Stovky udušených ryb lemovaly břehy Moravy v Uherském Hradišti

NTibiik - Profil | Po 9.8.2021 21:22:59

Popik >> Navíc teď byl trochu větší průtok,tak to alespoň trochu "propláchlo¨",takže bych se teho nebál..

NPopik - Profil | Po 9.8.2021 21:12:35

Paul van Drax >> Budeme doufat.

NPaul van Drax - Profil | Po 9.8.2021 16:20:29

Popik >> Ono těžko říct nějaké konkrétní číslo, ale myslím, že na celkový stav zarybnění to nebude mít velký vliv.

NPopik - Profil | Po 9.8.2021 14:25:48

Kolik tech ryb nakonec vychcipalo? Chystam se tam na vikend s Kamosem, tak jestli to ma vubec cenu...

Nzdevac - Profil | Po 9.8.2021 13:01:29

eskymak Mrakomor >> Uvidíme, těžko hodnotit, když to není uzavřeno. Až bude Bečva uzavřena, můžeme zase pokecat. To samé platí o tomto článku "Stovky udušených ryb lemovaly břehy Moravy v Uherském Hradišti". Jak to vlastně dopadlo? Dělá se něco, nebo je to vyřešeno?

NFockeWulf - Profil | Po 9.8.2021 12:50:48

Hellas >> I ty mamlase jsi sem zas vlezl?

Neskymak Mrakomor - Profil | Po 9.8.2021 12:12:35

zdevac >> kdybys nebyl tak pasivní a nebál bych se říct "prodejný"....možná by sis všiml, že se dá toho vyjednat poměrně hodně. Některé stromy dál stojí a obchoďáku neuhly....bečva nevyšumí byť se dál vesele zametá. Stačí otevřít oči a radovat se i z malých dilčích úspěchů, na kterých je založen pak výsledek...(který se nedá vždy očekávat automaticky). Bohužel jej ale asi nevidíš..., ono je totož jednodušší to uzavřít s tím, že nějak bude a když budu držet hubu, ještě mi třeba z toho něco i kápne...

NHellas - Profil | Po 9.8.2021 8:15:18

zase Babiš, že?

Nzdevac - Profil | Ne 8.8.2021 22:21:11

Honza7 >> Ještě že tu jsi, bych jinak nevěděl, co dělat :-)

NFockeWulf - Profil | Ne 8.8.2021 21:47:03

zdevac >> Jsem fakt rád, že jsem tě potěšil, asi jsem osamocený, ale udělat radost blbovi se vždy nepovede.

NHonza7 - Profil | Ne 8.8.2021 21:33:25

zdevac >> Máš konečně pravdu reálném životě se nic nezmění, tak jdi raději montovat lavičku, tohle v reálu ocenění všichni.

Nzdevac - Profil | Ne 8.8.2021 21:23:24

FockeWulf >> Když myslíš, vyvracet ti to nebudu. Ono je mi celkem u zadku co si o mě myslí i ti, co mě znají, natož abych si dělal hlavu z anonymních nýmandů kdesi na internetu :-))) Takže jestli jsi spokojen, klidně jsem zedník, montér laviček, zasran, proletář... Je-li ti to málo, doplň si dle libosti, máš na to právo, zlobit se nebudu. Na reálném životě to nezmění vůbec nic, budu se mít pořád stejně :-)

NFockeWulf - Profil | Ne 8.8.2021 20:52:04

zdevac >> Pochybuji, že umíš cokoliv prodat a i o tom, že si na sebe vyděláš sám, podle mě jsi buď proletář ( člověk, který se nechává najímat na práci, neb sám není schopen produkce ), nebo úřední zasran. Punkt.

Nzdevac - Profil | Ne 8.8.2021 20:29:38

Honza7 >> Montováním si moc nevyděláš, je lepší je je prodat a smontování necháš na nějakém ze zaměstnanců. Manuální práci mám rád, ale jen jako koníčka, peníze se tím vydělat nedají :-)

NHonza7 - Profil | Ne 8.8.2021 19:18:30

zdevac >> To by jsi měl opravdu zůstat u toho co jsi do této doby dělal - začni tase montovat lavičky.

Nzdevac - Profil | Ne 8.8.2021 18:23:55

Honza7 >> Já to vidím přesně obráceně. Lidi s tvým přístupem jsou skvělý materiál. S opozicí nebo "protivníky" se vždy nějak dohodneme, kompromis je téměř vždy, ale občas to něco stojí. Když jsou šikovní, tak více, ale obvykle je to rychle a ok. Když se najde někdo, jako jsi ty, je to obvykle lepší, tedy pokud to nepospíchá. Dohoda je nemožná, přijdou na řadu zákony, ustanoví se komise, výbor, sem tam se někdo odvolá, dodržují se maximální lhůty, jedno šetření, druhé... vytvoří se zmatek, nikdo se v tom nevyzná, nakonec to ani nikoho nezajímá, podklady se ztratí, prošvihnou se lhůty... Nakonec je stejně podle nás, tebe to stojí čas a peníze, ale celkem nic z toho. A my ušetřili. Takže když zmiňuješ Bělorusko, tak ze mne by moc radost neměli, ale ty bys ji dělal na 100 procent, poskytl bys jim krásné alibi, že vše bylo řádně projednáno a vyšetřeno a nenašlo se nic závadného. A kdybys nepřestal, udělá se veřejný problém z tebe, zdržuješ, šťouráš a občané nemají třeba lavičky proto, že peníze místo na lavičky šly na řešení problémů, které působí tvá všetečnost :-) Jednoduché a účinné. A je jedno, zda se jedná o státní správu, korporaci nebo malou firmu. Mám zkušenosti ze všech těchto oblastí a chodí to všude skoro stejně.

NHonza7 - Profil | Ne 8.8.2021 17:30:26

zdevac >> Ty jsi adept na azyl v Bělorusku.
Mít hlavu tak hluboce zaraženou v prdeli mocných ( jako máš ty ) a mít pocit, že jsi něco získal - to se jen tak nevidí.

Nzdevac - Profil | Ne 8.8.2021 16:10:55

Luigi_Lasagne old >> Jestli tě to potěší, při pohledu do zrcadla jsem se ještě nikdy nestyděl, jsem se svým životem spokojen :-)

Jinak promiň, ale celkem mne nezajímá, jak co kdo řeší. Není to důležité. Stejně tak zda je to formou zákonnou nebo zda někdo dělá maximum nebo minimum. Důležitý je výsledek. Až se rok s rokem sejde, bude důležité čeho se dosáhlo, ne co se dělalo.

NLuigi_Lasagne old - Profil | Ne 8.8.2021 13:14:59

zdevac >> usmívat se určitě můžeš, je to dokonce zdraví prospěšné, stejně jako můžeš vytrvale popírat a zpochybńovat popsané. Věc,kterou ale minimálně v případě Bečvy popřít nemůžeš, je to, že se příslušní rybáři v čele s p.Pernickým neposrali a řeší věc zákonnou formou. A i kdyby to nedopadlo, a já věřím že dopadne, nemusí se stydět pohledu do zrcadla. To je ten rozdíl.
Tímto bych to asi uzavřel. Navzájem se už asi informačně neobohatíme a regovat na jednotlivé z kontextu vytržené fragmenty je nesmyslné točení o ničem a sem to nepatří. Opatruj se.

Nzdevac - Profil | Ne 8.8.2021 12:49:40

Luigi_Lasagne old >> Ty ne, ale místní sdružení, které protestovalo a organizovalo petici proti, mohlo dosáhnout mnohem více. O Bečvě a zákonu vím, když to čtu, lze se jen usmívat. Mnoho slov, ale realita je jinde. Už ale alespoň chápu uvažování některých lidí zde - pokud věříte tomu, co se píše a říká, více, než tomu, co se doopravdy děje, tak je to opravdu smutné. A nelze se divit, že si ostatní dělají, co chtějí :-( Sice říkají A, ale dělají B. A než to tobě a podobným dojde, je už pozdě, situace a stav nejdou změnit.

NLuigi_Lasagne old - Profil | Ne 8.8.2021 12:35:33

zdevac >> Mohu tě fakt ujistit, že doopravdy nemohu za to,že u Mělníka je okolo Labe cyklotrasa a co pro to učinili či neučinili příslušné ryb.svazy. Na druhou stranu tě mohu ubezpečit, že právě díky nehandlování a vytrvalém trvání na odstranění škod na Bečvě dosahují moravané celkem velkých pokroků, na což doopravdy hrdý jsem, neb mít proti sobě politickou moc i mnohé úřady není prdel,že.
https://zazivoubecvu.cz/havarie-na-becve-bude-poprve-kdy-se-v-cr-pouzije-zakon-o-ekologicke-ujme-vyzadali-si-to-rybari-a-ochranci-prirody/

Nzdevac - Profil | Ne 8.8.2021 11:24:55

Luigi_Lasagne old >> To není argumentační berlička, ale praxe a pozorování. Stačí se podívat okolo sebe. Stromy jsou vykácené, obchoďáky vesele stojí, jsou plné a ještě má provozovatel ocenění za expanzi. A na nějaké stromy si nikdo už ani nevzpomene. A vyšetřování Bečvy a dalších eko nehod? Pár lidí, jako jsi ty nebo Honza7, se může podělat, ale viník neznámý, vyšetřování mrtvé, provozovatelé problematických provozů se smějí. A nikdo s tím nic neudělá, protože to buď není možné, nebo nechce. Co třeba nedávná cyklostezka na Mělníku? Cyklostezka okolo Labe v krásném asfaltu, rybáři ostrouhali... A přitom stačilo místo petice a házení klacků pod nohy udělat s Mělníkem dohodu, že rybáři cyklostezku podpoří a obec tam na oplátku vybuduje sezení a přístupy k vodě. U rybářů zvítězil radikální postoj a místo dohody chtěli stavbu zablokovat, tak mají velké kulové. Jsi spokojen? Asfaltová cyklostezka tam je tak jako tak, jen rybáři mohli mít přístupy a místa na chytání. Nemají nic. Jsi hrdý na svůj morální přístup a na to, co jsi s ním dosáhl?

Nzdevac - Profil | Ne 8.8.2021 11:14:05

Honza7 >> To už jsi psal několikrát. Nic lepšího nemáš? Opakuješ se a ještě jsi ve svých názorech a hodnocení mimo, viz. třeba má práce. Možná bych se při jiném přístupu "protistrany" zamyslel nad změnou, ale když vidím tebe, říkám si, že mé názory jsou správné a dobré. Takže díky.

NLuigi_Lasagne old - Profil | Ne 8.8.2021 11:13:55

Honza7 >> taky si myslím, že ta argumentační kostra pokulhává na všechny končetiny. Jeho boj a názor.

NHonza7 - Profil | Ne 8.8.2021 10:31:10

Luigi_Lasagne old >> Pouze dement si myslí, že se dá vše koupit. Zřejmě mu chyběli peníze, aby si někde koupil více rozumu.
Smutné na tom je, že ten člověk neví kde teče Bečva a má problém se orientovat, kde leží Uherské Hradiště.

NLuigi_Lasagne old - Profil | Ne 8.8.2021 10:18:32

zdevac >>No neshodneme se. Ten ledově chladný pragmatismus se možná skvěle hodí do machiavelliho vidění politického světa, jehož cílem je jen dosažení vlastního prospěchu za každou cenu. Aplikovat toto na běžný život, ano, mnozí tak z ryzího kalkulu činí, je cestou k totálnímu vyprázdnění hodnot, na kterých naše společnost vyrostla a které právě u Machiavelliho jsou upozadňovány a i v současnosti mnohými zesměšnovány.
Argument, že toto nelze zajistit je jen berličkou těch, co to zajistit neumí nebo vůbec nechcou.

NHonza7 - Profil | Ne 8.8.2021 10:07:13

zdevac >> Jo, takových debilů co manipulovali s davem, že se vydávali, že ví co ostatní si myslí a přejí, zde bylo kvanta.
Kolego bylo by daleko lepší, aby jsi se věnoval tomu co tě živí, vrať se zpátky k zedničině, tedy pokud to ještě umíš.

Nzdevac - Profil | So 7.8.2021 22:49:06

Luigi_Lasagne old >> Jo, s handlem máš pravdu. Není optimální, ale jelikož neexistuje způsob, jak řadě věcem zabránit, považuji to za nejlepší z možných řešení. Stačí si velmi jednoduše srovnat varianty a podívat se, co nakonec komu zbude. Se podívej sám třeba na ty stromy u Lidlu. Lidl chce pokácet strom. A máš dvě možnosti. Nekompromisně to zakážeš a nebo dovolíš s nějakou podmínkou, tedy vyhandluješ třeba za založení parčíku nebo vysezení stromů jinde. A konečné stavy? Varianta první - strom je pokácen, protože záhadně chcípnul, ty nemáš nic. Varinata druhá - strom je pokácen, ty máš parčík/jiný strom. Pokud nemáš prostředky a schopnosti strom uhlídat, je jednoznačně výhodnější varianta druhá. Koncový stav je stejný, ale společnost má něco navíc. Jen hlupák trvá na něčem, co není schopen zajistit. Teorie o morálce a pravdě jsou hezké, ale musíš vycházet z praxe a běžného života, ne žít v nějaké utopii, kde zakážeš strom pokácet a všichni to budou dodržovat. Takhle život nefunguje.