Opeření rybožraví predátoři - čáp černý

Autor diskuse: MAXXSKATER - Profil , 20.1.

Nsven - Profil | So 21.1.2023 12:06:32

Rožnovák >> Ahoj, díky a souhlas.
U nás hnízdil jeden pár několik let v lese, poblíž chovné vody. Už nehnízdí, jsou velmi plaší a nejspíš neměli potřebný klid. Jestli nám napáchali nějakou škodu a v jakém rozsahu těžko hodnotit, neboť tu jsou přítomny desítky volavek, spousta ledňáčků, občas nějaký kormorán, orlovec, luňák, jeřáb...ale máme i slušně zavydrováno a zanorkováno, plus občas i nějaký pytlák ..
Takže nejde jen o ryby (poměrně nahraditelné) ale také o raky, mlže, obojživelníky aj.
(nenahraditelné)
Těžko po mně může chtít autor článku abych se dojímal právě černým čápem, kterého jsem popravdě nikdy na vlastní oči, ulovit rybu neviděl....narozdíl např. od lednáčků, kteří dokáží vyčistit chovný potok od plůdku salmonidů.., celoročně na tocích (a nejen) stojících volavek, stovek chybějících amurů a línů při výlovech díky přítomným vydrám, vysazených zelenými pomatenci.. atd.
Samozřejmě, každý tvor má v přírodě své místo, pokud to výrazně nerušuje rovnováhu..
Jsem přesvědčený, že pan spisovatel, by měl napřít své síly, jiným směrem.

NRožnovák - Profil | So 21.1.2023 11:28:38

sven >> Ahoj,fotky pěkné, akorát ten článek se naším svazákům moc nepovedl-kdybych nevěděl co vím- po přečtění článku bych si myslel- že č. čáp- tu celoročně decimuje všechny potoky v okoí 20 km od hnízda, kamarádí se s vydrou, vyžere každá potok na který narazí do mrtě a jsou jich tu nejspíš tiisíce - protože je přemnožený a je třeba je regulovat - aby nám v naších úživných, čistých, průchodných, těžbou nezničených a špatným hospodařením svazu neovlivněných potocích něco zbylo- no ještě ž ti predátoři tady jsou v takovém množství jsou - kde nedojde vydra - může antropogení škoda na toku napsat na čápa a ledňáčka :-). To jen tak na okraj k té neustále masirce predátory našimi funkcionáři s kterou ani sami nechcou nic ndělat - jen si zavírají dveře ke spolupráci s Mžp k ochraně vodních toků-, protože se asi oni čem jiném bavit asi neumí a kamarádí se jen s myslivci a rybníkáři- To není ale meziresortní spolupráce- jen egohoničtví v rámci MZE- predátoři ryby žerou - o tom žádná- ale já jim tuhle mantru za vší hledej predátora - už nějak nežeru - už jsme toho viděl dost-přece nechováme predátory- podle příspěvků to tak někdy vypadá :-).
Promiň-nějak se To vyplavilo.

Nsven - Profil | Pá 20.1.2023 16:41:00 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Konečně příležitost, podělit se o pár momentek, pořízených z estonské webkamery :-)
(mix ze dvou hnízd)