Lov přívlačí na P revírech od 1. září: Přehled podmínek jednotlivých ÚS ČRS

BigFlies - Profil | St 2.10.2024 8:23:59

troutkiller >> že by boli všetci muškári blbečci je dosť odvážne tvrdenie si myslím. U nás v SK máme výhodu, že máme pstruhové vody, kde od 1.9. je potočák hájený a od 1.10. tam už nikto do vody nelezie /jedine teda prípadne lov Hucho na pstruhových vodách s Hucho, ale tých moc nie je a skôr sa vláči ako na ne muškári, skôr je viac lipňových s Hucho/ a lipňovky pokračujú do 31.12. Ale jasné, že u Vás sú iné vody. Ono nie všetci muškári sú blbečci, je pravda, že ľudia môžu svojou nevedomosťou aj veci pokaziť, ale medzi muškármi je napr. dosť aj takých, ktorí napr. v lete, keď sú teplá nechodia dráždiť lipne alebo potočáky tam, kde to vhodné nie je. Jasné, že nie všetci. Keď vidím napr. u nás, ako vláčkari veselo s protihrotmi vláčia na zväzovkách po 1.1. na nástrahy aj 10cm+, tak si tiež môžem myslieť o nich že sú to blbečci, ale zákon im to v podstate umožňuje a áno sú medzi nimi aj takí, ktorí sa správajú inak. Nie je to o tom, kto je muškár a kto vláčkar, ale kto má ako hlavu nastavenú.

    troutkiller - Profil | St 2.10.2024 7:49:51

    kubsta >> no klidně, když to těm rybám pomůže. A nebo od 16.4.- do 15.9. A jen ze břehu. Duháci se můžou vesele sypat do stojáků(celoročně) a MP řek, tak aby lidi mohli ukojit svoje chutě a touhy.

      kubsta - Profil | St 2.10.2024 7:45:52

      troutkiller >> touhle optikou bych je teda hájil od 15.9.(kvůli potočákovi) do 30.6.(kvůli lipanovi) a v létě doporučoval nechytat, protože kombinace teplejší vody, méně kyslíku a špatný manipulace těm rybám moc ku zdraví nenahrává.

        troutkiller - Profil | St 2.10.2024 7:07:25

        rybomil >> tak jestli si myslíš, že naše pstruhovky jsou v dobrém stavu, tak je mi tě upřímně líto, ty patente. Nechat lidi šlapat v trdlištích PO a Li je to, co ty pstruhovky potřebujou nejvíc,tvl, stejně jako sypání metráků duháka. Nejhorší je muškařská loby, banda blbečků - nepatříš k nim náhodou?

          rybomil - Profil | Út 1.10.2024 21:25:00

          troutkiller >> čeče ještě že tě máme, jinak na tohle by ten svaz nepřišel ani omylem... a že tam je lidí vody a ryb znalejch za ty roky kvanta. dej si ty myšlenky registrovat až patentovat. :§)))

            sliver - Profil | Út 1.10.2024 20:26:29

            aleš vavřina >> chytáš lipany ze břehu ? Jediná cesta by byla rozdělit revíry na pstruhové a lipanové jako na Slovensku. Jenže u nás máme jiné typy toků, dost dobře to nejde. Jediná účinná ochrana PO je hájení od září. Přikázat muškařům lov ze břehu je blbost. Stejně jsem přesvědčen, že z výtěru v hlavních tocích je hovno, morčáků je víc a víc. Nějaký význam má výtěr v přítocích, kde se nechytá. Tam ale bývá problém s vodou.

              aleš vavřina - Profil | Út 1.10.2024 19:51:50

              Martin_79 >> napsal jsi dost pravdy, ale kompromisní cesta by šla najít, dle konkrétního reviru, ne paušálně...

                aleš vavřina - Profil | Út 1.10.2024 19:49:34

                jxr >> Honzo taky znám potok kde se duhak vytíral, ale jen jarní forma, podzimní ani prd ...

                  jxr - Profil | Út 1.10.2024 18:42:25

                  Martin_79 >> Fakt? Jako jediný uváděný revír, kde se duhák úspěšně vytíral, byla myslím Loučná.

                    Martin_79 - Profil | Út 1.10.2024 14:47:31

                    aleš vavřina >> ochrana potočáka v době tření, je především ta, že nebude cíleně tato ryba lovena. Pokud by byl povolen lov ze břehu, tak to defacto znamená 100 % podporu vláčení a tedy lovu pstruha potočního, jelikož vláčkař těžko ovlivní jestli mu zabere vysazený duhák nebo potočák. Muškař co bude na podzim chytat na malé jepičky převážně lipany má alespoň šanci něco pro selekci druhu udělat. Muškařit ze břehu se na řekách moc nedá. Nechtěné poškozování trdlišť je určitě problém, ale více bych řekl na jaře u lipana, než na podzim u potočáka, který se ve větší míře snaží vytřít v potocích a horních partiích řek, které je možné celoročně hájit. Samozřejmě to s tím místem tření to neplatí na 100 %, záleží jaké má ryba reálné podmínky. Jinak taková zajímavost, jelikož takových míst moc v ČR není, tak letos na jaře se na Otavě vytřel duhák, resp. na soukromou Otavu 6 se vysazují vyřazené generečky, byť to tam není cílem, tak se občas zadaří a i duhák se tam přirozeně vytře.

                      troutkiller - Profil | Út 1.10.2024 14:05:04

                      aleš vavřina >>pstruhové stojáky- tak to souhlas a to celoroční hájení tam nemá žádný smysl,pokud tam tedy není přirozená populace PO(Kolowrata a pod. nepočítaje). Ale na tocícch,kde je a nebo měl být PO a lipan bych byl důrazný, včetně třeba zákazu
                      brodění do 15.6.

                        aleš vavřina - Profil | Út 1.10.2024 12:40:03

                        sliver >> znám a bohužel průměrný rybář (ze statistického pohledu) tato místa ani pořádně nepozná, fakt se nechci nikoho dotknout, ale nad syrovou realitou by nejeden i zaplakal ...

                          aleš vavřina - Profil | Út 1.10.2024 12:35:50

                          troutkiller >> Já bych zase tak striktní nebyl, ony ty pstruhové stojáky by klidně snesly i celoroční rybolov, tam to fakt je jen o duhácích se siveny, navíc doplňkově jim sekundují kaprovité ryby.

                            troutkiller - Profil | Út 1.10.2024 12:20:47

                            aleš vavřina >> no já bych udělal od 15.9. Hájení všech pstruhovek pro všechny. Po a Li by to jen prospělo a svaz by ještě ušetřil za duháka

                              u x a - Profil | Út 1.10.2024 12:03:04

                              sliver >> na revíru Hořima to vyřešili jednoduše od 16 dubna zákaz brodění..

                                sliver - Profil | Út 1.10.2024 11:02:09

                                jxr >> tak třeba u nás gró tření PO probíhá na hájených přítocích.

                                  jxr - Profil | Út 1.10.2024 10:36:07

                                  sliver >> Sice nejsem Aleš, ale takových míst není úplně málo.

                                    sliver - Profil | Út 1.10.2024 10:03:24

                                    aleš vavřina >> ty znáš nějaká místa, kde se chytá lipan na trdlištích pstruhů ?

                                      aleš vavřina - Profil | Út 1.10.2024 7:08:39

                                      Tuto změnu podmínek lovu bych nevnímal jednoznačně negativně. Ano, jsou revíry (či spíše části revírů) kde je zákaz přívlače od 1-9. na místě, ale současně jsou i revíry kde je přívlač vyloženě rovnocenným souputníkem muškaření, revíry kde to je jen a jen o duhácích a sivenech. Jednoznačné vyčlenění vhodných revírů bude chtít jen minimum práce, hospodáři je znají a není problém, aby od 2025 se zde "jelo postaru". Za zcela nekompromisním postojem proti povolení přívlače do 30.11. vidím spíše muškařskou loby, jež cítí že nebudou u vody sami. Bohužel nebývá až tak zřídkavé, že při lipanění umí do lovu zapálený muškař celkem solidně šmatlat v trdlišti potočáka.
                                      Co by jste říkali možnosti lovu na P vodách od 1.10. do 30.11. pouze ze břehu? To by se celkem vhodně snoubilo s ochranou potočáka, ne?

                                        wawlk - Profil | Po 30.9.2024 20:40:39

                                        S cílem informovat kde zdecimovat Po.Gratuji.Čas ukáže.