MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Diskuse k článku: Návazec z pletenky při lovu feederem

Diskuse k článku Návazec z pletenky při lovu feederem

Autor diskuse: Milan Tychler ®24.7.2015

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N P!F - ® Út 4.8.2015 11:55:21
venybit >> ty si nejaka feedrova verzia virusu bachy, vsak?
N kura11 - ® Út 4.8.2015 11:05:51
0,08 mi pride velmi slabucky navazec.. Mozno na nasadacky ale to mi staci 16 vlasec.. Pouzivam normalne kaprarske navezcovky oblubena prave hore na foto 15lb fin, na method feeder a parada.. Ryby s tym nemaju ziaden problem..
N listonoš - ® Pá 31.7.2015 19:32:15
JaK_NB >> ten revír tady jmenovat nemůžu ale je to asi 30km od Prahy
Zákaz používání pletených šňůr jako šokových návazců, či v celé délce na navijáku. Celoročně hájen jeseter. Jestli máš zájem tak sem dej e mail a ti to pošlu ty návazce myslím na kapra
N MrKos - ® Pá 31.7.2015 7:52:39
venybit >> dobrý rybář nejsem a pořád se mám co učit... ve svém forpasovníku mám i návazce z monofilu 0,06 s háčky B957 vel.22 a umím je použít, dokonce vím co je to pinka...

zbytek raději nekomentuju :-)
N venybit - ® Pá 31.7.2015 7:40:00
MrKos >> Ty nebudeš asi moc dobrej rybář , no nevím jestli ti to mám znovu vysvětlovat. Na 0,18 2,6kg chytám a uspěšně zdolávám Amury 80cm+. 3Kg monofil to je 0,20? Asi tak že.
žádný kvalitní naviják s neméně kvalitním prutem (ostatně co to vlastně znamená to "kvalitní" )rybu neunaví
Tato věta znamená , že vůbec netušíš o čem mluvím. Používím Matchový speciál od Jarvise Walkera , doted osazen navijákem Okuma . Ten prut s kvalitně seřízeným navijákem s jemnou multidiskovou brzdou vybere jakýkoli výpad ryby do 5Kg s 0,10 Silkroad tam myslím mám.
Chytám s tím na závodech kde sedíme cca 2m od sebe kapry a za 3roky mě to utrhnul jeden jedinej, mou vinou zapoměl jsem si naštelovat brzdu.
Chápu ,že budeš radši sedět celý den bez záběru s tou 0,20 ,aby ti ta ryba co příjde neutekla. Ale já ne , já budu tahat Hrouzky , Plotice , Tlouště , Jeseny , a když se uráčí přijít Kapr tak si ho také podám . Jinak používám háčky od Miwardi velikost 22 zlaté. Vetšina lidí na závodech když vidí jak tahám tak příjde a vyzvídá jak to dělám,když jim ten háček ukážu , tak mávnou rukou s tím , že to bych ani nenavázal. Njn tak se pak ale nesmějí divit ,že chytím 2x tolik než oni. Jen pro představu tento háček naplní jedna až dvě pinky. Tahám na ně ale i kapry na Li feeder.Háček prostě strčím celý dovnitř do kolínka ,nenechám koukat ani špičku nic ,přelstí to hodně opatrných ryb. Jinak používám , ke konci závodů když už moc neberou a je potřeba každá ryba i háčky velikosti 24 a 26 . Ty ale navazuju doma za použití lupy a peanů. Jinak to totiž už navázat skorem nejde.
Hodinu před koncem když již všichni sedí bez záběru ,já ještě obvykle pár ryb udělám.
Mohl bych ti ještě vyprávět jak mě došla návazcová desítka a tak jsem chytal oukleje hodinu před koncem na vlas kamarádky ,ale to je asi ztráta času.
Kvalitní prut a naviják odpovídající použité montáži je to nejdůležitější, když toto navážeš na prut 20-40g tak všechny ryby ztratíš již při záseku, když použiješ prut 5-15g tak není problém .
Já ryby nijak z vody nervu, prostě jen směruju jejich cestu do podběráku , který mám u břehu ve vodě na dně, jak se k němu ryba přiblíží je většinou moje a když ne tak si dá ještě jedno kolečko.
Stačí znát pár věcí , které se musejí dodržet, např že prut musí být pouze držen v zápěstí, nikdy si ho nesmíš opřít ani o loket ani o tělo , jinak je ryba ihned utržená . Čím je blíž tím více musíš povolit brzdu, nestačí jedno nastavení na celou cestu ryby do podběráku atd atd.
Mám rád velice jemné montáže , je to vždy výzva a hlavně se dá říci že to s nimi umím.
N MrKos - ® Čt 30.7.2015 21:07:11
venybit >> 5 minut není vůbec málo

žádný kvalitní naviják s neméně kvalitním prutem (ostatně co to vlastně znamená to "kvalitní" )rybu neunaví a už vůbec ne, houpe li se ta ryba na forpasu, který unese 1,5kg... a to jsme ještě nehovořili o nosnosti v uzlu

nicméně je mi to v podstatě jedno a trvám na tom, že nerozumím důvodu, proč jít na řeku chytat kapra s montáží o nosnosti 1,5kg a pokud je tím důvodem čistá voda a snaha o rybu za každou cenu, tak tomu už rozumím, ale sám to tak nedělám

já dneska nachytal několik kaprů na montáž o nosnosti 3kg (monofil)) a nemyslím si, že by to bylo moc
N venybit - ® Čt 30.7.2015 19:00:04
MrKos >> Byl venku do pěti minut, žádnou rybu nepouštím jak draka , kvalitní naviják ho unaví na deseti metrech pak ho otočím ,chvilku blbne před podběrákem a je můj. Když čekáš podobnou rybu a navážeš tam na Ohři neco jiného tak neuděláš ani záběr. Ohře je velice čistá a mělká řeka , ryby tam vše dobře viděj. Znám jen pár lidí co dokážou na Ohři opravdu nachytat, vetšina tam jen tupě sedí a jsou rádi za 40cátníka tejdně , a ti pak nejvíc řvou že je tam málo ryb , ale není .V nějaké diskuzi jsem tu už Ohře dlouze rozepisoval , znovu to dělat nebudu.
N tucnak11 - ® St 29.7.2015 22:20:49
Pletenku použivam jen na Method bo tam davam 7-8 cm navazce,inač jen vlas
N SirRozzyr - ® Út 28.7.2015 11:16:56
Buffalo1969 >> +1
N JaK_NB - ® Po 27.7.2015 15:10:07
listonoš >> Jak je vidět každému vyhovuje něco jiného a tak to má být. Jenom by mne zajímalo na kterých revírech např. je zakázána pletenka? Zatím jsem se s tím nesetkal.
N Palusko - ® Po 27.7.2015 9:53:55
venybit >> Ten monofil 0,10 to bude asi nejaka sovietska znacka
N listonoš - ® Ne 26.7.2015 13:39:39
venybit >> taky sem začal místo pletenky dávat florocarbon pletenku dnes zakazují i ne některých svazových revírech
N Buffalo1969 - ® Ne 26.7.2015 12:32:31
marmyš >> a prej byl zabržděnej.......
N marmyš - ® Ne 26.7.2015 11:54:26
venybit >> Nevím jak s dvacítkou,ale dokud ještě žil brněnský silák Franta Koucourek,ten na 0.25 roztáhl naložený kamion:-)
N MrKos - ® Ne 26.7.2015 9:03:00
venybit >> přijde mi to trošku, že jeden o koze, druhý o voze :-) nehovořme prosím o kmenovém vlasci nebo kmenové pletence, ale o celkové nosnosti montáže, což je ve tvém případě 1,5kg a v mém případě kolem 4kg... a zde právě platí to, že mám rybu rychleji venku i s těžším krmítkem nebo bez něj

nikomu nevnucuji použití pletenky a dokonce rozumím argumentům proti, ale rozhodně za argument neberu to, že mi stačí monofil 0,10 na 1,5kg ... kapr 63 na 0,10 návazec a kmen 0,12? jasně, ono to jde, ale je to smutný rekord, smutný hlavně pro toho kapra, protože při jeho hmotnosti si dokážu představit zdolávání a to i v případě, že by byl už mrtvej ... pokud jdu na řeku a čekám podobnou rybu byť jen teoreticky, tak tam přece logicky nenavážu forpas 0,10 a kmen 0,12 - tomu opravdu nerozumím

a že bych se nechal na louce utahat na forpasu 0,10 s nosností 1,5kg? no tak to bychom měli zkusit... o kmenovém vlasci řeč není a nebyla
N venybit - ® So 25.7.2015 22:28:40
MrKos >> Ještě ti k tomu musím dopsat jednu věc, když budu mít v ruce Li feeder s navijákem od Mikada nebo Šimana ,tak když poběžíš po louce tak si s 0,20 vlascem 4,5Kg uvodím i tebe ,tomu věř. Utahám tě že padneš na pusu na 200 metrech. Rekord mám kapra 63cm cca 4Kg na 0,10 návazec 0,12kmen na 10x10m místa na řece. Po něm ještě dva přes 55cm z toho jednoho kamarád na můj prut.
Nejsou vůbec potřeba silnější šnůry, jsou potřeba akorát kvalitní navijáky a pruty.
N venybit - ® So 25.7.2015 21:01:08
MrKos >> ale pouze chci použít těžší krmítko a taky chci rybu rychleji venku... jasně
Tak to pozor to si nerozumíme, já se bavím o použití pletenky jako návazce. Jako kmen jí občas používám také ,ovšem s návazcem z florocarbonu. Jako kmen má jistě své výhody jimiž je nulová průtažnost a vetší výdrž. Ale jako návazec pro mě žádné výhody nemá. Jinak souhlasím.
N MrKos - ® So 25.7.2015 17:40:24
venybit >> taky jsem chytal monofil a taky jsem zkoušel všelisjaké jemnosti... při lovu na položenou, a on ten feeder nic jiného není, nerozumím přesně tomu, proč bych měl použít montáž o celkové nosnosti 1,5kg... to je skoro bláznovství a pak musím pouštět každou druhou rybu (nepočítám oukleje) právě jako toho draka
a možná i proto tam dávám pletenku, která unese dvoj-trojnásobek a mohu se do ní alespoň trochu opřít pokud potřebuju... to nemusím lovit u překážek, ale pouze chci použít těžší krmítko a taky chci rybu rychleji venku... jasně, i s takovou mmontáží chytám plotice a kdoví co, ale pořád jsem s dostatečnou rezervou připraven na slušného tlouště, jesena a nebo parmu

teď nehovořme o lovu kaprů na stojáku, tam postrádá feeder jakýkoliv význam a stačí teleskop se srkačkou a kmenem 0,35
N venybit - ® So 25.7.2015 17:25:08
MrKos >> V tom případě potom nepotřebuješ pletenku 0,8 pokud chceš tu montáž pevnější. Takže potom postrádám smysl pletenky.
Ano ryba se zraní při jízdě směrem od lovce . Zaznělo v článku , že je dobrá když potřebuješ rybu vyrvat z překážky , ale právě v tu chvíli dochází často ke zranění ryby. Několikrát se mě stalo , že si ryba doslova uřízla prsní ploutev o pletenku , která se jí kolem ní zamotala. Když lovíš ryby v hejnu stává se to často , že jí lehká pletenka v tom mumraji podsekne či omotá.
Dále to mívá dost hluboko , protože pletenka je měkoučká a při nasátí jde hloubš než vlasec.
Ono totiž stejně ta pletenka postradá smysl. Pokud používám pletenku 0,8 ,tak háček , který k takovému lovu použiju stejně takovou zátěž nevydrží a stává se , že s tím háčkem rybě rozřízneš celou tlamku. Vem si že 0,10 vlasec co používám , má nosnost přibližně 1,5Kg. Co chceš víc? Háček , který na tu 0,10 navážeš stejně většinou nevydrží ani zátěž 1,5Kg . Tak proč tam dávat pletenku? Je to akorát drahý a uplně zbytečný. Chytal jsem jí dva roky normálně na všechny spůsoby a i na závodech jsem jí testoval. A prostě jsem je všechny vyházel protože jsem neshledal žádný přínos, jen samá negativa. Ale samozřejmě je to jen můj osobní názor, pokud s ní chce někdo chytat je to jeho věc. Ale každý by si jí měl skusit používat v noci, když se to zamotá do podběráku to je chutovka :)
N MrKos - ® So 25.7.2015 15:27:11
venybit >> předpokládám správně, že ryba se o pletenku může pořezat především při opakované jízdě směrem od lovce? potom nezbývá než uvažovat i tom, že celá montáž a především nosnost kmenového vlasce neodpovídá lovené rybě. Sportovci pouštějící po záseku vzácného kapra (ryba = kapr - u většiny) jako draka sem a tam se potom nemohou divit.
Při zvládnutí techniky lovu a při odpovídající montáži ryba plove směrem k lovci při zdolávání většinou bokem a velice vyjímečně se tedy řízne pod okem (rým).

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniOkuma Navijáky Pulzar PZ FD (SLEVA až 29%)

Za 1.199
Firma Okuma přichází na trh s novým cenově dostupným navijákem, jedná se o kvalitní naviják pod označením Pulzar. Tento naviják se vyznačuje tichám a hladkým chodem. Dostupný ve velikostech 10, 25, 30, 40, 55.

akce, rybareniRobinson Vlasec Carpex Neon Red 600m

Za 198
Nový univerzální vlasec Robinson Carpex Neon Red, neodráží světelné paprsky a proto je pod vodní hladinou téměř neviditelný.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské centrum BIG FISH Rybářské centrum BIG FISH

Plzeň, Goethova 6