MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách

Diskuse k článku: Poslední mongolská výprava 6. část

Diskuse k článku Poslední mongolská výprava 6. část

Autor diskuse: Milan Rozsypal ®8.4.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Filo68 - ® Ne 13.4.2014 10:45:13
Opět krása.
Pořád nechápu jak se dají při souboji udělat tak hezký fotky.
N Milhaus12 - ® Pá 11.4.2014 22:54:49
Řeka Selenge je v nižších partiích hodně podobná Dyji nebo Moravě. Místy je trochu proudnější, ale také na ní lze nalézt opravdu hodně hluboké jámy. Rozhodně se ale nedá říci, že je to typická tajmení voda. Takové řeky naleznete výše na severu Mongolska. Ale navzdory tomu, právě řeka Selenge drží rekord v největším tajmenovi. Ty ryby tam ale Aleši jsou! Jen jich tam není tolik a obtížněji se hledají. Dam (David) tam také rybařil a píše to správně. Vždy záleží na mnoha okolnostech. Např. tak čistou vodu, abych v ní mohl fotit, jsem tam měl pouze 1x. Já na té řece byl opakovaně několikrát. Pokaždé jsem tam chytil tajmena přes 1 m. Byl jsem svědkem strašidelného útoku na 60 cm štiku a následného „hrčáku“…nakonec z něj nebylo nic, neboť tajemný šupinatý útočník štiku jen brunátně pomačkal, ošupinoval a nakonec uprchl. S kamarádem v tom máme jasno – byl to obrovský tajmen okolo 150 cm.
Já jsem do Mongolska ale nejel lovit tajmeny. Je to divné, ale já tam jel na okouny! Za celou dobu 10 denního pobytu jsem lovil tajmeny opravdu tak maximálně 10-20 min. Více času jsem tomu nevěnoval. Proto v seriálu nebude tolik tajmenů. Byl jsem tam jako průvodce s rybáři, kteří si přijeli do Mongolska chytit hodně ryb a mezi nimi i tajmena. Nemohl jsem jít, kam se mi zlíbí. Musel jsem se přizpůsobit požadavkům klientů. Právě díky tomu vzniklo tolik snímků. Nikam jsem nepospíchal, protože jsem stále čekal až prochytají atraktivní místa. Měl jsem díky tomu dost času na experimentování v rybaření i focení.
N : vydrák - ® Pá 11.4.2014 19:21:49
Milhaus12 >> Milan Rozsypal - >> Fantastickej příběh a fotografie.
Vedle těch dokola se opakujících článků o peletách a feederu je to počteníčko a těším se na další díl.
N bowman - ® Pá 11.4.2014 12:08:28
aleš vavřina >> Je to jak kdy a jak kde.Kamarád jich loni chytil tolik že ho to už ani nebavilo.Tedy těch větších než jeden metr.Jednoho 120cm dokonce do ruky :-)) Pořád platí to co u nás že jednou nachytáš a jindy ne.
N aleš vavřina - ® Pá 11.4.2014 8:27:34
Dam33 >> Mongolsko znám jen z reportáží, takže možná i ten můj dotaz byl reálně tak trochu mimo terč. Ale je fakt, že jsem z několika stran (důvěryhodných) slyšel o úpadku Mongolska co se tajmenů týče. Vzhledem k tomu, že teď mám jiné priority, tak osobní setkání s tajmeny na nějaký čas odložím a budu lovit jen v reportážích kolegů.
N Dam33 - ® Pá 11.4.2014 8:17:58
aleš vavřina >> Já si myslím, že to je spíš naopak...tajmenů podstaně přibývá a spíš se ztrácí štiky a okouni...je to vše o spoustě aspektech. Selenge je veliká řeka, plná vedlejších ramen, a migrace ryb je v ní opravdu veliká. Takže stačí aby bylo trochu jiné počasí, větší či nižší stav vody a ryby jsou úplně rozjeté někde jinde...a taky je to hodně o rybářích, ne každý pochopí, jak ryby v Mongolsku chytat. To sice neplatí o Milanovi, ale ten zde byl v roli průvodce, takže si zase tolik nezaházel :-))
N aleš vavřina - ® Čt 10.4.2014 20:28:11
Článek pěkný, fotky špičkové - ALE.... Je zde nějak málo tajmenů. Štiky a okouni jsou dobrým zpestřením, ale Mongolsko je o tajmenovi. Asi to tam je už taky "pěkně vymydlené". Jak to tam s těma rybama Mildo v reálu fakt vypadá?
N honzin2236 - ® St 9.4.2014 22:25:55
fotky pěkné. Akorát nechápu poslední větu o ochraně ryb, když to lovec valí na 3 trojháky bez lanka.
N Dam33 - ® St 9.4.2014 14:46:18
Už se na Selenge letos moc těším :-) zase jsi mě Mildo nažhavil...
N Falkec - ® St 9.4.2014 7:33:25
Krásný příběh a ty fotky............1*

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všechny ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSmáčky Saira - okouni a candáti je prostě milují!

Velmi účinný smáček vylepšený oproti jiným modelům o žebrování po celé délce těla. Nyní v akci!

akce, rybareniChytáme na dírkách

Za 99
Specialisté předvedou své techniky a vychytávky a Rus S. Mezentcev diváka zasvětí do tajů marmyšky.Ve filmu uvidíte mnoho ryb, zcela unikátní podvodní záběry útoků ryb na nástrahu a mnoho dalšího...... Původní cena 215,- Kč

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Cadoxfishing - RCM Mošnov Cadoxfishing - RCM Mošnov

Mošnov u Ostravy, Obchodně podnikatelský areál Mošnov č.p. 317/60