Nahazování přes 2 pruty povoleno - severní Morava již nepovažuje pomocný prut za vyvážení nástrah

Siven Polní - Profil | Ne 30.6.2024 13:12:41

Martin M. >> Aha, tak to je dobře ujetý, díky 😂
Akorát já třeba občas chodím se dvěma vláčákama rozdílných gramáží (ačkoli je to nepohodlné), proto jsem si nedovedl představit, čemu by to mělo vadit...

    Martin M. - Profil | Ne 30.6.2024 10:37:54

    Siven Polní >> udajne to bylo z duvodu, ze kdyz jsi vlacel a dovedl jsi ke brehu stiku plavajici za nastrahou, tak rybari vzali druhy nachystany prut s rybickou a hodili ji to tam.

      Holajz2 - Profil | So 29.6.2024 20:37:01

      Martin M. >> Nevím od žádného našeho porybného, se kterými jsem v úzkém kontaktu, že by dostali takovéto instrukce. Rybáři to běžně aplikují a neslyšel jsem o nikom, kdo chodí na sumce, že by měl problém s RS.

        xr125l - Profil | Čt 27.6.2024 6:36:40

        Kondrakar >> I já to zažil,až pak se začalo řešit co je to udice ,že bez háčků není udice.

          mlíčnák - Profil | St 26.6.2024 23:32:30

          Malda512 >> je to sporné,mi chtěl porybný sebrat papíry když sem synovcovi nahodil jeho pruty soudruh si sedl hned vedle, mladý este moc neuměl nahazovat .
          Nechtěl sem aby ho přehodil .
          Vyřešil sem to že sem svoje stáhl a pak sem si nahodil .
          Starý komanč ..,dostal prý na budku a s porybným zkoncil .
          Už je to dýl.

            Řízek 5,125 - Profil | St 26.6.2024 22:47:37

            Siven Polní >> příležitostně, tj nějak za půl roku, bych mohl zkusit najít rybářský řad z roku 87, někde u rodičů by mohl být.:+)

              Siven Polní - Profil | St 26.6.2024 22:42:47

              Řízek 5,125 >> No jo. Ale je zajímavý, že to dál žije....

                Řízek 5,125 - Profil | St 26.6.2024 22:40:27

                Siven Polní >> taky netuším, možná aby si nemohl střídat muškaření a vláčku:-)
                Je to ale fakt nějak v prehistorii, možná klidně i 30 let.

                  Siven Polní - Profil | St 26.6.2024 22:30:33

                  Řízek 5,125 >> Díky Martine, to by vysvětlovalo ty folklórní výhrůžky některých rybářů, když jsem kolem nich procházel se dvěma pruty na přívlač.... Každopádně mi uniká smysl....

                    Řízek 5,125 - Profil | St 26.6.2024 22:25:11

                    Siven Polní >> bylo to u muškařeni a možná i přívlače, na pstruhovkach si to pamatuju.jna mp už nevím.

                      Siven Polní - Profil | St 26.6.2024 22:21:48

                      Řízek 5,125 >> To tam fakt bylo????

                        Řízek 5,125 - Profil | St 26.6.2024 22:08:34

                        Kondrakar >> při projednání by se ukázalo, že jednali chybne a měl by být nárok na odškodnění.

                          Kondrakar - Profil | St 26.6.2024 22:04:26

                          Řízek 5,125 >> Tak to řekni těm pitomcum, co brali noty za spoďák se spombem.

                            Řízek 5,125 - Profil | St 26.6.2024 21:37:03

                            Kondrakar >> prut připraveny k okamžitému použití už tak dvacet let v řádu není.

                              Kondrakar - Profil | St 26.6.2024 20:10:18

                              reload >> To je ještě v pohodě. Pár let nazad byl na Orlíku problém mít spoďák se spombem opřenej o bivak. Někteří RS to považovali za prut připravenej k okamžitému použití, tedy již lov na 3 pruty a brali za to noty.

                                Malda512 - Profil | St 26.6.2024 17:50:28

                                mlíčnák >>.. Nemáš pravdu. Pokud závaží rybář na revíru, kde je vyvážka povolena tak se při vyvážce nedopuštíš nepřítomnosti u udic. Pokud dochází ke kolizi v pravidlech tak nejde o zrušení předpisů jako takového, pouze se určitá právní norma na daný případ neaplikuje.
                                Ovšem je něco jiného když si vezmeš udici do člunu a půl hodiny budeš echolotem hledat flek. Tak zde musí každý soudný člověk uznat, že tohle už není součást vyvážky.

                                  Martin M. - Profil | St 26.6.2024 14:48:44

                                  mlíčnák >> jo, ale podle mne v dobach, kdy se toto pravidlo zavedlo, tak panove ani netusili, ze by se takto dalo nahazovat a ze tim zakazuji neco, co zakazat nechteli. Samozrejme dokud to tam je tak to plati.

                                    mlíčnák - Profil | Út 25.6.2024 19:31:02

                                    Martin M. >> přečti řád ,teda spíš neřád.
                                    Jirka má bohužel pravdu .
                                    Je to jak na jakého porybného natrefis

                                      mlíčnák - Profil | Út 25.6.2024 19:19:52

                                      reload >> no zavážení loďkou máš nepřítomnost u prutů .
                                      Že by to chtělo nějak rozumně upravit řád je na diskuzi.
                                      A to šéfové MRS a hospodáři brečí že sumci vše vyzerou.. Líni a okouni zmizeli po protipovodňovým opatřením 97 - mém .. svádí se to na přemnožené sumce , píčovina.
                                      Sumci tu byli aj když Morava byla zasrana srackama za komousu.
                                      Multiplikátor je potom k 💩

                                        ladisek - Profil | Út 25.6.2024 18:54:47

                                        Martin M. >> BPVRP se nemají nadužívat a mají plnit spíše roli ve smyslu ochrany ryb a nikoliv, že se někdo špatně vyspí a něco zakáže. Takový zákaz by nebyl schopný u soudu uživatel revíru vůbec vysvětlit, prostě by argumentoval jen, že přece může. Bohužel smysl zákona je jiný než ho pojaly svazy, kdy místo povolenky k lovu potřebuješ spíše právníka.