na DOHLED větrníky, poděkovali a odjeli-na dohled- nikoliv,že je třeba kilometr daleko!!! /

              LosPafkos - Profil | So 6.6.2026 22:58:16

              Řízek 5,125 >> jsem náplava asi 40 let ,ale to to víš😉

                Řízek 5,125 - Profil | So 6.6.2026 22:55:58

                LosPafkos >> správně máš napsat - až do tý Prahy:-)

                  LosPafkos - Profil | So 6.6.2026 22:39:43

                  Řízek 5,125 >> ty si žiješ svou provinční politiku v rámci zaměstnání,ale do Prahy nevidíš i když není mlha nad dálnicí😉

                    drvoštěp - Profil | So 6.6.2026 20:54:40

                    lubs >> 😄👍👍

                      sasan111 - Profil | So 6.6.2026 20:49:15

                      Řízek 5,125 >> ...eště nemaj tu správnou hladinku :-))))))

                        lubs - Profil | So 6.6.2026 20:48:58

                        drvoštěp >> teď vyrážím do kavárny, pro změnu mezi mladý.

                          Řízek 5,125 - Profil | So 6.6.2026 20:46:31

                          sasan111 >> asi to nebude tak hrozný:-)

                            Bosanac - Profil | So 6.6.2026 20:09:48

                            jiris >> Konečně. To bude podkov. I pro sousedku.
                            [reakce na zápis v Můj lov]

                              rybomil - Profil | So 6.6.2026 17:38:46

                              kubah >> na ty co jsou věčně nastěhovaný ve sklepě to tak nedoléhá 🤔

                                kubah - Profil | So 6.6.2026 17:28:27

                                sasan111 >> ten, kdo chce dodržování zákona je xenofob ?

                                  sasan111 - Profil | So 6.6.2026 17:16:12

                                  Řízek 5,125 >> +LosPafkos To jste vodevřeli téma, za chvílu tu máme všecky xenofóby z celého MRKu a rozprava bude delší než obstrukce v parlamentu :-)))))))

                                    LosPafkos - Profil | So 6.6.2026 16:31:50

                                    Řízek 5,125 >> zeptám se syna,on je ve spolupráci s polákama i němcama,mají i společné cvičení

                                      Řízek 5,125 - Profil | So 6.6.2026 16:28:35

                                      LosPafkos >> v rámci objektivity by to chtělo udělat i nějakou rešerši, ohledně vyhošťování v Polsku, ale na to už nemám mentální kapacity:-)

                                        Řízek 5,125 - Profil | So 6.6.2026 16:26:28

                                        u x a >> sám už nevím, čemu mám vlastně věřit:-)

                                          Červené karty: Fish man, Badimura, HK, vokounek, kědul, smellslike, Heineken*****, nhgjhgjhgjghj, Hein*eken, masák11111, Lojzakk, danielsio6, 46547513248512348941, nornik-l, nornik-n, nornik-o, JaLeOn, Cheltenham, Tadas M