Patnáct metráků pstruhů duháků v přehradě. Začíná mistrovství světa v muškaření.
Diskuse k bleskovce Patnáct metráků pstruhů duháků v přehradě. Začíná mistrovství světa v muškaření.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
NRožnovák - Profil | Út 27.5.2025 22:08:42
- to přesně nevím - ale ten ZP je historický- pamatuju už malý klučina- že se tam ti kapři chytali-tedy tedy cca 40 let. Podle mě je tam nasypali hned jak dostavěli přehradu :-) - jak se hrálo na ZP - tak se to hodilo na papír- do stojaté vod kapr přece patřil od Krčína.
- dokud se tam nenasral amur, a v posledních létech okolo i i kácet bylo to celkem ok-samozřejmě toho kapra přibylo- všeho moc škod- za 3 měsíce je ho většina venku.
-asi do roku 1975 byla i Bystřička P přehradou do které se vysazoval i kapr- než z toho udělali Mp a bylo to MP do které se vysazoval samozřejmě kapr- možná kvůli čistému svědomí -nevím- podmínkami je srovnatelná s tou naší na HB-obdobná nadmořské výška- napájená P říčkou-
toto napsal o historii Bystřičky Jan Doné:
Do vzniku krajského hospodaření rybářských organizací v roce 1975 byla přehradní nádrž vynikajícím pstruhovým revírem s výskytem kapra a bílé ryby.To, že se změnil statut revíru na mimopstruhový, byla podle mě velká škoda, protože při stávajících potížích na pstruhových revírech na tekoucích vodách postrádám v regionu atraktivní jezerní pstruhový revír.
- tu je odkaz- je tam něco i o hlavatce
https://www.irybarstvi.cz/kam-na-ryby-bystrice-valasska-1-a/
- teď si pokud chcou na byndu musí si tu MP koupit - bonusem jsou ti dravci- my jich na HB zas tolik nemáme-protože nejsou hájení a masí se hlava nehlava -teda když se nějaký splete :-)))
- co je lepší či horší model pro přehrady na P tocích -- a)P režim a vysazovani kaprovitých ryb - či za b) zhození je do MP režimu ?- pokud si mám vybrat jakože vlastně musím ono totiž vždy dopadne dle jedné z těchto variant-
- u nás volím tedy raději za a.- nějaká změna ZP v neprospěch K je sci-fi-nikdo nenavrhne a neschválí
- ale jo na Včs bych pro ten návrh s recese i hlasoval - kdyby se našel šílenec co by to navrhl- aspoň by v tom nebyl sám :-)
-
Neskymak Mrakomor - Profil | Út 27.5.2025 9:49:17
...a když mi kdysi bylo na schůzi odpovězeno - že to je proto, aby si nemuseli místní kupovat MP.......když mají bečvu před barákem a měli možnost i toho kapříka na pstruhovku si chytit.. tak jsem ztratil veškeré iluze a P si už ani neberu.
NŘízek 5,125 - Profil | So 24.5.2025 23:12:51
Možná městská část, ale to si nejsem jistý, jaký tam mají působnosti.
NFRANK71 - Profil | So 24.5.2025 22:55:44
NŘízek 5,125 - Profil | So 24.5.2025 22:51:58
NFRANK71 - Profil | So 24.5.2025 22:46:55
NŘízek 5,125 - Profil | So 24.5.2025 22:44:39
Tak přemýšlej, hloupému napovez....:-)
NFRANK71 - Profil | So 24.5.2025 22:35:13
NŘízek 5,125 - Profil | So 24.5.2025 22:09:00
To sem jako již na začátku naznačoval:-)
NŘízek 5,125 - Profil | So 24.5.2025 15:52:26
Na druhou stranu, tohle je v podstatě banalita.
Se kterou se dá něco dělat .
Nu x a - Profil | So 24.5.2025 13:40:39
Nten,co má všeho dost - Profil | So 24.5.2025 13:23:44
Nten,co má všeho dost - Profil | So 24.5.2025 12:56:25
A teď k "Myslíte si, ...":
Nemyslím, letos je od jara dlouhodobě pěkná kosa :-(. Nevím teda, jak na Otavě, ale tady jo.
Njxr - Profil | So 24.5.2025 10:19:29
Nu x a - Profil | So 24.5.2025 7:39:06
NFRANK71 - Profil | Pá 23.5.2025 22:40:20
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 23.5.2025 22:00:26
Ale my se zde bavíme o nížinných řekách, parmovo/cejnoveho pásma, kde je v létě teplota přes 25 stupňů.
A druhá - vltava pod prehradama- celoročně studená voda, s nižším obsahem kyslíku, kort pod štěchovickou UN, tam to šlo úplně do pytle. Když se tam zrovna nenasadi ryby, tak tam prakticky nic nežije.- velmi zkratkovitě popsáno. V některých ročních obdobích je ta situace lepší a ryby tam najedou z nižších části toku.
Každopádně nijak nerozporuju, že by na tohle mohla být zpracována nějaká metodika a vypracován jednotný postup. A dokonce po tom volám:-), protože mi to nepřijde jako dobře uchopené.
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 23.5.2025 21:49:04
Státní správa funguje tak, jako zbytek společnosti, kdyz je bordel jinde, proč by zrovna v tomhle měl být pořádek že.
Já breberky chytám zcela v souladu s legislativou.
Nsliver - Profil | Pá 23.5.2025 19:50:17
Po povodni, po překvapivém rychlém napuštění měli jedinečnou příležitost z té vody udělat evropskou pstruhovou nádrž. Ale ne, kapr, sumec a bolen hýbou světem.
NRožnovák - Profil | Pá 23.5.2025 18:02:53
nevím - jsme si přečet komenty- ale co už dávat do horské přehrady 560mnm co má 30 ha- a jeto teda povhou P stoják- tržní slmonoidy- PD je logická volba- samozřejmě krom oblineného kapra - ten nesmí chybět- pokud je MP - což dost možná je- většina přehrad na P řekách mají režim MP- tak tam nasypeme i dravce. S toho titulu je vysazovaní juvenilů a snaha o nějaké vytvoření jezerní populace přímo v nádrží třeba původního PO asi mimo- pokud by to dal.
nyní se o to snaží na Hartě - vysazovaním - PO do jejích přitoků- na Hartě se začly objevovat slušné ryby tedy PO - nohužel jsou na podzim ve tření maseny na přívlač lidmi- co nepoznají PD od PO :-)
-my vysazuje m do 10 ha stejně vysok položené nádrže krom 20 metráků kapra dle ZP - i pár metráků nepůvodního PD a metrák tržního PO-- navíc je to P :-)- ovšem členská základna a ti co si kupují P povolenky to vidí většinou jinak. a ulovitelnost K narozdíl od PD je cleoročně zajištěna- vysazený PD i tržní PO se během roku z vody tak nějak odpařuje- to dokazují i statistiky úlovků- a ekonomika je neúprosná
- samozřejmě všechno ZP tudíž i to jestli voda bude MP či P posvěcuje OOP-tedy vyjadřuje se k tomu - stav je takový jaký je.
- buďme rádi za to že jsou peníze a odvaha na to někde nasypat do horské předhrady torochu toho salmonoida pro vrchnost s můškem i nevolníky s vláčakem :-)
NFRANK71 - Profil | Pá 23.5.2025 14:36:34
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 23.5.2025 14:25:54
Jinak se podívej na sebe, omlouváš u rybářů kdejakej průser, tak jak pak chceš , aby to i z úředního hlediska fungovalo nějak jinak? Státní správa je normální vzorek společnosti, tedy je taková, jaká je ta společnost.:-)
Stěžuj si u svýho poslance, ať protlačí lépe definovaný zákony.
Za ochranu přírody tam čiste z pohledu ochrany přírody bohužel není o čem moc diskutovat.
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 23.5.2025 14:20:28
NFRANK71 - Profil | Pá 23.5.2025 13:31:32
NG.Moolis - Profil | Pá 23.5.2025 13:14:45
Nrasch - Profil | Pá 23.5.2025 13:01:56
NPedro1 - Profil | Pá 23.5.2025 12:51:20
Nemáš zač:-)
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 23.5.2025 12:03:22
agumenty OOP- je to nepůvodní druh, vysazuje se na ukor našich druhů puvodních, do ekosystému nic nepřináší, je to potravní konkurence, podpora biodiverzity se nekoná...
ty ryby se tam vysazují pouze za účelem, aby rybáři měli co chytat, a to na většině těch toků- pouze chvilkově. V podstatě je to i vysazování ryb do nevhodného prostředí.
z hlediska obecné ochrany přírody je to celý nesmysl.
jak z toho jako ven a jak to smysluplně rozlousknout- netuším, za mě by se měla udlěat nejaká centrální metodika- aspon pro jednotlivý kraj.
NFlip - Profil | Pá 23.5.2025 11:06:20
NPanTloušť - Profil | Pá 23.5.2025 10:53:52
NFlip - Profil | Pá 23.5.2025 10:48:17
NPanTloušť - Profil | Pá 23.5.2025 10:48:06
NFlip - Profil | Pá 23.5.2025 10:44:27
NPanTloušť - Profil | Pá 23.5.2025 10:42:16
NG.Moolis - Profil | Pá 23.5.2025 10:34:34
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 23.5.2025 10:29:30
Resp orgánu ochrany přírody. V rámci zbytkové působnosti.
NMAXXSKATER - Profil | Pá 23.5.2025 9:56:53
Njxr - Profil | Pá 23.5.2025 9:46:00
Nbrzak - Profil | Pá 23.5.2025 9:33:19
NBord - Profil | Pá 23.5.2025 9:24:36
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 23.5.2025 9:08:58
za prvé- važte si mě, Zlatem je málo!:-)
za druhé- jednotná metodika neexistuje- je to fakt divný, ale je to tak, jedno ORp neví co dělá druhé, takže já to na Sázavě 2 povolím, a na Sázavě 1 to zamáznou. Logiku to nemá.
stejně tak se zamáznul třeba amur do berounky, nebo tý sázavy 1.
Fakt záleží na konkrétním orgánu:-).
ale sem poučen. Začnu být taky drsný:-)
NBulldog - Profil | Pá 23.5.2025 8:46:06
NPedro1 - Profil | Pá 23.5.2025 8:30:47
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 23.5.2025 8:15:08
ale že stát v podstatě zamáznul výstavbu MVE, což je pro nás dost podstatné, to sem MM nepustí...
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 23.5.2025 8:13:42
Nbrzak - Profil | Pá 23.5.2025 6:53:31
NPedro1 - Profil | Pá 23.5.2025 6:52:37
Všem se omlouvám.
NBulldog - Profil | Pá 23.5.2025 6:51:27
NPedro1 - Profil | Pá 23.5.2025 6:08:35
NFlip - Profil | Čt 22.5.2025 22:43:27
Kde to žije - všechna témata
22:24NÚprava chodu woblerů. 9
20:54NNepromokavá bunda na boat a brození 66
20:21NATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
19:44NLabe fishing store 18
19:39NStaré Česke rybářské vybavení 392
19:20NŽermanky a bivakovani 4
16:04NPoradna: Sumcařina 2570
15:47NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
15:41NRybáři vs ochránci přirody 42
15:23NZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
JRC Prut Rova Set 1+1 | SLEVA 53%Za 1.899 Kč
Pruty JRC Rova jsou netradiční a zároveň jedinečné pruty, které v sobě kombinují teleskopický a dělený prut. Nyní také v akčním setu 1+1. Na výběr různé typy rukojetí, různé délky i gramáže.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...












