Přívlač na Ebru 1

Diskuse k rybářskému videu Přívlač na Ebru 1

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 9.7.2017

NWsaW - Profil | Út 11.7.2017 14:06:08

torwald >> Jasně, proto na lodi nikdy nesedím, ale stojím a připadám si, že tancuju disco. Snažím se horní polovinu těla držet co nejklidněji a bokama vyrovnávám houpání lodě. Ale po takovém celodenním chytání mám pocit, že se houpu ještě doma v posteli :-D.

    Ntorwald - Profil | Út 11.7.2017 14:02:51

    WsaW >> No možná proto, pže vždy se ti nějakým způsobem hejbe ta loď pod prdelí, ať jsi zakotvenej jak chceš... .

      NWsaW - Profil | Út 11.7.2017 13:59:04

      torwald >> Proč myslíš? Když chytáš po větru, nebo proti větru, tak to jde (moje zkušenost)... Když se ti ale do šňůry opírá boční vítr, tak je to peko a necítíš nic.

        Ntorwald - Profil | Út 11.7.2017 13:54:25

        WsaW >> No z lodi to máš v tom větru ještě horší... .

          NWsaW - Profil | Út 11.7.2017 13:53:48

          S&F - pescador >> Dobrý den Vlastiku, ano je to o tom co komu sedí. Jasně že na chytání ve větvích pod učilistěm nebude chvějivka to pravé ořechové, ale když jdu vyloženě klepat kamennou regulaci, tak tam s ní prostě míň váznu. Ale možná je to všechno jen rukama ;-).

            NWsaW - Profil | Út 11.7.2017 13:50:05

            torwald >> Citlivější prut je taky možnost. Je to asi o volbě. Já s chvějivkou chodím i na 5hod vycházky. Máte pravdu, že těch 5 hod soustředení je někdy na palici. Ale zase takový rozdím při sledování sňůry to podle mě není (toť můj názor).

            Samozřejmě na tom abys správně cítil klepání gumou o zem hraje roli i průměr šňůry, vzdálenost na jakou lovíš a i kombinace hlavička-guma.

            A to se nebavíme o větru, když se opítá do šňůry zboku. Lovím ze břehu, tam si nemůžu vybrat pozici po lov jako při lovu z lodi.

            Tohle chytání s chvějivkou je jen jednou z možností. Největší nevýhodou chvějivek, je podlě mě slabý zásek na delší vzdálenosti. Výhodou je pro mě citlivost a to dopínání šňůry špičkou.

              Ntorwald - Profil | Út 11.7.2017 13:46:09

              S&F - pescador >> Tak tak... . Člověk rád kouká na panorama, támhle letí lednáček, tohle, támhle... . Ať si každej chytá na co chce... . Já taky žádnej shaky-head nemám a nechci.

                NS&F - pescador - Profil | Út 11.7.2017 13:41:58

                torwald >> Sledováním špičky prutu dle vzoru Jacka Kolendowicze někdy kolem roku 1994-95 mám zdárně za sebou ..... navíc lovím převážně na řece a ještě v místech kdy dneska tam vázka není zítra ano a raději budu volit citlivý prut.Dále u vody se stále něco děje a nechci se ochudit i o tyhle věci když budu sledovat špičku pruty. Ale ? Kolik lidí tolik názorů a chutí.Tak samo ale když lovím na ramenech,štěrkovnách nebo jezerech. Chvějivka mě prostě nesedí ale i z jiných důvodů.

                  Ntorwald - Profil | Út 11.7.2017 13:33:17

                  S&F - pescador >> Tak když jedeš na flek a víš, že tam nachytáš do hodiny, tak stačí levnej prut s chvějivkou... . Když tušíš, že budeš objíždět 8-10 fleků a chytat hodiny, budeš chtít mít jinej vercajk... . Na videu je prostě ukázán jeden způsob... . Věřím, že dobrý a účinný jen ne zas tolik pohodlný.

                    NS&F - pescador - Profil | Út 11.7.2017 13:29:04

                    torwald >> Taky si nedovedu představit,že bych musel stále hledět na špičku prutu jako blázen při požití sedativ hledící na tečku na zdi .........

                      Ntorwald - Profil | Út 11.7.2017 13:22:10

                      A co takhle použít citlivější prut bez chvějivky? Tam je to cítit v ruce a nemusím na nic koukat... .

                        NStrakoš.sumci - Profil | Út 11.7.2017 13:20:25

                        WsaW >> v podstate suohlas:-)

                          NWsaW - Profil | Út 11.7.2017 12:59:12

                          Strakoš.sumci >>Také si myslím, že při agresivním tahání s chvějivkou se trochu míň vázne. Myslím si, že to je kvůli tomu, že chvějivka (špička) díky dopínání šňůry rychleji ukáže, že je guma na zemi/skále. Při sledování šňůry se vůle na šňůře projeví až nějakou tu "vteřinku" po dopadu gumy na dno. A tato "vteřinka" prodle mě dělá rozdíl, mezi uváznutím a neuváznutím gumy.

                          Tohle se mi potvrdilo při chtání v kamenitých regulacích.

                            NStrakoš.sumci - Profil | Út 11.7.2017 12:51:15

                            Dalas >> netrham protoze agresivne tocim klickou a tim odstreluju nastrahu od skaly a spar v kameni pryc.

                              NStrakoš.sumci - Profil | Út 11.7.2017 11:53:01

                              Dalas >> hola kamo:-). V Chorvatsku chytam na mori se staresinou a nikdy nevyjedou na ryby bez florose. Jinak samo ze jsme testovali pocet zaberu na ciste vode u hradu a bez florose je podil zaberu podstatne mensi. Hrouzek napriklad chyta basse na monofil 0,20 mm a navazec florose dava automaticky. Na vetsine vod v CR pri chytani v hloubkach je floros nepotrebny. V nasledujicich dilech bude zaber kamery z dronu. Je na zaberech nadherne videt jak je voda pruzracna do velke hloubky. Pa Strakos.

                                NWsaW - Profil | Út 11.7.2017 11:22:23

                                Pánové, jako video, které má lidi nalákat k rybolov na Mequinenze je to dobré. Ukazuje 2 vláčecí techniky, které tam opravdu fungují. To, že tam předvádí nějaké vybavení (loď, magnetická brzda), to mě je šumák. Hlavní pro mě je, že vysvětlí proč to tak tahá a kde ryby hledat. A to dle mých zkušeností popisuje přesně!

                                Mimochodem prezentovaný způsob vedení gum používám i u nás. A taky občas něco chytnu.
                                Jen nepoužívám tak těžké hlavy.

                                K používání FC kvůli neviditelnosti jsem skeptický. Na exrémně čistých vodách to smysl asi má. Jinak jaká je viditelnost FC v hloubce 3m v našich řekách (Morava, Vltava)? Nebo jaký význam to má při lovu candátů v noci?
                                Sám FC nepoužívám, ale nahrazuju to monofilem takové nostnosti, aby to praskalo v uzlu a chráním si tak spíše šňůru kvůli oděru a zkracování

                                  Nčolkař,zloch - Profil | Út 11.7.2017 11:15:50

                                  FRANK71 >> používám ho už 4-5 sezon a občas i nachytám.

                                    NFRANK71 - Profil | Út 11.7.2017 11:11:15

                                    čolkař,zloch >> to je ten co jsi teď používal na rybách a čtyři dny nic nechytl?:-)))))))))))))))

                                      Nčolkař,zloch - Profil | Út 11.7.2017 11:02:46

                                      Dalas >> zkus 100% FC od Seaguardu nebo Tiemco,sice vyšší cena ,ale vidět skoro nejsou

                                        NS&F - pescador - Profil | Út 11.7.2017 10:42:37

                                        Butchi >> Na náš trh se opravdový FC ani nepodívá nebo by byl zde cenově neprodejný. Jinak souhlasím co píšeš Není FC jako FC ( zkoumal jsem to s kamarádem ale i sám a porovnával X-krát ) Apropos ..... dokazovat tyhle věci někomu tady na MRKu je hloupost a zbytečně promarněný čas. V podstatě taky proč ?.