MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Diskuse k článku: Vláčíme rybí proužky

Diskuse k článku Vláčíme rybí proužky

Autor diskuse: Milan Tychler ®21.12.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Mrknato - ® Út 29.12.2015 14:03:30
činka >> Když je rybář dobrým pozorovatelem a to nejen "vodní hladiny a přírody", tak musí sezdat, že uživatelé (ti co vydávají RŘ) moc zákon 99/2004 a jeho vyhlášku nedodržují a tak je celkem očekávaná otázka, proč by nějaký RŘ měli dodržovat rybáři???? Ze servility, z obavy?
N Klobasa1 - ® Út 29.12.2015 13:58:31
Článek napsanej pěkně a pravdivě a u p. Tychlera se asi prudiči nemusí obávat nešetrného zacházení s rybou. To že plevel, neboli bílá ryba je potrava dravců, je jasné snad každému, tak proč jí občas nepoužít na to k čemu je určená. U fotky tlouště bych akorát pozměnil komentář na: "Další ryba chycená na cárek z masa", aby i méně chápavé jedince nenapadlo, že podmírový tlouštík je určen k rozkrájení na cárky:-) Jako dobrý tip přidám ze své praxe co dělat s nástrahou na větvi jak autor popisuje v článku. Párkrát se mi stalo to co každému z nás, guma nebo rybka visí za krajíček větve, protože přesnost hodu je důležitá. Místo zběsilého točení a škubání stačí v klidu spustit překlapěč a nechat nástrahu dopadnout do vody na právě tom vytipovaném a potřebném místě. Nejednou už se mi stalo, že mi tam věšák snadno osvobodila větší zaparkovaná štika. Dávám tomu minutu, maximálně dvě:-) Pak to utrhnu na větvi nebo vysvobodím.
N Mrknato - ® Út 29.12.2015 13:55:09
zdevac >> Řeč je o tom, že v revírech až na vyjímky je prachbídná obsádka a ulovit zde štiku 35cm, candáta 30cm je úspěchem, když už rybář chce něco lovit. To není ostuda p. Tychlera, to sis dost poplet. Navíc články a videa p. Tychlera patří k těm nejlepším, po té, co ukončil závodní činnost. Dříve se lovili kapři 25cm, candáti 35cm, štiky 30cm, bílá ryba okolo 25cm a nikdo z toho problém nedělal. Dnes už se plotice, okouni, líni neloví na menších řekách v žádné velikosti, tak alespoň ty štíhlata a hrouzci.....
N Puklej.chleba - ® Út 29.12.2015 12:50:01
Já si myslím, že naprosto chápu, co chtěl pan "zdevac" říct, ale co se týče tohoto článku a způsobu lovu, vzhledem k tomu, že cílovou rybou byl velkej tloušť a ne malá štička nebo candátek, si myslím, že se chlape docela zbytečně čilíš... já osobně chytám jenom na mrtvou rybku, protože se mi prostě nezamlouvá to, že bych měl "někomu" propíchnout hřbet a půl dne tu rybku trápit pod kačou, ael nikomu to nevymlouvám, je to prostě způsob lovu.. takže tento způsob, prostě na cár nebo na ocásek, mi přijde daleko, když už jsme u toho teda, humánnější než trápit někde rybku živou.. A propó, kvůli čemu jinému se na ryby chodí než kvůli zábavě? Kvůli těmto názorům se jednou taky stane, že nebude zakázanej jenom "lov lišek", ale celý sportovní rybaření jako takový - to bys chtěl? A abych se dostal k článku - jde to de facto srovnat s chytáním tloušťů na ocásek? Já bych řekl, že jo.. pamatuju si jako malej že jsem tátovi chytal malý oukleje do plechovky a on pak na ocásky tahal na Jihlávce jedno mamlasa za druhým, se zbytkem si hravě a ráda poradila kočka, čili využití maximální. Ad poněkolikáté, skvěle napsanej článek, úplně jsem dostal chuť to jít zkusit, páč su, řekl bych, stejnej typ rybáře jako ty, Milane :)
N CharlitoCZ - ® Ne 27.12.2015 0:10:13
Osobně tedy raději vidim lovit na mrtvou, či kousky, než živá pod kachnou, stejně tak zastávám názoru, že zabíjet rybku kvůli zábavě... no nevim... Na druhou stranu bychom pak ale stejně tak mohli diskutovat o píchání háčků do červů, či žížal - ba dokonce i ubližování ryb propíchnutím tlamky. To je asi na zvážení každého z nás.

Šťastnej a veselej!
N činka - ® St 23.12.2015 18:02:30
zdevac >> nechci se Milana nijak zastávat, každý ať si chytá jak uzná za vhodné(dle RŘ), ale myslíš, že plánovaně chytá malé štičky a malé candátky....pochopitelně ne. Každý by rád něco většího, ale když berou malé, tak berou malé....moc to hrotíš... :)
N zdevac - ® St 23.12.2015 17:26:35
POSTLÍK 666 >>

Škoda, že jsi celou dobu nepochopil, o čem je řeč. Hezké svátky.
N POSTLÍK 666 - ® St 23.12.2015 15:00:12
zdevac >> Kámo necháme rači toho jo.Máme každý svůj názor,kdybych se učil chytat jako kluk dravce na gumy,plasty a nalakované dřeva a né na rybky asi bych měl na to jiný pohled..Přeji ti klidné přežití svátků a hodně času na rybařinu v novém roce..čau
N zdevac - ® St 23.12.2015 14:37:32
POSTLÍK 666 >>

Tak to nejsem, bez masa by to nešlo, i sem tam rybu včetně dravců si dám... Rybařím rád, včetně vláčky. Ale že bych kurvil ryby jen tak pro radost? To nee. Hanba by mne fackovala, kdybych přišel domů a chlubil se tím, že jsem dostal dvě šitky 30cm a pidicandáta.
N POSTLÍK 666 - ® St 23.12.2015 14:22:27
zdevac >> A jo uznal bych tvé kydy a dal bych ti i palec nahoru kdyby jsi byl vegetarian nebo vegan..
N zdevac - ® St 23.12.2015 13:54:52
POSTLÍK 666 >>

No tak jednak to nemusí být takl jisté, že i bude, protože v Anglii to samé tvrdili o honu na lišku a v Itálii třeba o koridě, ale to je jedno. I když se tak třeba chytat bude, nemusí to ještě znamenat, že s tím budou všichnií souhlasit, že se to bude všem líbit a že se to setká jen se snamou chválou.

Takže lulík nelulík, můj názor jsem tu napsal a nezmění se, ani když mne lulíkem nazveš dvacetkrát. Ostatně mým cílem není něco měnit, ale dát najevo, že si o lidech, kteří rybařinu praktikují takto, myslím, že jsou to ubožáci. Nikdo normální zbyečně nezabije jedno zvíře, aby si na jeho zbytky pro zábavu zachytal zvíře druhé. A jelikož očividně nerozlišuješ, zda se jedná o lov za účelem získání masa, nebo o zábavu, řadím tě k těmto ubožákům také. I když je ti to asi jedno stejně, jako mě ten tvůj lulík.
N POSTLÍK 666 - ® St 23.12.2015 13:42:29
zdevac >> A je to tady! Čekal jsem který lulík se ozve jako první..Na živou nebo mrtvou rybku se chytalo odjakživa..A chytat bude!!!
N zdevac - ® St 23.12.2015 12:48:26
hraji >>

Jaké video? Všiml sis, že toto je komentář k článku Vláčíme rybí proužky, ne k videu Zimní feeder? A nekomentuji obraz, ani technickou kvalitu, ale princip, kdy se jako zábava chytne a zabije jedna ryba, aby se pro zábavu mohla chytat ryba druhá. A tohle neokecáš, nic jiného, než zábava, v článku popsáno není.
N hraji - ® St 23.12.2015 12:29:41
zdevac >> krystalická pitomost a nepochopení, ale co jiného od tebe čekat, že?
To video je hodně dobré, byť ukazuje něco, co nepraktikuji. Ale to není důvod ho odsoudit.
N zdevac - ® St 23.12.2015 11:58:58
Měl-li bych to shrnout jedním slovem, tak bych to celé počínání Tychlera nazval ubohostí. Vyrazit k vodě a bavit se a uspokojovat své ego zabíjením malých rybek a následně lovem malých štiček a candátů a ještě je tu pak vystavovat, by se dalo pochopit u malého děcka, které s rybařinou začíná. Pro dospělého rybáře, kterého toto baví a uspokojuje, by bylo možná lepší navštívit psychologa, než vodu. Kdyby náhodu někdy měl můj syn vyrůst v podobného "rybáře", zpřerážím mu vybavení i ruce.
N Fajky - ® St 23.12.2015 9:07:46
Krásně napsáno.......Po přečtení bych šel hned na ryby.Píšete to tak,že si dovedu představit vše co je napsané.Zasloužíte pochvalu
N Kobarid - ® Út 22.12.2015 19:04:07
No, z tohohle článku se hlavně picnou ti propagátoři přívlače, kteří tvrdí, že "přívlač" je humánní formou lovu ryb, jelikož se při ní používá výhradně umělých nástrah..............
Ale jinak pěkný článek, "jen houšť a větší kapky" pane Tychler.........
N u.x.a. - ® Út 22.12.2015 18:41:15
tento článek se bude líbit bobrmanovi..
N POSTLÍK 666 - ® Út 22.12.2015 16:54:56
Super článek :-) Taky rád vláčim mrtvou rybku..Jako prvni jde rybka pod káču,pak jak se už nechce moc hýbat tak na těžko na dno,no a než jdu domů tak s ní chvilku vláčím..Jo a omlouvám se,chtěl jsem dát za 1. Ale nechtíc jsem klikl za 3 pod Článkem :-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniProvlékač vlasce Climax SET 3ks

Jednoduchá pomůcka na provlékání silonu přes očka prutu. Bez zbytečného stresu neuvěřitelně rychle navléknete silon přes všechny očka a to bez možnosti sesunutí směrem zpět k navijáku. Od průměru 1,6mm! Svítí ve tmě!

akce, rybarenišpičkové čluny Boat 007

Za 7.000
Jedny z nejkvalitnějších nafukovacích člunů na našem trhu se zárukou 5let na materiál....

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme cestovku
Rubrika Cestovky
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING

Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře za ostrovem Sal je...