Rybářská stráž loni řešila skoro 300 přestupků. Nejčastěji na Lipně
Diskuse k bleskovce Rybářská stráž loni řešila skoro 300 přestupků. Nejčastěji na Lipně
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 1x v ignorovaných.
Nrybomil - Profil | Út 14.4.2015 20:46:39
Nlipenak - Profil | Út 14.4.2015 17:45:57
Nrybomil - Profil | Út 14.4.2015 7:35:20
Rozjíždí se zajisté právnická bitva a myslím, že to nebude jednoduché. Trochu se může schylovat k hromadné stížnosti na šikanování od RS, ale jak to dopadne je předčasné odhadnout. Jen už víme hoši, že nebude žádné zvedání vík od kýblů a ukazování co v nich jakože je, kolik tedy dotyčný má sebou piv a z toho vyvozování závěrů že byl v nějakém stavu atp. bez Policie ČR.
Můj dlouholetý známý a dlouholetý rybář na Lipně je taky RS a vůbec se k tomu nechce vyjádřit, asi ví proč ? Tolik můj názor na některé RS na Lipně a jejich přehorlivou činnost směrem k dlouholetým rybářům. Proti činnosti RS směrem k potírání pytláků až organizovaných part nic nemám.
Nlipenak - Profil | Čt 1.5.2014 14:59:09
Ncomputerfish - Profil | Čt 1.5.2014 11:29:53
1) Neměl jsem na mysli občany, ale penziony, a další subjekty s vlastní pláží a oploceným pozemkem, karavany, lodičkami, mrazáky, atd.
2) Pokud jsem byl na Lipně, vždy nejvíce přestupků mají domorodci a rybářské bandy s lodičkami, kteří kotví a loví na vodě. Loví bez zábran jak se jim líbí protože se na ně ze břehu nedostanete.
3) V příspěvku tvrdíte, kolik kilometrů nachodíte a že veškerou kontrolní činnost provádíte po vlastních a následně říkáte, že čluny s elektromotory máte a využíváte je ke kontrolní činnosti. Takže si v podstatě protiřečíte.
Nehodlám se s vámi přít, jen konstatuji poznatky z oblasti Černé a HP. Možná jinde je to jinak.
Nlipenak - Profil | Čt 1.5.2014 9:27:06
Ncomputerfish - Profil | Čt 1.5.2014 0:11:36
Nvat.s - Profil | St 30.4.2014 23:32:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nlipenak - Profil | Ne 27.4.2014 14:29:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nlipenak - Profil | Ne 27.4.2014 13:47:16 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NSAHIB - Profil | So 26.4.2014 17:53:42
nevím zda je to konstatováno tak,že 300 přestupků je hodně - nebo málo..
Když jezdím k vodě,jezdím okolo ní ,chodím i okolo ní,vídím co vidím,tak jen na našem okrese,by se dalo těch 150přestupků(polovina ze všech)(a to troškařím)asi řešit cca za 1/2 roku,..a to pomíjím ty,které RS řešila,postoupila atd...
Myslím tím ty,co už jsou trocha o něčem jiném,..ale to nepřísluší mé osobě,..na to jsou jiní,..
Je RS a RS...mám na vědomí samo tu správnou,uvědomělou a poctivou,ale mnohdy je to i o členech výborů MO,..kteří vídí a vědí,ale nekonají...,zkouší to třeba 3x,5x domluva a znova,a oni "vědí" že bude opět domluva,tak zkouší dál...Tak to fungovalo,a funguje,..Ale já chodím k vodě na ryby, za zážitkama, jsou na to orgány,tak ať konají...řeší..
NRatatan - Profil | So 26.4.2014 17:35:21
Nejsem ani proti kdyz je bandicka u vody a da si nejaky to pivko nebo kalisek,necekam ze tam budou sedet jak vytesany prece,ale tak nejak v pohode.Kolikrat byl s takovou partou dobrej pokec a treba vecer dobra zabava v hospudce.
Me spis stve to bivakovani u vody ze je to takovy jo a ne a jednou RS v pohode a jindy z toho desny problemy,proste takovy nedoreseny si myslim.
Nlipenak - Profil | So 26.4.2014 17:08:54
Ndevastator.ccmore - Profil | So 26.4.2014 17:07:52
Nhraji - Profil | So 26.4.2014 13:08:52
NMalda512 - Profil | Pá 25.4.2014 15:39:34
Nelhierro - Profil | Pá 25.4.2014 15:30:56
NMalda512 - Profil | Pá 25.4.2014 15:21:33
není pro to výraz .. stařecká demence nebo senilní důchodce ? ale to jen mezi námi.. nechci nikoho urazit. Sám nevím jak budu vypadat za pár let :-))
Nelhierro - Profil | Pá 25.4.2014 15:09:12
NMalda512 - Profil | Pá 25.4.2014 15:02:57
Já už jen žasnu co všechno vypadne s jeho hlavičky za moudra. V poslední době to nemá nejen hlavui ani patu ale už ani logiku.
NMalda512 - Profil | Pá 25.4.2014 15:02:19
NMalda512 - Profil | Pá 25.4.2014 14:59:38
NMrknato - Profil | Pá 25.4.2014 14:31:53
Nelhierro - Profil | Pá 25.4.2014 14:31:23
Ntuzemak - Profil | Pá 25.4.2014 14:30:07
NMrknato - Profil | Pá 25.4.2014 14:26:56
Ntuzemak - Profil | Pá 25.4.2014 14:17:42
NMrknato - Profil | Pá 25.4.2014 14:11:38
"tuzemak - ® [Poslat soukromou zprávu.] Pá 25.4.2014 12:34:11
Ratatan >> to musíš tuto otázku směřovat na vašeho hospodáře,on tu možnost mááá."
Jsi příčetný?
Ntuzemak - Profil | Pá 25.4.2014 14:09:24
NMrknato - Profil | Pá 25.4.2014 14:08:08
Ntuzemak - Profil | Pá 25.4.2014 13:57:08
NMrknato - Profil | Pá 25.4.2014 13:55:20
Žvaníš, až se hory zelenají, šupej do galoší, ale alou....
NMrknato - Profil | Pá 25.4.2014 13:49:39
Nhraji - Profil | Pá 25.4.2014 13:03:15
A nikdo nemusí držet ústa a ani nic nekomentovat, ale je obrovský rozdíl vystoupit na výroční schůzi s promyšleným názorem, který zaujme ostatní a povede k nějaké změně, a psát na MRKu.
Psát na MRKu zvládne každý, čím ostřeji, tím lépe, ale práce vedoucí k výsledkům to není. Jen velmi málo podnětů z MRku se prosadilo do reality, ale vždy to bylo jen tím, že někdo udělal tu organizátorskou práci.
NRatatan - Profil | Pá 25.4.2014 12:54:59
K clenum RS -myslim ze ty mladsi prece jen tam prinesli novej vitr a bylo to znat i na kontrolach ale i pri vedeni krouzku rybarskych.Nebylo to jen o biflovani ale i prace s detmi v terenu jako treba uklid u vody a podobne.No a ty starsi cleni RS holt byli jak vyslouzilci z valky co dostali trafiku.:-) :-)
Nšmudla007 - Profil | Pá 25.4.2014 12:41:59
Když vím že se děje něco protiprávního tak to nehlásím na Mrku, ale 158čce.. od toho tam ti lidi jsou placení,, pokud teda RS nesedí za grilem u toho pána.
Ryby se nerozplavou, ale je to hájení nějaká karanténa/vyplavání antibiotik atp. Ony berou dokud jsou ve vodě.
Ntuzemak - Profil | Pá 25.4.2014 12:34:11
NRatatan - Profil | Pá 25.4.2014 12:32:19
Ntuzemak - Profil | Pá 25.4.2014 12:22:14
Nšmudla007 - Profil | Pá 25.4.2014 12:17:45
Lopatka je fajn věc na ryby, taky mám dvě, jednu celokovou a druhou ruskou polní lehkou.
NMartík - Profil | Pá 25.4.2014 12:09:19
Nemyslím si, že ve všech soukromkách to funguje jako v bo...lu, kde pícháš furt ty samé dě...y. Jsou kulturně vedené souokromé vody, tam mi fakt nepřipadají ryby jako zneužívaní otroci. Spíš jako prasata v žitě, kterým se sype žrádlo o průměrné ceně 250kč/kg a které se občas chytnou. Ale jsou i ty méně kulturní, kde to funguje takto jak si popsal. I tak na soukromky už nejezdím.
Nšmudla007 - Profil | Pá 25.4.2014 12:03:03
Když bude povolený 24 hodin, tak budu cárat kolem vody a řezat šnůry od člunů, skákat na bivaky, lámat nahozené nehlídané pruty v tripodech o koleno ..no prostě boží dopuštění :) skřítkové taky mají svoje dny.
NMartík - Profil | Pá 25.4.2014 11:54:14
Jak konkrétně by to zapojení do práce mělo vypadat? Mám dělat RS?
Hele, a co třeba lidi, kterým se hospodaření svazu nelíbí, ale vykonávají takový druh práce, který jim opravdu neumožňuje podílet se na chodu svazu? Mají držet ústa a nekomentovat to? Nebo jako vrátit papíry? :) Vzhledem k mým dosavadním možnostem musím spoustu věcí skousnout a jít cestou pro mě nejmenšího odporu. Až budu mít možností více a v MRS bude vše při starém, budu se rozhodovat jinak.
Nšmudla007 - Profil | Pá 25.4.2014 11:50:47
Na vodách kde se míň vysazuje nejsou ryby .. a ani rybáři tam nechodí, protože co nenasypeš to nevyroste(zemědělec když nezaseje tak nesklidí nic, když zaseje a nesklidí tak úrodu sežerou myši..a další rok ty myši sežerou zemědělce ve spánku).
Svazová rybařina je o sypání a chytání ryb, soukromáky jsou o týrání a zneužívání šupinatých otroků k uspokojení ega "sportovců".. tam se brát nesmí aby majitel měl "děvky" i pro další movité klienty. Dovedu pochopit člověka co za rok uloví a sežere dva metráky ryb sám s rodinou .. a nevyhazuje ryby kačenám ani neprodává po hospodách. Nechápu lidi co mají ročně 300 ks kapra.. to je jiná liga. Mě stačí ročně metrák ryb a úplně v pohodě to sníme.. a kdyby byly svazovky údajně vydrancované jak říkáš, tak kde myslíš že ty ryby každý rok nachytám?
Když nebude kolotoč nasyp odchytej tak kolem revírů bude bloncat pět nadšenců a opíchávat stejný ryby do aleluja. Máme revír kde nikdo nechytá, ryby se tam sadí.. a přesto tam žádný nejsou.. protože co vyroste sklidí "škůdci-ne pytláci". Nechodí tam už ani ti pytláci protože tam není co pytlačit. Ideální revír na Chyť a pusť.
Nhraji - Profil | Pá 25.4.2014 11:42:40
NMartík - Profil | Pá 25.4.2014 11:32:24
Ve vodě by bylo víc ryb, míň by se utrácelo za zarybnění, peníze ve svazu by se daly využít i jinak. To jsou ta pozitiva, co na tom vidím já.
Míry dodržuji, hájení, počty taky.. za rok obvykle vemu 2-3 kapry, tzn. mizivé procento, toho co chytnu.
Nezlob se, ale argument "klidně si pouštěj a nehořekuj, že někdo jiný bere (všechno??,2metráky ročně??) " mi připadá trošku jako "nemusíš taky krást, ale nehořekuj, že jiný krade, když je to víceméně povoleno"
Nramones - Profil | Pá 25.4.2014 11:18:45
Nšmudla007 - Profil | Pá 25.4.2014 11:17:25
Ty ryby se odnesou ať se ti to líbí nebo ne, akorát si je rozebere víc rybářů kteří dosud málo chodili k vodě a nestíhaly brát dokud ryby braly ... Pokud chceš ryby brát tak se řiď současným rádem který tě skoro neomezuje a rabuj co síly stačí.
Pokud ryby nechceš a hážeš je zpátky do vody, tak nehořekuj nad tím že jinej rybář to vidí jinak a tvoji vyhozenou rybu si rád vezme.
Ryby brát nemusíš.... jenom dodržovat lovné míry, počet kusů a doby hájení, + povolené způsoby lovu, což lze kontrolovat. Co kontrolovat nejde těžko v praxi můžeš postihovat. Kdo tu rybu chce tak si ju vezme.
Omezit počet vycházek a dobu lovu od světla do tmy.. za tmy se dějou největší prasárny.
Já osobně bych se při NonStopu choval jak utrženej z řetězu.. a to jsu poměrně slušnej rybář.
NMrknato - Profil | Pá 25.4.2014 11:16:34
Nhraji - Profil | Pá 25.4.2014 11:16:34
NMrknato - Profil | Pá 25.4.2014 11:15:44
Nreload - Profil | Pá 25.4.2014 11:14:43
NMrknato - Profil | Pá 25.4.2014 11:09:44
Kde to žije - všechna témata
18:09NLov pod jezem v letních vedrech? 2
17:46NPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 2
16:25NDivoký potočák nebo granulák? 63
15:07NRybáři vs ochránci přirody 86
13:52NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 4
13:24NDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
Saccon Carp
Rybářský e-shop se zaměřením na moderní kaprařinu. Máme dlouholeté zkušenosti, na trhu úspěšně působíme přes 10 let....












