FOTO: Likvidace obřího úhynu. Rybáři vylovili 10 tun ryb a stále nekončí

10 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

NŘízek 5,125 - Profil | Pá 4.7.2025 12:25:57

Rožnovák >> jak do toho vstoupí JV, tak je to vyřízené:-)

    NRožnovák - Profil | St 2.7.2025 21:51:05

    Řízek 5,125 >> no a Kuba už je tam :-) - dokonce si volá s minystry a svolává jednání- tak uvidíme

    - ještě tam ty trofejní ryby jsou :-)

      Nsplávkař - Profil | St 2.7.2025 17:10:59

      Přirozená reakce přírody na svazohospodareni kaprem a K70.

        NSa(l)micka - Profil | St 2.7.2025 16:48:06

        Flip >> Otázka je, jak je to hluboký a kolik je tam bláta?

        Na takovej průser stačí pěknej, mělkej úživnej rybník, co se snadno prohřeje, a ani tam nemusí bejt víc jak třicet čísel bahna... plus současný příšerný teploty (nebo náhlá změna tlaku, ta nás bohužel čeká ve čtvrtek večer).

          NFlip - Profil | St 2.7.2025 8:29:10

          u x a >> Není to pstruhový stoják neboť tu Modlanskou nádrž(propadlinu znám) . Bez rozmyslu se do ní pumpujou kapři bez ohledu,že tam jsou přemnožené tuny většinou zakrslé běloby. Přítok miniaturní,který v létě neteče. Každá ryba potřebuje k životu kyslík.A hodně ryb hodně kyslíku. Takže pokud jí ten kyslík uměle nedodáš stejně jako v akváriu s větší obsádkou ryb,tak nemá nárok přežít. Je ovšem ještě jedna cesta a ta vede k tomu aby v té vodě bylo přiměřené množství ryb,kterým bude stačit ten kyslík,který vznikne přírodní cestou. Vítr,déšť ap. Na tohle ovšem svazoarmějci kašlou a myslí si,že ten nafukovací balonek do které perou čím dál větší náplň vydrží všechno. A ono najednou to udělá prááásk.

            Nu x a - Profil | Út 1.7.2025 21:33:40

            ryba obsahuje tak 75%vody takže to bylo max 2,5 tuny...moc ryb ,špatná osádka ani bych se nevil kdyby to byl pstruhový stoják..

              NŘízek 5,125 - Profil | Út 1.7.2025 21:00:02

              Rožnovák >> jj, bohužel.
              Ale stejně - ty ryby zde jsou a dokáží narust do slušných velikostí, a ve velkým počtu, i když dochází k podobným situacím.

                NRožnovák - Profil | Út 1.7.2025 20:36:03

                Řízek 5,125 >> nebo již každoročně na Dyji jen stačí počkat na to až se v létě vlivem teplot a eutrofizace vod namnoží sinice- JV si může vzít prsačky, kesr a necky a trofejních úlovků bude mi habakuk- akorát bych je už na rozloučenou před odjezdem do kafilerky nelíbal- je to o opar.

                  NŘízek 5,125 - Profil | Út 1.7.2025 9:32:12

                  troutkiller >> si zvykej, nový trendy, je teplo, tak co jínýho tu chceš mít? v zásadě se ebro přesouvá k nám

                  Od zahájení lovu dravců uplynulo sotva deset dní a Jakub Vágner už má na kontě metrového candáta z Lipna, sumce přes 100 kilogramů i dalšího říčního obra o délce 247 centimetrů. Tím jasně dokazuje, že legendární úlovky nevznikají jen v divočině tisíce kilometrů od domova, ale klidně i na českém jihu nebo na „Jihočeském moři“.

                  https://www.inrybar.cz/ceska-voda-svetove-ulovky-vagnerova-dravcova-jizda-nebere-konce/?

                    Ntroutkiller - Profil | Po 30.6.2025 22:27:08

                    Btw. biodiverzita podle severočeského svazu: kapr, sumec,kapr,amur, sumec,sumec, kapr, amur, sumec... taky fajn příspěvek k obvyklým kydům pana mluvčího o samoregulaci sumce a jeho bezproblémovém soužití s ostatními dravci