MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Bibio marci s reverzním děleným křídlem

Typ: Suché mušky
Velikost háčku: 12-18
Druh/typ háčku: Broučkový

Materiál:

  • Hruď: Černá pěna
  • Tělíčko: Černá vačice
  • Zadeček: Černá vačice
  • Nožičky: Černý kohout, černý bažantí ocas
  • Křídla: Bílá kachna
  • Barva nitě: Černá 8/0

  • úspěšné období: Březen - Květen
  • lovené ryby: Bílá ryba, duhák

Komentář

Mastit pouze křídla, případně špičku zadečku. Muška musí být napůl potopená. Vzhledem k tomu, že moucha napodobuje topící se, nebo již utopený hmyz, lovíme s ní víceméně pasivne.

Vazací postup

1) Na jehlu potřenou jednosložkovým bezbarvým silikonem nadabujte černou vačici a nechte zvulkanizovat.
2) Zadeček sejměte z jehly, přivažte jej u obloučku háčku a zbytek odstřihněte.
3) Na nit nadabujte černou vačici a vyvažte tělíčko cca do ½ háčku.
4) Vyberte rovné bílé krycí pero kachny domácí, ze stvolu otrhejte chmýří a několik spodních větviček, následující větvičky v počtu 10 až 20 ohněte do protisměru a dvěma oviny nití pírko přivažte lesklou stranou navrch a špičkou dozadu, z horní strany k ramínku háčku, v místě vzniklé mezery mezi větvičkami.
5) Zatáhněte na špičku pírka směrem k obloučku háčku a v okamžiku, kdy budou mít křídla požadovanou délku, fixujte je dalšími pevnými oviny nitě.
6) Pomocí jehly oddělte první volnou větvičku z každé strany špičky pírka, jednou rukou uchopte jednu volnou větvičku, druhou špičku pírka a opatrným tahem rukou s volnou větvičkou směrem k očku háčku oddělte reverzované větvičky od stvolu pírka. Shodný postup opakujte i pro druhé křídlo.
7) Stvol pírka ohněte směrem k očku háčku a u paty křídla ho zafixujte nití, odstřihněte jej a dále odstřihněte volné větvičky na špičkách křídel. Polohu křídel je možné upravit křížovým uzlem.
8) U paty křídla z boku po každé straně přivažte jednu zauzlovanou větvičku z černě obarveného pera bažantího ocasu tak, aby nožičky směřovaly dozadu dolů a „klouby“ byly přibližně ve stejné vzdálenosti od místa přivázání.
9) Upravte délku nožiček odstřižením jejich špiček.
10) U paty křídla přivažte proužek 2mm tlusté černé pěny, na nit nadabujte černou vačici a v místě paty křídla překryjte přivázané peří a pěnu.
11) K ramínku přivažte černé nebo tmavohnědé kohoutí pírko, vyvažte suché nožičky po celé délce hrudi, zafixujte nití a zbytek pírka odstřihněte.
12) Přes nožičky přetáhněte proužek pěny a přivažte jej třemi oviny nitě, na nit nadabujte černou vačici, vyvažte hlavičku, přetáhněte přes ní pěnu, přivažte u očka háčku, odstřihněte zbytek pěny a zakončete mušku ztraceným uzlem.


Boční pohled


Horní pohled

 

modrák, 27.11.2006
Průměrná známka: 1,13

Diskuse k mušce

Žádné zápisy.

[ Vstoupit do diskuse - 0 reakcí ]

Co je nového - všechna témata

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareni2+1 zdarma! JRC Cocoon 2G

Za 2398
Mimořádná akce - při koupi dvou kusů dostanete třetí prut zcela zdarma. Doprava ZDARMA!!!


akce, rybareniHit sezóny! Tasty Baits Killer Krill 10kg za skvělou cenu!

Za 810
TASTY BAITS KILLER KRILL - 20MM | 10KG Velmi oblíbené boilie plné kvalitních ingrediencí! Skvělá cena tohoto velkého balení Vám umožní rozsáhlé zakrmování nebo jej samozřejmě můžete použít na běžný způsob lovu!


Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
RANCHO RIO EBRO RANCHO RIO EBRO

Lov sumců ve Španělsku na Ebru. Přijeďte na Rancho Rio Ebro - camp se nachází cca. 8km od městečka Mequinenza ve strategické poloze,...