MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Z Těrlické přehrady odtekly stovky ryb

Diskuse k bleskovce Z Těrlické přehrady odtekly stovky ryb

Autor diskuse: Kreja ®19.5.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Kreja - ® So 31.5.2014 11:38:30
asi poslední zpráva - na stránkách naší MO hospodář píše - je neomluvitelné, že k přelivu vody na našem revíru dochází poměrně často. Za posledních sedm let je to už po čtvrté, co došlo k tomu, že šla voda havarijním přepadem, kterým odešla i část ryb z našeho revíru...
Můžu k tomu jen říci že je to ve vodě pořádně poznat.
N goter - ® Po 26.5.2014 19:59:49
Chlapi přestaňte slovíčkařit a zkuste z toho vyvodit to "pozitivní". Kolik toho uteklo, kolik toho neuteklo, kolik spáchalo sebevraždu, kolik chtělo na nákupy do Polska. S tím už h.ovno uděláte. Ten průtok vody přes ten přepad nebyl tak velký jak plánovali - jupííííííí zůstalo více ryb v přehradě, přepad vydržel trošku větší vodu - jupííííííí, ti pod přehradou můžou lépe spát, nedali vědět vlastníkovi revíru ? příště si to už nedovolí - jupíííííí, bude lepší spolupráce. Frajeřina není tady osočovat toho a tamtoho, frajeřina je z toho si vzít ponaučení pro příště ! A zkusit tomu v budoucnu zamezit, je to aktuální téma, bylo to v TV, lidé o tom mluví, tak vymyslete ( těm, kterým to tak vadí) způsob, aby se situace neopakovala. Pak budete hrdinové.....
N Darcy - ® Po 26.5.2014 19:43:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Pokud by přišel přívalový déšť, náhle se zvedla hladina, tak bych neřekl ani slovo a pokládal bych únik ryb za přirozenou migraci. Podle informací které jsem získal, nikdo neráčil informovat MO Havířov o vyzkoušení přepadu a potom se nemůžeme divit,že všechno dopadlo tak jak dopadlo.
N Chyťasežer - ® Ne 25.5.2014 18:14:59
Je to dobrej zdroj pod Těrlickou přehradou, jestli se mi to vyplatí v přepočtu na maso, ta doprava a čas?
N Kozič origin - ® Ne 25.5.2014 17:55:33
Dart Ness >> Já ti tedy děkuju, že jsi mě pádnými argumenty vyvedl z omylu, jen si už na ně moc nevzpomínám a budu si to tu muset pročíst asi pomaleji a znovu. Jinak já toho vola na rozdíl od některých ze sebe opravdu jen dělám.
A nejsem prudič. Vyjadřuji se věcně a k tématu a kupříkladu také na rozdíl od některých to netahám do osobní roviny, což taky svědčí jen o argumentační absenci, schopnosti nedokázat myslet, nebo přinejmenším neschopnosti myšlené formulovat.
Za to nemůžu.
N Dart Ness - ® Ne 25.5.2014 17:25:04
Kreja >> My se nehandrkujem,jenom se vždycky najde jeden (--------) co chce "plavat proti proudu"........ :-D
N Kreja - ® Ne 25.5.2014 17:11:08
Chlapi včera zachránili co se dalo dnes přestali odpouštět přehradu tak pomalu budeme končit s tímto tématem.Stejně to tady začíná být klasika - kolektiv se začne handrkovat a je po diskusi
N Dart Ness - ® Ne 25.5.2014 17:07:15
Kozič origin >> Tak a teď jsem zvědavý,jak dlouho tu vydžíš ze sebe dělat vola... :-D Ale máš výdrž,to se musí nechat :-D

Chlapi,je to jasné,je to prudič,provokatér a vrtal.... :-D
N luli - ® Ne 25.5.2014 17:01:17
Kozič origin >> já reaguji na předešlou konverzaci.. nepsal jsem nic o množení, psal jsem to, že dobře nechápeš co takova výsadba obnáší.. mimochodem konec toho co jsem psal si nepochopil, nemluvim jsem o rybách ale o lidech.. Samozřejmě ryby neberu jako předmět a to, že ryby umírají je přirozený úbytek se kterým se počítá na dané lokalitě, ovšem se nepočíta s tím, že se ryby přemístí jinde.
N nofish - ® Ne 25.5.2014 16:35:51
Kozič origin >> nebudem si na nic hrat. Rovnou ti rikam, ze ryby ktere migruji pri zvysenem prutoku (treba pstruh po vode dolu) a tohle jsou rozdilne veci. Tohle je uplne o necem jinem, bohuzel jeste zpusobene zamerne. Jsou proste ryby, co tyhle prutoky nezkousnou a v proudu stat nebudou.
N marmyš - ® Ne 25.5.2014 16:10:08
Kozič origin >> Běž do kostela,tam dostaneš rozhřešení.
N Kozič origin - ® Ne 25.5.2014 15:55:11
Kreja >> Tak to jo, tomu nemůžu rozumět, jelikož nevím, jak vypadá ten vývar. Ovšem padlo tu více dilematických otázek. Taky nejsem rád, že se neshodneme, ale jsem zvídavý a kolikrát mi to prostě nedá. Zde jsem nedošel ale k odpovědím, jež by mi odpomohly z mé niterní rozervanosti, která ve mě v souvislosti s přepadnutými rybami panuje.
N Kozič origin - ® Ne 25.5.2014 15:48:27
nofish >> Migrují, jelikož mají možnost. Pokud berem to, že by za normálního stavu vody nemigrovaly, tak to asi tedy přirozené nebude, protože by tu možnost prostě neměly. Jinak ani já si nemůžu být jistý jejich záměrem, to je fakt. Třeba přepadlo i dost ryb, které se spletly. Možná to některé udělaly dokonce naschvál.
N Kozič origin - ® Ne 25.5.2014 15:41:34
luli >> Takže ryby se množí sazením(jakože tam, kde se vysadí, tam budou) a vnímáš je vlastně jako takový předmět. Kolik peněz odteklo? Kolik peněz kdo ztratil? Páč když někdo zabije rybu, tak by ses mohl cítit taky škodný. Nebo když ta vysazená ryba nedej bože sama od sebe zdechne (a to se děje denně, akorát to není vidět). Nevěděl jsem, že ryby mají svoje hlavní loviště. Když už mají to hlavní loviště, nemůžou mít boční loviště?
N luli - ® Ne 25.5.2014 15:31:14
Kozič origin >> Ahoj. A znovu Ahoj. Asi vše co ti k tvým příspěvkům řeknu. Prosím tě vypni se, odejdi a už tady nepiš, opravdu špatně se to čte. Ryby se vysadily do přehrady a tam mají zůstat, nejde o to jestli někdo někomu přeje chytání o pár km dále. Jde o to, že kdyby se měly chytat v řece 10 km od přehrady, tak se tam prostě vysadí, ale ne, jsou ( byly ) vysazeny do přehrady a je logické, že tam měly zůstat a ne, aby se chytaly v pstruhové vodě, kde většina těch, kteří chodí na přehradu, nikdy lovit nebudou, jelikož nevlastní obě povolenky. Za předpokladu, že je Těrlická přehrada jejich hlavním lovištěm, přišla tedy nějaká jejich čast peněz vniveč.
N Dart Ness - ® Ne 25.5.2014 13:11:43
marmyš >> ........spolu s hrázným a sebrankou z Povodí,aby si taky tak hezky nakřápli kokosy-jako ten kapr.....Jo a Kozič taky,páč to je jak házet perly sviním....Třeba by se jim pak rozsvítilo,ale dost o tom pochybuji.
N nofish - ® Ne 25.5.2014 11:36:48
Kozič origin >> """Nikdo mi nenamluví, že je strhnul proud, který se výškou několika centimetrů valil přes přepad"""
Asi se budeš divit, ale ano. Ryby na videu utíkají jen díky velkému průtoku. Rozhodně se nejedná o nějakou přirozenou snahu o migraci, ale o "zdrhnutí ryb díky velkému průtoku a jejich neschopnosti se s tím dlouhodoběji vyrovnat".
N nofish - ® Ne 25.5.2014 11:32:55
Darcy >> Jenom detail. Zabezpečit přepad proti úniku ryb možné je. A to při jakékoli velikosti přepadu. V praxi to ale vodohospodáři nechtějí. Musí se to čistit a brzdí to vodu. A druhá věc. Nějaké elektrické nesmysly jsou ti v tomhle k ničemu. Ryba, která jde s vodou už se nezastaví. Jakmile si "čuchou proudu" tak většinou letí s vodou.
Povodí Odry nás má všechny těžce u pr... to není o nedostatečné. Rozhlédni se po vodách okolo a uvidíš.
N tuzemak - ® Ne 25.5.2014 11:30:20
Kreja >> že se sním bavíš,jen provokuje....
N Kreja - ® Ne 25.5.2014 11:20:54
Kozič origin >> ještě jednu věc píše že ti nikdo nanamluví že ryby strhnul proud - díval jsi se vůbec na video které je v bleskovce?A netočil to žádný rybářský amatér.
N Kreja - ® Ne 25.5.2014 11:17:37
Kozič origin >> vůbec nevíš o čem diskutuješ - ten výlov dělali pod vývarem pod hrází kde se žádná ryba ze Stonávky nedostane.Ani nevíš jak ta Stonávka vypadá místy většinou je to "potůček" kde ty ryby co šli přes hráz nebudou mít šanci na přežití.
N Kozič origin - ® Ne 25.5.2014 7:43:19
M0RGAN >> Jmenuj mi tedy ryby, které patří do pstruhovky, a to prosím konkrétně výčtem všechny druhy.
N Kozič origin - ® Ne 25.5.2014 7:41:32
Kreja >> Kapra jsem se neptal, ale vím, že ty ryby chtěly jít s proudem. Nikdo mi nenamluví, že je strhnul proud, který se výškou několika centimetrů valil přes přepad. Tu fotku jsem viděl již v náležité diskusi, takže kdybych si chtěl jen rýpnout, udělám to již včera- zde reaguji, protože jsem rád, že s tím za mnou přicházíš. Jeden kapr ze sta (nebo jaké to závratné množství tedy z Těrlic uniklo)? Právě někoho přejel vlak. Víš jak vypadá blbě člověk, kterého přejede vlak? Jenže když člověk potká vlak je to jisté. Vypadá to tedy jako blbě, ale pro mě je důležité procento těch poničených kapřů(ryb), jinak se, a to mi doufám dáš za pravdu, budem rozplývat nad ničím (jsem taky pseudohumanista)... Navíc bych chtěl znát důvod, proč zmíněné ryby nemohly plavat ve pstruhovce. Co když při "záchranné" akci byla do přehrady naopak zatažena původní ryba ze Stonávky (chtěl bych vědět, jak se to pozná)? To už nikomu nevadí? Může se to jevit jako ušlechtilé, ale pro mě je to kovbojský počin odůvodněný jen vlastním pocitem.
PS: Mimochodem ten kapr si to neudělal pádem. Už jsem ho měl, ale jak jsem ho praštil, tak mi vyklouzl.
N marmyš - ® So 24.5.2014 20:12:28
Přes ten přepad měli párkrát šoupnout toho projektanta,co ho má na svědomí.
N Jura.84 - ® So 24.5.2014 19:51:44
Za každou rybu co se dnes podařila slovit palec nahoru,kluci to neměli jednoduché.....
N Darcy - ® So 24.5.2014 18:47:30
M0RGAN >> Bohužel takové řešení není možné, ten přepad je dosti široký. Spíš bych sázel na mobilní elektrické zábrany. Nechci sýčkovat, ale problém vidím v nedostatečné komunikaci Povodí Odry a rybářů. V pondělí to zkusím zjistit. Podívej se na diskuzi Těrlická přehrada.., tam jsou fotky z odlovu pod přepadem.
N M0RGAN - ® So 24.5.2014 18:22:54
Darcy >> Já ty zábrany nemyslel trvale, ale jen a pouze na tuto cílenou akci, prostě tam dočasně upevnit nějaké pletivo, aby ryby nepřepadávaly, když je to zbytečné.
N M0RGAN - ® So 24.5.2014 18:21:58
hraji >> Můj názor je, že kdyby tam nebyla přehrada, tak tyhle ryby rozhodně nemigrují říčkou nahoru/dolů, ale vůbec tam nejsou, protože tam byly vysazeny právě jen do té přehrady a do říčky pstruhového pásma vůbec nepatří.
N tuzemak - ® So 24.5.2014 17:24:26
Kreja >> smutný pohled...
N Kreja - ® So 24.5.2014 17:21:15
Kozič origin >> dovolil jsem si bez dovolení půjčit fotku od WR-9 dnes se snažili slovit ryby co zůstaly pod přehradou - tak takhle vypadá ta tvoje přirozená migrace když sjede přepadem
N Blumik - ® Pá 23.5.2014 20:57:35
Kreja >> Jardo ,přiteli můj ,už to neni tva voda,tak dojeď na moji.Vem sebou i přatele.
N Blumik - ® Pá 23.5.2014 20:55:29
račet >> WR-9 (štuker) - 23.5.2014 20:33:42 >> Přatele ,nehadejte se,nepolemizujte,vemte rozum do hrsti,jelikož stěma rybama je amen.Chtěl jsem byt vašim přitelem ,ale raději ne,och bože.
N WR-9 (štuker) - ® Pá 23.5.2014 20:33:42
Kozič origin >> jsi ještě mladý příteli, jednou na to možná příjdeš sám
N Kozič origin - ® Pá 23.5.2014 20:14:29
račet >> WR-9 (štuker) - 23.5.2014 19:34:56 >> Ty ryby nejsou ničí a to ani tak, že si to jakože "v podstatě" myslíš.
Jak víš, která ryba patří do pstruhovky a která ne? Že by zase jen vlastní pocit?
N WR-9 (štuker) - ® Pá 23.5.2014 19:42:00
hraji >> máš uplně zkreslenou představu o této konkrétní situaci která potkala těrlice ale beru to alespoň umíš chytat ryby ne jako ten trumbelín Koza
N WR-9 (štuker) - ® Pá 23.5.2014 19:38:39
tuzemak >> to nemá cenu se s někým bavit, kdo nebere v úvahu konkrétní podstatné skutečnosti a dělá tady osvětu o vodohospodářství a ví o tom akorát prd
N WR-9 (štuker) - ® Pá 23.5.2014 19:34:56
Kozič origin >> tak to máš smůlu ty mě naopak zajímáš hodně, přečti jsi to znovu a pořádně, ty ryby jsou v podstatě moje i ostatních co platí jako já.
ty víš houby co je to obhospodařovat takovou vodu a pokud ti to nedošlo tak do pstruhovky patří lososovitá ryby ne kapr.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 3 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPrologic Mikina Bank Bound Camo | SLEVA 43%

Za 999
Skvělá mikina od firmy Prologic v tolik oblíbeném camo designu. Mikina je vyrobena z pohodlného materiálu (80% bavlna, 20% polyester). Dvouvrstvá kapuce s vnitřní podšívkou (65% polyester, 35% bavlna). Stylové široké tkanice na kapuci pro její nastavení.

akce, rybareniRybářská sedačka s područkami

Za 1.699
Velmi pohodlná, populární rybářská sedačka Wychwood, u které můžete nastavit sklon opěradla jen díky područkám.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské centrum BIG FISH Rybářské centrum BIG FISH

Plzeň, Goethova 6