Method feeder nasladko

Diskuse k rybářskému videu Method feeder nasladko

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 9.11.2017

NRK - Profil | Po 13.11.2017 14:21:25

Fishky >> Ty píšeš něco, ale vůbec né k věci. Proč mi píšeš, kde vznikl method nevím. Já v methodu nic selektivního nehledám, tak proč mi to píšeš .Proč mi píšeš o jednoduchosti peletek a že to zvládne každý, už vůbec ne.
A poslední věta je potvrzení toho, co tady celou dobu píšu.
Nechápu, co to má znamenat.
Martin mi jasně napíše svůj názor a náhled na věc. Já s ním třeba nesouhlasím, ale je to diskuze.
Ale ty vystřelíš plno ,,mouder" , ale jakoby někomu jinému, nebo jako by jsi vůbec nečetl, co píšu.
To fakt nemyslím zle.....

    NRK - Profil | Po 13.11.2017 14:14:08

    Martin M. >> Martine, neříkám, že chytám nejlépe. Ale vím za ty roky, že při chytání s háčkem a něčím v krmítku jsem po fakt dlouhém laborování nenašel důkaz, že by to nejdůležitější bylo to, co je na háčku v krmení. A proto si mnoho rybářů začalo pro ulehčení si chytání, používat nějakou permanentní nástrahu, která byla bez chutě a ,,zápachu" a barvy.
    To je jasný důkaz toho, co říkám. Ale to nemusí vždy znamenat, že si kapr nevyzobne něco extra.
    Ale stejně tak to neznamená, že když budeš chytat na máčené peletky v krmítku a na háček dáš to samé, tedy bez barvného a jiného kontrastu, že budeš chytat málo, nebo vůbec.
    Zkusím najít to video na youbtubu, abych taky viděl to co ty. Jestliže bude nějaká kontrastní nástraha v rozpadajícím se krmení, tak nevím, jestli se dá poznat, co z 5x5 cm plochy polorozpadlého krmení zrovna ten kapr cíleně nasává. Co vím ale jistě, že ulovení kapři na srkačku měli v sobě vždy moje krmení. Ať bylo jakékoliv.
    Tohle co píšu, není něco z videa, nebo, že jsem to někde četl, nebo, že to někdo doporučuje na pytlíku s krmením, ale byl jsem s kamarádem maniak, který opravdu zkoušel a porovnával cca 15 let. A to v době, kdy jsem nebyl ovlivněn ničím, pouze svojí postupnou zkušeností.
    Zeptám se tedy , proč je někdy srkačka , nebo method tak úspěšný? Proč průběžka s delším návazcem je někdy mnohem horší, než srkačka? Když dáváme stejné futro a stejnou nástrahu? Proč je method pro lidi, kteří na klasickou srkajdu nikdy nechytali něco úžasného a proč to ,,srkačkáři" berou, jak to berou?

      NFishky - Profil | Po 13.11.2017 13:45:42

      RK >> "ryba-kapr, cíleně luxoval" ? Method nevznikl u nás, ale v Anglii a tam s ním primárně mydlí na kaprodromech na feeder kapříky, rychlá chytačka, nic selektivního na tom nehledej. U nás čtyřky pelety sežere i mini cejn. Já je hážu závojnatkám v akvárku. Selekce nula - nedá se s ním tedy chytat všude cíleně jen kapr, jako kdybys tam poslal dvacku kouli. Pelety do methodu mají hromadu výhod, navzdory složitému krmítku a speciální formičce je jejich příprava vlastně velmi jednoduchá - namočíš, počkáš, sliješ. Zvládne to každý a funguje to - nehrozí trable jako u krmítkové směsi (kterou tam však také můžeš dávat).

        Nkiller1 - Profil | Po 13.11.2017 13:42:10

        Martin M. >> děkuji za odpověď

          NJirka.G - Profil | Po 13.11.2017 13:34:22

          Martin M. >> za ty roky jsi tu předved spousty krásnejch a poučnejch filmů a nakonec Tě budou někteří poučovat to si nezasloužíš-žák chce poučovat učitele

            NMartin M. - Profil | Po 13.11.2017 12:53:24

            Fishky >> na youtube se daji najit krasne podvodni zabery, kde ryba opravdu to prvni co si zobne z navnady je reflexni nastraha. Kdyz neni srovnani, tak treba RK mysli, ze chyta nejlepe...

              NRK - Profil | Po 13.11.2017 12:48:17

              Fishky >> Ještě z jiného soudku. Proč se dávaj do method krmítek pelety?
              Určitě ne z důvodu jenom vůně , ale aby to ryba-kapr, cíleně luxoval. Method je srkačka, na tom se shodnem a jde o to srkání.....
              Co jsi u vody nezažil?

                NFishky - Profil | Po 13.11.2017 12:07:23

                RK >> chápu tvůj pohled, já jsem tohle u vody nezažil a rád bych to třeba viděl. Co kdybys přijel příští rok na závody na Hadinu? Je to pěkný rybník, můžeš chytat volnou technikou jak se ti zlíbí - tedy i s krmítkem - zachytáš si - ryb je tam dost, přebereš cenu a pojedeš domů :) prostě fajn akce
                http://www.rybarihumpolec.cz/dokumenty/humpolecka_t​ricitka_2017_vysledky.xls
                http://www.rybarihumpolec.cz/dokumenty/humpolecka_t​ricitka_2014_vysledky.xls
                http://www.rybarihumpolec.cz/dokumenty/had_cup_2014​_vysledky.xls

                  NRK - Profil | Po 13.11.2017 11:13:53

                  Fishky >> A proč Richarde klasičtí srkačkáři, kteří nechytají s třešničkami a něčím výjimečným v krmítku jsou ti, kteří kolikrát natrhnou prdel feederařum, plavačkářům(taky jsem to zažil). Tak já ti to řeknu, protože ten kapr nasaje( ne molitanovou kuličku) ale krmení.
                  A proč nedáváme koncentrované krmení třeba ke krátké průběžce-taky ne a už vůbec ne, proč Martin chytal s relativne dlouhým návazcem s method krmítkem a koncentrovaným krmením.
                  Tohle , co jsi mi napsal, je povídání z propagačního letáku. Kdy na feeder košíček musíš mít jiné krmení. než do methodu.
                  Obecně, když chytáš s krmítkem, tak vždy potřebuješ přilákat rybu. Ty použiješ slovo bodové přilákání ryby, ale s návazcem 15cm u průběžky to není potřeba. To jsou prostě nesmysly. A s těma ptáčkama, to už je na úrovni vtipu, kdy taťka na akvarijních rybkách vysvětluje početí nového života u lidí....

                    NROMIČEK - Profil | Po 13.11.2017 10:42:43

                    Fishky >> Ja som skúšal vlastnou cestou ponúknuť rybe v podstate presne to isté čo je v krmítku - z method mixov som si porobil po malej úprave pelety práve s cieľom ponúknuť rybe úplne to isté. A funguje to. Aspoň teda u mňa. Išlo mi o to, aby sa práve tou veľkou odlišnosťou nevyvolalo podozrenie, že je to nástraha. Niektoré ryby sú veľmi opatrné.

                      NDědek - Profil | Po 13.11.2017 10:36:57

                      Fishky >> hezké...

                        NFishky - Profil | Po 13.11.2017 10:28:18

                        RK >> To co je na háčku může být třesinka na dortu pouze tehdy, když je třesinka součástí krmení /// na háček jsem nikdy nedal při methodu či srkačce to, co jsem dával do krmítka, ono to ani technicky není možné.

                        To srkačkové (methodové) chytání je založeno jen a pouze na tom, že ryby jdou prioritně do krmení a tím nasajou i háček s čímkoliv na velmi krátkém navazci /// dovolím si tvrdit, že takhle to také není. Ona ta ryba nejde do krmení, ona jde po vůni, která jde z nenápadného kopečku - poblíž kterého je nápadná nástraha. Jinými slovy, ryba která udělá záběr v ideálním případě si krmení ani nezobla a z první dobré si nandala háček s nástrahou.

                        A z části i proto asi Martinovi na plovku na relativně dlouhém navazci nic nebralo /// plovoucí nástrahy na method obecně mají radikálně menší účinnost i na 5cm návazci.

                        Proč se teda babrat se super krmením /// viz druhý odstavec. To super krmení má rybu přilákat a koncentrovat na dostřel. Třešínka na dortu (na háčku) jí pak sejme - proto to lépe funguje s vytuněným krmením.

                        Jinak je úsměvné, jak do method krmítka je nutné mít strašně intenzivní a super směs, ale do ostatnich stačí nějaká vlastně nahovno. A to jako proč? /// Ufff... no dobře, zkusím to. Ve druhém odstavci jsem psal, jak funguje method, nechytáš barvou ani množstvím krmení, ale vlastně vůní. Rybu opravdu bodově koncentruješ do jednoho super voňavého bodu. Ale jakmile máš delší návazec - třeba paternoster, tak tohle odpadá a je to de facto kontraproduktivní. Už rybu nepotřebuješ koncentrovat super voňavou směsí ke krmítku bodově - protože tam vlastně ani nemusíš mít háček. Háček s nástrahou může být o metr jinde. Takže do krmítka dáš futro, které slouží opravdu jako návnada na získání důvěry - kterou ryby ochutnají a když popojedou, tak zafunguje efekt "jé, tady je další". Funguje to stejně, jako kdybys vyplašil prvního ptáčka u krmítka bez toho, aniž bys ho nechal nažrat - odletělo by celé hejno a čekal bys dlouho na další. Jakmile bys je nechal rozežrat a vyplašil je, rychleji by se celé hejno vrátilo zpět.

                        Rybařina je zajímavá právě v tom, že to co klidně roky vnímáme jako samozřejmost může být uplně jinak, úplně.

                          NRK - Profil | Po 13.11.2017 10:16:20

                          Fishky >> Richarde, musíš konkrétněji. Napsal jsi to dobře, ale teď na co konkrétně jsi to napasoval-:)

                            NRK - Profil | Po 13.11.2017 10:14:04

                            Dědek >> Jardo, já jsem takhle chytal mraky let. S trubičkou i bez trubičky. Věř mi, že bych tady nedělal chytrýho, kdybych o tom něco nevěděl. A z tohoto důvodu se nepouštím do hodnocení prutů, nebo navijáků, nebo do legislativních záležitostí okolo Svazu, BP, RS atd. Protože mě to nikdy nezajímalo a tím pádem jsem nekonkurence schopný...-:) Tohle je ovšem jiná.......
                            Já byl asi jeden s prvních, který napsal, že method v té podobě v jaké se prioritně používá, je srkačka. A byl jsem za debila a plno moudrých sov, které sotva vylétlo z hnízda, mě poučovalo, která bije. Dneska sovy už dobře létají, ale kupodivu už ,,nehoukají" A nebo houkají zcela jinou písničku. Pardon houkačku.
                            Já už taky srkajdu nechytám(nuda), ale method jsem si vyzkoušel ze zvědavosti. Nic nového to není. Je jasné, že pro někoho, kdo chytal se spirálou a třiceti centimetrovým forpasem a těstem ve spirále, musel být method s krátkym návazcem a nakoupenym futrem( tedy konečně dobře se rozpadajícim) světlo na konci tunelu. A tak to taky beru...

                              NFishky - Profil | Po 13.11.2017 10:02:10

                              RK >> "Srkačka" je velmi jednoduchá a brutálně účinná, když si uvědomíš, jak a proč funguje. To co popisuješ, tak jsme chytali někdy před xx lety, dnes chytám jinak a ta účinnost je také jinde. A když ty dva způsoby srovnáš, přijdeš na diference a posléze i na důvody, proč tomu tak je.

                                NDědek - Profil | Po 13.11.2017 9:44:17

                                RK >> Ono s tím žebrovaným může být ta potíž, že při vypnutém vlasci, trčí směrem ode dna ta vodicí trubička, což u method není...

                                  NRK - Profil | Po 13.11.2017 8:29:58

                                  Martin M. >>při chytání mimo krmítko s návazcem dlouhým jako máš ve videu?
                                  Tedy oba dva vše stejné, až na krmítlo?
                                  A ty jsi vůbec nic nechytil a on nachytal plno ryb?
                                  Jestli se to stalo, tak to nebylo krmítkem rozhodně. Na to vsadim levou kouli.-:)
                                  Nejen, že to mám ozkoušený, ale nedává to ani logiku. Jiná věc je, jestli jsi chytal s žebrovym krmidlem a s návazcem 20 cm a on chytal srkačkově-tedy s krátkym návazcem v krmení v method krmíku.

                                    NMartin M. - Profil | Po 13.11.2017 2:04:03

                                    killer1 >> je to ta stredni velikost techto krmitek.

                                      NMartin M. - Profil | Po 13.11.2017 2:03:42

                                      RK >> zkousel jsem a je to nesrovnatelne horsi. Byl to i duvod, proc jsem method zacal zkouset, kdyz jsem se s zebrovanym vedle partaka s methodem vubec nechytal.

                                        Nkiller1 - Profil | Ne 12.11.2017 16:22:58

                                        Willow >> děkuji