The Fire Tiger

The FireTiger - jediný a jedinečný

Typ: Streamery
Velikost háčku: 6
Druh/typ háčku: streamerový Skalka

Materiál:

  • Tělíčko: Oranžový floss, lakovaný
  • Křídla: Napřed světlý a pak tmavý ocas z polární lišky, černé pruhy fixkou
  • Ocásek, střapeček: jako křídlo
  • Kroužkování: lametka v barvě paví
  • Barva nitě: bílá tlustá

  • lovené ryby: všechno, co žere okouny

Vazací postup

1) materiál na ocásek uchytit až za hlavou a přivázat přes celé tělíčko, aby bylo stejnoměrně tlusté
2) vytvořit tělíčko z flossu, okroužkovat a nalakovat
3) přichytit křídlo, dle vkusu doplnit pruhy a vytvořit velkou tlustou hlavu
4) velkou tlustou hlavu nalakovat červeně
5) přilípnout 3mm očička a přelakovat bezbarvým lakem

 

Firetiger - Profil, 15.2.2010
Průměrná známka: 2,33

Diskuse k mušce

Firetiger - Profil | Út 16.2.2010 0:30:04

Piranha >> nerozumím dotazu; tělíčko je nalakované, zalité v epoxydu by vypadalo stejně jako teďka

    iwanhoe - Profil | Po 15.2.2010 23:23:00

    strejka >> liška s tvrdým není liška, ale lišák ...

      Piranha - Profil | Po 15.2.2010 22:53:15

      Firetiger >> co zkusit to kridlo pritahnout k telu a od osacu okrouzkovat zlatym dratkem a cele to telo prejet epoxydem.Ukáá, rad bych videl jak to bude vypadat.

        Firetiger - Profil | Po 15.2.2010 18:51:55

        varianta bez pruhů na jiném pozadí

          Firetiger - Profil | Po 15.2.2010 18:38:33

          RWC> trochu jo, ale nemyslím že by to zásadně vadilo. Kratší se mi nelíbí
          Strejka> myslel jsem, že to bylo schválně ;-)

            Royale with Cheese 31,95 - Profil | Po 15.2.2010 18:33:17

            Člověče, pěkný. Mám rád tyhle jednoduchý mouchy.Přesně něco takovýho potřebuju navázat pro kluky, aby to byli nschopni jako začátečnický nemehla nahazovat s #5. Jedinej dotaz - nezamotává se křídlo za oblouček háčku?

              strejka - Profil | Po 15.2.2010 18:32:47

              kristovanoho, já napsal lišku s tvrdym, no to je peklo...

                Firetiger - Profil | Po 15.2.2010 18:30:25

                :-))) bohatost lištičky je optimalizovaná na pětku šňůru; ošklivý foťák mi ale ukradl to spodní žlutozelené křidélko, zvážím přefocení proti tmavšímu pozadí

                  strejka - Profil | Po 15.2.2010 18:22:55

                  už jsi to koupal? mám obavu, aby to nebyl streamr na všechno, co žere monté :-)) se mi té lyšky zdá docela málo, ale zas se to bude dobře házet..