Lov přívlačí na P revírech od 1. září: Přehled podmínek jednotlivých ÚS ČRS

ZMS - Profil | Čt 3.10.2024 15:21:53

Martin_79 >> jenom malou opravu...neříká se ta Čepice, ale ty (chytám v Čepicích) , naopak ta Sušice (duháci v Sušici). Před více než 50 lety když jsem tam začal jezdit, mě s despektem opravovali...

Jinak duhák se tam může dostat nejen z Annína, Žichovic, ale i z Dobršína . Odtud bývají ti 20-28, kteří určitý čas oživují řeku. Kolega Drozďák to napsal výstižně , ještě bych dodal neomezené docházky. V dobách kdy byla řeka narvaná, byly docházky 3 v týdnu.
Přívlač nad Sušicí je přímo ignorantství a to i před 1.9. Bývala povolena až pod Sušicí a samozřejmě do 1.9.

    troutkiller - Profil | Čt 3.10.2024 4:45:13

    rybomil >> já jen reagoval na tvůj výpad.
    Jinak si docela ve svých 2 příspěvcích protiřečíš.
    Hlavně hodně zdraví

      Rožnovák - Profil | St 2.10.2024 20:03:50


      Výsledek úpravy jsou složitější BPVRP- které se mají prý dlohodobě sjednocovat, rozdělení rybářské veřejnosti , víc vysazených PD do revírů a zvýšený rybářský tlak na podzim a RS bude mít taky co dělat
      pozitivum je možná to že vláčka bude na podzim umožněna na těch pár P stojácích- tam to dává logiku
      - jo bacha od 1.9-na P vláčka dle novely z jednoháčkem

        BigFlies - Profil | St 2.10.2024 18:48:23

        rybomil >> ze si si nevzal PO a LI 20+ rokov zo zvazovky je uctyhodne, klobuk dole.

          rybomil - Profil | St 2.10.2024 17:40:20

          troutkiller >> Dávno se měly P vody v převážné většině rozdělit na ty komerční se sypáním tescodravců a jejich vylapáním pořád dokola, by se tok prašulí protáčel, bo si to tak přeje ten podělanej svaz. A pak na ty, kde se budou konat jen činnosti potočákovi a lipošům prospěšné, včetně vyhnání predátorů široko daleko. Tam žádnej lovící egohonič jak mouchovej, tak vláčkovej, natož závodní nepoleze.
          Muškařská lobby je úplně někdo jinej, možná bych pár zanícenejch jmen vzpomenul. Jsem jenom muškařský mimino z leknutí, ale baví mě to. Nedávám to zdravotně, tedy hodně málo si to užiju. Jo a nikdy v životě jsem v žádným trdlišti PO nebo trdlišti Li nešlapal. Jako nikdy, nikdy. Jsi úplně vedle. To je celý.
          Btw: a potočáka i lipoše ze svazovky jsem si nevzal tak 20 + let...

            xmac - Profil | St 2.10.2024 17:27:19

            Martin_79 >> Spíš bych tipoval únik ze sádek. Malá odchovna je v Rábí, velká v Žichovicích a samozřejmě Annin. Možná ještě něco na okolních přítocích (nevím). Jednou při čištění špatně nebo vůbec nedáš mříž na rybníčku a je to na světě 😂

              BigFlies - Profil | St 2.10.2024 17:03:18

              Drozďák >> urcite suhlasim ze problemov je viac, to nemozno popriet.

                Drozďák - Profil | St 2.10.2024 16:58:59

                BigFlies >> takhle sis muj prispevek zjevne vyhodnotil ty. Duvodu je mnohem vic a svym vejsplechtem jen rikam, ze na celkovy vysledek nema dotcena uprava de facto zadnej vlivu. S tematem debata bere/nebere nema dle myho nic spolecnyho, to stacime jinam

                  medvěd - Profil | St 2.10.2024 16:48:37

                  Třeba na Svratce se hájil potočák tak,že se pořádají v září závody Svratecký lipan a Svratecký pstruh.

                    BigFlies - Profil | St 2.10.2024 16:47:17

                    Drozďák >> takze si to zhodnotil ako tragediu v hospodareni? A stale este dost zaujimave mnozstvo rybarov chodi na tieto vody za ucelom vziat si rybu a aj potocaka. Avsak velka skupina tieto krasne ryby uz neberie, teda aj ked tych povodnych je malo.

                      Drozďák - Profil | St 2.10.2024 15:45:39

                      Můžeme to i otočit. V zemi, kde se hospodaření na pstruhovkách projevuje podzimníma muškařskejma závodama, sypáním duháků v září/říjnu, aby i po zahájení potočáků měl rybář do konce sezony co žrát apod. je úplně u prdele, jestli bude vláčka povolená jen do září, anebo až do konce sezony. Ochrana původních populací salmonidů? OK. Ale kde a který měl básník na mysli?

                        jxr - Profil | St 2.10.2024 13:53:32

                        Martin_79 >> No, vzpomínám si, že před desítkami let jsme v Sušici taky chytávali pidi duhy. Tak 15-20 cm. Ale zda šlo o samovýtěr nebo vysazené ryby, to netuším.

                          Martin_79 - Profil | St 2.10.2024 11:54:27

                          kralicek >> já jsem od místních o vytření duháka slyšel vícekrát, na svazovou Otavu co vím, tak se vysazuje běžná "tržní" velikost cca ( 30 - 37 cm ) a pak i menší ryby cca 25 cm, vyjímečně pár ryb přes 40 cm. Na soukromou O6 se dává duhák pouze cca 40 cm a více a z části tam prý mohou být i ryby co jsou plodné.

                            sliver - Profil | St 2.10.2024 10:30:49

                            u x a >> anebo rovnou naboso. To tolik jiker nerozmázneš jako vibramem s hřebama. A v listopadu ani nestihneš dojít od trdliště k druhému.

                              kralicek - Profil | St 2.10.2024 10:03:55

                              Martin_79 >> 2-3 roky zpět jsem chytil pár malých duháků (cca do 15 cm) u Dobršína, ale nenapadlo mě, že by to mohlo být z přirozeného výtěru...

                                u x a - Profil | St 2.10.2024 9:59:22

                                sliver >> povolil bych při muškaření max holinky pod kolena a hotovo

                                  Martin_79 - Profil | St 2.10.2024 9:52:06

                                  jxr >> samozřejmě se do té řeky mohly ty ryby dostat i jinak, to nikdy nelze vyloučit, o tom, že by se tam vysazoval cca 12 - 15 cm duhák nikdo nic neví. Ryby ( 2ks ) byly chyceny v Čepici na Otavě 6. Probíral jsem to tam s místně znalým rybářem co mne, mojí domněnku potvrdil s tím, že na Otavě 6 občas vidí jak se duháci třou. Prý se to stává, když se nedopatřením vysadí plodné jikernačky ( nebo zcela nevytřené ) s ostatními většinou neplodnými rybami a zadaří se.

                                    BigFlies - Profil | St 2.10.2024 9:23:11

                                    troutkiller >> je to samozrejme kus od kusu ako vo väčšine vecí. Súhlasím však s tebou, že medzi muškármi sú aj takí, ktorí si myslia, že "keď som muškár, som niečo viac" a možno má pocit, že zožral múdrosť sveta, ale to je zas len o jednotlivých jedincoch. Ja takmer vôbec nevláčim, baví ma hodne vláčiť s muškárkou, teda strímrovať, ale snažím sa chápať aj tých vláčkarov, len to teda extrémne nesledujem, lebo robím niečo iné. Ale viem, že aj medzi vláčkarmi sú jedinci, ktorí trebárs vláčia na nástrahy bez protihrotov, po 1.1. chytajú iba na malé nástrahy atď... A je jasné, že vláčkarska skupina je teda výrazne väčšia ako muškárska. Ono tá muškárska loby si myslím, že je trochu spôsobená aj tým, že vlastne stačí sa pozrieť ako sú na tom u nás aj u Vás vody s lososovitými. Treba otvorene povedať, že dobrých revírov nie je extra veľa a podmienky pre tieto ryby sa u nás aj u Vás nezlepšujú /oteplovanie, problémy s vodou v potokoch, rybožravé vtáky, úpravy tokov, atď.../, to samozrejme muškárom odkrajuje z toho, kde môžu pôsobiť a určitým spôsobom chcú mať to svoje. Osobne si myslím, že v najbližších rokoch super svetlá budúcnosť lososovitých u nás aj u Vás je skôr otázka utópie ako reality, aj keď u nás máme aj vody, kde sa stále dajú zachytať dobre. Aj z tohto dôvodu som sa ja začal orientovať aj na iné druhy, ktoré si môžem s muškárkou nachytať.

                                      troutkiller - Profil | St 2.10.2024 8:57:58

                                      BigFlies >> já jsem to asi špatně napsal- já myslel ty co za to lobuji a tvrdí, že jedině muškařina je nejlepší,nejšetrnější a je jakože něco víc. I já kdysi dávno muškařil. V podstatě to s muškaři je jako s jakýmkoli jinými rybáři, je to kus od kusu. Pokud jsem se nějakého fajn muškaře dotknul, upřímně se omlouvám.