Přívlač na Ebru 1

Diskuse k rybářskému videu Přívlač na Ebru 1

Autor diskuse: Martin M. - Profil , 9.7.2017

Strakoš.sumci - Profil | So 15.7.2017 6:33:14

poldeci >>Ja mam sve teorie vyzkousene mnoho let v praxi. Ryby na videu na danou rybolovnou techniku lovim. O par radku nize jsem vysvetlil proc je snura pri lovu na gumy lepsi nez monofil. Co se tyce karty a stim spojene anonimity. Kdyz chci neco rozporovat tak bych to mel dolozit vlastni odpornosti a praxi! Az mi tady napriklad nekdo jako P!F, Dalas,C13,Obis napise ze maji jine zkusenost tak to bude duvod k diskuzi a pro me urcite cena informace! To jsou pani rybari! Dokazuji to jak jejich fotografie, tak i cene smysluplne rady verejnosti!

    poldeci - Profil | Pá 14.7.2017 22:38:32

    Martin M. >> podstata igfa nie/menej doležité/,,,,podstata je ,že u veľkých morských rýb je monofil výhodou
    prečo vysvetlí hádam strakoš

      poldeci - Profil | Pá 14.7.2017 22:32:17

      Strakoš.sumci >> mne príde ,že rozumbrada bol niekto iný vo videu, ja sa zatiaľ pýtam
      nikde lov marlina s lovom candoša neporovnávam,stále píšem o zasekávaní so silonom a protirečím teorii,že to s ním ide napikaču koli prietaznosti

      ku karte,nie je to žiadna povinosť ju mať vyplnenú a aj keď tak urobím tak ti to bude nič platné ,,,,bežne s otázkou vyplnenia karty laborujú tí čo nevedia ďalej diskutovať,v rámci tejto debaty mi to tiež príde nepodstatné kartu spomínať

        Martin M. - Profil | Pá 14.7.2017 22:24:00

        poldeci >> ne ze bych tomu rozumnel, ale neni to treba i tim, ze jsou vypsane kategorie pevnosti nacini (pruty, vlasce) a v nich se eviduji rekordni ulovky? Treba jakeho nejvetsiho merlina chytnes s 50lb vlascem apod.

          Strakoš.sumci - Profil | Pá 14.7.2017 22:16:59

          Bazalbub1922 >> U okounu zdaleka takovou podminkou snura neni. U candatu s tvrdou kostnatou papulou je to neocenitelny pomocnik. Co se tyce uvaznutych gum tak s monofilem vyklepes tak 10 % gum o proti snure. Dalsi podstatnou vyhodou je prumer a tim podminena nosnost. Pa Strakos.

            Bazalbub1922 - Profil | Pá 14.7.2017 22:11:21

            chlapy jste sa zbláznili, šak si zkuste přetrhnout normální vlasec v ruce, se ti sekne do ruky háček ani by vlasec udělal prd, prostě maso má menší odpor než průtažnost vlasce když to řeknu polopatě prostě ale při větším tahu třeba při vázce jdeme do pola nebo do lesa :-D čolkař zloch udává hodnoty ze stroje, to zn. třeba vázka. Jo věřím , že když se chytá sumec(zaseknout do kartáčů je problém, našponovat na trhačku atd.) ano tam ta šňůra asi bude poznat ale na vláčku candátů, okounů atd, to bude mít asi minimální vliv?

              MISO* - Profil | Pá 14.7.2017 22:10:54

              poldeci >> a mas to:-))

                Strakoš.sumci - Profil | Pá 14.7.2017 22:06:08

                poldeci >> Rekl jsem si ze uz do diskuzi nebudu zasahovat! Prosel jsem si ale opet jako u jinych rozubrandu tady na mrku i tvou kartu. Opet prezdivka bez jmena fotek celkovy pocet 0. Jak muzes placat takove hlouposti a porovnavat trolec merlina, tunaka a podobne s lovem candatu na gumy. Kvuli takovym jako jsi ty uz do diskuzi nezasahuji lide kteri rybarine a ruznym technikam spickove rozumi! Proc tady maji vetsinou nejvetsi podil prispevku lide bez identity kteri nicim nedokladaji sve znalosti.:-(

                  poldeci - Profil | Pá 14.7.2017 21:26:00

                  čolkař,zloch >> skus mi vysvetliť nabité cievky offshore multiplikatorov monofilom pri love tych najvacsich ryb,troluje sa bezne cez 100m,pri tvojej teorii by sa tie ryby nedali zasekávať a ani samé by sa neprisekli

                  ...chytával si s monofilom niekedy?

                  ilustračné video https://www.youtube.com/watch?v=0oqm-7lv-Q0

                    čolkař,zloch - Profil | Pá 14.7.2017 18:56:05

                    Martin M. >> určitě,proud dělá své a zejména boční vítr ti při lehčích hlavičkách a delších odhozech udělá pytel eliminující jemnější záběry

                      boyscout - Profil | Pá 14.7.2017 18:52:20

                      Martin M. >> myslíš že na těch 80m si to měl po celé délce narovnané až k obratlíku rovnoběžně ze dnem? Podle mně ti to částečně taky leželo na dně :-)

                        Martin M. - Profil | Pá 14.7.2017 17:47:59

                        boyscout >> ted je otazka, jestli pri privlaci mas vubec primku mezi prutem a nastrahou, nebo tam je alespon v nekterych chvilich oblouk vlivem gravitace a jinych sil.

                          P!F - Profil | Pá 14.7.2017 15:36:56

                          čolkař,zloch >> nj, moze byt, nakolko to trham tak, ze leziem po sutroch hore brehom a nie kolmo od nastrahy, moze sa to kvoli tomu zdat viac.

                            čolkař,zloch - Profil | Pá 14.7.2017 15:14:02

                            P!F >> takhle natvrdo ti to těch 8-10m klidně dá.

                              čolkař,zloch - Profil | Pá 14.7.2017 15:12:33

                              boyscout >> viděl,logicky nejde o nějakých pár metrů odhozu,se vzrůstající vzdáleností a těžším závěsem je to rapidně vzrůstající.
                              Viz Pike,ale pokud např. vláčíš velké a těžší nástrahy a odhazuješ dál,je to znát nejen už při odhozu,ale zejména při záseku.Netvrdím,že pletenka je za všech situací výhodnější,má oproti monofilu své výhody,ale i nevýhody.

                                Pike - Profil | Pá 14.7.2017 13:52:21

                                Tak já nevím, ale on ten vlasec není sýrový korbáčik nebo žvýkačka, aby se při sebemenším tahu protahoval až kdoví kam.
                                Takže on jako může mít průtažnost 11%, ale ta se v maximální míře projeví tak při maximálním tahu, kdy nejde povolit a než vlasec praskne.
                                Ale při záběru ryby, který jde proti špičce feederu, to bude zanedbatelné protažení.

                                  poldeci - Profil | Pá 14.7.2017 13:47:56

                                  murphyy >> čo si hovoríš to mi technika nedovolí odsledovať ))

                                    murphyy - Profil | Pá 14.7.2017 13:45:06

                                    poldeci >> tak tak, a hovorim azda nieco ine? :)

                                      boyscout - Profil | Pá 14.7.2017 13:44:06

                                      čolkař,zloch >> viděl si to video od MM nebo ne?

                                      https://www.mrk.cz/rybarska-videa.php?id=41494

                                      Má větší hodnotu nějaký graf, nebo skutečnost natočená v reálném čase na kameru? Při 11% protažení co uvádíš, by musel Martin zatáhnout na 80m cca 8,8m aby se mu pohnula špička feederu. jenže tak to nefunguje. Když zatáhne tak špička se skoro současně pohne. Pravda o něco méně než vedlejší kde je pletenka ale přesto okamžitě. Tak kde je ta necitlivost pro záběr?

                                        P!F - Profil | Pá 14.7.2017 13:09:47

                                        MISO* >> odhadom... 120g olovo potiahne, na miene...