Můj lov

VIP Můj lov - nejhezčí fotky úlovků.

Nnej.vydra - Profil | Út 27.9.2022 17:50:46

24.9.2022 - Za naším potokem.
Ahoj všem.
Tak jsem o víkendu vyrazil nasát tu krátkou atmosféru babího léta. V noci pod širákem mínus dva, ale přes den to byla prostě paráda. Taktika byla jasná. Jelikož voda měla necelých dvanáct stupňů, bylo na pravý prut nastraženo pálivé boilie do chladné vody na kapra a levou stranu jsem proházel směsí kukuřice a pšenice na amura. Nastražil jsem osvědčený nadlehčený řetízek čtyř zrnek kukuřice těsně nade dnem a doufal, že si nějaké ruské torpédo přijede zobnout na zimu. Přijeli dvě. První sto šest čísel a lehce pod šestnáct kilo a druhé devadesát pět a těsně pod čtrnácti kilogramy. Zážitek a radost byla obrovská, většího amura jsem ještě nikdy nechytl. Svatý Petr tam někde musel být se mnou a za to mu dík. Když jsem obě rybky vyndával na podložku, háček už nebyl v tlamě, ale zapíchnutý v síťce podběráku. Oběma amurům zachutnalo pálivé boilie a naopak na řetízek kukuřice přišlo několik kaprů do osmdesáti čísel. Bylo tam prostě nádherně a houbám ten noční mrazík zatím nijak neuškodil.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Út 13.9.2022 20:04:32

13.9.2022 - ÚN mimopstruhová
Ahoj všem.
Bylo tam dneska nádherně. Přesně v poledne jsem odhalil doupě mláďat pruhovatců a k obědu jim šmakovala okouní guma. Celkem osm kousků, tři okouni a košík hub.
Ať se vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Ne 11.9.2022 13:38:11

10.9.2022 - Tam kde je třetím rokem horní míra...
Ahoj všem.
Strašný kopanec do gumy a následoval nekonečný výpad. Když jsem proti slunci na vteřinu zahlédl stříbrný ocas, mé srdce zajásalo. Nakonec z toho nebylo žádné velké céčko, ale podseknutý Lev Nikolajevič....
Tak snad příště. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Po 5.9.2022 19:47:21

4.9.2022 - Na našem potoce
Ahoj všem.
Půldenní chytaní na našem potoce přineslo spoustu záběrů od menších ryb. Voda se začíná lehce ochlazovat a klukům teď chutná. Nastražil jsem větší kuličky v pětadvacítce průměru, abych odselektoval menší rybky a během dvou hodin přišel tento proudný Frenkie Dlouhán.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Ne 14.8.2022 18:45:46

12.8.2022 - Na našem potoce
Ahoj všem.
Nádherné úplňkové ráno u nás na potoce přilákalo několik hltounů do mého krmného místa. Po dvou menších rybách přišel parádní záběr od kapříka té správné velikosti. Klukům chutnalo boilie masové příchutě ve dvacítce průměru a způsobilo potěšení jak pod vodou, tak na břehu.
Ať se Vám všem daří a užívejte léta. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Ne 19.6.2022 18:38:02

12.6.2022 - Za naším potokem.
Ahoj všem.
Tak jsem si naplánoval třídenní výpravu na kapry. Už tomu bylo tři týdny, co se k nám do rodinného Vydra Teamu přidala dvě malá stráčata. Rostou jako z vody, začala létat, ale každou hodinu potřebují nakrmit. Paní Vydrová i děti jsou v každodenním procesu a nechat je celý den doma samotné prostě nešlo. Musel jsem je vzít k vodě s sebou. Trochu jsem se bál, jak se zachovají po třech týdnech u nás doma v opravdové volné přírodě, ale nakonec z toho byla pro mne nezapomenutelná výprava. Cílová skupina větších kaprů, už byla bohužel ve tření, ale ta dvojice stračích agentů to všechno plně vynahradila. Stráčata se za celé tři dny vzdálila od našeho bivaku nejdéle na dvacet metrů a na pískání vždy přilétla na nějakou dobrotu. Pouze na noc jsem je bral pod přístřešek, aby je v noci nechytla kuna či jiný noční predátor. Třídenní výprava ulétla jak na křídlech ptáků a i nějakou rybku jsem nakonec pochytal. Prostě zážitky na které se nezapomíná.
Ať se Vám všem daří a užívejte léta.
Franta a Martin strakáči, vlčák Akim a starej Vydra.
Děkuji záchranné stanici volně žijících zvířat Pasíčka, za cenné rady a informace ohledně krmení a dalšího vývoje strakáčů. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Pá 17.6.2022 15:16:42

16.6.2022 - Tam kde je třetím rokem horní míra...
Ahoj všem.
Tak jsem to také zahájil. Lehce to kleplo a třeba někdy příště. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Út 7.6.2022 21:03:33

27.5.2022 - Tam kde je třetím rokem horní míra...
Ahoj všem.
Nedávná o pátek prodloužená víkendová výprava s paní Vydrovou a Káťou Vydrovou, přinesla spousty záběrů od krásných ryb připravujících se na tření. Před setměním bohužel, i jednu hodně nepříjemnou páteční bouřku. Najednou se zatáhlo a blesky „bijů ako nad Tatrů.“ Těsně před tím přicházejícím Saigonem a po tři sta metrovém útěku od vody do auta jsem rychle odvezl holky ke kamarádovi domů do bezpečného azylu. Měli jsme kliku. Při couvání od pole nám spadla vichrem zlomená vrba, pět metrů před kapotu. Vše nakonec dobře dopadlo, až pro dvě mrňavé straky, které se ráno klepaly zimou a hladem pod nedalekým stromem u bivaku. Následovala záchranná akce a prázdná krabice od boilí vystlaná trávou rychle nahradila na stromě zničené hnízdo. Byla to taková zmrzlá holátka s krčky ještě bez peří. Začal krmící kolotoč. Za dva dny zhltaly veškeré rousnice na úhoře, dvě decky červů, všechny konipasy okolo stanu a spousty namočených psí granulí našeho ovčáka Akima. Spořádaly i malé rybičky, které zůstaly v podběráku po zdolání kapra. Prostě mladé stračenky nelze ukrmit. Nechápu, jak to staré straky mohli stíhat. Pokud nechrní mají neustále hlad. Bylo zvláštní, že za dva dny sledování stromu, se ani jednou neukázaly jejich rodiče. Dostali jména František Straka a Marin Straka po dvou legendárních osobnostech naších nejoblíbenějších kolektivních sportů. Kapři těsně před třením předváděli doslova koncert na hlásičích a přišlo i několik dvojích záběrů na oba pruty zároveň. Tři dny doslova ulétli a nedělní rozhodnutí bylo jasné. Odjedeme v šesti. Přivezli jsme si z výpravy dva stračí sirotky zkusíme je odchovat a časem vrátit do volné přírody odkud pochází.
Ať se Vám všem daří. Přeje Vydra Team.
>> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Út 24.5.2022 20:41:20

21.5.2022 - Za naším potokem.
Ahoj všem.
Zase po roce kvetou akáty a kaštany. Je nejlepší čas vyrazit na tyhle fešáky.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | St 11.5.2022 22:10:23

9.5.2022 - Na našem potoce

Ahoj všem.
Tak jsem si hodil loďku na vlek a vyrazil na ten náš potok. Dojel jsem trochu dolů, až tam kde se ten potok řádně roztáhne a je o dost širší než u nás doma. Jel jsem jen tak na náhodu, žádné velké plánování, nějak to tam na tři dny zkusím a třeba i tu nějakou rybku náhoďačku vytáhnu. Svatý Petr stál při mně a všechno vyšlo tak, jak jsem si to v duchu tajně představoval. Počasí nádhera, rybky taktéž a na ty souboje v silném říčním proudu se nedá zapomenout. Nakonec jsem se po třech dnech na řece jen těžko loučil a klidně bych tam ještě pár dnů vydržel. Po předloňský kladných zkušenostech desetidenní plavby po Vltavské kaskádě s boilí do chladné vody, jsem opět sáhl po této osvědčené příchuti. Svatý Péťo, díky a příště tě beru zase do lodě s sebou.
Ať se Vám všem daří. Vydra.
>> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Út 3.5.2022 20:06:55

2.5.2022 - Za naším potokem.
Ahoj všem.
Tak jsem zahájil letošní sezónu a bylo tam včera pod širákem nádherně. Během první letošní desetihodinovky přišel jediný záběr a tenhle fešák hodně potěšil. Má oblíbená jarní kulička do chladné vody, opět nezklamala.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Ne 14.11.2021 8:22:27

11.11.2021 - Za naším potokem.
Ahoj všem.
Doba zimní kaprařiny je tady. Teplota vody spadla pod deset stupňů, ruce i nohy trošku mrznou, ale u vody je najednou klid a naprostá pohoda. Přišel čas na kuličky určené speciálně pro tuto část rybářského roku. Nikdy v mojí výbavě nesmí chybět bolie do chladné vody a sundávám ho z háčku, až na jaře před třením kaprů. Poslední krátká výprava v tomto týdnu přinesla několik krásných kapříků, ale člověk se musel trošku popasovat hejnem nedávno vypuštěné kapří násady.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Čt 21.10.2021 3:06:02

20.10.2021 - ÚN mimopstruhová
Ahoj všem.
Bylo tam včera nádherně. Ten vítr je rozhýbal a holkám se chtělo kousat.
Ať se Vám daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Čt 23.9.2021 22:12:33

23.9.2021 - ÚN hrachová kaše
Ahoj všem.
Bylo tam dneska zase parádně. Voda trošku kvete, ale dole ve stínu té zelené kaše kousala candátí mládež přímo v pravé poledne.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Čt 16.9.2021 18:19:23

15.9.2021 - ÚN mimopstruhová
Ahoj všem.
Včera tam bylo parádně a pruhovaným klukům hodně chutnalo. Voda je stále hodně teplá, tak ještě nejsou správně vybarvení a baculatí. To nejlepší teprve přijde. Největší třicet sedm čísel a o řád větší neřád se bohužel vyklepal. Za měsíc je půjdu všechny překontrolovat jak se jim plní bříška.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | St 8.9.2021 20:28:02

5.9.2021 - ÚN mimopstruhová
Ahoj všem.
Je po prázdninách, dovolených a přichází čas se zase trochu více věnovat rybařině.
Druhý letošní pokus o chycení ryb z původní domoviny řeky Amur se tentokrát povedl. Počasí o víkendu bylo luxusní a rybkám hodně chutnalo. Podařilo se mi zdolat několik kaprů a trio krásných amurů na délkách 97, 91 a 97 čísel. Rybám zachutnalo feederové mini bolie ve dvanáctce průměru žluté barvy, nadlehčené žlutým pěnovým barelem. Pokoušely se rozlámat podběrák, ale všechno vydrželo ten ruský nápor.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Pá 9.7.2021 17:52:33

4.7.2021 - Srdeční záležitost.
Ahoj všem.
Dvoudenní výprava byla hodně náročná. Do mého krmného místa přijelo hodovat hejno vytřených kaprů střední velikosti a k nim se přidala skupina bolenů, kterým zachutnalo boile. Jmenuje se sice bolen dravý, ale stále je to kaprovitá ryba. Z těch prevítů mě málem šlehlo. Do své nenasytné tlamy dostanou i koule velkých půměrů a ohháčkovával jsem dobrých třicet kousků. Až druhý den na třicátý pátý záběr přišla ta správná jízda a radost z mého největšího zdejšího lysce byla o to větší. Na závěr týdne se přišel ukázat ještě jeden fešák, kterého jsem si vždy přál potkat. Jedním slovem nádhera.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Čt 1.7.2021 17:41:55

29.6.2021 - ÚN mimopstruhová
Ahoj všem.
Tak jsem vyrazil na amura. Navařil jsem jim nějaké dobroty, na malém člunku je odvezl na to správné horké amuří místo a čekám. Se soumrakem přišel ten klasický amuří záběr. Swinger poskakuje nahoru a dolů několikrát po sobě. Po záseku mi ryba doslova rve prut z ruky a nejde to vůbec dobrzdit. Házím podběrák do člunku a jedu si toho amura zdolat na vodu. Po pěti minutovém dojetí ryby už tuším, že to amur asi nebude. Nezapomenutelný souboj trval přes hodinu. Adrenalín na maximum, srdce až v krku, pořezané ruce od pletenky a prsty odřené od sumčích kartáčů. Nějakým zázrakem jsme se oba vešli do toho malého člunku úplně vyřízení. Rychlá improvizace podložky, aby se neodřel, tři fotky na samospoušť a třeba se ještě někdy potkáme. Rovných metr sedmdesát a pěkně vybarvená a stavěná rybka. Nástraha, malá plovka plus kukuřička na háčku.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Pá 14.5.2021 17:11:34

10.5.2021 - Tam kde je třetím rokem horní míra...
Ahoj všem.
První letošní třídenní výprava byla značně ztížena dosti nepříjemným větrem. Letošní jaro je opravdu zvláštní. Teplota vody byla na konci prvního květnového týdne pouhých devět stupňů a aktivita ryb téměř na nule. Prudké oteplení a silný vítr značně promíchal vodní sloupec. Po dvou dnech přišel první záběr nové sezóny a poštěstilo se mi podebrat šupíka dlouhého sto dva centimetrů. Na začátek naprostá fantazie.Tato ryba odstartovala sérii několika dalších nádherných ryb na háčku. Osvědčené boilie do chladné vody opět prokázalo svoji sílu a jedinečnost.
Ať se Vám v nové sezóně daří přeje Vydra Team.
>> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Ne 27.12.2020 17:54:21

27.12.2020 - Ze dvou třetin zamznul
Ahoj všem.
Ráno mínus pět a přísný vítr. Přes den zesiloval a v poledne to bylo na morálku. Asi dvě poslední zubatice letošní sezóny a candát za hřbetní ploutev, který spadl z háčku, než jsem prolámal led metr od břehu. Sáhl jsem si na něho takže se počítá.
Ať se Vám v nadcházejícím roce daří a mnoho pohody nejen u vody. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | So 12.12.2020 22:31:28

8.12.2020 - Mělká voda, už zase rozmrzlá
Ahoj všem.
Dnešní kopanec do gumy od pěkně stavěné zubatice. Zajímavostí bylo, že to někomu nedávno ukousla. Byla ráda, že jsem ji to z tlamy vyndal a může lovit dále. Jestli někdo postrádá tu tmavou gumu, tak jí mám u sebe.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | St 25.11.2020 20:28:17

25.11.2020 - ÚN mimopstruhová
Ahoj všem.
Dnes tam bylo hodně přísně. Věčně zamrzlá očka, pak prsty a nakonec já komplet.Ten vítr zalézal všude. Celodenní házení mělo tři zahřívací chvilky. Nejprve potěšila šedesátka, po dalších dvou hodinách osmdesátka a těsně před tmou do gumy něco koplo a následoval nekonečný výpad. V tu ránu bylo po zimě. Na konci čtvrthodinové přetahované z vody vykoukla neskutečně vypasená zubatice. V nerovném svahu jsem ji naměřil sto čtrnáct čísel a štípnul se jestli nespím. Dvě fotky samospouští a třeba se ještě někdy uvidíme.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Ne 22.11.2020 19:32:52

21.11.2020 - Mělký těsně před zámrzem.
Ahoj všem.
Slunečné mrazivé ráno na zasněžené Vysočině bylo jako z pohádky. Ruce zmrzlé, ale po hodině házení to lehce kleplo a někde uvnitř příjemně zahřálo.
Ať se Vám všem daří. Vydra.
>> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | So 21.11.2020 19:21:54

18.11.2020 - ÚN mimopstruhová
Ahoj všem.
Než vylezlo sluníčko bylo tam kosa, ale držela se holka statečně. Vydržela se mnou čtyři hodiny házet a svůj nový vláčkařský proutek pěkně pokřtila. Celou dobu si přála chytnout štiku a nakonec se jí podařila její životní. Jásali jsme oba dva a radost byla veliká.
Ať se Vám všem daří přeje Vydra Team. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | So 7.11.2020 18:43:35

7.11.2020 - Řeka
Ahoj všem.
Bylo tam dnes na opalování. Pruhovaným klukům se na sluníčko moc nechtělo. Když už se ale nějaký nechal přemluvit tak byl parádní.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | St 4.11.2020 17:26:31

4.11.2020 - Řeka
Ahoj všem.
Jedna osmdesátková zubatice z dnešního mlhavého rána. Koušou teď holky, koušou.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | So 31.10.2020 19:04:39

31.10.2020 - ÚN mimopstruhová
Ahoj všem.
Počasí dneska hrůza. Lilo a lilo. Když přestalo, tak už jen tak lehce pršelo. Jedna dopolední zasloužená. Kopla do toho půl metru před špičkou prutu a adrenalin vylétl až do krku. Naprostá pecka.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | Ne 25.10.2020 19:27:40

22.10.2020 - ÚN mimopstruhová
Ahoj všem.
Nedělní počasí bylo nadvelegrandextraulrasuperiózní. Byla to dnes opalovačka a spousta záběrů. Dvakrát jsem odpoledne posouval své okouní maximum zdejší vody.
Ať se Vám daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Nnej.vydra - Profil | So 24.10.2020 17:34:27

24.10.2020 - ÚN mimopstruhová
Ahoj všem.
Celé tři hodiny házení to vypadalo, že budu totální bezrybka. Jakmile začalo vykukovat sluníčko odhalil jsem tu bandu pruhovaných hltounů v jedné malé zátoce.
Ať se Vám všem daří. Vydra. >> Stránka diskuse

Červené karty: mekvak, Dalimil, start1406, hadman1, ajsa, mazak, Saxafon, BLACKHAMER, jarysek120, t1ran, gunč, KiKSo1, smellslike, Rybovrah 1, Karlosak, bigfatcatfish, šmudla007, TomH, tupac, Gorylix, Fredex, Heineken***, Heineken*****, Hein*eken, SKFishing, masák11111, ryby-zabiju, Masařmasařů, carp1990, HameB01, Hazz, Pazz, Lojzakk, mickyracers, Malanchoe, Lostoros, kkt, RYBOVRAH FOREVER, Nornik-K, OtaLakatos, nornik-l, nornik-m, nornik-o, VlasLakatos, HugoStiglitz, Akéla, nornik-y, loupeznik007, Bugun