- Úvod
- Pokec
Můj lov
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
0x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Maco - Profil | St 8.4.2009 23:02:07
Tak jsem taky konečně zahájil sezonu, ale hodně netradičně....
Všechno to začalo trochu rychlým rozhodnutím a odjezdem.
Po cestě jsem si uvědomil, že jsem doma nechal tašku se všema nástrahama a krmítkovýma směsma!Vracet sem mi nechtělo, tak jsem po cestě koupil aspoň rohlíky a strouhanku, že zkusím zabojovat jen s těmito zbraněmi.
Při vybalování prutů jsem zjistil, že na jednom je jenom obratlík, tak jsem nahodil aspoň jeden, že druhý zatím navážu.
A jak už možná tušíte, zjistil jsem, že nemám ani krabičku se všemi háčky, krmítka atd!!!
Použil jsem ze zoufalství aspoň háček s olůvkem z vláčecí gumy :o)
Asi po hodině jsem se dočkal na druhém prutu záběru, sekl jsem a k mé obrovské radosti tam byl kapřík!!!
Cítil jsem se skvěle, za tak bídných podmínek a uspěl jsem!
Jenže má radost trvala jenom cca 30 sekund a při podebírání se ozval velmi nepříjemný zvuk a bylo vymalováno...
Jak to dopadlo vidíte na fotce :o(((
Kapříka jsem pustil zpět a hóóódně nas...ý jsem to sbalil.
Takže úvod sezony se vydařil :o)
Pokud někdo víte, kde by mi to v Brně mohli zpravit, pošlete mi prosím zprávu s nějakým tipem.Díky moc!
Mimochodem prut jsem měl přesně rok...
Uzlik - Profil | St 8.4.2009 22:10:23
poprvé letos u řeky několik záběrů bylo,ale voda je ještě moc zvednutá
Niel - Profil | St 8.4.2009 22:09:34
Mno začalo to asi takhle: připravuju si kaprařinu na prodloužený víkend, když v tom se zatáhlo a přišel slejvák. Díky tomu se ochladil vzduch a zakalila voda a tak jsem ani chvíli neváhal a odskočil si chvilku na ryby. Až na pár vyjímek, kdy se na břeh podívaly plotice a cejni to bylo ve znamení tloušťů.
iL3gAl - Profil | St 8.4.2009 21:38:35
Dneska docela slušná rybačka brali podoustve na hod a občas cejn + jedna spadlá parma.
Angle face CZ - Profil | St 8.4.2009 21:30:17
Dneska konečně rybka asi 15 cm Cejn na místním rybníku lidí hodně ,ale úlovky mizivé já měl největší rybu a pak mě vyhnal déšt a bouřka...
svobhy - Profil | St 8.4.2009 21:00:23
Dneska se rybkám moc nechtělo, nakonec jsem ukecal alespoň jednu ostroretku a parmu. Krásný slunečný odpoledne, doufám, že nám to perfektní počasí aspoň ještě chvilku vydrží.
mckvak8 - Profil | St 8.4.2009 20:58:44
Dneska na jednom malém rybníčku luxusní chytačka ryby šly dobře a hlavně hned začaly rágovat. Tak za 3 hodiny 18 plotic a 5 cejnů nebyly to obříci, ale hlavně, že je na rybách krásně.
Pospii - Profil | St 8.4.2009 20:46:55
Fajn feederovačka na rybníku, hlavně líni 30-40cm a nakonec 57cm šupináček, krásnej dlouhej boj na light prut a 0,14mm návazec.
kmenový vlasec: 0,16
návazec: 0,14
hloubka: 1m
nej. nástraha: červ, kuku, žížala
dosec - Profil | St 8.4.2009 19:49:41
krásný odpoledne mě vytáhlo k vodě na oblíbenej revír s plavačkou,za tři hodiny se mě podařilo ulovit 23 cejnů menší velikosti.Žádnej jinej druh se nezdařil i tak velká spokojenost.
kmenový vlasec: 0,16
návazec: 0,12
velikost háčku: 7
hloubka: 1,6m
návnada: lorpio černá plotice
množství návnady: 0,5l
Rashid - Profil | St 8.4.2009 18:44:59
S kamaradem na feeder pochytano nekolik ploticek, cejnku, kapriku do 30cm a spletl se jeden linek. Byla videna jedna sticka. Den jako malovanej......:0)
velikost háčku: 12
návnada: Krmitkova smes dle receptury Zlate rybky
adraj.x - Profil | St 8.4.2009 18:32:17
Dneska se dceři na místní vodě podařil kapřík 91 cm. A to má letos svou první povolenku a u vody byla 4x :-)
Santi - Profil | St 8.4.2009 16:23:08
Dnes ve třech lidech na Berounce. Dohromady chyceno cca. 40 ryb ve složení ouklej, cejn, plotice, podoustev, kapr, tloušť a jesen. Pěkná ryba, nejspíš parma, ? si to namířila přímo do vázky.
Krásný den, vše plave vesele dál. Jen nás tam "obtěžovala" štika, která lovila v najetých rybách. (viz foto s podouství)?
kmenový vlasec: 0,18mm
návazec: 0,16 a 0,14mm
velikost háčku: 8 - 10
nej. nástraha: červ
množství návnady: cca. 5l
berlinan - Profil | St 8.4.2009 14:47:21
Od patku az do dnes kazdy den jednou na rybach, je to dano hlavne fantastickym pocasim a take diky zadnym zakazkam u me v praci :-( V patek vyjezd i trochu dal od Berlina na spodnejsi tok Dahme a pokus o nejakeho predatora. Bylo to fajn, nikde nikdo, ticho, fakt parada. Usel jsem snad pri rece 5 km tam a zase zpet, nejake ryby jsem videl i chytil, hlavne oukleje z hladiny na pakomary, nymfa a streamer bez odezvy. Holt mam leve ruce no.
Sobota vyjezd jen na otocku, stacil jsem vsechno prichystat, tentokrat jsem chtel chytat s bicem. Namichal jsem krmeni a Marecek si to rozmyslel, pry ryby uz chytat nechce a chce domu. No, hezke, tak se jelo domu, jen jsem doufal, ze se mi to krmeni nekde v zatacce z toho kyble vyklopi a bude hotovo :-) nastesti se nic nestalo, tatinek jel opatrne...
Nedele:vychazka ke kanalu kousek za Berlinem, je to hezka voda, jen ty vetsi ryby nejsou. Nchytano spousta perlinu, plotic a oukleji, to ovsem bylo vsechno. Ale bylo fajn, prosli jsme se, nadlabli jsme se a zasmali jsme se a tak to ma byt.
Pondeli: chytano kousek od baraku na rece s 6m bicem, narez. Hacky velikosti 14, forpas 0,12, zralo to jak blbe. Par ryb se ovsem vypnulo, splavek 1 gr.
Utery: vcera vecer chytano na tom stejnem miste, pozdeji hloub v kanale. Hacek c. 14, forpas 0,12, splavek 2 gr. Zajimave, cejni z reky jsou jak struhadla a cejni z kanalu nemeji po treci vyrazce ani pamatku a je to asi rozmezi 200m.
Streda: jelikoz mi zbylo krmeni, tak jsem tam na dve hodinky zaskocil, tentokrat byly plotice vytlaceny velice rychle vetsimi cejny, za prvni hodinu jsem jich zdolal asi 7, jednu rybu jsem nemel silu obratit, co to bylo nevim. Splavek tentokrat 0,7 gr, forpas 0,12 a hacek c. 12. popadalo mi tak mene ryb.
Celkem od patku do dnes chyceno tak 100 ryb, neco zmaseno, vetsina pustena.
teplota vody: ?
teplota vzduchu: 20°C
kmenový vlasec: 0,14
délka návazce: 20 cm
velikost háčku: 12
hloubka: 2,5 m
návnada: strouhanka, ziva, neco komercniho krmeni a neco hliny
Dejv - Profil | St 8.4.2009 14:45:03
Do třetice všehodo dobrého a smůla prolomena ! První letošní šupináč na bobulku. Žádný obr, ale radost veliká.:-) Feeder byl daleko úspěšnější, nespočet cejnů a plotic zpestřilo pár kapříků.
Zlejšek - Profil | St 8.4.2009 14:18:30
Tak dnešní dopolední feedrovačka dopadla naprosto skvěle. Jeden kapřík, sedm karasů, jeden perlín a nakonec i jeden lín. K tomu krásné počasí, takže maximální pohoda.
TELLY - Profil | St 8.4.2009 13:30:43
Odpoledne jsem se přesunul z revíru 421 075 - VLTAVA 23 na můj další oblíbený. Voda zde jště nedosahovala ani 7 stupňů. Ani to neťuklo :(
Červené karty: mekvak, Dalimil, Petras, start1406, hadman1, ajsa, mazak, Saxafon, BLACKHAMER, jarysek120, t1ran, gunč, KiKSo1, smellslike, Rybovrah 1, Karlosak, bigfatcatfish, šmudla007, TomH, tupac, Gorylix, Fredex, Heineken***, Heineken*****, Hein*eken, SKFishing, masák11111, ryby-zabiju, Masařmasařů, carp1990, HameB01, Hazz, Pazz, Lojzakk, mickyracers, Malanchoe, Lostoros, kkt, RYBOVRAH FOREVER, Nornik-K, OtaLakatos, nornik-l, nornik-m, nornik-o, VlasLakatos, HugoStiglitz, Akéla, nornik-y, loupeznik007, Bugun, Had.
Kde to žije - všechna témata
ÚtRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtLabe fishing store 19
PoNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoŽermanky a bivakovani 4
PoPoradna: Sumcařina 2570
PoZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic





































































