Ohře 8A 443 040, Změna na úseku „Chyť a pusť“
Diskuse k bleskovce Ohře 8A 443 040, Změna na úseku „Chyť a pusť“
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 5x v ignorovaných.
Nbobik666 - Profil | Ne 3.5.2015 18:41:19
NJožin53 - Profil | Ne 3.5.2015 14:21:36
Jezdíme do Anglie - nemají problém s vláčkou - omezení - jednohák bez protihrotu a někde maximální velikost nástrahy. Itálie a jiné velmi podobné.
Kamarád provozoval dlouhá léta soukromý pstruhový revír na kterém jsme pořádali hodně vláčkařských závodů. Hodně pstruhů popíchaných, ale že by tam potom hynuli a plavali břichem nahoru to ne. Je to poměrně odolná rybka samozřejmě do určité míry.
V rámci prosazování vlastních výhod a zájmů jsou dnes velmi moderní argumenty o šetrnosti a přirozenosti čehokoliv. Představte si když vlítne 20 muškařů do poměrně malého úseku řeky a přeorají dno pobíháním za úlovkem. Víte jaké žije množství živočichů mezi kameny. Také mi to nepřijde úplně šetrné k přírodě. Takto bychom si mohli vyměňovat argumenty do nekonečna a přitom je to jednoduché viz zmíněný Boršov, ale ty ,,vlastní zájmy,,ty jsou brzdou ve všem nejen v rybařině.
Znám spoustu nešetrných muškařů - masařů, vláčkařů masařů, bobkařů-masařů je to napříč lovnými technikami. Myslím, že když chytá srdcem je jedno kdo jaký způsob lovu má nejraději.
Nesox.martin - Profil | Ne 15.3.2015 19:46:04
Na Ohři určitě týraný ryby nejsou.
NŘízek 5,125 - Profil | Ne 15.3.2015 16:53:17
a jinak.se naučej žrát a pak už je nechytíš:-))
zdomácnělí starý duháci sou docela vopatrný ryby.
Nbobik666 - Profil | So 14.3.2015 19:22:26
NChose - Profil | So 14.3.2015 16:54:10
NChose - Profil | So 14.3.2015 16:26:25
Nbobik666 - Profil | Pá 13.3.2015 22:36:23
NMrknato - Profil | Pá 13.3.2015 21:57:44
Je to MZe, ne dopravy, tam by ten coming byl asi reálnější....))))
NMrknato - Profil | Pá 13.3.2015 21:47:18
NMrknato - Profil | Pá 13.3.2015 21:39:52
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 13.3.2015 21:35:08
NMrknato - Profil | Pá 13.3.2015 21:32:15
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 13.3.2015 21:26:36
NMrknato - Profil | Pá 13.3.2015 21:21:49
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 13.3.2015 21:12:38
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 13.3.2015 21:11:51
je to stejně zajímavý, nad libočanským jezem bobkař vedle bokaře a tady nikdo.
Nkopas - Profil | Pá 13.3.2015 21:07:55
NMrknato - Profil | Pá 13.3.2015 21:06:04
Jestli se nemusí dodržovat dekret, tak proč BP???????????
NChose - Profil | Pá 13.3.2015 20:48:32
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 13.3.2015 20:41:27
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 13.3.2015 20:40:20
NŘízek 5,125 - Profil | Pá 13.3.2015 20:38:25
Nbobik666 - Profil | Pá 13.3.2015 19:42:47
NVítek - Profil | Pá 13.3.2015 19:41:05
NMrknato - Profil | Pá 13.3.2015 18:51:21
Rád bych věděl, co si kdo myslí o tom, zda BP VRP mohou měnit podmínky VRP? Tento revír zcela jistě nebyl svěřen uživateli, aby zde byl výlovek "0".
Jinak pepici se radují převelice......, nemusejí ani ovládnout MO, aby toto čudo "svazovo" prosadili.
Nesox.martin - Profil | Pá 13.3.2015 18:32:39
NVítek - Profil | Pá 13.3.2015 17:33:38
Nkopas - Profil | Pá 13.3.2015 17:23:33
Nbobik666 - Profil | Pá 13.3.2015 17:06:08
Nbobik666 - Profil | Pá 13.3.2015 16:57:32
Nbobik666 - Profil | Pá 13.3.2015 16:50:10
NDrozďák - Profil | Pá 13.3.2015 16:13:41
NProgramátor - Profil | Pá 13.3.2015 16:05:47
Promiň, ale já teda používam podběrák na větší ryby, který by mi to mohli nakrátko upálit. Používam mělkej s pogumovanou síťkou, kterej je podlě mě absolutně šetrnej, kort, když ho namočíš, nebo držíš ve vodě...
NDrozďák - Profil | Pá 13.3.2015 15:47:29
NJirka_K - Profil | Pá 13.3.2015 15:46:04
NProgramátor - Profil | Pá 13.3.2015 15:42:02
NProgramátor - Profil | Pá 13.3.2015 15:40:28
Dyť ať si kluci muškařský zachytaj, když to jinde (asi) neumí. Nějakej čas zpátky tu (myšleno MRK) nějakej ortodoxní muškař vykřikoval, že i průměrnej muškař přechytá elitního vláčkaře. Tak jak je to? :-)
Naštěstí chytam obojí a rozhodně se nepřidávam k názorům muškařů, spíš naopak. Ortodoxní muškař je horší jak podebraná pata :-)
NDrozďák - Profil | Pá 13.3.2015 15:13:01
Nmartcv - Profil | Pá 13.3.2015 15:07:26
já jsem si taky pár ryb na večeři odnesl, to jako jo
ale zvednutí míry a omezení na jednu rybu byl výrazný krok dopředu a v tý vodě je to i po tak krátký době vidět...
Nmildas - Quinn - Profil | Pá 13.3.2015 15:00:06
Nsven - Profil | Pá 13.3.2015 14:53:13
A kdo nedá kilo do banku, tak s takovým vandrákem, zatočí žatecká RS, pěkně po bolševicku....
Nmartcv - Profil | Pá 13.3.2015 14:50:27
Nmildas - Quinn - Profil | Pá 13.3.2015 14:47:16
Nmartcv - Profil | Pá 13.3.2015 14:47:14
jde mi prvotně o to omezování....místo aby se upravili pravidla.....zvednout míru na 40cm a 1 rybu denně taky šlo...tak by ty trojháky asi neměl bejt problém....
Nnymfa - Profil | Pá 13.3.2015 14:39:05
Nmartcv - Profil | Pá 13.3.2015 14:39:00
Nmartcv - Profil | Pá 13.3.2015 14:30:23
Nnymfa - Profil | Pá 13.3.2015 14:21:09
NJirka_K - Profil | Pá 13.3.2015 14:20:53
Nmildas - Quinn - Profil | Pá 13.3.2015 13:50:49
NJirka_K - Profil | Pá 13.3.2015 13:37:41
btw. ve Francii a ve Švajcu se pstruzi mastěj i na červa. Na jejich obdobě P vod. Legálně. Zajeď si tam a uvidíš.
Nmildas - Quinn - Profil | Pá 13.3.2015 13:05:27
Pak jsou tady ale Švýcarsko, Rakousko, Slovinsko, Německo, BiH, Chorvatsko, Polsko, Francie.......................
Ty se jen potřebuješ vyhrazovat vůči mně, nechceš argumenty. Kdysi jsem ti zřejmě šlápl na nějaké kuří oko.
NAntonM - Profil | Pá 13.3.2015 12:04:24
Jak jednoduché. :-)
Velká škoda že na US Črs Plzeň se muselo dělat všechno co nejsložitěji.
Tam se to vymyslelo velice mazaně : Vysadíme granuláka a "Muškaři" nám za to ještě zaplatí 3500 Kč za rok navíc k povolence.
Přitom to šlo tak jednoduše a pro všechny kdo jsou ochotni respektovat jistá omezení.
Asi je to o odbornosti a ne "vandrácké" vychcanosti.
NJirka_K - Profil | Pá 13.3.2015 12:02:39
Já jsem v MT nebyl. Nicméně oficiální zdroje nic o tom, že by byla přívlač zakázaná neříkají. Pokud máš jinou osobní zkušenost, rád se nechám poučit.
zdroj: http://glaciermt.com/fishing.php
In Montana, fishing methods vary with the season, the type of water, and the angler's personal preference. Fly, spin and bait fishing are all popular techniques, although the use of bait is restricted on some streams. In general, most fly fishers use five-, six- or seven-weight rods that are around eight or nine feet long, while spin and bait fishermen favor medium-action rods. Ultra light spinning gear is also popular.
Když vyjdu z předpokladu, že US nepatří do civilizovaného světa, tak je s podivem, že Mekka muškaření je právě tam.
ad. Skandinávie. Ano je tam mnoho muškařských úseků. Ale taky plno úseků (možná ještě víc), kde se vláčí. To není úplně šťastně zvolenej příklad.
N1Mara - Profil | Pá 13.3.2015 11:48:49
Tak, a teď do mě, stejně na vás nebudu mít čas a najím se a jdu spát :-P
Nmildas - Quinn - Profil | Pá 13.3.2015 11:40:18
NJirka_K - Profil | Pá 13.3.2015 11:22:38
Nmildas - Quinn - Profil | Pá 13.3.2015 10:13:39
Navíc bubláš z mrákot. Netuším, o jakém ukazateli záběru mluvíš. Asi o signalizátoru. Jak myslíš. Na 12 metrů prochytáš hovno a ne hluboké místo a už vůbec ne s mikronymfou.
V civilizované světě je právě uzákoněný velký hovno a ne chytat pstruhy na vláčku.
Ano, ende. Neobstál jsi.
NStilet - Profil | Pá 13.3.2015 10:06:46
Npfly - Profil | Pá 13.3.2015 10:02:37
Nmildas - Quinn - Profil | Pá 13.3.2015 9:39:59
NDrozďák - Profil | Pá 13.3.2015 9:39:14
EDIT: nic, beru zpět. Už vím, kterej seš. A znovu ti opakuju, nejsem doktor ani apatykář, pro mast na bebí musíš do lékárny.
NStilet - Profil | Pá 13.3.2015 8:42:03
Nu.x.a. - Profil | Čt 12.3.2015 23:33:33
Kde to žije - všechna témata
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
6:31NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 47
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...












