Method feeder nasladko

Diskuse k rybářskému videu Method feeder nasladko

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 9.11.2017

Nlubpro - Profil | Pá 10.11.2017 17:18:08

chřenovák >> taky už to používám sporadicky, kdysi jsem koupil u Trabuka za 45 Kč

    NWillow - Profil | Pá 10.11.2017 17:16:20

    Daty - 10.11.2017 17:07:04 >> Už víš jak chytat method s krillem.:-)A pak že to nebere,krmení je základ,to co je na háčku nebo pod háčkem je jen třešínka na dortu.Viz video.;-)

      NDaty - Profil | Pá 10.11.2017 17:07:04

      Martine díky za video. Ta pauza už byla dlouhá :-)

        NRK - Profil | Pá 10.11.2017 14:17:29

        Plžík >> Takže jen ty ryby Ti nejdou...., tak to není tak hrozný

          NPlžík - Profil | Pá 10.11.2017 14:13:50

          RK >> Ve všem ostatním jsem mistr světa amoleta.☺

            NRK - Profil | Pá 10.11.2017 14:08:01

            Plžík >> A tos mi udělal radost při pátku......, ještě něco se ti nedaří..-:)

              NPlžík - Profil | Pá 10.11.2017 14:04:33

              RK >> A to jsou přesně ty co mě na ten háček ne a ne skočit. 😣

                NRK - Profil | Pá 10.11.2017 14:01:25

                Dědek >> A největší ryby stejnak vočumujou z okrajovýho pásma-:)

                  NDědek - Profil | Pá 10.11.2017 13:49:08

                  RK >> nehledě, že na hloubce 2 m a víc, se propadem ten zákrm rozprostře na větší plochu a ne do jednoho bodu. No a když do toho vjedou ryby, je z nástrah rozvířený kruh 2-3 m...

                    NRK - Profil | Pá 10.11.2017 13:37:15

                    Plžík >> Přesně tak, syn mi to teď vypočítal přes nějakej sinus a Pythagora a došel k 42cm. Tak to opravdu nemá cenu řešit. Protože se většinou posere nához, nebo máme zaklipovanou špatnou vzdálenost atd-:)

                      NPlžík - Profil | Pá 10.11.2017 13:15:41

                      Schnicla >> Podle mě je to nesmysl řešit, protože třeba ty pelety nebo kukuřice určitě nepadaj na dno naprosto rovně a mají určitě nějaký rozptyl. Řešil bych to na opravdu velkou vzdálenost a velkou hloubku.

                        Nsidla - Profil | Pá 10.11.2017 13:10:59

                        Schnicla >> asi tak,..vem si ten rozptyl, popřípadě vlny a ,,nešikovnost,, nahodit do stejného. já to na těch 5m řeším pár kroky do zadu, jinak je hlavní směr

                          NRK - Profil | Pá 10.11.2017 12:59:06

                          Schnicla >> máš pravdu, kolik ten rozdíl udělá se dá spočítat a dá se tomu přizpůsobit zaklipováni vzdálenosti na chytacím prutu.

                            NSchnicla - Profil | Pá 10.11.2017 12:38:19

                            Martin M. >> Dobrý deň/Ahoj, chcel by som sa opýtať, či riešite takú vec, že na hlbšej vode pri kŕmení spombom potom ak je zaklipovaná rovnaká vzdialenosť aj na lov krmítko dopadne na dno defakto bližšie. Tuto v tomto videu to ukazuje https://www.youtube.com/watch?v=rBFeQ7WDlxs&t= Príde mi to ako zbytočné pretože pri napr. 30m a hĺbke 5m je ten rozdiel asi 30 cm, čo mi príde v pohode...

                              NRK - Profil | Pá 10.11.2017 11:50:33

                              venybit >> souhlas, souhlas, souhlas.....-:)

                                NP.D. - Profil | Pá 10.11.2017 9:10:53

                                Ahoj Martine, díky za další video...trochu mě jen překvapilo to, že při method feederu necháváš nástrahu volně mimo krmítko. Fungovalo to, ano, souhlasím, návazec je krátký, takže nástraha leží hned vedle kopičky návnady, ale já jsem měl za to, že právě method feeder je o tom, že na dně bude ležet nějaká kopička velmi atraktivní návnady a na jejím vrcholku (jako třešnička na dortu) bude usazená nástraha menších rozměrů (souhlasím, že u ní zaleží jen na velikosti a barvě - osobně používám nejčastěji umělou kuku), kde ryba, kterou naláká právě ta atraktivní kopička návnady, přijede a šlukne návnadu i s malou nástrahou (si tak říkám, že by tam vlastně ani ta nástraha nemusela být, když háček zůstane pěkně v kopičce, kterou ryba nasaje...musím vyzkoušet!)...zatím jsem nezkoušel dát nástrahu mimo, vždy jsem se bál, že ryba šlukne jen tu kopičku a odjede, aniž by zkusila nástrahu...ale jak je vidět, i tak to funguje ;-)...takže díky za další postřehy při method feederu!!

                                  NMartin M. - Profil | Pá 10.11.2017 2:21:45

                                  Willow >> navazec mel 10cm.

                                    NMartin M. - Profil | Pá 10.11.2017 2:20:14

                                    peterkovac >> navim co pise vyrobce, ale ja to vidim tak na cca 50g.

                                      Nsindeji3 - Profil | Pá 10.11.2017 1:20:27

                                      Všiml jsem si, že spousta lidí na plovky nemůže udělat záběry. Tenhle návazec mi fakt funguje a nasadím jej pokud už na nic jiného nemůžu udělat záběr, tak tohle mě zachrání. Já to používám na klasickou kaprařinu v chladné vodě s 60g bobkařským krmítkem, takže s methodem to určitě půjde. Je to 10-12mm plovka (dobrá je tahle vybledlá růžová), osmička háček tvaru choddy na ztuženém návazci, kde jediná měkká část je vlasový přívěs a narušit kousíček u bročku pro pohyblivost. Na tomto videu v čase 2:00 je vázání https://www.youtube.com/watch?v=5YdDE3gzeuo S tuhým vlascem mi to nefungovalo, ani s pletenkou. Dřív jsem na popky moc úspěchů neměl, ale popky jsou prostě o návazci.

                                        Nkorn1311 - Profil | Pá 10.11.2017 0:01:03

                                        Zdravím Martin!
                                        Efektívne využitie plávajúcich nástrah spočíva v použití správneho veľkosti háčika. T.j. aby nástraha plávala ale háčik ešte "ležal" na dne (ako je na obrázku).